Skocz do zawartości
J-A-J-O

UPC, Chello i ten ******, oszukańczy limit!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam neo+ , jedyne na co moge narzekac to cena kolo 150 na miecha , teraz bez vatu troche taniej ;) Transfery z p2p bardzo dobre , na dc++ wykrecam ponad 5 giga sciagnietych danych w 24 godziny , zadnego limitu , awaryjnosc tez bardzo niska praktycznie net jest 99.99% czasu. He he od 2 miesiecy mam odciety telefon za 2 niezaplacone rachunki , a net dalej dziala to jako ciekawostka :P Ping onet.pl staly 26-28 ,a na cs , q1 , uo,q3 itp tez bardzo ladne pingi ;) Aha dodam , ze mam neostrade 512 kbps , bo na tej neostradzie tp 640kbps to wyglada jeszcze lepiej. Podsumowujac jak ktos przeboli to ze placi kase dla wrednego monopolu to neostrada jest dobra 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

download 512kb= 56KB a up 256kb= 16KB

512kb to nie 56kB tylko 64kB, a 256kb=32kB. to dlatego że w bajcie mieści się 8 bitów, więc 1KB = 8 kb (to tak gwoli wyjaśnienia i poprawienia coby nie wprowadzać ludzi w błąd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaargch - przedwczoraj przekroczyłem limit tych 15GB w chello - to nie do zniesienie - transfer muli sie po nie 4KB/s, tylko w bajtach na sekundę - odpisali mi, że te 4KB/s to max transfer - nie gwarantowany (super nawet 4KB/s stałego nie potrafią zagwarantować)...

 

Ja chę moje Astercity z powrotem - prędkości miałem 2x większe jak na chello (bo ten 1Mb z zasobów operatora, to się tyczy wszystkiego co się ściąga - a w nocy robiłem pod 200KB/s i więcej - bo po 2 w nocy zdaje się podwajaja transfer). I nie było tam tego głupiego limitu - a coś mi się zdaje, że będę go często przekraczał... (zwłaszcza, że licznik oszukuje - np. po tym jak mi transfer obcięli podobno ściągnąłem już 100MB!! - to niemożliwe)...

 

No cóż, zachciało mi się wybrać mieszkanie gdzie aster nie dochodzi - ale już niedługo okablują blok (obiecali mi :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja.upc.pl, rejestrujesz od nowa modem, pod warunkiem ze wlepili Ci pasmo 32/32, jezeli dali chello light to nic nie poradzisz. ale z 32/32 spokojnie wracasz na nowe pasmo. jest to nielegalne i nie zgodne z umowa, ja tylko mowie ze jest taka mozliwosc :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie mi przycieli transfer :| Pierwszy raz od 3 lat , wczesniej udawalo mi sie nie przekraczac tych 15GB :P

 

Zrobilem wszystko co bylo tutaj opisane, zmienilem z sieciowki na usb (wczesniej z godzine szukalem pudla po modemie w nadzieji ze znajde plytke ze sterami i znalazlem :) ) , zmienilem mac........ i nadal mam te 3Kb/s. Czyli nie ma nadzieji ? ;( :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC Telewizja Kablowa zwiększa prędkość swojej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu chello. Klienci chello classic będą teraz surfować z prędkością do 768 kbps, a klienci chello plus - aż 1 Mbps. Od połowy czerwca br. wszyscy użytkownicy chello w sześciu miastach będą cieszyć się nowymi zawrotnymi prędkościami transferu w ramach dotychczasowej opłaty abonamentowej.

No, ostatnio się wqurwiłem bo kumplowi astera za 99zł przyśpieszyli do 1mbit w trybie nocnym i poszły pomstowania w strone UPC. A teraz taka niespodzianka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co -czytam to i zgroza mnie bierze bo sam mialem ten shit chello rok temu

teraz mam DSL TP 512

 

NIE MA POROWNANIA

zadnych awari limitow itp..

 

tam w cheello srednio codzien resety i zawiasy

codzien byl dlugopis w modem i reset.

ze 30% rachunku 8O bylo za 9480

 

gwarantuje kazdemu kto sie przesiadzie z chello na co innego podobne odczucia co moje. potwierdza to napewno ci co tak zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zalezy jak lezy :), chello mam juz 4 lata (od startu) i dzwonilem do nich lacznie z 5 razy.A z kolei opisywana przez ciebie sytyuacja wystepuje u kolesia ktory wlasnie przeszedl z sdi na Neo+ :).Btw mialem neo+ jakbyla ta promocja ze bylo za free, i jednak dla mnie o wiele wygodniejsze w "obsludze" bylo chello ,modem ktory daja jest za free i masz bezposrednie polaczenie jak ci sie podoba eth albo usb i bez zadnego "wdzwaniania", ale kazdy chwali swoje wiadomo ;)

 

Edit:

Btw, moj wynik za maj:

Pobrałeś / pobrałaś 19024 MB

Wysłałeś / wysłałaś 5802 MB

1) Pomiar w okresie 1-31 maja 2004

2) 1 MB = 1048576 bajtów

Niejest znowu tak strasznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chello od listopada,i nigdy nie miałem żadnych awarii.

 

Widze że mamy pierwszego wielkiego fana TP.Pomimo, Telekomunikacja robi w chu** co drugiego klienta.

No nie wiem, ja jak bym miał teraz wybierać, to raczej wybrałł bym Neostrade, przedewszystkim ze względu na brak limitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się gdy tak bezinteresownie podnieśli przepustowość do 768 kb/s. Teraz już wiem o co tym <span style="color:red;">[ciach!]</span>om chodziło, to było tylko wciągnięcie klienta w maliny, bo ludzie widząc że za 159 zł dostają łącze prawie 1mbit chętniej podpisywali umowy. A tu co się okazuje?? Od września podwyżka do ponad 190zł!! Jak tak można wogóle robić to skandal!! Mam nadzieje że znajde jakiegoś innego dostawce, by z nimi móc rozwiącać umowę... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajo: daj jakis link czy cus.

 

190 zeta :o Nie no, a czy nadal bedzie dzialac ta sztuczka z przedluzeniem sobie ceny promocyjnej ?? Ale lipa :(

 

Trzeba bedzie sie zastanowic nad oferta konkurencji (aster, neo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkiem niestety nie dysponuje, poprostu zadzwonił do mnie pedał z chello, przypomniał o kończącej się umowie we wrześniu, oraz grzecznie poinformował o zbliżającej się podwyżce. Ma podobno też dojść nowy pakiet o prędkośći 368 kb/s czy jakoś tak.

 

UPDATE:

 

Chyba już wszyscy dostali nowy cennik z chello. Zadzwoniłem i dowiedziałem się że dla osób które mają już podpisaną umowe cena zostaje taka jaka była, ew. może sie zmiejszyć - nie zabardzo to rozumiem, ale tak powiedział typ z chello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...