Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kawałek to The Prodigy - "Climbatize" z płyty The Fat Of The Land.

1609621[/snapback]

Dziękuję za informacje. Tak się złożyło że akurat posiadam dyskografię Prodigy... że też tego nie wiedziałem.

 

 

A silnik STALKERA kiedys pozwalał na płynne działanie gry na bardzo słabym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalker idzie śladami half-life'a. Ciągle problemy z ukończeniem finalnej wersji, wciąż przesunięcia daty premiery i jakieś śmeki-wycieki wersji alfa albo beta. No ale nic to, kiedyś muszą ją wydać. Nie mogą wywalić tyle pracy i takiego genialnego silnika graficznego do kosza ze śmieciami. Przez przypadek trafiłem na takie oto foty pochodzące z beta-wersji mp datowanego na rok 2004.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Nie ma tu co prawda wszystkich bajerów za które odpowiedzialny jest dx9 ale zwróćcie uwagę na ilości wyświetlanych klatek przy tak dużej ilości szczegółów.

Już wersja beta pokazuje na co stać engine xrey. Zdaje sobie sprawę, że zaimplementowanie efektów dx9 a będzie ich bankowo cała masa, na 100% obciąży sprzęt w znacznym stopniu lecz te screeny dobrze rokują jeśli chodzi o wydajność, optymalizację oraz możliwości graficzne xrey'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem w ta bete dosyc juz dawno temu , i odnowila ona moje spojrzenie na ta gre , szczegolnie ta ilosc broni , ekwipunku i modow , jaka tam jest zrobila na mnie wrazenie , przechodzenie dnia w noc itp , a to tylko 4 mapy

z czego 1 jest naprawde duza i posiada olbrzymia ilosc detali a chodzi niesamowicie plynnie , ta gra jest skazana na sukces , tylko pytanie brzmi kiedy ? :( szczerze mowiac to ja ta gre juz skazalem na zapomnienie , vaporware itp , ale po zagraniu w ta mp bete zobaczeniu mozliwosci a to tylko mp , zmienilem zdanie

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, ze bardzo prawdopodobne, ze gra nie pojawi sie przed 2007r? I tak patrzac na to wydaje sie to bardzo prawdopodobne. Wtedy to juz bedzie mnustwo gier lepszych, a te screey to zadna rewelacja.

 

 

Jesli pojawila by sie rok temu to bylby to hit, a teraz marnie to widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, ze bardzo prawdopodobne, ze gra nie pojawi sie przed 2007r? I tak patrzac na to wydaje sie to bardzo prawdopodobne. Wtedy to juz bedzie mnustwo gier lepszych, a te screey to zadna rewelacja.

Jesli pojawila by sie rok temu to bylby to hit, a teraz marnie to widze...

tez tak myslalem , ale ta gra nadal ma cholernie duzy potencjal , nawet jesli nie bedzie tak dobra graficznie nadrobi to amosfera , a grafa to nie wszystko liczy sie grywalnosc a tego tej grze nie bedzie brakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książę powróci przed STALKEREM...zobaczycie...;)

 

Gra ma potencjał ale do czasu jej premiery 5 innych grup programistów zrobi coś lepszego...a Stalker skończy (w najlepszym przypadku) jak Doom3 - niby ok a naprawdę rozczarowanie...

 

Mam nadzieję że pojawi się wiosną...(który to już raz ?? :|...pierwszy raz o grze przeczytałem w CDA bodajże w 2002r - zapowiadali na początek 2003 :| )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy

 

Skoro stworzyli engine gry, z ktorym maja takie problemu, to nie bylo by lepiej pomyslec w tym 2004r i napisac jakis nowy, latwiejszy do manipulowania? Mysle, ze gra wtedy wyszla by wczesniej.

jeszcze nie jest powiedziane kiedy wyjdzie gra ani gsc ani thq nic nie potwierdzilo , gra zawiera za duzo elementow , pokaz mi druga taka gre z tyloma features , swiatem ktory zyje , gdzie ai moze skonczyc gre przed toba itp , nie ma na razie takiej , po prostu zadanie ich przeroslo kiedy ta gra nie wyjdzie zrobi niezle zamieszanie na rynku gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, ze bardzo prawdopodobne, ze gra nie pojawi sie przed 2007r? I tak patrzac na to wydaje sie to bardzo prawdopodobne. Wtedy to juz bedzie mnustwo gier lepszych

I jakie konkretnie tytuly masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj 2007 rok to juz bedzie era gier na Unreal Engine 3, wiec jesli chodzi o grafike to na pewno STALKER bedzie w tyle.

 

Ale wiadomo, ze STALKER ma podobno do zaoferowania wiele, nie tylko dobra grafe, a przede wszystkim grywalnosc. Ale wystarczy tylko pomyslec, ze w ciagu tych 2 lat znajdzie sie jakis cwaniak, ktory wykorzysta ciezko sytuacje STALKER'a i "podpatrzy" gre, robiac cos lepszego wczesniej.

 

pokaz mi druga taka gre z tyloma features , swiatem ktory zyje , gdzie ai moze skonczyc gre przed toba itp

To pierd*lenie. Wszystkie Doomy, Half-Life'y i inne "super, mega" gry zapowiadane byly na przelom w kazdej dziedzinie, a zostalo tylko zniesmaczenie i rozczarowanie.

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj 2007 rok to juz bedzie era gier na Unreal Engine 3, wiec jesli chodzi o grafike to na pewno STALKER bedzie w tyle.

 

Ale wiadomo, ze STALKER ma podobno do zaoferowania wiele, nie tylko dobra grafe, a przede wszystkim grywalnosc. Ale wystarczy tylko pomyslec, ze w ciagu tych 2 lat znajdzie sie jakis cwaniak, ktory wykorzysta ciezko sytuacje STALKER'a i "podpatrzy" gre, robiac cos lepszego wczesniej.

No dobra, ale dalej nie podales zadnych tytulow... Po co pisac bez sensu, ze do tego czasu ukaza sie lepsze gry? (chodzi mi o fpp). Pewnie i tak bedzie, ale skoro nie masz zadnych konkretow to o co bijesz piane?

 

 

I oczywiscie staly tekst "ta gra jest jak dnf", rzeczywiscie strasznie trafne porownanie... dnf zmienial juz silnik chyba z 3 razy a i zadnej bety tez nikt nie widzial... :|

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R is currently scheduled for release on the PC "before Christmas".

Jeśli nie dotrzymają tego terminu, a wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że nie dadzą rady, to myślę, że rok 2006 będzie już ostateczny.

Jeśli chodzi o grafikę to mogę powiedzieć, że to co pokazuje mp beta wygląda lepiej od hl2. Nie wszystkie ale większość tekstur jest naprawdę ładnych i ciekawych nie wspominając o szczegółowości otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R is currently scheduled for release on the PC "before Christmas".

Jeśli nie dotrzymają tego terminu, a wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że nie dadzą rady, to myślę, że rok 2006 będzie już ostateczny.

Jeśli chodzi o grafikę to mogę powiedzieć, że to co pokazuje mp beta wygląda lepiej od hl2. Nie wszystkie ale większość tekstur jest naprawdę ładnych i ciekawych nie wspominając o szczegółowości otoczenia.

Watpie by co kolwiek w najblizszym czasie ( nie tylko grafe ale i inne bajery) przebilo te z HLa'To byl jest i bedzie krol przez dluuuuuuugi okres.Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies przeczytalem (nie pamietam juz gdzie) ze stalker ma prawdopodobnie wyjsc w przyszlym roku. nie ma sie co podniecac hl2, tam zachwycala tylko grafa. a jezeli stalker bedzie taki jak to teraz wyglada i sie prezentuje to zmiecie z pow. wszystkie te hl2, doomy, itp. gra z tego co widze bedzie miala niesamowity klimat (zniszczony teren i mutanty prawie jak kultowy fallout). jezeli tylko programisci czegos nie spieprz.. to maja murowany sukces ze STALKERem :) szczerze mowiac to wole poczekac az dopieszcza gre w najdrobniejszych szczegolach niz maja wydac cos takiego jak boiling point a pozniej systematycznie co miesiac 100mb patche :) mam tylko nadzieje ze niebedzie to trwalo wieki:) stalker i tak odniesie sukces czy poszczegolne efekty w grze beda na swiatowym poziomie czy tez nie. to sie nie liczy (przynajmniej dla mnie) liczy sie wyglad calosci, klimat i grywalnosc a tego stalkerowi napewno nie braknie. wiec nie pozostaje nam nic innego jak tylko niecierpliwie czekac na giere :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gra wyjdzie w 2007 to pojawi sie lepszy silnik od tego. Dla mnie glupota jest robienie gier tyle czasu. S.T.A.L.K.E.R zapowiadali juz w 2002 na 2003 lub 2004 o ile sie nie myle. Czyzby ta sama sytuacja co z Duke for Never.. khe khe tzn. Forever :D

 

Nie pamietam jak to bylo z ksieciem ,ale zdaje sie ze byl robiony na silniku Unreal Tournament :lol: Jak tak chlopaki beda dalej przekladac premiere to nie wroze wielkiego sukcesu. Wierze ze ten silnik jeszcze dlugo bedzie krolowal ,ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli piszą że przed gwiazdką to mam nadzieje że przed gwiazdką... jeżeli sie wyrobią, już wiem co napisze w liście do św. mikusia [; po screenach b. ładnie wygląda tylko tekstury w 3 albo 4 screenie które są powyżej to jakoś dziwnie krzaczą, popatrzcie na dłonie i rękawiczki, takie dziwne trójkąty są, ciekawe czy będzie tak jak mówiono, czyli 3 wersje STALKER'a [; co do sprzętu nie ma co sie sprzeczać chyba teraz, nic nie wiadomo, no chyba że były podane jakie ma wymagania ta beta które mogłem przeoczyć, jak ktoś ma wymagania bety to może je jeszcze raz zarzucić oile były podane, czekam z niecierpliwością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drunk_ZoZol przed gwiazdką, ale w przyszłym roku (2006) nie 2005.

nie wiem naprawdę co wam się tak podoba grafika w tej becie dla mnie ona jest obrzydliwa!!! zero detali, textury beznadziejne, animacja też jakaś skopana, w ogóle wszystko wygląda lipnie. jedynie gra na screenach wygląda fajnie w prawdziwej rozgrywce nie jest tak kolorowo. zeby nie było oceniam bete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

gdzies przeczytalem (nie pamietam juz gdzie) ze stalker ma prawdopodobnie wyjsc w przyszlym roku. nie ma sie co podniecac hl2, tam zachwycala tylko grafa. a jezeli stalker bedzie taki jak to teraz wyglada i sie prezentuje to zmiecie z pow. wszystkie te hl2, doomy, itp. gra z tego co widze bedzie miala niesamowity klimat (zniszczony teren i mutanty prawie jak kultowy fallout). jezeli tylko programisci czegos nie spieprz.. to maja murowany sukces ze STALKERem :) szczerze mowiac to wole poczekac az dopieszcza gre w najdrobniejszych szczegolach niz maja wydac cos takiego jak boiling point a pozniej systematycznie co miesiac 100mb patche :) mam tylko nadzieje ze niebedzie to trwalo wieki:) stalker i tak odniesie sukces czy poszczegolne efekty w grze beda na swiatowym poziomie czy tez nie. to sie nie liczy (przynajmniej dla mnie) liczy sie wyglad calosci, klimat i grywalnosc a tego stalkerowi napewno nie braknie. wiec nie pozostaje nam nic innego jak tylko niecierpliwie czekac na giere :)

Mylisz sie chlopcze.Ja w HL2 moge grac w 640x480 w 20 klatkach ze wszystkim wylaczonym.Ta gra ma co innego dobre niz grafike i zaden stalker mu nie dorowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie chlopcze.Ja w HL2 moge grac w 640x480 w 20 klatkach ze wszystkim wylaczonym.Ta gra ma co innego dobre niz grafike i zaden stalker mu nie dorowna

Może tak trochę kultury? :angry: Poza tym kogo obchodzi jak Ci chodzi HL2? To jest temat o Stalkerze, a nie o jakimś HL2. Zacznij pisać na temat albo nie pisz wcale. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...