Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem jak skolowac 2 zakonczenie, zapewnie optymistyczne;p (narazie je koncze, te pesemistyczne przelazlem)

 

lekki spoiler dotyczacy jak skolowac go:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
jak znajdujemy cialo Ghosta to dostajemy poboczny quest ze znalezieniem Guide'a ktory nam powie gdzie ukrywa sie Doktor.

W sumie jak znajdziemy Dr. to nam zdeka wyjasni kim jest Strekow (nie wiem czy dobzre zapisalem) ;pp szkoda tylko ze nasz stalekr nie zanotowal tej informacji do pamietnika z jego lekkim wyjasnieniem :(

tak czy siak doktorek nam wskaze pewnie meisjce w Prypeciu gdzie cos ciekawe znajdziemy i uzyjemy neidaleko sarkofagu , dodatkowy elvel z kilkodziesiecioma typami jest nam, narzie pzrechodze wiec za paredzisieat minut powiem wam dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja piernicze.

 

Czy ta gra wam tez tak chodzi? Mam ustawiony dx9, detale na srednie (jedynie tekstury tak na 3/4 paska) i gra sie tnie konkretnie :/. Np biegne sobie lasem i występują takie 3 sek. przycinki, jakby teren sie ladowal. Dziwne, też tak macie?

 

Aaaa, no i mam drastyczne spadki fps. Gra chodzi plynnie ogolnie i mam tak: idę prosto przed siebie i mam staly fps. Ide, ide i nagle spadek fpsow o polowe i po sekundzie znow w normie. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz pełne oświetlenie .Grafika wiadomo że gorsza ,ale jest płynniej. Wszyscy tak się tym podniecają. Post za postem ,a jakoś ja tej gry nie trawię. Muszę pograć dłużej to może się rozkręci ,ale jak na razie za często ziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale stalker nie obsługuje ani 2 rdzeni ani Hyper-Threading (HT). Sprawdzałem to na dwóch konfiguracjach i na żadnej nie widziałem aby gra wykorzystywała dwa rdzenie. Dziwne bo gra niby wspiera obsługę 2 "jajek". :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ale zeby na srednich detalach w dx9 gra sie scinala na 2 gb ramu? ;/

Moze mam all na @low ustawic i jeszcze z 1 gb dokupic aby nie bylo tych doczytek? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Te kule ogniowe zostawia jakieś niewidzialne coś. Tzn widać to troche, obraz tak faluje i można to wytropić. W każdym razie, jak zastrzelisz tego na wpół widzialnego stwora to drzwi sie otworzą [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zeby na srednich detalach w dx9 gra sie scinala na 2 gb ramu? ;/

Moze mam all na @low ustawic i jeszcze z 1 gb dokupic aby nie bylo tych doczytek? [;

Specjalnie dla Ciebie potestowalem u siebie ustawienia ;]

Configi mamy podobne troche. 1024x768 i prawie wszystko na maxa, AF na polowie, AA off; cienie trawy i slonca wlaczone. FPS w granicach 17-27 slabo...przy wylaczonych sun i grass shadows FSP powyzej 30 czasami 25. Ani jednej przycinki czy doczytywania. Moze cos masz z systemem ze ci tak muli gre...

aha, full dynamic lights.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem jej chyba z 10min i nic w tamtym miejscu nie bylo.

jak zauważył alCatraz trzeba wejść do tunelu... i mijając elektryczne anomalie dojść do końca, gdzie w kontenerze znajdujemy sawed-offa... jeśli chodzi o questy to ta gra bugów nie ma... jeśli nie ma czegoś na powierzchni to trzeba poszukać wejścia pod ziemię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Specjalnie dla Ciebie potestowalem u siebie ustawienia ;]

Configi mamy podobne troche. 1024x768 i prawie wszystko na maxa, AF na polowie, AA off; cienie trawy i slonca wlaczone. FPS w granicach 17-27 slabo...przy wylaczonych sun i grass shadows FSP powyzej 30 czasami 25. Ani jednej przycinki czy doczytywania. Moze cos masz z systemem ze ci tak muli gre...

aha, full dynamic lights.

Eeeee :blink: to w sumie gra chodzi u ciebie lepiej na wyzszych ustawieniach niż moje :lol:

 

System zadbany, stoi z 5 miechow, def. robiona, stery do grafy 93.71, nie wiem co to moze byc :/ Ale przycina sie konkretnie, miejscami np na 3 sek.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz...P4 i 4.2GHz robi swoje :P Chociaz tak naprawde to dziwne...5miechow na system...? WOW podziwiam takich ludzi jak ty. Ja nie wytrzymuje m-ca na jednym sysie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gra ma 3 zakonczenia :

 

-pesemistczne (najpewniej bedzie najczescie spotykane wsrod graczy)

-"nijakie" (wydluza gre o jakies 15-25min), sporo sie wyjasnia (kim jestesmy, co sie stalo w "zonie" itp. szkoda tylko ze trzeba sie wsluchac w odpowiedzi poniewaz nie ma napisow..:/ )

-optymistyczne (kontynuacja "nijakiego", akcja sie rogrywa na terenie za reaktorem, wydluza gre o dobra godzine)

 

outra rozczarowuja

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dx 8 wszystko smiga na max, wiec nie ma co optymalizowac. :]

Configi mamy podobne, wiec dlatego odpowiadam.

no dobra, ale taki zoptymalizowany config poprawia framerate i grafike, a configi podobne to nie szkodzi, bo mamy inna interpretacje płynnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym i zakończeniami , rozmawiałem już z pięcioma osobami i wszyscy miel i to sam o zakończenie co Ja .....??? a miało być ich kilka

statystycznie rzecz biorąc mało prawdopodobne żeby sześć osób grało tak samo

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Moje zakończenie :

Podszedłem do tego portalu w sarkofagu , gość powiedział życzenie

I want to be rich , i został obsypany złotem po chwil i przygnieciony złomem :/

piszcie czy mieliście to sam o zakończenie

Heheh, no ja tez trafiłem na to zakończenie. Widać najłatwiej jest je uzyskać.

Ja już gram drugi raz, teraz się staram wszystko pięknie robić. A w kluczowych momentach podejmować odpowiednie decyzje.

 

no gra ma 3 zakonczenia :

 

-pesemistczne (najpewniej bedzie najczescie spotykane wsrod graczy)

-"nijakie" (wydluza gre o jakies 15-25min), sporo sie wyjasnia (kim jestesmy, co sie stalo w "zonie" itp. szkoda tylko ze trzeba sie wsluchac w odpowiedzi poniewaz nie ma napisow..:/ )

-optymistyczne (kontynuacja "nijakiego", akcja sie rogrywa na terenie za reaktorem, wydluza gre o dobra godzine)

 

outra rozczarowuja

SPOJLER DO K..WY NEDZY!!!!!!!!!!!!!!!! :mur: Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...mam mały problem...brak ammo do karabinów :( masa amunicji do pistoletu to chyba jasne, duzo ponad 200pociskow do dwururki a karabiny swieca pustkami :( Nie wiem skad mogę wziąć kolejne, większość bandytów chodzi z dwururkami a jak się trafi jakaś paczka 9x19 Full metal Jacket to zaraz ja wbijam w jakiegos dupka i po magazynku :( Ten nasz szefunio z początku gry tez juz nic nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc: rzeczywiście jest jej dosyć mało. Radze jeszcze poza zabieraniem amunicji z inventarza przeciwnika zabrać także broń i ją rozładować. Bardzo często tkwi w niej prawie pełny magazynek. Zbędą giwere mozemy potem wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz rozładować magazynek załadować to "R" a jak się rozładowuje? Rozbraja mnie ta gra w kilku sprawach chodzi mi o te stworki jedne mnie straszą a drugie komicznie bawią. Chodzi mi to o takie coś nie wiem jak się nazywa ale ma taki duży łeb i jest niskie i spotyka się to w różnych taki hangarach to mnie straszy jak cholera a jest jeszcze inny kolo taki z maską gazową na twarzy on to chyba jest spokrewniony z Małyszem. Śmieszy mnie bardzo jak ten gostek tak skacze znienacka z dwoma nogami do przodu normalnie MEGA lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz rozładować magazynek załadować to "R" a jak się rozładowuje?

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na broń znajdującą sie w inwentarzu i wybrać "Unload".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo dobre, na to nie wpadlem :D no to lece eksplorowac swiat w poszukiwaniu 9x19 FMJ :))

 

P.S. wiecie moze dlaczego po pewnym czasie grania ekran zaczyna mi migotac, pojawiaja sie biale przeblyski, cos na wzor mega artefaktow (ale to nie to oczywiscie). Musze zrobic restart gry zeby bylo znowu good.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zbiera nienajgorsze noty, choć w świetle zapowiedzi wypada podobnież raczej przeciętnie.

 

MOŻEBY KTOŚ POKUSIŁ SIE O KRÓTKIE PODSUMOWANIE PIERWSZYCH WRAŻEŃ, W FORMIE +/-, oczywista byleby plusy nie przesłoniły minusów :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System zadbany, stoi z 5 miechow, def. robiona, stery do grafy 93.71, nie wiem co to moze byc :/ Ale przycina sie konkretnie, miejscami np na 3 sek.

Zrób screenshota z pokazanymi włączonymi usługami, z pokazanymi wszystkimi ikonami w trayu i napisz, jak masz podzielony hdd na partycje, plik wymiany stały/zmienny, jaki rozmiar. Może być na pw, jesli nie chcesz na forum udostępniać takich informacji. ;)

 

Do wszystkich pytających jak włączyć PDA, przeładować broń czy jaki przycisk odpowiada za quick save/load... Czy wy nie potraficie wejść do opcji i zobaczyć klawiszologię? :blink: Forum komputerowe, a kurde tyle osób nie potrafi zrobić takiej banalnej rzeczy. To samo podniecanie się defragmentacją w temacie o TDU - przecież defragmentacja to podstawowa czynność przy optymalizowaniu systemu. Takie podstawowe informacje powinniście mieć opanowane. :?

 

BTW: W katalogu z grą jest instrukcja w postaci pdfa. Może warto w końcu do niej spojrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...