Skocz do zawartości
zavader

Najszybsze Athlony -> The Best Of Amd

Rekomendowane odpowiedzi

amd 1700+

axda1700dlt3c jiuhb 0310 wpmw

11*200 1.5v - przechodzi pcmarka02 bez problemu:P = 6763pkt

12*200 1.75(nizej jeszcze nie schodzilem) - jak wyzej:) = 7294pkt

12.5*200 1.85 - pcmark sie wyklada:(

 

 

 

niedlugo poprobuje wiecej na nowej plycie, chociaz zysk ponad 900mhz to i tak dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z mnoznikiem 13* w moim przypadku miedzy 8 a 8.5 pozwolilo mi pojsc z fsb wyzej. Moze procek nie lubil.

 

 

W pon. dochodzi do mnie 2500+ , 2560mhz przy 1.7, potem tylko musze znalezc SP-97 i vantka tornado B) Licze na 3ghz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam AMD Athlona mobile jak w opisie. Chcę zauważyć ze procesor jest w 100% stabilny testowany PiPrime95. Jeśli miałbym sie chwalić to Windows startuje na 10.5x248Mhz v.1.92V, moge nawet zrobić screena ale 3Dmark nie przejdzie :( .Więc mam nadzieje że osobo prezentujące swoje wyniki przedstawiaja stabilne taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się tu wpisywałem:

Antek XP 1700+ (0.13)

1463MHz @ 2200MHz (11x200MHz) - różnica: 734MHz

napięcie: 1.65V

temperatura: 40-45 na Volcano 7+ (3500RPM), jak jest gorąco w pokoju to 45-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Athlon 1700+ JIUHB DLT3C 0323SPMW 1466 Mhz@ 2844 Mhz, czyli 94 % przyrostu :twisted2: . Vcore 1.95 V.

 

 

Juz o nim pisalem w tym topicu i na WC byl max screen na 2610 Mhz/1.875 V.

 

Cos mi sie wydaje ze w procentach OC w tym momencie jestem najlepszy na AMD :mrgreen:

 

Wynik na chlodzeniu freonem wlasnej produkcji (temperatura parownika -7*C) .

 

pozdro for all

 

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za zrobienie czegos z niczego, to najbardziej cieszy oko :)

No i pochwal sie jak ze stabilnoscia tego zestawu, dobrze by bylo policzyc cos do rankingu PI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pogoni za PIOTRESEM :) hehe Pozdro dla niego B)

 

 

Za słaby proc......

 

AXP 1700+ 1463Mhz @ 3400+ 2505Mhz = 1042 Mhz przyrostu B) Ale strach już :)

 

 

SCREEN

 

 

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki chlopcy :-) . Jako ze dbam o Was to mam teraz cos do gonienia dla wlascicieli Bartonow :razz: .

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Barton 2500+ unlocked 1.5 V (dokladnieszych danych nie podaje, bo byc moze wlasciciel sobie tego nie zyczy) - procek NIE mojej wlsnosci (wlasnosc sobih'a) , ale testowany na mojej plycie, na moim FC, i ja krecilem akurat wtedy :mrgreen: .

 

Byl naprawde finalny max screen na 3192 Mhz, ale nie wiem dlaczego CPU-Z zle odczytalo :cry:- wcpuid jest OK, dla niedowiarkow drugi w 100% dobry screen na 3169 Mhz. Chyba tez nie zle ...

 

Barton 2500+ 1833 Mhz@ 3192 Mhz, czyli 74 % O/C i z tego co wiem najlepszy obecnie wynik z AMD Socket A :banan: (a moze i w ogole na AMD :twisted2:) w Polsce :gitarzysta2: .

 

Byc moze to jeszcze nie koniec, bo mamy z wlascicielem procka kolejne dzikie plany na O/C :gitarzysta: .

 

Jak ktos widzial w PL lub na swiecie lepszego screena z AMD Socket A to prosze o PW :razz: .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo lasnie poszedl ci ten procek!

 

gratuluje wyniku jak rowniez budowy chlodziwa :)

 

jezeli chodzi o lepsze wyniki, to np. SAE z Xtremesystems.org ma:

 

3DMark2001 na 261x12.5=3263MHz - http://service.futuremark.com/compare?2k1=8098253

Pifast 10M na 263x12.5=3281MHz

SuperPI 1M na 265x12.5=3309MHz

 

Wyniki znajduja sie w jego podpisie na XS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w WC i przyszła pora na mnie:)

Athlon Xp 1700+ (taki jak w podpisie) 1466@2500Mhz @ 2,025v czyli O/C o 1034Mhz

Przy czym wartość tak jest całkowicie stabilna. Na codzień pracuje na 2400Mhz @ 1,925v i chodzi ekstra:) napięcia z progamu epoxa są straszne ale mierzone miernikiem idealne i stabilne bez względu na obciążenie, więc szef 420W jeszcze wyrabia :D

Przepraszam za nieostre screeny ale mam LCD i włączone wygładzanie czcionek

Dołączona grafika

 

EDIT:

Po kilku zmianach ustawień w biosie i kolejnym podniesienu napięcia (2,2v) mój nowy rekord:

Athlon Xp 1700+ (taki jak w podpisie) 1466@2599Mhz @ 2,2v czyli O/C o 1133Mhz :D :D :D

więcej niestety już nie pójdzie, przynajmniej nie na tym epoxie

Dołączona grafika

Edytowane przez MaStEr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak patrzę to aż ręce chodzą żeby czegoś nie wymodzić. Zaraz zrobię co potrzeba, ale z kąd ja wezme freon <_< zalman mi w końcu nie wystarczy. za ok godzinę daje screeny. trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymyśliłem komp na dwór u nas teraz -3 ale komp ok 5 min podziałał, potem odcięty. poleciał na VCore ~2.0V nie wiem na ile te dane są prawdziwe bo na tym asrocku to wiecie jak się napięcie zmienia: niestety u mnie nie w biosie. Przyrost 50% w MHz, a ile w mocy nie wiem. Ogólnie lipa jakaś inna płyta i potwór. Ma jeszcze zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

A oto mój mały sukces: Athlon z podpisu 1533mhz @ 2408mhz

Wynik napewno nie jest powalający ale mogę się pochwalić że zrobiłem go na stockowym chłodzeniu i Codegenie 300w :) linia 12v = 13,04v :wink:

 

Wszystko robione na mobo z podpisu, ramki niestety umierają przy 200mhz więc odpoczywają asynchro na 166mhz :wink:

 

UPDATE:

Dołączona grafika

 

1533mhz @ 2436mhz = 903mhz za FREE

zauwazylem że mój skarb przy niższych FSB może się wkręcić na nieco wyższe zegary

dostał dodatkowo zastrzyk 0,025v. Linia 12v Codegena = 13,28v i ciągle rośnie... :-P

Szkoda że proc dalej może a ziomalski Codegen odmawia współpracy :wink:

 

P.S. powinno być 3200+ a nie 2800+ ja wskazuje CPU-Z :)

Edytowane przez halibut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon xp thorton 1800Mhz ( 2200+) @ 2403 Mhz( 13,5x 178Mhz 1,7v)

 

Na 180 i może i więcej by też poszedł , ale płyta już nie wstała i powędrowała do serwisu , w sumie dla mnie dziwne dlaczego ?

Wynik dla mnie dobry a tu niezbyt, daltego nie zamieszczam screena, jak go pogonie na 3k to podrzuce screen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie myśle (a taka propozycja już chyba padała), żeby zrobić zamiast tego topica oficjalny ranking O/C athlonów użytkowników forum tweak'a. Nie trzeba by było przebijać się przez cały topic, możliwe byłoby zrobienie kategorii np. Tbread, Barton, 64, duron, sempron, palomino:) itd.

Teraz pytanie czy jest to technicznie możliwe do zrobienia? Co Wy na to?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sobie myśle (a taka propozycja już chyba padała), żeby zrobić zamiast tego topica oficjalny ranking O/C athlonów użytkowników forum tweak'a. Nie trzeba by było przebijać się przez cały topic, możliwe byłoby zrobienie kategorii np. Tbread, Barton, 64, duron, sempron, palomino:) itd.

Teraz pytanie czy jest to technicznie możliwe do zrobienia? Co Wy na to?

Pozdrawiam

1326191[/snapback]

 

Fajny pomysł.... :) Jak się nikt jeszcze za to nie zabrał to ja mogę zrobić taki ranking :) na max Mhz :D Kategoria Intel i Amd :)

 

I podkategorie :) takie jak ty podałeś np.

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to ranking to stabilnych mysle...

 

Moim starym T-bredem B juicb robilem max stable 227x9.5 przy ~2v lol ...

Teraz na co dzien jade 200x11 i 1.4v bo czekam na chlodzenie.

230x11 1.7v ale juz wyzej sie troche boje bo ostatnio nie mam okazji zeby schlodzic pokoj do 15*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.... :) Jak się nikt jeszcze za to nie zabrał to ja mogę zrobić taki ranking :)  na max Mhz  :D  Kategoria Intel i Amd :)

 

I podkategorie :) takie jak ty podałeś np.

1326216[/snapback]

Miło, że się zainteresowałeś, ale zrobienie edytowalnego rankingu, w wersji html/php, do tego działającego pod tweak'iem to już chyba nie nasza brocha? Poza tym trzeba by ujednolicić system weryfikacji wyników - co do programu odczytującego np. WINCPUID i programu testującego stabilność.

 

Aurora001 oczywiście można zrobić dwa typy rankingów max. stabilne i max Mhz, tyle że nie wiem do kogo się zwrócić z taką propozycją...

 

Myśle, że na tweaku jest sporo osób zarówno w kategorii amd jak i intel, które osiągnęły wyniki na poziomie światowym, warto o takim rankingu pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...