Skocz do zawartości
SpiderMAN

Moje Planowanie WC second attempt

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że dla niektórych to takie drogie hobby :) Ja narazie tylko sporo czytałem o Wodzie, puki co zaopatrzyłem się w 2 nagrzewnice od opla astry (żadna różnica między kadetem - tak mi powiedzieli panowie:D) chciałem wrzucić to do jednego układu, ale nadal się zastanawiam... czy to rozsądne? Czy może nie, niby większość ma na jednej, a ja sobie ubzdurałem na początek bez zbiornika wyrównawczego i na 2 :) co z tego wyjdzie? To się okaże, a no i jeszcze coś, z tego co ostatnio udało mi się wydumać to warto puścić nagrzewnice równolegle a nie szeregowo:

co to daje? Większa sprawność nagrzewnic - wstępnie schłodzona woda z pierwszej nie wpływa do drugiej która już ją mniej schładza, ale są chłodzone równomiernie. Jako bonus dostajemy zmniejszenie prędkości wody w nagrzewnicy czyli dłużej się wychładza, na chłopski rozum to żadna różnica, ale z tego co się dowiedziałem zdecydowanie lepsze rozwiązanie... kwestia dyskusyjna? Sam nie wiem :) Ktoś ma jakieś KONKRETNE doświadczenia? Jeśli tylko gdybania to robię po swojemu, ktoś musi popełnić pierwszy błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja mam WC nie dla ciszy, nie dla osiągów, ale dlatego, że montowanie tego to świetna zabawa.

to jest to. moje pierwsze wc skladalem od kwietnia do sierpnia, bo tak kupowalem poszczegolne elementy. teraz tez tak bedzie, bo znow brakuje mi paru <span style="color:red;">[ciach!]</span>l a kasy brak. jednak jak juz to odpale i bedzie chodzic to czlowiek czuje sie naprawde szczesliwy no i do tego ta cisza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy widzial ktos gdzies kontroler 5-12/24v z max obciazeniem ~30W? bo chcialbym regulowac mojego papsta 172 ale jeden juz poszedl sie kochac:/ [od v7+]

a jesli nie ma to jak zrobic i jesli mozna jakies schematy... ;)

pozdro

Moze zastanow sie nad podlaczeniem do zewnetrznego zasilacza z regulacja - ja tam mam i jestem z tego bardzo zadowolony :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. a skad taki wziac? bo ja raczej bym tego nie zrobil...

wystarczy zwykly prostownik :)

napewno masz takie cos gdzies

taki jak kiedys byly do kolejek

Ja swoj kupilem w elektronicznym chyba za 45zl, ale oplacalo sie, bo "zaoszczedzam" moc zasilacza od kompa, bo do tego zewnetrznego zasilacza mam podlaczone cztery wiatraki 80x80 z chlodnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie daloby sie z molexa? w koncu to tylko 1,125A i pprzez potencjometr? jesli tak to jakie parametry musialby miec? sorki za takie pytania ale elektronik ze mnie jak z koziej d..y trabka ;)

pozdro

 

@dimek

a moglbys zrobic foto tego zasilacza? i jakie to mniej wiecej ma gabaryty , moc , natezenia itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zasilania tego PAPSTa.

 

Jak taki jak mój - to nie ma sensu podawać mu napięcia niżeszego, niż 12V, bo nie ruszy.

 

Ja poszedłem na łatwiznę - 12V z zasiłki od kompa, 30V z zasiłki od dawno padniętej drukarki HP i przełącznik. Mam teraz do wyboru wyłączenie coolera (cisza przez przynajniej 1,5 godziny), 12V (praca ciągła w ciszy niedoskonałej) albo 30V - huragan, który chłodzi wode w 5-10 minut i mam następne 1,5h ciszy.

 

Więcej w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , no moj startuje i ma sie dobrze przy 5v :) mniej nie sprawdzalem.

ale i przy5v jest glosny:( wiec planowalem dac go na 12v na jakis czas , potem ew. wylaczac albo zmieniac na 5v [dosc glosny ale w miare znosny...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kupa:( ten zasilacz ma 1A a ja potrzebuje 1,125A :/

chyba pomysle nad 5v+przelacznik siakis albo potencjometr...

apropo: pomoglibyscie mi dobrac parametry? qmam ze opor powinien byc

~11ohm? 12v/1,125A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kupa:( ten zasilacz ma 1A a ja potrzebuje 1,125A :/

chyba pomysle nad 5v+przelacznik siakis albo potencjometr...

apropo: pomoglibyscie mi dobrac parametry? qmam ze opor powinien byc

~11ohm? 12v/1,125A

To, ze ja mam akurat taki, to nie znaczy ze nie ma mocniejszych - wystarczy poszukac a na pewno cos sie znajdzie a koles w sklepie na pewno bedzie wiedzial o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , dzieki wszystkim ;) big thx , niedl pojde do elektronicznego i zobacze co tam piszczy ;)

Polecam poszukac dokladnie .. Zasilaczy tego typu znajdziesz od groma o roznych parametrach, a faktycznie pomysl jest niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrotce zapodam update, po wymianie bloku na CPU (jeszcze sie frezuje :D) - narazie moge Wam powiedziec, ze po zmianie Bartka na deko lepsza serie - 2318 MHz @ 1,75V - 36C - Idle; 41C - Full Load :D

Caly efekt osiagniety po zamkniecu w koncu budy. Chlodnica wyladowala na dachu nareszcie :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia spider :) na update zwazywszy na to ze i ja koncze zbieranie czesci do WC :P jeszce czekam na hydora niestety :/ ale jestem twardy :) chyba ze wywalcze za 235 tego eheima z allegro ale to tez i tak 70 zl wiecej niz hydor no brakuje mi bloczka na nb ale tu tez juz sa plany raczej gotowe , aa i zapomniealem o najwazniejszym o pojemniku z ktorym tez jest problem bo sie mateowi skonczyly 95 a nie wie kiedy beda :. moze pojawi sie tene ala typhon quadd tyle ze produkcji CFD ofzorz jego na bank bym nie przepuscil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_japko_

Co do bloczku, to narazie jeszcze sie nie pozbywam... Ale bede mial propozycje na uwadze :D

jak narazie wydajnosci mi nie brak, a co do ciszy, to juz sie mocno przyzwyczailem do tego lekkiego szumu. Moze w wakacje jak bedzie kasa, zapodam EHEIMA. narazie w planie mam cos posredniego, przed zalozeniem RBX. Ale to jest moja slodka tajemnica. :D

 

bladzio

Natomiast o ile idzie o zbiornik to patrz tutaj -> http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_japko_

Co do bloczku, to narazie jeszcze sie nie pozbywam... Ale bede mial propozycje na uwadze :D  

jak narazie wydajnosci mi nie brak, a co do ciszy, to juz sie mocno przyzwyczailem do tego lekkiego szumu. Moze w wakacje jak bedzie kasa, zapodam EHEIMA. narazie w planie mam cos posredniego, przed zalozeniem RBX. Ale to jest moja slodka tajemnica. :D

 

bladzio

Natomiast o ile idzie o zbiornik to patrz tutaj ->http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=169

dziekowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem na innym forum GIT !!!

 

Kilka pytan :

1) z czego taki mocny zielony kolor wody , ile dodales uv-dyelita jezeli to on daje taki efekt ??

2) te opaski zaciskowe , sa biale ?? czy te polprzezroczyste taki efekt fajny daja ?? szuaklem uv aktuve pasek ale nici te co mam mi sie skonczyly a nie mam zamiaru zamawiac w 4 maxie znow :/ a w wawie znalazlem tylko czarne i polprzezroczyste , czarne beda lipnie wygladaly a niedlugo robie odswiezenie swojego moda i nie wiem jakie dac

3) czym podswietlasz bude ?? UV catody ?? Ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silver_pl - www.realitynet.pl

 

bladzio

ad.1 UV Dye Lite - cal flaszke na okolo 1,3l wody

ad.2 biale - kupilem na allegro za smieszne pieniadze

ad.3 dwie UV - okragla pod zasilaczem i 30cm pod przegroda wzmacniajaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...