Skocz do zawartości
Destiny

Zasilacze... ja już głupieje

Rekomendowane odpowiedzi

yes - proponuję mimo wszystko Huntkeya 400 XP - rozwiązanie konstrukcyjne jest bardzo dobre - stosunkowo mały opór powietrza (duże otwory wylotowe) i sadzę że wymiana wentylatora którą obiecuje ZenFist przynajmniej zredukuje skargi na jego głośność. Zauważ że, ja używam WC i jedynym wentylatorem w budzie (i poza nią ) jest ten z zasilacza, toteż każdy wentylator będzie dla mnie za głośny. Jestem fanem wyciszania (takie hobby :D) a nie podkręcania. Zawsze też możesz kupić ten zasilacz na próbę i jeżeli będzie za głośny to zwrócić. Przy chłodzeniu powietrznym (a chyba takie masz) zasilacz będzie "bezgłośny" ;) bo go wentylator na procku zaguszy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC przejsciowo , planuje WC tylko teraz musialem troche w kompa wrzucic + zasilka i jestem splukany, w przyszlosci w budzie bedzie 1 papst 120 mm 5-7 V na chlodnicy + wentyl w zasilce (prawdopodobnie tez papst) bo nie bede modowal zasilki zeby chlodzic woda , czyli cisza przede wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chwala Huntkeye a jeszcze testu ich zadnego nie bylo z prawdziwego zdazenia

czyli obiciazenie kazdej z szyn na maxa

przeciazenia szyny , jak sie wtedy zachowa czy sie ladnie wylaczy itd.....

wtedy mozna mowic ze sa dobre ;)

nie mowie tu o testach gdzie ludzie podlaczaja do srednich zestawow gdzie pociagnie 300 W porzadny i zachwalaja jak to trzyma napiecia ;)

chetnie bym zobaczyl takze jak sie przedstawia zaleznosc 3 szyn na wykresie

bo z tym to tez roznie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testus - wiesz ten HK jest jakios dziki - na SLABYM procku jest nieslyszalny... przesiadka na Bartona//wieksze V i WYYYJE :( Nie wiem czemu, jak odlaczam wiatrak to TEZ wyje, wiec to chyba jkaies uklady tak glosno pracuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj komp jest niestabilny powyzej 200 fsb , jak kupie lepszy zasilacz to sie okaze czyaja to sprawka ;) no i jak sie okaze ze zasilacz wymiekal to niechcialbym zeby sytuacja sie powtorzyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testus - wiesz ten HK jest jakios dziki - na SLABYM procku jest nieslyszalny... przesiadka na Bartona//wieksze V i WYYYJE :( Nie wiem czemu, jak odlaczam wiatrak to TEZ wyje, wiec to chyba jkaies uklady tak glosno pracuja :)

Toś mnie pocieszył. Jak tak bedzie naprawde to oddaje to cholerstwo albo sprzedam przez allegro. Co tam moze głosno pracowac oprócz wiatraka ? Nic już nie wiem. A miałem kupić używanego Fortrona. Trzeba było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o mode com CWT-350BDP.

Chciałem kupić chiefteca 360W DF, ale coś opieszale go sprowadzają, a ten modecom może być "na jutro".

Po przemyśleniach i dzięki pomocy szanownego kolegi z forum jestem skłonny go nabyć.

 

Chyba, że ktoś miał z nim przykre doświadczenia.

 

Ciekawą rzeczą jest to, że Noiseblocker ma tą zasiłkę w swojej ofercie (ze zmienionymi wentylami): BLACKNOISE Noiseblocker CWT 350BDP

Także SinoTech CWT-300BDP.

Producentem zasiłki jest Channel Well Technology Co. (przynajmniej tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poszperałem w necie na temat Channel Well Technology Co. i oto na co się natknąłem:

"Well-known brands like Antec & BlackCube are both engineered by CWT, so we can expect certain level of quality from CWT too."

 

http://www.hardwarezoom.com/viewcontent.js...sp?ReviewID=187

 

ModeCom CWT alternatywą dla Chiefteca :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o mode com CWT-350BDP.

Powinno być BDB :) Choć nie widziałem na oczy zakładam że jest OK. Choć z drugiej strony przewinał mi się przez ręce 550W (w wydaniu modecoma) i niestety nie jest taki jak Antec Tx550 :/

 

Ciekawą rzeczą jest to, że Noiseblocker ma tą zasiłkę w swojej ofercie (ze zmienionymi wentylami): BLACKNOISE Noiseblocker CWT 350BDP

Także SinoTech CWT-300BDP.

CWT sprzedaje się najlepiej pod marką Antec... :) Generalnie to klasa wyżej (ta seria akurat) niż Sirtec... miejmy nadzieje w wydaniu ModeCom'a będą się sprawowały OK bo różnie bywa w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze informacje na temat modecom CWT

 

Niestety, o "odpowiednikach" czy raczej "konkurentach" Antec True można mówić tylko w przypadku modecomów CWT xxx ADP - te zasilacze mają - cytat: "ADP ma niezależne obwody elektryczne zasilania odpowiednio dla wszystkich wyjść napięciowych". Co widać zresztą po ich cenie :cry: . Poza tym właśnie w tej serii (ADP) firma CWT oferuje zasilacze 330, 380, 430, 480, 550W - to zupełnie tak samo jak Antec True :)

 

Więc może seria BDP to coś zbliżonego do Antec SL ??

Jeszcze poszperam, może na coś ciekawego się natknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zavader <---- jedyną rzeczą która może jeszcze hałasować a dokładniej piszczeć ewentualnie warczeć są uzwojenia transformatora przetwornicy. Ja miałem pisk - zerknij na forum Huntkye,a do tematu o ciszy tam pisałem więcej o moim przypadku. Winowajcą okazał się program do Vcool który prawdopodobnie zmieniał gwałtownie pobór mocy przez procesor. Nie wiem oczywiście czy tak powinno być z zasilaczem tej klasy gdyż na moim starym Fellu to piszczenie nie występowało ale on nie miał aktywnego PFC (chyba żadnego PFC nie miał :( ). Zawsze jest to powód do reklamacji w końcu przy pełnym obciążeniu takie cyrki nie powinny się dziać. (może trafił ci się zwalony egzemplarz?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - przy SLABYM procesorze jest cicho, przy MOCNYM jest glosno - ciekawe, nie :)? Moze jakies inne propozycje?

Ja mam jedną - SERWIS.

Bo to wyglada na uszkodzona przetwornice lub coś w tym stylu.

U mnie jak wiatrak chodzi na 1200obr to jest naprawde prawie nieslyszalny. Ponad 1400 mnie juz denerwuje.

Czekam na wymiane na nowy wiatrak 1200 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - przy SLABYM procesorze jest cicho, przy MOCNYM jest glosno - ciekawe, nie :)? Moze jakies inne propozycje?

Ja mam jedną - SERWIS.

Bo to wyglada na uszkodzona przetwornice lub coś w tym stylu.

U mnie jak wiatrak chodzi na 1200obr to jest naprawde prawie nieslyszalny. Ponad 1400 mnie juz denerwuje.

Czekam na wymiane na nowy wiatrak 1200 obr

na 1400 masz za glosno ?? 8O

Co ty za wentyl tam masz ?? z piachem w lozyskach ?

Mi leci prawie non stop na 1370 (male odchyly) i jakos jest nieslyszalny, wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe - to wlasnie nie jest kwestia iatraka, bo nawet jak wentyl jest WYLACZONY [po chamsku - odcinam wtyczke:)] to i tak strasznie cos tam SWISZCZE :) Wiec wentyl odpada... Moze to cos innego swiszczy? Ale co - chyba nie NB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przychylam się do Chieftec HPC-360-202. Ma bardzo dobry stosunek cena/wydajność/głośność. Na www.benchmark.pl piszą:

Wrażenia słuchowe z pracy HPC-360-202 są bardzo zachęcające. Wentylator nie jest idealnie cichy, ale to jeden z najcichszych obecnie zasilaczy na rynku, szum przez niego emitowany wtapia się w tło dźwiękowe otoczenia i nie dokucza nawet z bliskiej odległości.

Ma ktoś może ten zasilacz? Jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przychylam się do Chieftec HPC-360-202. Ma bardzo dobry stosunek cena/wydajność/głośność. Na www.benchmark.pl piszą:

Wrażenia słuchowe z pracy HPC-360-202 są bardzo zachęcające. Wentylator nie jest idealnie cichy, ale to jeden z najcichszych obecnie zasilaczy na rynku, szum przez niego emitowany wtapia się w tło dźwiękowe otoczenia i nie dokucza nawet z bliskiej odległości.

Ma ktoś może ten zasilacz? Jakie wrażenia?

Dokladnie takie jak pisza 8) miodzio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stałą styczność z obydwoma chieftecami (360w single i dual fan) i wnioski są następujące: single: cichy i ogólnie gra muzyka, dual: napięcia daje jak codszit 300w (wiem bo miałem, sprawdzane miernikiem), przy kompie jak w sigu 11x210@1.8V(ok.130-140W) wyłącza mi kompa, trzeba poczekać dłuższą chwilę żeby się raczył ponownie włączyć. Za słaby jest, czy co? generalnie, max jak wszedłem do windy fsb230 chwila i BSOD... WHY ME??!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...