Skocz do zawartości
qbass

!..::::Program do sieci::::..!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Jestem podpiety do sieci (7kompow), potrzebny mi jest programik ktory pokazuje jaki komp jest wlaczony. Nie chodzi mi tu o program typu: TCPNV. Potrzebuje program który bez przerwy by monitorował siec i gdy np. właczyl by mi sie komp nr. 1 pokazała by mi sie informacja w formie chmurki ze ow komp zostal wlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Samurize w wtyczka PING ma takie mozliwosci - nie bedzie chmurki, ale np napis na pulpicie... Obecnie jest wersja 1.1 programu - poszukaj w google albo gdzies na forum byl link - w dziale prezentacje przy ktorejs ze stron...

Ja mam tak (ping co 1 min) - sprawdza mi, kiedy kolezanka do kompa siada :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Samurize w wtyczka PING ma takie mozliwosci - nie bedzie chmurki, ale np napis na pulpicie... Obecnie jest wersja 1.1 programu - poszukaj w google albo gdzies na forum byl link - w dziale prezentacje przy ktorejs ze stron...  

Ja mam tak (ping co 1 min) - sprawdza mi, kiedy kolezanka do kompa siada :-)

Gdybyś był w tej samej sieci co ja, został byś brutalnie zamordowany, twoje zwłoki zostałyby spalone, poćwiartowane, ponownie spalone i zsypane do szamba. Następnie przeciąłbym ci kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Samurize w wtyczka PING ma takie mozliwosci - nie bedzie chmurki, ale np napis na pulpicie... Obecnie jest wersja 1.1 programu - poszukaj w google albo gdzies na forum byl link - w dziale prezentacje przy ktorejs ze stron...  

Ja mam tak (ping co 1 min) - sprawdza mi, kiedy kolezanka do kompa siada :-)

Samurize nie bardzo, siedzialem nad tym programem 1h i mi nic nie wychodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był w tej samej sieci co ja, został byś brutalnie zamordowany, twoje zwłoki zostałyby spalone, poćwiartowane, ponownie spalone i zsypane do szamba. Następnie przeciąłbym ci kabel.

Szczescie, ze nie jestes ;-)

 

A tak przy okazji, to w sieci jest max 7 kompow jednoczesnie (i to malo kiedy) i na sieci 100MB ze switchem wiec ten ping to chyba nic zlego..

Moze jednak przestawie go na 3 minuty lub 5..

 

A jesli chodzi o samurize, to zapisz ten kawalek jako plik ping.vbs w Scripts:

DOWN_MSG = " Offline"	' message for an unsuccessful pingUP_MSG = " Online"  ' message for a successful pingFunction Pinger (machine)	aMachines = split(machine, ";")	For Each machine in aMachines  Set objPing = GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}")._  ExecQuery("select * from Win32_PingStatus where address = '"_  & machine & "'")  For Each objStatus in objPing 	 If IsNull(objStatus.StatusCode) or objStatus.StatusCode<>0 Then     pinger = DOWN_MSG 	 Else    pinger = UP_MSG 	 End If  Next	NextEnd Function

a ten, jako konfig1.ini w katalogu Config

[Project]FileVersion=v1.1OffsetX=640OffsetY=530Width=370Height=220Interval=2000ReloadKey=PauseKey=LoadMBMStarter=0TrayIcon=KANJI_ICON[Source 0]Type=TActiveScriptCollectorScriptName=ping.vbsScriptFunction=PingerInterval=tu_czas_miedzy_pingiem_w_minutach (np: 1)IntervalSeconds=0Param0=nazwa_kompa_w_lan (np. mars)[Output 0]Type=TTextOutputText=STATUS: %vColor=FFFFFFFFAlign=0AlignVertical=0FontName=TahomaFontSize=8FontStyle=[]LineSpacing=1NrOfDecimals=0TabSize=8Left=840Top=700Right=960Bottom=720AllowLink=0Link=AllowAlertValue=0AlertValue=AlertColor=FF0000FFAlertColor2=FFFF0000AlertWhen=0

oczywiscie pozmieniaj interval i Param0 na swoje wartosci

 

potem wlacz program i zaladuj ten "konfig1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES nie dziala, siedzialem nad tym jakies 30 min i nic sie nie pojawilo, wissuje to do katalogow w samurize nie pojawia mi sie konfig1.

A u mnie wszystko pięknie chodzi :D

ULLISSES świetna sprawa . Teraz jeszcze sobie jakąś fajną graficzke zapodam i będzie wypas :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jednemu chodzi a drugiemu nie to znaczy ze musi chodzic.. ;-)

 

qbass, jak zapiszesz te wszystkie pliki, to wylacz i wlacz Samurize od nowa, aby zalapal ze jest nowy plik INI - inaczej go nie widzi (podejrzewam ze na tym polega Twoj problem)

 

Jesli jednak sam ping nie chodzi, to znaczy ze cos zle usawiles 1 z tych 2 opcji lub ewentualnie osoba, do ktorej pingujesz ma wylaczona odpowiedz na ping w firewallu - mozna tak zrobic

jesli chcesz sprawdzic czy sam skrypt dziala to pinguj do siebie - czyli na 'localhost'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...