Skocz do zawartości
ranger

Plyta glowna

Rekomendowane odpowiedzi

przyrównujesz malucha do mercedesa.... 

chyba ze nie lubisz porządnych aut  :lol:  to wtedy nie warto

Sam jesteś maluch !

 

"ranger" ! Jeżeli masz dopłacać max 50zł to się opłaca jesli wiecej to niewarto, KT 400 jest od sis 735 szybszy tylko w benchamrkach reszta aplikcji i gier chodzi tak samo, nawet 3dmark 2001 wypada identyko ! a w przypadku złej konfiguracji mobo z KT400 -moze wypaść ona gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ranger" ! Jeżeli masz dopłacać max 50zł to się opłaca jesli  wiecej to niewarto, KT 400  jest od sis 735 szybszy tylko w benchamrkach reszta aplikcji i gier chodzi tak samo, nawet 3dmark 2001 wypada identyko ! a w przypadku złej konfiguracji mobo z KT400 -moze wypaść ona gorzej

rozumiem , ze bronisz swoich racji bo sam masz taka plyte , ale wez oszczedz.....

fakt ze trafiajac "normalny" egzemplarz , plyta chodzi elegancko , ale odsetek awarii i "codow" w postaci utraty magistrali 133 , samoresetujacego biosu itp itd czyni dla mnie ten model jednym z liderow w dziedzinie przypadlosci

nauzeralem sie sporo , bo najczesciej klienci chca komputery TANIE i lecialy do nich wlasnie ecs-y

nie dorabiaj ideologii do cepa , bo jaki jest ecs - kazdy wie

plyta ma zasadniczo dwie bardzo duze zalety : jest tania i dziala :lol:

a tak na powaznie - do jakosci i caloksztaltu asusa to ecs-owi daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakosci i caloksztaltu asusa to ecs-owi daleko...

Ja nie twierdze ze Asus jest zły chociarz sam rózwniez użerałem sie już z Asusami głównie pod P4. Ja nie twierdze ze ecs to super firma tylko że chipset sis 735 jest bardzo dobrym ukąłdem oferujacym nawet teraz dobra wydajnosc, a co do utraty fsb 133 na tej mobo to powiedzmi skad te bajke wymysliłes bo to coś nowego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie - do jakosci i caloksztaltu asusa to ecs-owi daleko...

Do samego Asusa może daleko, ale ten model jak na znacznie nowszą konstrukcje wypada marnie.

Jedyny plus dla tej płyty to opcje OC w biosie i obsługa szybszych procesorów(FSB 166). Przy takim samym procku i grafie wydajność jest taka sama na obu płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset sis 735 jest bardzo dobrym ukąłdem oferujacym nawet teraz dobra wydajnosc

nigdzie nie napisalem ze zaprzeczam... wrecz przeciwnie - uwazam ze jest do bardzo udany chipset

 

a co do utraty fsb 133 na tej mobo to powiedzmi skad te bajke wymysliłes bo to coś nowego ??

nie nazywam sie Hans Christian Andersen...

tylko kilkakrotne flashowanie biosu roznymi jego wersjami nie potrafi zmusic jednego z egzemplarzy k7s5a do wykrywania athlona 1700+ jako athlona 1700+

plyta po kilkunastu restartach uparcie widzi athlona 1100MHz

i trzeba znowu wlazic do biosu i ustawiac fsb 133...

 

BTW

poszukaj na forum - ktos juz podobny problem przechodzil.... wiec zadna to nowosc i nie tylko ja sie z tym spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nazywam sie Hans Christian Andersen...

tylko kilkakrotne flashowanie biosu roznymi jego wersjami nie potrafi zmusic jednego z egzemplarzy k7s5a do wykrywania athlona 1700+ jako athlona 1700+

plyta po kilkunastu restartach uparcie widzi athlona 1100MHz

i trzeba znowu wlazic do biosu i ustawiac fsb 133...

 

BTW

poszukaj na forum - ktos juz podobny problem przechodzil.... wiec zadna to nowosc i nie tylko ja sie z tym spotkalem

Czekaj tu masz racje ! kumpel na nowego ecsa k7s5a wkładał nowego duronka 1600 i co fakt ! na sdramach nie startował mu na fsb 133 ale po włożeniu ddrów lata pięknie na 133, może tu tkwi przyczyna ?? może nikture nowe modele maja jakies problemy z sdramami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj tu masz racje ! kumpel na nowego ecsa k7s5a wkładał nowego duronka 1600 i co fakt ! na sdramach nie startował mu na fsb 133 ale po włożeniu ddrów lata pięknie na 133, może tu tkwi przyczyna ?? może nikture nowe modele maja jakies problemy z sdramami

ja zauwazylem inna prawidlowosc : problem pojawia sie w momencie procka na fsb 133 i pamieci sdram

na ddr wszystko smiga elegancko

 

wychodzi na to , ze jakioegos drobiazgu nie dopatrzyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem inna prawidlowosc : problem pojawia sie w momencie procka na fsb 133 i pamieci sdram

na ddr wszystko smiga elegancko

 

wychodzi na to , ze jakioegos drobiazgu nie dopatrzyli...

No ja to właśnie dokładnie to napisałem :wink:

Ale motyw ten pojawia sie tylko na nowych ecsach bo moja bez problemu na sdrach śmiga

 

 

Pozdro. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał problem z athlonem 1700+ i ddr i ciagle zapominało fsb133, skończyło się wymianą płyty. Nowa ma 2 miesiące i na razie się do mnie nie zgłaszał.

 

Co do asusa sam mam bogatszą wersja, ale a7v8x-x też się bawiłem - płyta absolutnie bezproblemowa. Składasz kompa, odpalasz, chodzi. Tytanem overclockingu nie jest, ale i tu można się całkiem nieźle pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...