Skocz do zawartości
floyd

Zasilacz Chieftec 420w = shit ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam all

 

własnie zakupiłem taki zasialcz i napięcie v12 spadło do 11,60 (a czasami jeszcze niżej) , reszta napięć all right

o co w tym chodzi ?? czyżby ten zasilacz był przereklamowany ??

 

config kompa

procek 1700+ @2200ghz

3hdd 120

2 napędy

grafa radek 9700

jedna kośc ramu na 433

14 ventyli

sieciówka

 

: jeśli ktoś coś wie w tym temacie to prosze o wypowedz na forum

 

Pozdrawiam all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia czytane z programu winbond i z biosa  (takie same odczyty) :(

taki starz na forum a jeszcze patrzysz na odczyty z płyty 8O

 

moja mobo 12v odczytuje na poziomie 11.655 a po sprawdzeniu miernikiem z odpalonymi prime i ud w tle 12v wynosi 11.98 i ani drgnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te 14 wentyli to juz trzeba miec sprzet dlatego siada ci 12v i do tego grafa  :lol: chieftec to nie hi-end tylko dobra klasa srednia;)

te 14 wentyli to jest maly pikus dla zasilacza, poczytaj sobie na tabliczkach znamionowych ile one pradu ciagna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge powiedzieć tyle :

wentyle to pikuś dla zasilacza ale jak juz ma koniec mozliwości odłacznei paru wiatraków moze poprawić stabilność

mysle ze to jednak chieftec wymieka u mnie też nie daje rady mam 9 witraków i na procu 2.25v w tym momencie chieftec mi kompa wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge powiedzieć tyle :

wentyle to pikuś dla zasilacza ale jak juz ma koniec mozliwości odłacznei paru wiatraków moze poprawić stabilność  

mysle ze to jednak chieftec wymieka u mnie też nie daje rady mam 9 witraków i na procu 2.25v w tym momencie chieftec mi kompa wyłącza

myśle że 420W by ci stkneła juz spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej :

 

czy to napięcie jest bezpieczne dla sprzętu w budzie ??

nie :)
ale konstruktywna wypowiedz

jakbys Ciu... nie wiedzial to dla 12V jest tolerancja 5-6% co daje okolo 0.5- 0.6V +- - wiec jak masz 11.5 czy 12.5 to sie nic nie dzieje wsio jest jak ma byc.....

jak juz cos piszesz to popieraj to czyms oke? a jak nie wiesz to nie pisz 8)

 

wentylami sie nie przejmuj, one zra bardzo mala, razem pewnie z 10wat tyle co dysk jak sie rozbuja....

to ja myslalem ze nowe dyski 7,2k rpm jedza okolo 30-40W pradu no ale widze ze sie mylilem i juz od dawna sa dyski w nowych technologiach wykonane ktore jedza tylko 10W - a gdzie takie kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej :

 

czy to napięcie jest bezpieczne dla sprzętu w budzie ??

nie :)

ale konstruktywna wypowiedz

jakbys Ciu... nie wiedzial to dla 12V jest tolerancja 5-6% co daje okolo 0.5- 0.6V +- - wiec jak masz 11.5 czy 12.5 to sie nic nie dzieje wsio jest jak ma byc.....

jak juz cos piszesz to popieraj to czyms oke? a jak nie wiesz to nie pisz 8)

 

Tolerancja standardu atx2.o3 jest 5% czyli sie pomylilem zwracam honor zaden czlowiek jest nie omylny :oops: pozdrawiam 8) a jak tak to on powiedzial ze mu spada jeszcze nizej mastachu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o popieraj to czyms oke? a jak nie wiesz to nie pisz 8)

 

wentylami sie nie przejmuj, one zra bardzo mala, razem pewnie z 10wat tyle co dysk jak sie rozbuja....

to ja myslalem ze nowe dyski 7,2k rpm jedza okolo 30-40W pradu no ale widze ze sie mylilem i juz od dawna sa dyski w nowych technologiach wykonane ktore jedza tylko 10W - a gdzie takie kupic?

No troche sie myliles sie kolezko, ale to juz twoj problem.

w kazdym dobrym sklepie kupisz. chwile mi to zajelo, oto dane dla seagete barracuda 7200rmp 200GB:

Seek 12.5 watt

Read/Write 12.0 watt

Idle/Standby 7.5/.7 watt

 

http://www.seagate.com/docs/pdf/datasheet/...acuda7200.7.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem Chiefta 420 i jestem Bardzo zadowolony na moim sprzecie ma napiecia 12V-12.040 / 5V-5.060 / 3.3V-3.320 wszystko w spoczynku w czsie stresu 12V -12.010 /5-5.20 /3.3V-3.300 .Dla mnie ten zasilacz jest najlepszy jaki miałem .Moze twoj egzempasz jest wadliwy albo sprawdz miernikiem bo bios albo Aida moga czasem przekłamywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o popieraj to czyms oke? a jak nie wiesz to nie pisz 8)

 

wentylami sie nie przejmuj, one zra bardzo mala, razem pewnie z 10wat tyle co dysk jak sie rozbuja....

to ja myslalem ze nowe dyski 7,2k rpm jedza okolo 30-40W pradu no ale widze ze sie mylilem i juz od dawna sa dyski w nowych technologiach wykonane ktore jedza tylko 10W - a gdzie takie kupic?

No troche sie myliles sie kolezko, ale to juz twoj problem.

w kazdym dobrym sklepie kupisz. chwile mi to zajelo, oto dane dla seagete barracuda 7200rmp 200GB:

Seek 12.5 watt

Read/Write 12.0 watt

Idle/Standby 7.5/.7 watt

http://www.seagate.com/docs/pdf/datasheet/...acuda7200.7.pdf

wiesz si-GEJ-ta to se mozna o kant duzy rozbic

cos mi sie nie wydaje zeby 15W wydzielaly przynajmniej te obecne - 80gb innych firm

no ale nie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o popieraj to czyms oke? a jak nie wiesz to nie pisz 8)

 

wentylami sie nie przejmuj, one zra bardzo mala, razem pewnie z 10wat tyle co dysk jak sie rozbuja....

to ja myslalem ze nowe dyski 7,2k rpm jedza okolo 30-40W pradu no ale widze ze sie mylilem i juz od dawna sa dyski w nowych technologiach wykonane ktore jedza tylko 10W - a gdzie takie kupic?

No troche sie myliles sie kolezko, ale to juz twoj problem.

w kazdym dobrym sklepie kupisz. chwile mi to zajelo, oto dane dla seagete barracuda 7200rmp 200GB:

Seek 12.5 watt

Read/Write 12.0 watt

Idle/Standby 7.5/.7 watt

http://www.seagate.com/docs/pdf/datasheet/...acuda7200.7.pdf

wiesz si-GEJ-ta to se mozna o kant [gluteus maximus] rozbic

cos mi sie nie wydaje zeby 15W wydzielaly przynajmniej te obecne - 80gb innych firm

no ale nie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all

 

własnie zakupiłem taki zasialcz i napięcie v12 spadło do 11,60 (a czasami jeszcze niżej) , reszta napięć all right

o co w tym chodzi ??  czyżby ten zasilacz był przereklamowany ??

:  jeśli ktoś coś wie w tym temacie to prosze o wypowedz na forum

 

Pozdrawiam all

pisales cos o megabajcie, ze lepiej trzymal napiecia, ale wez pod uwage, ze on mogl podawac wyzsze napiecie a BIOS klamie i pokazywal np. 12,00 a teraz Cheftec daje 12,00 a BIOS dalej klamie i pokazuje mniej, owe 11,60V

 

wiec miernik w lape i przy okazji dowiesz sie czy zasilacz jest wadliwy lub o ile BIOS cie oszukuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam all

 

własnie zakupiłem taki zasialcz i napięcie v12 spadło do 11,60 (a czasami jeszcze niżej) , reszta napięć all right

o co w tym chodzi ??  czyżby ten zasilacz był przereklamowany ??

:  jeśli ktoś coś wie w tym temacie to prosze o wypowedz na forum

 

Pozdrawiam all

pisales cos o megabajcie, ze lepiej trzymal napiecia, ale wez pod uwage, ze on mogl podawac wyzsze napiecie a BIOS klamie i pokazywal np. 12,00 a teraz Cheftec daje 12,00 a BIOS dalej klamie i pokazuje mniej, owe 11,60V

 

wiec miernik w lape i przy okazji dowiesz sie czy zasilacz jest wadliwy lub o ile BIOS cie oszukuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...