Skocz do zawartości
floyd

Zasilacz Chieftec 420w = shit ???

Rekomendowane odpowiedzi

jak 12.6 jest dopuszczalne, to jak by nie patrzec 12.7 jest juz poza :P

tak tak - wiesz co? lepiej sprzedaj ten zasilacz kup lepszy bo wiesz przez te 0.1V to dom Ci w powietrze wyleci no to w najlepszym wypadku :evil: :x :arrow: :cry: :arrow: :roll: :arrow: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ma rację! Na temat napiec panuje jakas fobia! Wszyscy pisza, ze maja 12.7x V i to jest koniec bo zaraz cos wybuchnie i sie spali! Poza tym Chieftec jest do pupy!!!

Tak! Oczywiscie, lepiej kupic Codegena!!! Przestancie obserwowac programy monitorujace napiecie to bedzie lepiej dla waszego zdrowia! :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ma rację! Na temat napiec panuje jakas fobia! Wszyscy pisza, ze maja 12.7x V i to jest koniec bo zaraz cos wybuchnie i sie spali! Poza tym Chieftec jest do pupy!!!

Tak! Oczywiscie, lepiej kupic Codegena!!! Przestancie obserwowac programy monitorujace napiecie to bedzie lepiej dla waszego zdrowia! :)

Pozdrawiam!

wreszcie zwierzaczki się uspokoją:) ja też mialem manię patrzenia na monitory napięć ale jak kupilem dla swiętego spokoju chiefteca to olewam te 12,1 V bo wiem że dobry zasilacz i mogę spać spokojnie i się niemartwić o to że wyfrunie mi komp za okno:)i niegapię się w monitory napięć bo znowu mi się cos niespodoba a tak mam święty spokój i czyste sumienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był miernik :) były pomiary i co :

 

- napięcia all idealne 

 

Koniec tematu 

 

 

ps. widze że temat ten zebrał kope różnych wypowiedzi :)

 

Pozdrawiam

sory ale człowieku narobiłęś takiego zamentu ze hoho.Zamiast odrazu dorwać miernik i napiecia obadać.Juz 3 zasilacze kupiłem chiefteka(jedan dlamnie i dwa dla kumpli) i wszystko idze extra.Kupiłem dwa 360W pasiv PFC i jednego 300W do kompa antek 2000+ 0.18 um (czyli grzałka) 2x 60gb seagyte, gigabyte 7vaxp i gf4ti4200 i napiećia są eleganckie.POlecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to źle ??? że poznaliśmy przy okazji troche różnych wypowiedzi

przynajmniej temat chieftec-a 420 w będzie zamknięty , bo zostało napisane o nim już chyba wszystko :)

 

Pozdrawiam

 

ps. oby tak było z każdym tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z glośnością tego Chiefteca 420? Aktualnie mam jakiegoś Codeshita, i hałasuje toto niemiłosiernie. Niestety mogę się porównać tylko z Modecom ATX-300GT 300W (PFC), i jest on BARDZO cichutki (oczywiscie w porównaniu do mojego Codeshita). Czy ten Chieftec bedzie również cichy (oczywiście nie mówię, że wogóle bezgłośny)? W końcu to dwa wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z glośnością tego Chiefteca 420? Aktualnie mam jakiegoś Codeshita, i hałasuje toto niemiłosiernie. Niestety mogę się porównać tylko z Modecom ATX-300GT 300W (PFC), i jest on BARDZO cichutki (oczywiscie w porównaniu do mojego Codeshita). Czy ten Chieftec bedzie również cichy (oczywiście nie mówię, że wogóle bezgłośny)? W końcu to dwa wentyle.

Chiefteki maja kontrole obrotów w zależnosći od temperatury.Z moich obserwacji wychodzi ze chieftek z dwoma wentylami chodzi ciszej niz z jednym bo te dwa wentyle kręcą sie wolniej o około 200 rpm czyli w okolicy 1500-1700 rpm(w zależnosći czy ktosma otwartą/dobrze wietrzona bude).Można wiec rzec ze chiefteka 4200 dual fan nie usłyszysz jak masz w kompie wentyle które maja >2000 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiec rzec ze chiefteka 4200 dual fan nie usłyszysz jak masz w kompie wentyle które maja >2000 rpm

Dokąłdnie wcale go niesłychac , zatrzymam wszystkie wentyle a chiefa dalej niesłychac leciutki przewiew powietrza z bliska słychac , naprawde jest duzo cichcszy , wczesniej miałem codegena 300 to na oko chief jest cichszy ze 3-4razy, zreszta nawet na benchmark.pl napisale ze to najcichcszy zasilacz obroty mam w zaleznosci od obciazenia i temp otoczenia 1400rpm - na starce i ok 1600rpm do 1750rpm podczas pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moj chcieftec jest bardzo dziwny bo nawet gdy w momencie wyłaaczania sie jego obroty nie przekraczają 1500rpm  

w zyciu nie widziałem zeby miał wyższe obroty

Ty masz chiefa 360W on może inaczej jakoś reguluje sobie obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąłdnie wcale go niesłychac , zatrzymam wszystkie wentyle a chiefa dalej niesłychac leciutki przewiew powietrza z bliska słychac , naprawde jest duzo cichcszy , wczesniej miałem codegena 300 to na oko chief jest cichszy ze 3-4razy, zreszta nawet na benchmark.pl napisale ze to najcichcszy zasilacz  obroty mam w zaleznosci od obciazenia i temp otoczenia  1400rpm - na starce i ok 1600rpm do 1750rpm podczas pracy

693756[/snapback]

Czy z moim zasilaczem (model o którym mowa) może być coś nie tak jeżeli obroty obu wentylatorów są cały czas na poziomie 2000rpm? Jest strasznie głośno. Obudowa jest otwarta. Czy możliwe jest to że wentl ze spodu Chiefa wciąga ciepłe powietrze z procka? Chociaż procek ma max 40 stopni?

Proszę o radę.

Pozdro all.

Edytowane przez Soul_Train

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jakos 6 miesiecy temu kupilem Chiefa 420W HPC-420-302-DF , az do dzisaj jego bezawaryjna praca sie skonczyla (( , jak włączylem rano kompa huk,bum swiatlo zgasło w domu i tak za kazdym nastepnym razem odpalenia kompa , zasilacz blyska i strzela .

Zawiozlem do sklepu tam gdzie go nabylem i mi powiedzieli ze go odesla do dystrybutora, czas oczekiwania niby 2 tyg , w zamian dostalem zastepczy Modecom 350W.

Hmm czy to jest normalne ze mi go nie wymienili na miejscu (na inny egzemplarz) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...