Skocz do zawartości
plast

o/c barton 2500

Rekomendowane odpowiedzi

[quote="Chaos Gdańskuważaj, na skraplającą sie wode :)

 

Wiem wiem. Zamuwiłem juuz 89W ogniwo. A co do wody to mam zamiar zamknąć go pomiędzy 2 miedzianymi płytkami własnej konstrukcji, myślę ze nie bedzie problemu. I sorry wielkie to nie są Polimerowe (tfu) ogniwa tylko Ongiwa Paltiera !

Za pare dni bede miał jedno i zobacze jak to działa wogóle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie bez bicia tylko z grubsz aprzeczytalem watek... peltem 89 wat to sobie mozesz grafike chlodzic... co do krecenia... moj na 200 to szedl przy nominalnym napieciu... szedl i na 220..., alle moim elixirka bledy w testerach pameici sie krzaczyly, a neimialem radiatorkow dlanich... poszedl wlasnie na allegro za 350 zl:( i zaluje juz:(, no ale teraz.. sie pobawie przyajmniej... 1700xp+ pelt 267w+ woda spider extreme z 2 nagrzewnicami na nich wiatraki 120 mm i pompa 3000l/h:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosze Was o pomoc:( posiadam bartona 2500, krece go magistrala niestety ma zablokowany mnoznik 11X200 przy zmianie napiecia na 1.775V chodzi wszystko stabilnie, mam plyte glowna abita nf7-s (2.0), radeona 9600 proo gigabyta, 2x512 mb ramu 333mhz Kingstona. Pamieci ustawione na turbo w biosie. Niestety nie odczuwam wzrostu wydajnosci w wynikach benchmarka,znajomemu tez ma taka konfiguracje wynik skoczyl o 1000 pkt w 3dmark2001, a mi nic:( co jest tego przyczyna prosze napiszcie co robic, jak ustawic w biosie menu,jest tu wiele opcji a jestem zielony, co z timingami pamieci, zeby 333mhz chodzily synchronicznie z fsb. PLZ HELP:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim! Prosze Was o pomoc:( posiadam bartona 2500, krece go magistrala niestety ma zablokowany mnoznik 11X200 przy zmianie napiecia na 1.775V chodzi wszystko stabilnie, mam plyte glowna abita nf7-s (2.0), radeona 9600 proo gigabyta, 2x512 mb ramu 333mhz Kingstona. Pamieci ustawione na turbo w biosie. Niestety nie odczuwam wzrostu wydajnosci w wynikach benchmarka,znajomemu tez ma taka konfiguracje wynik skoczyl o 1000 pkt w 3dmark2001, a mi nic:( co jest tego przyczyna prosze napiszcie co robic, jak ustawic w biosie menu,jest tu wiele opcji a jestem zielony, co z timingami pamieci, zeby 333mhz chodzily synchronicznie z fsb. PLZ HELP:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobnie jak moj poprzednik mam pamieci 333mhz. Pytanie jest nastepujace: skoro fsb pamieci jest 2x166 to czy ma sens podnosic taktowanie fsb w moim bartonie? chyba lepiej sam mnoznik prawda? Pamieci podnosic nie chce bo to juz za duza jazda jak na moje amatorskie podejscie do procederu;)

Dojechalem do 13,5x166mhz czyli 2250mhz wiec jest to wydajnosc bartona 3200+ wg wszelkich opisow w sieci:) Jednak nie odczuwam w ogole roznicy w szybkosci. w 3dmarku 2001se wynik podniosl mi sie raptem o ok 150 markow. W pcmarku 04 mam wynik 3278. Czy to zadowalajacy wynik dla ponizszej konfiguracji( 3dmarkiem bede testowac jak zmienie grafe bo na razie mam staruszka:) )?

Barton 2500+@2250mhz

Asus A7V600

512mb DDR 333mhz ( samsungi jakies)

GF2 gts pro 64mb

Seagate 120gb Baracuda 7200 8mb cache.

Sb Live 5.1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peltier 89w do krecenia proca?:D przeciez dobrze zakrcony procek to jest minimum 100-110w :D juz nie mowie ze chcialbym widziec jak odbierasz 200w z drugiej strony ogniwa. no chyba ze masz wode dobry blok i jeszcze lepsza chlodnice;)

Amen: wiesz z to bedzie jakies 400w po drugiej stronie ogniwa? tego tak latwo spider nie odbierze...

czym te swoje marzenia chcesz zasilac?:) wiesz ile to pradu ciagnie?:))

i nie mowie tu o procu tylko peltierze:) swoja droga twoj zasilacz umrze przy polowie tego co bedziech chcial wycisnac z proca:)

 

u mnie15x166 przy 1.85v slabilnie bo plyta sie sypie przy wyzszym fsb a kiedys bylo stabilnie fsb198;/ trzeba nowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam bartka 2500 odblokowane fsb i mnożnik seria PQZEA0341RPMW , plyta glowna abit nf7 s v2.0 , grafa ati radeon 9200 128 bit 128 MB gigabyte, ram 256 MB elixir , zasilacz chieftek 360 W (jeszcze ta stara lepsza wersja), chlodzenie coolermaster aero7. Problem jest taki ze nie zabardzo mi on chce pojsc na 3200. Przy Vcore 1,75 nawet probuje sie winda wlaczac ale sie restartuje. Natomiast dzis stwierdzilem ze chcrzanie wafla i sprawdzalem na jakim VCore stabilnie bedzie chodzil przy standardowych ustawieniach. 1,50 V które uzyskałem to chyba niezły wynik , prawda? Wydaje mi sie więc, że problem nie leży w serii procka. Niedlugo planuje nabyc 1 GB ramu w dualu 2 X 512 , myślicie ze to mogloby pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak potrzednicy mam pamięci 333 MHz. Dokładnie są to 2 kości Kingston KVR333X64C25/512. Razem 1 GB. B) Do tej pory pracowały normalnie w trybie 333 MHz. Czy jakiś ekspert od OC pamięci mógłby mi powiedzieć czy jest szansa aby te pamięci poszły* na 400 MHz?

 

*wydaje mi się że jeśli podkręcę FSB tego Bartona ze 166 na 200 Mhz wypadałoby zrobić dokładnie to samo z pamięciami. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwoch tematach nikt mi nie odpowiedzial na takie i podobne pytania innych forumowiczow. N/C. Jednak dowiedzialem sie juz co i jak i moze cos bede mogl pomoc.

FSB pamieci i procesora sa ze soba nierozerwalnie zwiazane( ja myslalem ze sie taktuje osobno bo majac wlaczone przy pamieciach "auto" i nie widzialem zmian). Zmieniajac mnoznik nic sie z pamieciami nie dzieje oczywiscie ale jak tylko podniesiesz fsb procesora np do 200 to pamieci tez sie przetaktuja. Pytanie tylko czy to tak zadziala i czy komputer sie odpali.

Mam pamieci samsunga 333 i okazalo sie ze zmieniajac przy vcore 1,75 procka na 11x200, pamieci spokojnie wyrobily. Obnizylem tez timingi do 2,5-3-3-7 i wszystko stabilnie dziala.

 

chopped_pork, jesli masz pamieci kingstona to mysle ze powinny pojsc na 400mhz. zrob tak jak ja i sie okaze czy jest ok. jak nie bedzie dobrze to probuj tak:

1. podnosisz fsb z 166 ile sie da krok po kroku( z testami) z mnoznikiem 11x(jesli nie masz zablokowanego w ogole:P ), nawet za cene timingow( ale bez przesady:) )

2. jesli zacznie dzialac niestabilnie to wracasz do ostatniej dobrej cfg i zaczynasz mnoznikiem sie bawic( i napieciem jesli chcesz i masz dobre chlodzenie:) )

 

tomkos, pamieci chodza synchronicznie z fsb procesora wtedy kiedy ich fsb jest rowne :) Jesli jakos nie masz blokowanych albo recznie nie ustawiasz pamieci to wraz ze zmiana fsb procesora pamieci sie dostosuja synchronicznie. np dla 11x166 beda 2x166 czyli to cale 333mhz:) Dla 11x200 (hmmmrrr :D ) pamieci podskocza do 2x200mhz czyli wydajnosci ddr400.

 

Moze ktos skorzysta z tych informacji. Niby tyle sie pisze o o/c a wlasciwie nigdzie nie ma podstawowych info dla poczatkujacych overclockerow( np wzajemne stosunki obu fsb czy jakies schematy dzialania przy o/v) . Malo teorii cos, szkoda ze tak niewielu osobom chce sie to tlumaczyc. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze procek moze chodzic z pamieciami asynchronicznie ja tak miale:

proc athlon 2200+ czyli fsb 133

pamieci OCZ 2x512 433, ale chodzily na 200fsb bo plyta mi nie pozwala ustawic 433.

lepiej oczywiscie jest jak masz synchronicznie proc i pamieci ustawione ale nie mow ze sie nie da miec roznych fxb dla pamieci i proca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda. zastanawialem sie piszac przedtem czy sie rozwodzic nad tym. da sie oczywiscie jednak spadek wydajnosci moze byc dosc spory. to chyba tyle:)

P.S. Wczoraj zapuscilem na tych ustawieniach na cala noc 3dmarka 2001se i niestety rano patrze i okazuje sie ze sa jakies bledy( okienko z numerkiem nic mi nie mowiacym). Robie ok ok i sie resetuje sam:/ Wstał ale po resecie z 2 min w windzie znowu reset. Na razie zmienilem ustawienia na domyslne. Dzis wnocy zapuszcze 3dmarka na cala noc na tych standardowych ustawieniach. Jesli sie bedzie pieprzyc to nie wiem juz dlaczego:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Sprzet jak w opisie, natomiast komp nie reaguje po zmianie FSB na 200. Probowalem juz wszelkich ustawien z podwyzszaniem napiecia na procku, przy najwyzszym (bodajze 1,85 albo nawet 1,9 - nie pamietam a nie moge teraz tego sprawdzic, jestem w robocie) dalo sie ustawic FSB maksymalnie na 194, po czym albo winda sie wcale nie uruchamiala, albo tylko na pare minut. Maksymalne stabilne ustawienie FSB wynosi u mnie 184, ale wtedy mam na maksa wyzylowane napiecia zarowno na procku jak i pamieciach i proc sie grzeje nieziemsko (o ile dobrze pamietam cos okolo 65 stopni C). Teraz mam ustawione synchronicznie na 177, w stresie jest max 52 st.. Mozecie cos poradzic? Co moze powodowac taka calkowita niechec procka do wspolpracy? <_< Jesli ktos ma jakies porady, to bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu koniec proca mi sie wydaje , chociaz to dziwne ze 2500+ nie chce sie uruchomic na fsb 200, a moze napiecie na ramkach masz za male i dlatego ci padaja?? a temp to swoja droga masz zdziebko duze :unsure: ary w stresie masz 52 przeczytalem najpier ze 62 :wink:

na fsb 200 barton powinien pujsc bez zmiany napiecia ( ja musialem zmieniac powyrzej 2,3ghz, no ale za mnie asus podwyrzszya sam w standardzie :wink: )

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fsb 200 barton powinien pujsc bez zmiany napiecia ( ja musialem zmieniac powyrzej 2,3ghz, no ale za mnie asus podwyrzszya sam w standardzie  :wink:  )

1261860[/snapback]

Wcale nie powinien :lol: Jak trafisz słaby egzemplarz to na 1,90 V może nie ruszyć. Mój na 1,85 V na 3200+ nie chce łazić i koniec, :mur: więcej V mu nie dawałem bo chłodzenie mam za słabe :angry:

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem: Mam plytę ASUS N78X Deluxe .

procesor BARTON 2500+ z serii AQXEA ale nie znam numerów dokładnie (nie pamietam juz) wiem ze proc z 2004 roku. Do tego mam 1x512 DDR Geil PC3200 cl 2.5 ; chłodzenie mam SubZero Thermaltake wiec temp mam do 38 C. Zasilacz mam Q-Tec niby 550W i kur... nie wiem dlaczego nie moge odpalic normalnie kompa na 2500@3200!!!!

 

cudowałem już z napięciami (zwiękaszałem wszystkie) nic to nie daje.

timingi wogóle płyta automatycznie wykrywa jakoś dziwenie bo 8-4-4-2

a pamięć jest 6-3-3-2,5 (przy magistrali 166Mhz chodzi na 6-3-3-2 i nizej) ale nie moge za cholere odpalić kompa na 200Mhz!!! zresztą timingi zwiększałem do np. 8-4-4-3 i tez nic. chciałem mieć 11x200 a tu lipa straszna.

 

powiem szczerze ze nie jestem specem od komputerów ale miałem nadzieje ze wszystko bedzie ok.

 

Jeżeli możecie to bardzo proszę o pomoc w tym temacie bo chciałbym zeby ram i procesor chodzily synchronicznie na FSB 200Mhz!!!!

Taa <_< ja tez mam te serie, bo gdy kupywalem to znalazlem mnostwo postow ze super seria (fsb200 na defoult vcore)

a u mnie ni hu.. dego nie pojdzie wyzej (stabilnie) niz fsb 193, wprawdzie odpalilem gada na 200 i chodzil spoko (net winampitd) ale gdy zapodalem prima to wytrzymal max 7minut (temp skoczyla do 68st) udalo mi sie go nawet uruchomic na fsb202 ale nastapil reset po 2min bez obciazenia, a vcore ustawione na max (1,85) inne ustawiena tez przetestowane (timingi, vdimm, NB itd)

troche mnie przeraza ten nagły wzrost temp (ok 1st/ 10% obciążenia proca-czyli dla prima 100% obciazenia to nagły <w ciągu 1 s> wzrost o 10 st !!!) ale wentyl ma full szlif i do tego pasta ocz silver (na box'owej bylo moze 1st wiecej)

 

Nici z oc :mur: :evil:

pzd

 

ps. jesli ktos sie czepia pamiatek to dodam ze bledy w testach (memtest ,gold memory) pochodza przynajmniej w polowie od kiepskiej pracy procesora , wiec nie nalezy zwalac wszystkiego odrazu na RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam Athlona 2500+, wiatrak Pentagram Freezone QC-92 Cu, plyte Gigabyte 7N400L, 2 x 256 pamieci 400 MHz i zasilacz 350 W razme z obudowa dostarczony. I teraz takei poytanie kompletnego nowicjusza w dziidznie krecenia prockow, wogle krecenia czegokolwiek. Co krecic po koleji, w jakich prorcjach, by nie zepsuc procesora itd. Licze na wasza pomoc. Na forum przed przenosinami byl taki fajny artykuł, lecz teraz zniknął.

 

PS: Mam jeszcze zamontoawne 3 wiatraki na obudowie. Da z boku i jeden na gorze. wszytkie monotowane fabrycznie.

 

pozdro.

 

 

EDIT: Po dokladnym ogladaniu forum udalo mi sie znalezc jak podkreicic krok po kroku i to jets ten sam artykul co kiedys go czytalem tyle ze po inna nazwa.

 

Ale i tak chcialbym uslyszec wasze opinie ile moge najwiecej wycisnac z tego na takim sprecie.

Edytowane przez Elk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Bartona 2500+ AXDA2500DKV4D Y868267144212, AQZE0412MPMW, Płyta Asus A7N8X, 256 MB PC 2100 266 zasilacz Chiftec 360 W, Pentagram Freezone QC 92 Cu

Przeczytałem poprzednie posty i nie wiem dlaczego twierdzicie że procesor musi pracowac synchronicznie z pamięciami??

 

Szczerze .... zaczynałem zabawe z OC od zwiekszenia nap.procka na 1.85 V, FSB 200, mnożnik 12.5.

Pamieci ustawiłem ASYNCHRONICZNIE, w biosie mojej płyty mozna je ustawić w formie procentowej w stosunku do procka, czyli nadal pracowac miały jako 266 mimo tego że procesor az 400 :).

Wg. obliczeń komp miał wstać z częstotliwością 2500 MHz.....i wstał :)

Chodził stabilnie w windzie ale po włączeniu prime95 błędy pojawiły sie praktycznie po 2 testach .

Temp dochodziła do 55 st. podczas testu dlatego tez zdecydowałem że Athlon XP 3200+ w zupełnosci mi wystarczy...

 

-obnizyłem nap do 1.75 v

-FSB 200

-mnożnik standartowy 11 ( przy okazji wyszło ze dostałem w sklepie model z odblokowanym mnożnikiem :D)

 

Wychodzi "tylko" 2200 MHz ii tak komp chodzi 2 miesiące Prime95 6 godzin i żadnych błędów,.

Temp idle 46, stres żadko 50 przekracza.

Żadnych zwieszek czy też bluescreenów :)

 

Aha zapomniałem dodać że nie zmieniałem napięć na Pamięciach bo to są jakieś V-Data i nie wiemjak by sie zachowały ale przy zmianie częst. no 2 MHz juz komp padał :(

 

Podro

Edytowane przez Roberto990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to byc wina proca ja tez mialem taki problem ze swoim poprzednim za skur..... nie chciał wstać na 3200 wiec poszłem do sklepu wymieniłem dostałem z tej samej serii i teraz chodzi na ztandardowym napieciu na 3200 a mówisz ze masz odblokowany mnoznik to pokombinuj z mnożnikiem :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, Jeżeli przestawiam mnoznik i nic sie eni dziej to znacyz ze ejst on zablokowany? jezeli tak, to moze =n go odlbokowac? Patrz pare postow wyzje na moj sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, trzeba miec nie złego pecha zeby nie móc odpalic bartona 2500 spokojnie na 3200.

 

Ja swojego bartona (konfig jak w podpisie) spokojnie odpaliłem na 3200+ 11x200 bez podnoszenia napiecia na czym kolwiek. Chodził około 30 godzin bez zwisu czy restartu (grałem w far cry pare godz i przez chyba ponad 7 godzin miałem odpalony prime95 - temp max 51stopni) i jakich kolwiek cyrków. Przypominam ze konfig taki sam jak w podpisie!!

 

Elk co do ciebie to masz zablokowany mnoznik i tyle, ja nie znam magicznych sposobów odblokowania go.

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluskwa mowisz ze masz 11x200. Stnadardowo mnoznik jest an 11,5. Tak kombinowalem z mnożnikiem i doszedlem maks do 182 mhz. Jka ustaiwlem 183 to komp piszczal i wogle sie obraz nie pojawial. Piszczal tzn. robil pik,cisza, pik, cisza itd. Czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem poprzednie posty i nie wiem dlaczego twierdzicie że procesor musi pracowac synchronicznie z pamięciami??

Dlatego ze athlony najwydajniej pracuje w trybie synchronicznym ( czytaj 1:1 ), nie chodzi o to ze nie uruchomi sie gdy ustawisz inny tryb tylko jest wydajniejszy np mi na fsb 166( synchronicznie ) czas dostepu do pamieci wynosi 102, na fsb 200 ( tez synchronicznie ) juz 95, gdy ustawie asynchronicznie ( procek 200, pamiec 166 0 czas dostepu wydluza sie do 130 :blink:

 

Tak kombinowalem z mnożnikiem i doszedlem maks do 182 mhz.

czy twoja plyta ma blokade pci/agp?? ( nie kojarze plyt gigabyta :wink: ) Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze athlony najwydajniej pracuje w trybie synchronicznym ( czytaj 1:1 ), nie chodzi o to ze nie uruchomi sie gdy ustawisz inny tryb tylko jest wydajniejszy np mi na fsb 166( synchronicznie ) czas dostepu do pamieci wynosi 102, na fsb 200 ( tez synchronicznie ) juz 95, gdy ustawie asynchronicznie ( procek 200, pamiec 166 0 czas dostepu wydluza sie do 130  :blink:

 

  czy twoja plyta ma blokade pci/agp?? ( nie kojarze plyt gigabyta  :wink:  )

1299944[/snapback]

 

Co do tej synchroniczności i najlepszej wydajności u athlonów XP to bajka. Gdzieś tu na forum, chyba przy okazji sprawdzania jak sprawuje się A64 w tej materii, stwierdzono:

AXP i A64 pracują równie wydajnie synchro i asynchro.

 

A co do puszczenia na 3200 przy def. napięciu to raczej żadkość niż standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej synchroniczności i najlepszej wydajności u athlonów XP to bajka. Gdzieś tu na forum, chyba przy okazji sprawdzania jak sprawuje się  A64 w tej materii, stwierdzono:

AXP i A64 pracują równie wydajnie synchro i asynchro.

 

A co do puszczenia na 3200 przy def. napięciu to raczej żadkość niż standard.

1300769[/snapback]

Synchro / Asynchro

 

Gdzie to wyczytales? Ze na Socket A jest jest wydajnie asynchro? ROTFL !!!

 

PO 1 - nie jest wydajnie

PO 2 - NIE JEST STABILNIE !!!

 

Dziwie sie ze jeszcze admini nie wywalili tego topica bo gadacie tu o [gluteus maximus] marynie o swoich gdybaniach gdzie jest zero faktow. Tylko niektorzy wiedza ze sa programy do testow i trzeba je brac pod uwage a nie "slyszalem ze mozna podkrecic, podkrecilem ale mi sie komp restartuje, czego to jest wina, przeciez sprzedawca mowil ze proc pojdzie na 3ghz przy 1.2v..."

 

ZAPRASZAM DO FAQ - TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytal to w "publikacji" :wink: rapry, a dokladniej w tajnikach platformy A64, gdzie jest tescik

 

Dla Athlona XP weźmiemy nastepujące warianty:12x200MHz, stosunek częstotliwości CPU:pamieci równy 4:6 (pamięci @133MHz) - tryb asynchroniczny15x160MHz, stosunek częstotliwości CPU:pamieci równy 5:6 (pamięci @133MHz) - tryb asynchroniczny18x133MHz, stosunek częstotliwości CPU:pamieci równy 6:6 (pamięci @133MHz) - tryb synchronicznyTu również spełnimy warunki: procesor i pamięci będą miec taką samą częstotliwość dla każdego dzielnika FSB:pamięci

 

 Tab. 1. Pomiary wydajności Athlona XP.Ustawnienia                            Sisoft Sandra/Memory                       Superpi 4M                         3DMark2001SE18x133MHz, FSB:Mem=1:1             2021/1952                                       4'12"                                   15529 13.5x178MHz, FSB:Mem=4:3          2254/2106                                       4'06"                                   15375 12x200MHz, FSB:Mem=6:4             2272/2141                                       4'03"                                   15613

niby wyniki lepsze przy asynchro ( procek 200, pamieci 133 ) ale jakos ja mam wyzsza wydajnosc na synchro, z calym szacunkiem dla dokonac rapry przy opracowywaniu tego poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluskwa mowisz ze masz 11x200. Stnadardowo mnoznik jest an 11,5. Tak kombinowalem z mnożnikiem i doszedlem maks do 182 mhz. Jka ustaiwlem 183 to komp piszczal i wogle sie obraz nie pojawial. Piszczal tzn. robil pik,cisza, pik, cisza itd. Czym to jest spowodowane?

1299859[/snapback]

Co do mnoznika Barton 2500+ ma mnoznik 11

co do odpalania pokombinuj z pamieciami np jesli masz je w dualu przestaw na single...pokombinujz timingami

 

 

ee....  blokada agp/pci, tzn? Nie spotkalem sie z tym.

1300056[/snapback]

blokada agp/pci polega na tym ze niezaleznie jaka czestotliwosc fsb ustawisz to agp/pci beda jechaly na swej standardowej czestotliwosci

 

 

Co do tej synchroniczności i najlepszej wydajności u athlonów XP to bajka. Gdzieś tu na forum, chyba przy okazji sprawdzania jak sprawuje się  A64 w tej materii, stwierdzono:

AXP i A64 pracują równie wydajnie synchro i asynchro.

 

A co do puszczenia na 3200 przy def. napięciu to raczej żadkość niż standard.

1300769[/snapback]

z tym napieciem to nie jest rzadkosc.....wczesniej w tym topicu ktos sie pytal o co chodzi z obnizanie i podwyzszaniem napiecia....jesli podkrecasz procesor a on chodzi niestabilnie to podnosisz mu napiecie...wtedy jest szansa ze zacznie normalnie pracowac...a jesli procesor podkreca sie bez podnoszenia napiecia to mozesz sprobowac obnizyc mu napiecie aby zmniejszyc ilosc wydzielanego ciepla..np. moj procesor pracuje na napieciu 1.55 zamiast standardowego 1.65 Edytowane przez Leoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peltier 89w do krecenia proca?:D przeciez dobrze zakrcony procek to jest minimum 100-110w :D juz nie mowie ze chcialbym widziec jak odbierasz 200w z drugiej strony ogniwa. no chyba ze masz wode dobry blok i jeszcze lepsza chlodnice;)

Amen: wiesz z to bedzie jakies 400w po drugiej stronie ogniwa?  tego tak latwo spider nie odbierze...

czym te swoje marzenia chcesz zasilac?:) wiesz ile to pradu ciagnie?:))

i nie mowie tu o procu tylko peltierze:) swoja droga twoj zasilacz umrze przy polowie tego co bedziech chcial wycisnac z proca:)

 

u mnie15x166 przy 1.85v slabilnie bo plyta sie sypie przy wyzszym fsb a kiedys bylo stabilnie fsb198;/ trzeba nowa..

1209419[/snapback]

w koncu odpowiem:> spider odebral cieplo..., ale musial zostac przerobiony, bo peltek byl wiekszy od niego, i z przerabiania spidera ostał si etylko top z kroćcami:D, zasila sie takie cuś czyms takim co sie nazywa transformator,+ do tego mostek prostowniczy dajesz transformator 300W turbukentny (cena 60 zl)+ mostek... 30A to bylo bodajrze byba.... GRUBE kabe i zasilasz:D:D tylko jakie rachunki przychodzą jak ci komp w calosciprawi 1 KW prądu żre:D, a zasilacz trza bylo na fortrona wymienic... a stary poszedl obslugiwac dyski i napedy..., a tak btw:D, to dobry patent byl, bo nagrzewnica z papstem to taki cichy farelek:D jak w nogi simno przy kompie mozna sobie podmuchac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...