Skocz do zawartości
Elpawlakos

3D MARK 2001 TEAM??? (Tweak.pl)

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja propozycja... ??

Mamy walczyć o pozycje na świecie :twisted:

Ty myślisz, że bym miał 2400 na 52.16... :lol:

przecież wszyscy testują na tych sterach więc gdzie widzisz oszustwo... ja rozumnie pchać się z 53.03 do ludzi z 52.16 :lol:

ale jesli wszyscy mają (prawie) identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shadow32

dziwny jestes!

sider ma racje! przeciez jak robisz test w 3dmarku chodzi Ci o jaknajwyzszy wynik! bynajmniej ja sprawdzam kazde sterowniki kazde ustawienie aby dojsc do wyniku ktory bedzie juz wymaksowany na danym configu!!!! i zobacz jaki mam wynik w podpisie w 3dmaeku 2k3 malo!??? znajdz wyzszy wynik na tweaku nie liczac hq12 ktory wybija sie ponad wszystkie bariery!

 

widze ze sgj biezre sie za nasz team

teraz zobaczycie jaka bedzie rywalizacja!

chcialbym zwrocic jedna uwage dotyczaca hall of fame: jest on rzadko aktualizowany co zniecheca wstawianie wynikow. podam przyklad wyslalem ponad tydzien temu moj wynik i jeszce go nie ma! moze zmienimy jego modera!??? no chyba ze stworzymy go sami moglby sie nim zajac moze SWIDER??? ale nie wiem czy to by przeszlo

 

shadow32 mozesz mi powiedziec jakie stery sztucznie podnosza wynik!??? bo ja jak wgrywam stery zawsze widze w jakim tescie i w jakim momencie czym sie roznia! tak wec slucham CIebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 ma problemy z netem (nie działa) więc dla tego tak rzadko są aktualizacje... ale będzie lepiej... a Tarpan jest na bierząco więc score z 3d01 są na czasie...

 

PS. Jeśli wszyscy używają zawyżających sterów, to wyniki i tak są do porównania, bo każdemu "równo zawyża" ;) więc fm approved odpada, powód drugi to taki, że mało kto z hardcorowych overclockerów robi stery na fm approved -> czyli NEGATIVE ;)

 

PS2. Leborg-> może tylko do Ti4200 ;) bo jednak często rózne stery różnie chodzą na innych sprzętach...

np. Marcin ze swoim FX5600 bił rekordy na starstormach, a u mnie te stery odpadają, mam na nich duużo niższe wyniki od 53.03...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pierwsza 20 na orbie dla poszcegolnych kart jest niemozliwa dla zwyklego overclockera o wskim przeplywie pieniredzy przez jego konto! tak wiec mozemy sobie podarowac ten punkcikno pierwsza 20 na orbie dla poszcegolnych kart jest niemozliwa dla zwyklego overclockera o wskim przeplywie pieniredzy przez jego konto! tak wiec mozemy sobie podarowac ten punkcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że powinno się liczyć miejsce na ORBie, ale będzie też to zalezeć od konkurencji... jak wiadomo właśnie na radkach 9800, 9700 jest najwięcej orbów, więc albo "poszerzyć" to ograniczenie, albo z niego wogóle zrezygnować...

 

Więc może głosowanko ;) Kto jest za zniesieniem punktu drugiego?? (odpowiedzi tak lub nie + możliwe uzasadnienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pierwsza 20 na orbie dla poszcegolnych kart jest niemozliwa dla zwyklego overclockera o wskim przeplywie pieniredzy przez jego konto! tak wiec mozemy sobie podarowac ten punkcik

Do dokładnie :) I teraz jak mam grafe r9800pro zmodowaną na xt to w jakiej kategori jestem :?: :roll:

 

W pro najgorszy wynik na pierwszej stronie to 26,6k a w xt to 29,2k

 

Omijamy ten punkt bo jest bez sensu :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tal (tzn jestem za usunieciem)

argumetacje swoja uzasadniam moim postem Wysłanym: 24 Paź, 2004 20:34 tal (tzn jestem za usunieciem)

argumetacje swoja uzasadniam moim postem Wysłanym: 24 Paź, 2004 20:34

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO trzeba dac ogłoszenie na stronie głownej porum że np do dnia 1 listopada trzeba przesłac swój najlepszy wynik na adres osoby zajmującej się teemem., Rególamin to taki jak podał sgj tylko bez tego ze trzeba być w pierwszej 20 na orb :) I 2 lis powstanie teem tweaka :)

 

Trzeba jescze będzie ustaliś wstepowe do takiego teemu : ) NP. poszukać na orb jakiejś takiej dużej średniej dla danego GPU i wstapi ten kto uzyska dany wynik :)

 

I mozna by tez zrobić rangi w teemie :) Ktoś kto zrobił naprawde coś nadzyczajnego z karta dostanie miejsce w klubie z jakimś specialnym podpisem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bierzemy moje główne, lekko okrojone założenia ;)

 

1. 3 pierwsze miejsca (lub może więcej) w Hall of Fame.

2. System nie gra roli.

3. Masz vmoda albo nie twoja sprawa... liczy się jak najwyższy wynik na poszczególne GPU.

4. Chłodzenie dowolne.

5. Dowolne stery

6. Ustawienia ORB'a do sprawdzania wyników->

-2001 - default

-2003/05 - Driver Settings >all Drivers, 3DMark Version - default(najnowsza wersja, wyniki z innych nie wazne).

 

O to chodzi czy jeszcze jakieś zmiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale własnie teraz pomyślałem, że w kategori np. r9800 jest znacznie wiecej uzytkownikow niz gf2 mx 200 :) A z każdej kategori będzie wchodzić 3 użytkowników :roll:

 

Pochwale się że jestem 11 na świecie w kategori gf2mx200 ale to przez SDR , kolesie mają DDR i mają nademną dużą przewage :) Szkoda że karta padła bo bym teraz pokazał na co mnie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bierzemy moje główne, lekko okrojone założenia ;)

 

1. 3 pierwsze miejsca (lub może więcej) w Hall of Fame.

2. System nie gra roli.

3. Masz vmoda albo nie twoja sprawa... liczy się jak najwyższy wynik na poszczególne GPU.

4. Chłodzenie dowolne.

5. Dowolne stery

6. Ustawienia ORB'a do sprawdzania wyników->

-2001 - default

-2003/05 - Driver Settings >all Drivers, 3DMark Version - default(najnowsza wersja, wyniki z innych nie wazne).

 

O to chodzi czy jeszcze jakieś zmiany??

A teraz wychodzi na to ze wszyscy z miejscami 1-3 w poszczególnych gpu byli by w teamie. Z kolei punkt 6 nie miałby sensu bo miejsce w orbie nie miałoby na nic wpływu. I tak mozna by tez bez zadnych kombinacji powiedzieć że wszyscy z Hall of Fame(przeciez to tylko po 10 miejsc/gpu) są w teamie.

 

Chyba trzeba tu coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dlatego proponowałem ORBa, ale w popularnych grafach za duża konkurencja...

 

Może jakby ustalić pewnien próg, średnią z pierwszych kilkunastu miejsc na ORBie ??

 

Albo wynik obliczać procentowo do tego the best na orbie. Powiedzmy wynik musi co najmniej stanowić 85% najlepszego wyniku na ORBie. Co wy na to?

Wg. mnie to by było ok ;) można by wtedy dobrać odpowiednią skale do poszczególnego GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, cała różnica będzie taka że tamci mają zaplecze finansowe, a tweak team takowego zdaje się mieć nie będzie, czyli mija się to z celem, mało kogo stać na wydanie pienięzy na FC i monstrualny zasilacz albo i 2, do tego kupno pentuma extereme czy amd FX, co tu sie opszukiwać w tej branży NAJSZYBSZE są pieniądze. Hmm no i jesli już taka osoba z własnej kieszeni kupi ten szprzęt do bicia rekordów to nagrodą dla niego ma być napis tweak team ? litości....

to bardziej ta osoba sie przyczyni do dobrego imienia tweaka niżeli tweak do dobrego imienia tejze osoby, gdzieś tu ktoś zatracił wartości.

 

Tweak Team to dobry pomysł ale dla grupy max 10 osób z forum, znających się na sprzęcie i mających za co kupić ten sprzęt, bynajmniej nie ze własnej kieszeni, można by szukać sponsorów pośrud dystrybutorów sprzętu, i wtedy za to że dadzą swój sprzęt będzie widoczne pogrubionymi literami logo firmy, to by miało w wtedy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12, jest wiele racji w tym co piszesz, ale weź pod uwagę gdzie żyjemy.

Nas najzwyczajniej w świecie nie stać na "bicie" się na wyniki z ludżmi z choćby xtremesystems.com. Myślę więc, że pomysł z Teamem ma raczej charakter lokalny, ożywiający forum, budujący klimat dobrej zabawy. I sęk w tym, że trzeba dać w tej zabawie WSZYSTKIM równe szanase. I gościowi z GF4MX, i człowiekowi z GF6800U. TweakTeam w postaci proponowanej przez Ciebie to tak naprawdę zabawa nie dla najlepszych ludzi z Tweak'a, a najlepszych w Polsce, którzy albo mają dostęp do sprzętu i mogą wybierać jak chcą, albo sporo kaski i nie liczą się ze stratami. Nie powiesz mi chyba, że zwykły user który kupił grafę w sklepie "jak leci" będzie miał takie same szanse jak załóżmy Lancer, który weźmie z magazynu 20 sztuk i wybierze najbardziej podkręcalną. Nie twórzmy z tego pomysłu zabawy dla elit finansowych czy ludzi ze stałym dostępem do "gratów".

 

IMHO sprawa jest prosta:

 

1. 5 pierwszych miejsc w Hall of Fame.

2. System nie gra roli.

3. Podział pod względem DEFAULTOWEGO GPU. Nie ma znaczenia czy koleś załóżmy z R9500 "zrobił" modyfikacjami i podkręcaniem R9700. Leci do kategorii uwzględniającej R9500 a nie R9700. I niech nikt nie beczy - " a ja mam gołego R9500, a on ma przerobionego na R9700 i jest przede mną, a to niesprawiedliwe". Liczy się SKILL, umiejętności. I nie ważne jak zrobił taki a nie inny wynik, ważne Z CZEGO. To wyeliminuje "lamerkę". Ktoś pociśnie 16/17k na Ti4200 i będzie w TEAM, a inny będize miał 16/17k na R9800 i będzie musiał jeszce dłuuuuuuugo kombinować, by "polizać" pierwszą piątkę. Dlatego proponuję utzrymać podział tak jak w Hall Of Fame GPU.

4. Chłodzenie dowolne.

5. Dowolne stery

6. Ustawienia ORB'a do SPRAWDZENIA wyników. I nie widzę sensu odnoszenia naszych wyników do wyników światowych, jakiegoś wymyslania, ze muszą mieścić się w załóżmy pierwszej 20 na świecie. To ma być TWEAK TEAM, a nie TWEAK TEAM ZA WSZELKĄ CENĘ PIERWSZA STRONA ORB.

 

Trzeba być stanowczym , panowie. Nie ma , że boli. Albo ciśniemy to co mamy w danych kategoriach , albo nie bierzemy się za zabawę. Wkurzać mnie zaczynają te stękania :evil:. To ma być 3DMark TweakTeam, a nie zlot płaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...