Skocz do zawartości
THORGAL

Co o tym myslicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Reed dorobil sobie ideologie ( szyta bardzo grubymi nicmi :D ) i mysli, ze jest uczciwym obywatelem, ale oczywiscie do pouczania to pierwszy :evil:

 

A prawda jest taka, ze albo sie jest uczciwym, albo nie, nie ma wariantow posrednich.

 

Wymiana mp3kami miedzy bliskimi :lol: :lol: :lol:.

 

Czego to czlowiek nie wymysli

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed dorobil sobie ideologie ( szyta bardzo grubymi nicmi  :D ) i mysli, ze jest uczciwym obywatelem, ale oczywiscie do pouczania to pierwszy  :evil: 

 

A prawda jest taka, ze albo sie jest uczciwym, albo nie, nie ma wariantow posrednich. 

 

Wymiana mp3kami miedzy bliskimi  :lol:  :lol:  :lol:.

 

Czego to czlowiek nie wymysli

 

PZDR4ALL

Co się śmiejesz - może reed pozostaje z nimi w związku małżeńskim ? :lol: :lol:

Albo ich przysposobił ?

 

Choć wg polskiego prawa - to najprawdopodobniej reed pozostaje z nimi w nieformalnym związku partnerskim :lol: :lol: :lol:

 

Jeśli tak jest (co oznaczałoby że reed jest lewy) - to jest on jak najbardziej uczciwy. Jeśli jednak jest inaczej - to mimo posiadania legalnej windy i 100% innego softu, reed jest tak samo złodziejem jak piraci z p2p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się śmiejesz - może reed pozostaje z nimi w związku małżeńskim ?

Albo ich przysposobił ?

Dobre dobre :D :D :D

Reed a co robisz jak obejrzysz tego swojego lewego divixa to sie potem chłostasz?, pościsz? czy do spowiedzi idziesz?

 

Jak tak dalej pójdzie to będą zamykać za pirackie np ciuchy. Jak bedziesz sobie szedł w podróbach to cie zwiną i zamkną . Jakby ci "biedni" "pokrzywdzeni" artyści mieli tak żle to nie rozbijali by się najdroższymi furami i mieszkali w willach za kupe $$$. A zakazami i karami to sie MAO posługiwał i do niczego to niedoprowadziło, nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się śmiejesz - może reed pozostaje z nimi w związku małżeńskim ?

Albo ich przysposobił ?

Dobre dobre :D :D :D

Reed a co robisz jak obejrzysz tego swojego lewego divixa to sie potem chłostasz?, pościsz? czy do spowiedzi idziesz?

 

Jak tak dalej pójdzie to będą zamykać za pirackie np ciuchy. Jak bedziesz sobie szedł w podróbach to cie zwiną i zamkną . Jakby ci "biedni" "pokrzywdzeni" artyści mieli tak żle to nie rozbijali by się najdroższymi furami i mieszkali w willach za kupe $$$. A zakazami i karami to sie MAO posługiwał i do niczego to niedoprowadziło, nie tędy droga.

Przecież to są ich zarobione pieniądze i [ciach!]o Cię powinno obchodzić co oni z nimi robią, tak samo jak np. Ty byś sprzedawał bułki to ludzi co je od Ciebie by kupowali nieobchodziłoby co ty z tymi pięniędzmi za bułki robisz, ważne że bułki które sprzedajesz są dobre i już. Jak Ci się nie podoba co oni robią z pieniędzmi to nie kupuj ich płyt, ale nieoznacza to że masz sobie kraść. Wracając do bułek to jakby ludziom się niepodobało co Ty robisz z kasą, to by ich od Ciebie poprostu nie kupowali, bynajmniej by Ci ich nie kradli.

Jeśli chodzi o piractwo to niejest to zdrowe, postawcie się w sytuacji producenta, jeśli Wy byście nad czymś pracowali i byście nad tym sporo czasu przesiedzieli a ludzie zamiast to kupić by sobie to kopiowali z netu. To wtedy by Was <span style="color:red;">[ciach!]</span> strzelał na to wszystko :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie ma się co przejmować piractwo było jest i będzie.

A reeda to ja nie rozumiem, bo można podać inny przykład mordercę który zabił 5 osób i mordercę który zabił 50 osób czy te dwie osoby różnią się czymś poza liczbą morderstw :? NIE OBYDOWJE SĄ MORDERCAMI, i tu nawet nie wchodzi w gre czy morderca zabił kogoś z rodziny czy kogoś nie znajomego :lol:. Gdybyś reed był czysty nie miał piratów itp. więc spox mógł byś bluźnić każdego ale że jest inaczej to :lol:.

 

Aha jeszcze jedno pamiętam że na początku istnienia tweak'a pytałeś się o cracka do jakiegoś programu czy gierki i gdyby to był oryginał to raczej byś się o niego nie pytał :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitbull82 komu Ty to tlumaczysz ?

Przesledz ich tok myslenia, nie warto sie nawet wysilac zeby cokolwiek przetlumaczyc  :?

Szkoda Twoich klawiszy.

w sumie racja :)

eot,

pozdro ;]

kolejny ktory nie sciaga mp3,nie uzywa zadnego scrakowanego programu,nie oglada divxow,gra tylko w orginalne gry,nie wlancza programow p2p i ma orginalnego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są ich zarobione pieniądze i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> Cię powinno obchodzić co oni z nimi robią, tak samo jak np. Ty byś sprzedawał bułki to ludzi co je od Ciebie by kupowali nieobchodziłoby co ty z tymi pięniędzmi za bułki robisz, ważne że bułki które sprzedajesz są dobre i już. Jak Ci się nie podoba co oni robią z pieniędzmi to nie kupuj ich płyt, ale nieoznacza to że masz sobie kraść. Wracając do bułek to jakby ludziom się niepodobało co Ty robisz z kasą, to by ich od Ciebie poprostu nie kupowali, bynajmniej by Ci ich nie kradli.

Jeśli chodzi o piractwo to niejest to zdrowe, postawcie się w sytuacji producenta, jeśli Wy byście nad czymś pracowali i byście nad tym sporo czasu przesiedzieli a ludzie zamiast to kupić by sobie to kopiowali z netu. To wtedy by Was <font color="#FF0000">[ciach!]</font> strzelał na to wszystko :!:

Skoro tyle wiesz o prawie to czemu sie do niego nie stosujesz? Pamietam Twoje posty z działu gry i tam nic nie mówiłem o orginałach, nie chce mi się tego szukac, i nie gadaj głupot bo zanim zaczniesz kogos pouczać to sam bądź w porządku, gadasz tak żeby się komuś przypodobać? Po co taka dyskusja, nie rozumiem.

 

Szkoda gadać bleee, nie lubie kłamców i ściemniaczy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są ich zarobione pieniądze i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> Cię powinno obchodzić co oni z nimi robią, tak samo jak np. Ty byś sprzedawał bułki to ludzi co je od Ciebie by kupowali nieobchodziłoby co ty z tymi pięniędzmi za bułki robisz, ważne że bułki które sprzedajesz są dobre i już. Jak Ci się nie podoba co oni robią z pieniędzmi to nie kupuj ich płyt, ale nieoznacza to że masz sobie kraść. Wracając do bułek to jakby ludziom się niepodobało co Ty robisz z kasą, to by ich od Ciebie poprostu nie kupowali, bynajmniej by Ci ich nie kradli.

Jeśli chodzi o piractwo to niejest to zdrowe, postawcie się w sytuacji producenta, jeśli Wy byście nad czymś pracowali i byście nad tym sporo czasu przesiedzieli a ludzie zamiast to kupić by sobie to kopiowali z netu. To wtedy by Was <font color="#FF0000">[ciach!]</font> strzelał na to wszystko :!:

Skoro tyle wiesz o prawie to czemu sie do niego nie stosujesz? Pamietam Twoje posty z działu gry i tam nic nie mówiłem o orginałach, nie chce mi się tego szukac, i nie gadaj głupot bo zanim zaczniesz kogos pouczać to sam bądź w porządku, gadasz tak żeby się komuś przypodobać? Po co taka dyskusja, nie rozumiem.

 

Szkoda gadać bleee, nie lubie kłamców i ściemniaczy :evil:

ale bynajmniej się tym niechwale na lewo i prawo, i niepłacze że kogoś złapali, bo wiem że to jest nielegalne, a w tym poście chodziło co zacytowałeśo to co robią z pięniędzmi wykonawcy utworów na płycie. To jest tak samo jakbyś komus ukradł telefon, kase, samochód, itp... i myślał że tak ma być (skoro Cie na to niestać to musisz sobie ukraść, a koleś któremu ukradłeś jeździł tym samochodem na dzwki, kase wydawał na prochy a telefon se w dupe wsadzał, więc nierobił nic dobrego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegalem ze bedzie nawalanka ;) Znowu wyszlo na moje - prorok jaki czy co ?

 

Juz sie na ten temat wypowiedzialem, wiec nie bede sie mieszal, ale powiem wam, ze jedno mi sie w tej rozmowie podoba - widac kto ma 25 lat, a kto 5 ;].

 

A zreszta, jeszcze cos namieszam ;]

 

Reed nie jest moze idealny, ale nikt nie jest. Tak samo jak ksieza, tak samo jak lekarze etc. etc. Ale on po pierwsze zdaje sobie sprawe ze zle robi, po drugie jesli stac go na oryginal to kupuje go (przynajmniej tak zinterpretowalem jego wypowiedz). A to ze sie przyznal, ze ma mp3 to jeszcze lepiej, bo nie robi z siebie jakiegos idealu, bo jak wiadomo tych nie ma. Takie jest moje zdanie w sprawie reeda. Natomiast podoba mi sie co innego w tym watku - wasza mentalnosc ;] Jak Kali ukrasc krowe, to dobrze, jak Kalemu cos zapieprza, to juz gorzej. To jest wlasnie glowny problem piractwa - nie ma swiadomosci spolecznej, ze kupujecie/zgrywacie/czy co tam robicie od zlodzieja. Ze jest to zwykla kradziez - to tak samo, jakby jakis drechol podszedl do was i zabral wam komorke. I co? Wesolo by wam bylo? No ale, muzyka/soft to jest cos tak nieuchwytnego jak "wartosc intelektualna" - wiec huzia na Jozia! Mozna krasc ile wlezie (przepraszam, kopiowac). Ale sumienie troche dreczy, wiec trzeba sie tlumaczyc - ze to artysci sa podli, ze ceny wysokie, ze nie starczy na wodke etc. etc. Nie chce tu was umoralniac, bo po pierwsze to bezcelowe, po drugie swiety tez nie jestem - chociaz XP mam legalnego :P.

Takie jest moje zdanie w tej sprawie, i jak dla mnie temat jest zamkniety.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ajgon moj avatarek jest idealny, ale wracjac do rzeczy to hmm w Polsce jest takie prawo, ze jesli mam tylko na swoj uzytek windowsa, adobe, mp3 czy divx i nikomu tego nie udstepniam to jest to legalne czyli, ze nie krade :) ostatnio sie o tym dowiedzial i szczerze mowiac nie moglem uwierzyc, ze cos takiego istnieje to takie 3 grosze tylko :). Z reszta nie widze sensu sie sprzeczac, bo zawsze jest tak samo i nikt nikogo nie przekona :roll: bylo juz pelno o tym na forum, dobra widze, ze gadam bezsensu, wiec jutro bede musial pewnie cos dopsiac koncze zatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ta dyskusja staje się bezsensowna. Jestem w 100% przekonany, że każdy piszący tu miał styczność z mp3 lub innym NIE LEGALNYM według prawa polskiego (i nie tylko) softem, więc nazywając rzeczu po imieniu jest złodziejem. Reed, spójrz prawdzie w oczy i powiedz, co za różnica, czy wymieniasz się muzyka z kolegą z ręki do ręki, czy robisz to przez internet?? Żadna. To, że prawo autorskie jest "z lekka" absurdalne, nic tu nie zmiania. Wszyscy jesteśmy złodziejami. Ja też.

 

Jednak publiczne napiętnowanie przez wielkie koncerny kilkoro nastolatków jest już przegięciem. Prawo chroni morderców i gwałcicieli zatajając ich dane, a dzieciaka, który zciągnął sobie coś z Netu wykorzystuje w jakiejś kampani 8O :evil: (sic!)

 

Ale najbardziej wqr... mnie to, że koncerny grają na dwa fronty :!: Z jednej strony organizują kampanie i "łapanki" na piratów, a z drugiej produkują discmany z możliwością odtwarzania mp3 (mimo, że ten format jest nie legalny), itp. Powiedzcie mi, dlaczego nie można zciągnąć sobie mp3, a kupić legalnie odtwarzacz już tak?? Wyjaśni mi to ktoś?? Dlaczego najnowsze odtwarzacze DVD obsługują DivX?? Hę?? Oczywiście można sobie tłumaczyć, że ktoś ma kamere cyfrową i nagrywa sobie własne filmy w DivX. Ale kogo my chcemy oszukać?? Firmy produkują takie rzeczy właśnie po to, żeby zarobic na piratach, chociaż publicznie podają tylko "niebotyczne straty" jakie to rzekomo ponieśli.

 

Inna sprawa, to ceny. Dlaczego np. płyta CD jest droższa niż kaseta, mimo iż jej wytłoczenie kosztuje parokrotnie mniej niż produkcja kasety? Dopóki Sony i inni nie zrozumnieją, że ceny są za wysokie, piractwo będzie się szerzyć. A artyści na pewno od tego nie zbiednieją, nie bójcie sie.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej produkują discmany z możliwością odtwarzania mp3 (mimo, że ten format jest nie legalny), itp. Powiedzcie mi, dlaczego nie można zciągnąć sobie mp3, a kupić legalnie odtwarzacz już tak?? Wyjaśni mi to ktoś?? Dlaczego najnowsze odtwarzacze DVD obsługują DivX??Pzdr.

od kiedy mp3 jest nielegalny? Przeniesz nawet windows media player ma koder/dekoder MP3 wbudowany... Poza tym odtwarzacze MP3/DivX robią firmy nie mające nic wspólnego z RIAA, więc gdzie tu granie na dwa frony?

To tak, jakbyś się pieklił, że kościół raz pozwala na antykoncepcje, a raz nie - mając na myśli raz kościół katolicki, a raz protestancki. A to dwie różne instytucje.

 

A co do wspomnianych odtwarzaczy MP3/DVD. Prawo mówi, że masz prawo do kopii bezpieczeństwa swojej płyty, i nie zabrania zrobienia jej w dowolnym formacie. Możesz swoje płyty zripować do MP3 i trzymać je na dysku, ładować do przenośnego odtwarzacza i słuchać w autobusie; nikt, absolunie nikt Ci tego nie zabrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej produkują discmany z możliwością odtwarzania mp3 (mimo, że ten format jest nie legalny), itp. Powiedzcie mi, dlaczego nie można zciągnąć sobie mp3, a kupić legalnie odtwarzacz już tak?? Wyjaśni mi to ktoś?? Dlaczego najnowsze odtwarzacze DVD obsługują DivX??Pzdr.

od kiedy mp3 jest nielegalny? Przeniesz nawet windows media player ma koder/dekoder MP3 wbudowany... Poza tym odtwarzacze MP3/DivX robią firmy nie mające nic wspólnego z RIAA, więc gdzie tu granie na dwa frony?

To tak, jakbyś się pieklił, że kościół raz pozwala na antykoncepcje, a raz nie - mając na myśli raz kościół katolicki, a raz protestancki. A to dwie różne instytucje.

 

A co do wspomnianych odtwarzaczy MP3/DVD. Prawo mówi, że masz prawo do kopii bezpieczeństwa swojej płyty, i nie zabrania zrobienia jej w dowolnym formacie. Możesz swoje płyty zripować do MP3 i trzymać je na dysku, ładować do przenośnego odtwarzacza i słuchać w autobusie; nikt, absolunie nikt Ci tego nie zabrania.

Kogo Ty chcesz oszukać? Wiem, że moge zripowac sobie dane do mp3, ale nie moge zciągnąć muzy z sieci. A ktoś, kto kupuje odtwarzacz mp3 na 99% będzie w nim słuchał takiej właśnie muzy.

I właśnie po to mp3 playery powstają. A takie $ony np. udziela się w kampaniach, a playery produkuje... Nie oszukujmy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)kupowali od XX-nastu lat oryginalne plytki z muza (wymiana z kolegami mp3 zrobionymi z nich chyba nie jest nielegalne ?)

JEST W PELNI NIELEGALNE !! ...... ehhhhh

 

 

 

 

Reed a co robisz jak obejrzysz tego swojego lewego divixa to sie potem chłostasz?, pościsz? czy do spowiedzi idziesz?

BUAHAHAHAHAHA H!!!! tak sie brechtalem ze sie potknalem o moje pudlo z DivX'ami i przewrocilem stos plyt z mp3 :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

 

mocne 8)

 

 

no ale dobra - wczesniej juz zauwazylem to w innych topicach - nie zachowujcie sie jak bydlo - tylko czekalem na rozwoj tego tematu - i tak jak myslalem.... :? - wystarczy ze kilka osob (2-3?? ) powiedza cos sprzecznego ze zdaniem jakiejs "bardziej znanej" osoby , to zaczyna sie jej objezdzanie na maxa - ejj chyba nie o to tu w tym chodzi - ja rozumiem ze sie skrytykuje czyjas wypowiedz , ale nalezy sie chyba trzymac tego co bylo w TEMACIE , a nie nagle w centrum uwagi znajduje sie jakas osoba i ze wszystkich stron nagle jest atakowana (no moze akurat tutaj teraz ktos tam probuje odwracac sytuacje i "wybronic" kogos) - no ale pomijajac to - nie zachowujcie sie jak bydlo

 

bo to tylko do wojen prowadzi i sprowadza :? :? :x Kucyka :x :? :? (bosz) i znowu widac klodke na oslej :|

 

no dobra nie chce mi sie dalej pisac - padniety jestem po robocie - a wierzcie jakie rece staja sie ciezkie po przeniesieniu 40-stu paru chieftecow i ich pakowaniu :/

 

i jeszcze czytac to teraz .... ehhh .... nooo niedobrze niedobrze.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo Ty chcesz oszukać? Wiem, że moge zripowac sobie dane do mp3, ale nie moge zciągnąć muzy z sieci. A ktoś, kto kupuje odtwarzacz mp3 na 99% będzie w nim słuchał takiej właśnie muzy.

I właśnie po to mp3 playery powstają. A takie $ony np. udziela się w kampaniach, a playery produkuje... Nie oszukujmy się.

Kogo ja chcę oszukać? Pytanie chyba kogo Ty chcesz oszukać. To jest trochę tak, że wszyscy używają pirackiego softu/muzyki/filmów, i mają pretensje do świata, że im to umożliwia, że wszędzie jest pełno okoliczności żeby to robić, etc.

Co do odtwarzaczy mp3 i diskmanów w możliwością odtwarzania mp3 - odtwarzacz miałem, i musze powiedzieć, że używałem go nie do słuchania muzy ściągniętej z neta (bo ściągam raptem 4 mp3 na miesiąc), tylko do własnych ripów. Używanie mp3 playera jest poprostu łatwiejsze niż wielkiego, żrącego baterie diskmana.

BTW kto Ci każe pirackie mp3 słuchać akurat z playera? Przecież 10 minut potrzeba, żeby wypalić je w CD-DA.

Cały spór przypomina mi kontrowersje związane z kijem baseballowym; naturalnie większa część sprzedanych egzemplarzy idzie w ręce drechów, którzy tłuką nimi innych obywateli, choć nie takie jest jego podstawowe zastosowanie - ale czy to jest powód, żeby zakazać jego sprzedarzy?

Poza tym mp3 można ściągąć też z sieci legalnie, za pieniądze, i takich mp3 słuchać na mp3 playerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respect dla kazdego kto stara sie byc legalny :arrow: niestety ja taki nie jestem 8) no moze torche. staram sie...

 

z ta reklama to zdeka przegieli jak mozna nagrac taka glupote :!: :?:

 

PS

bylem dzisiaj na komendzie zglosic kradziez a tam <span style="color:red;">[ciach!]</span> <span style="color:red;">[ciach!]</span>y pies pyta sie czy w szkole palimy trawe co za debil CHWDP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ludzie uzywaja kradzionych programow ktorych nie potrzebuje... na 90 % komputerow jest Ms Office ktorego a wystarczy Open Office... Takich przykladkow jest mnostwo.. Do tego tlumaczenie ze drogie sa gry czy programy uwazam za glupie. Jak stac kogos na komputer za 3000 to nie stac na gre za 100zloty? Ogladaczy divx nie rozumiem kompletnie.. Ogladajac taka jakosc filmu traci sie wiele. Zdecydowanie lepiej isc do kina lub wypozyczyc dvd. Mp3 - sa stacje radiowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ludzie uzywaja kradzionych programow ktorych nie potrzebuje... na 90 % komputerow jest Ms Office ktorego a wystarczy Open Office... Takich przykladkow jest mnostwo.. Do tego tlumaczenie ze drogie sa gry czy programy uwazam za glupie. Jak stac kogos na komputer za 3000 to nie stac na gre za 100zloty?  Ogladaczy divx nie rozumiem kompletnie.. Ogladajac taka jakosc filmu traci sie wiele. Zdecydowanie lepiej isc do kina lub wypozyczyc dvd. Mp3 - sa stacje radiowe:)

a od teledyskow jest MTV :?: nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ludzie uzywaja kradzionych programow ktorych nie potrzebuje... na 90 % komputerow jest Ms Office ktorego a wystarczy Open Office... Takich przykladkow jest mnostwo.. Do tego tlumaczenie ze drogie sa gry czy programy uwazam za glupie. Jak stac kogos na komputer za 3000 to nie stac na gre za 100zloty?  Ogladaczy divx nie rozumiem kompletnie.. Ogladajac taka jakosc filmu traci sie wiele. Zdecydowanie lepiej isc do kina lub wypozyczyc dvd. Mp3 - sa stacje radiowe:)

po co wydawac 15 zl na kino skoro niewiesz czy film jest warty obejrzenia? wiec lepiej obejrzyc se na kompie,a na dvd to filmy wychodza po pol roku od pojawienia sie w kinach,

wez pod uwage to ze jak ktos wydaje 3000 zl na kompa to nie wyciaga tej sumki od tak sobie z portfela tylko dlugo na nia zbiera,albo kupuje na raty,a szkoda wydawac 100 zl na gre ktora sie nudzi po ok.3 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ludzie uzywaja kradzionych programow ktorych nie potrzebuje... na 90 % komputerow jest Ms Office ktorego a wystarczy Open Office... Takich przykladkow jest mnostwo.. Do tego tlumaczenie ze drogie sa gry czy programy uwazam za glupie. Jak stac kogos na komputer za 3000 to nie stac na gre za 100zloty?  Ogladaczy divx nie rozumiem kompletnie.. Ogladajac taka jakosc filmu traci sie wiele. Zdecydowanie lepiej isc do kina lub wypozyczyc dvd. Mp3 - sa stacje radiowe:)

po co wydawac 15 zl na kino skoro niewiesz czy film jest warty obejrzenia? wiec lepiej obejrzyc se na kompie,a na dvd to filmy wychodza po pol roku od pojawienia sie w kinach,

wez pod uwage to ze jak ktos wydaje 3000 zl na kompa to nie wyciaga tej sumki od tak sobie z portfela tylko dlugo na nia zbiera,albo kupuje na raty,a szkoda wydawac 100 zl na gre ktora sie nudzi po ok.3 tygodniach

Właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak, że wszyscy używają pirackiego softu/muzyki/filmów, i mają pretensje do świata, że im to umożliwia, że wszędzie jest pełno okoliczności żeby to robić, etc. 

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja nie mam do nikogo pretensji i otwarcie przyznaje, że ściągam pliki uzywając sieci p2p. Jednak denerwuje mnie postępowanie wielkich koncernów muzycznych. Skoro potępiają piractwo, powinni rzucać piratom kłody pod nogi, a nie ułatwiać im życie poprzez produkcje discmanów, obsługujących mp3.

 

Cały spór przypomina mi kontrowersje związane z kijem baseballowym; naturalnie większa część sprzedanych egzemplarzy idzie w ręce drechów, którzy tłuką nimi innych obywateli, choć nie takie jest jego podstawowe zastosowanie - ale czy to jest powód, żeby zakazać jego sprzedarzy

Tu akurat masz racje - bardzo trafna analogia.

 

Poza tym mp3 można ściągąć też z sieci legalnie, za pieniądze, i takich mp3 słuchać na mp3 playerach.

Podaj mi w takim razie strony, na których można kupić mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ludzie uzywaja kradzionych programow ktorych nie potrzebuje... na 90 % komputerow jest Ms Office ktorego a wystarczy Open Office... Takich przykladkow jest mnostwo.. Do tego tlumaczenie ze drogie sa gry czy programy uwazam za glupie. Jak stac kogos na komputer za 3000 to nie stac na gre za 100zloty

 

co do pierwszego...moze i stac na gre za 100zl..ale dasz np. 100zeta za Maxa Payne'a 2 ktorego skonczysz w 6h?? powiesz ze mozesz grac na innych poziomach..to prawda..ale fabula jest nadal ta sama

 

a co do drugiego to ROTFL!!! co tracisz na ogladaniu dobrego divxa??? z obrazu w dzisiejszych czasach juz praktycznie nic...a dzwiek?? ze nie jest w 5.1?? o moj Boze...straszne..nic tylko sie powiesic...w wiekszosci filmow (American Pie, koszmar Minionego lata itd.) i tak to nie ma znaczenia (dialogi chcesz miec na centralnym??) a filmy takiego pokroju jak Gladiator itp., w ktorych wazny jest dzwiek to rzeczywiscie mozna wypozyczyc(sam mam oryginal DVD Gladiatora..serio)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Rebel_ ja do kina raczej nie chodze. Ogladam filmy na dvd bez uzywania komputera. Bardzo lubie dodatki ogladac sobie ktore na plytach - jak film powstawal itp. Ogladajac nawet za pomoca tvout z komputera divx pozbawiam sie dzwieku DD a czasami i DTS co jest dla mnie nie do przyjecia. Calkiem inne sa odczucia ogldajac film siedziac przed tv + dobry zestaw glosnikow niz komputer i nawet jakies glosniki z reklam creative a 2K zloty. To dwa rozne swiaty. Moze wymagam wiecej poprostu. 7 zloty za wypozyczenie filmu nie uwazam za kwote zaporowa.

 

Jak ktos wydaje 3000zloty i bierze na raty to niech tez wezmie sobie windowsa na raty jak chce go uzywac. Takie tlumaczenie jest tajemnicze. A jak kupisz nowy samochod i za 3 tygodnie stwierdzisz ze jest nudny to tez polecisz znajomym zeby sobie uradli bo nie warto kupic? Nikt nie kaze grac w nowe gry itp. Mozna uzywac tych z gazet lub z promocji w marketach(kiedys kupilem Mafie za 29zloty w MM i bawilem sie 3 tygodnie)

 

Niektore nowe gry maja ceny atrakcyjne. Osobiscie poznaje ostatnio gry na sege dreamcast (gry na allegro po 30zloty) i jestem bardzo zadowolony stosunkiem cena/jakosc/czas grania.

 

Uwazam ze posiadanie kazdej gry ktora wychodzi doprowadza do tego ze w zadna nie gramy tylko stale sprawdzamy nowe. Z wiekiem przechodzi (Kiedys bylem zlodziejem i pobieralem z internetu gry) Jest naprawde wieksza przyjemnosc "poznac dobrze jedna kobiete niz pomacac setki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra - mów co chcesz, ale nie uwierzę że spece od marketingu i produkcji playerów mp3 w koncernach promocję swoich produktów opierają na podobnym myśleniu jak Twoje. Po prostu nie uwierzę w to.

Oczywiście, ja też w to nie wierzę; ale co ma piernik do wiatraka? Nagrywarki CD-RW też przeważnie są używane do wykonywania nielegalnych kopii - ale czy to jest powód, by zabronić ich sprzedarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówię żeby zabraniać?

... A ktoś, kto kupuje odtwarzacz mp3 na 99% będzie w nim słuchał takiej właśnie muzy.

I właśnie po to mp3 playery powstają. A takie $ony np. udziela się w kampaniach, a playery produkuje... Nie oszukujmy się.

Chodzi mi o to że und3r ma rację a Ty na niego naskoczyłeś. Z jednej strony koncerny walczą z piractwem, z drugiej ten sam koncern wypuszcza na rynek kolejne wersje playera mp3. Dla kogo to robi ? Dla tych tysięcy którzy słuchają mp3 samodzielnie zripowanych ze legalnie kupionych płyt, czy może dla milionów, które piracą ściągając muzykę z sieci? Nie widzisz tu przewrotności?

To jest tak jakby policja wzięła się za produkcję kastetów (znakomite do samoobrony itp.) albo za import kijów baseball'owych o które wspomniałeś, zapewne ze względu na na popularność basball'u w Polsce.

Prościej już nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...