Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moge zrobic test - wlasciwie to napewno zrobie jak mi sie bedzie chcialo

jest tylko jeden problem - nie mam dobrego bloku do porownania

mam dwa ale aluminiowe wiec troche nie fear by bylo

postaram sie jednak zakupic od Kynka spod do Prizona i wtedy nie bedzie problemow z wymiana blokow i bedzie tescik :

2x radiator socket7 + klocek

CPC  

2x Prizon - Al & Cu

może poprostu pożycz od kogoś?? albo niech do ciebie weźmie blok i ogląda proces testowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poprostu pożycz od kogoś?? albo niech do ciebie weźmie blok i ogląda proces testowy :D

tak było by chyba najlepiej po co pakować się w koszty. Ja mam DiscoTech B3, nie jest to może blok powalający na kolana, ale cena porównywalna, a nie jest pusty w środku :lol: , możemy się dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczyc bym mogl

pod warunkiem ze ktos ze znajomych by posiadal ,albo przynajmniej ktos w okolicy

 

narazie mam problem z glowy bo nie mam procka na ktorym moglbym przetestowac

duron sie spalil sam z siebie ,athlona sprzedalem ,a pozyczony Athlon 1800+ wyciska max 1000MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podzielimy kosztami przesyłki, nie widzę przeszkód żeby mój blok dla ubogich podesłać, oczywiście jak będziesz miał na czym testować. Czego się nie robi dla dobra nauki :twisted: . Tylko dobrze by było złapać jeszcze inne sztuki i zrobić konkretny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geez ludzie 2 lub 3 rok jade na CPC wersja podstawowa rurki+blok cpu+blok gpu

athlon1700setka gf2pro a teraz gf4ti4200

wszystko chodzi jak powinno, wymieniam tylko wode raz na jakis czas

zrozumta ludzie ze to chlodzenie to jest zeby bylo cicho a nie wydajnie

a cicho jest (przynajmniej u mnie)

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel chłodzi od 1,5 roku CPC przetaktowanego Athlona 2000, 2 dyski, grafę i zasilacz. I tylko polimeru dolewa. Trudno nie zgodzić się z japi, że jak ma być cicho to CPC wystarczy. A jak ma być chłodno, to nie będzie cicho, tylko z wentylami i drogo. A jak z wentylami to po co WC, jak można Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto woli robić, a kto wydawać kasę za zrobione :-)

Ja się dopiero przymierzam, ww. kumpel zrobił mi chłodnicę z miedzianej rurki (18mm średnicy, 2,5 m długości), podłączę ją wężem konwekcyjnym

a do srodka dam to na co mnie będzie stać narazie.

Nie zamierzam szaleć; z termodynamiki wiadomo, że prędkość przepływu (a co za tym idzie i średnice węży) ma znaczenie dopiero przy dużych różnicach temperatur - np. przy peltierze, ale - hehe - moduł peltiera też trzeba wspomagać w oddawaniu ciepła - to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem cpc jest dla amatorow...

Sorry chlopaki N/C...

Za samozaparcie Wam sie nagroda nalezy...

Za glupote napietnowanie...

Zauwazcie, ze ciagle cos dokladacie to cpc, albo dolewacie wody, polimerow itp.

Ja tam do swojego chlodzenie nic nie dolewam i nic nie dokladam...

Sa tez inni tacy zadowoleni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię CPC, ale też nie napadam i jak Ispider jestem zwolennikiem składania a nie kupowania zestawów.

CPC może być dla amatorów lubiących ciszę, a systemy z wiatrakami - dla naiwnych, bo to samo mają za podobne pieniądze kupując firmowe chłodzenie Zalmana np. Chyba że lubią furkot, a ich bloczki i chłodnice mają tylko ładnie wyglądać.

Jeśli masz miedziane elementy chłodzenia to zawsze narażasz się na utlenianie warstwy miedzi wewnątrz bloku=spadek wydajności.

A lolek z CPC dolewa polimerów i nie musi się bać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli masz miedziane elementy chłodzenia to zawsze narażasz się na utlenianie warstwy miedzi wewnątrz bloku=spadek wydajności...

Są specjalne preparaty chroniące przed korozją, wchodzeniem w niepożądane reakcje miedź vs. alu. vs. jakieś inne żelastwa, które są testowanie i po wstępnych ocenach wypadają dobrze. Tak więc może temat utleniania, glonów i innych syfów będzie już przeżytkiem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazisz sie na krytyke popierajac CPC :)

Lubię działać pod prąd. 8)

Chodzą słuchy że CPC nie za bardzo kwapi się z pożyczeniem sprzętu.

To prawda. Czasem nawet obiecują i nie przysyłają.

bo ktoś otworzył ich blok na CPU i w środku było NIC, po prostu zwykła puszka. Może kiedyś były jakieś turbulizatory, czy tak jakoś, ale później to już chyba poszli na łatwiznę

Właśnie odwrotnie. Pierwsze bloki były puste, potem dołożyli żelastwo, przy okazji zwiększając wydajność.

Jednym slowem cpc jest dla amatorow...

Jasna sprawa. Porfesjonalista sam sobie złoży 3x lepszy zestaw. Co wcale nie znaczy, że CPC jest złe.

Zauwazcie, ze ciagle cos dokladacie to cpc, albo dolewacie wody, polimerow itp.

Jak CPC mam rok, to wody i polimeru dolewałem 2 razy, przy czym raz był po rozbudowie zestawu, która pociągnęła za sobą ubytki płynu. W sumie zużyłem jedną buteleczkę tego polimeru pachnącego jak Maggi. Mam jeszcze drugą. 8)

Ja tam do swojego chlodzenie nic nie dolewam

Gratuluję szczelności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodze CPC athlona 2500@3200 i radzia 9800pro@ 435/740 od jakis 3 miesiecy (tym ich najmocniejszym zestawem 16db z dwiema pompami) i moze jest to zestaw dla amatorow ale spelnia swoje zadanie czyli mam cichy komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]EJ WSZYSCY NEGATYWNIE NASTAWIENI I KRYTYKUJĄCKY FIRMĘ CPC I JEJ PRODUKTY.

 

Każdy człowiek potrafi krytykować...ale nie każdy człowiek potrafi dordzić.

Więc jeśli jesteście tacy cwani (oprócz tych co sobie chwalą produkty CPC) to doradźcie coś dobrego, a przez wszystkim SPRAWDZONEGO do chłodzenia kompa cieczą do 300 zł.

 

Pozdro 600 .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]EJ WSZYSCY NEGATYWNIE NASTAWIENI I KRYTYKUJĄCKY FIRMĘ CPC I JEJ PRODUKTY.

 

Każdy człowiek potrafi krytykować...ale nie każdy człowiek potrafi dordzić.

Więc jeśli jesteście tacy cwani (oprócz tych co sobie chwalą produkty CPC) to doradźcie coś dobrego, a przez wszystkim SPRAWDZONEGO do chłodzenia kompa cieczą do 300 zł. 

 

Pozdro 600 .........

kadet ze szrotu 20-30zł

atman 305 60zł

spider ex-px 100zł

proxima na gpu 60zł

na chipset hornet 50zł

---------------równo 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]EJ WSZYSCY NEGATYWNIE NASTAWIENI I KRYTYKUJĄCKY FIRMĘ CPC I JEJ PRODUKTY.

 

Każdy człowiek potrafi krytykować...ale nie każdy człowiek potrafi dordzić.

Więc jeśli jesteście tacy cwani (oprócz tych co sobie chwalą produkty CPC) to doradźcie coś dobrego, a przez wszystkim SPRAWDZONEGO do chłodzenia kompa cieczą do 300 zł. 

 

Pozdro 600 .........

kadet ze szrotu 20-30zł

atman 305 60zł

spider ex-px 100zł

proxima na gpu 60zł

na chipset hornet 50zł

---------------równo 300zł

 

Mówie o zestawie GOTOWYM.

A tak poza tym to co ten twój KADET potrafi, chodzi mi o overclocking....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ceny zestawow na:

http://www.bloki.pl/

kazdy z tych zestawow jest lepszy od cccp :)

 

Masz racje kadet sax; jedyny godny zestaw jaki bym polecil overclockerom, to cpc WATERCOOLER 16DB PLUS (plus co?) :lol:

 

Co prawda mojego kumpla bloczek lutowalem po 1,5 miesiecznym uzytkowaniu, ale coz... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mówie o zestawie GOTOWYM.

A tak poza tym to co ten twój KADET potrafi, chodzi mi o overclocking....

Nie ma chyba czegoś takiego jak zestaw gotowy, przecież każdy musisz poskręcać i połączyć. :twisted: Chyba że nie o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 2,5 roku CPC. Oczywiście dostałem z pekniętym zbiornikiem, ale miałem na podoredziu cos lepszego. Do celera 667@960, dysku maxtor i grafy gf1 sie nadawało. Potem po kolei wymieniałem podzespoły, a ze XP mocno grzeje dorzuciłem chłodnice(NYSA- mosiądz i miedź) i skróciłem węże. Temperatury po tym miałem około 46-50st max, zwłaszcza jak zmieniłem grafe na radka9800. Teraz wymieniłem bloczek cpu na samorobny(miedź, frezy, węże 10mm) połączyłem z resztą zestawu i temperatura rzadko przekracza 42 st w max ociązeniu, na procu 1666@1960MHZ i grafie 440Mhz na rdzeniu.

Tyle ze oczywiście mam wiatraki na chłodnicy:)

Ogółem - nie miałem za bardzo powodu do narzekania na CPC, prócz tego zbiorniczka.

PS- to co robią z tą pompką to rzeźnia. Przecież ona pompuje jak szalona wodę. Te cienkie węzyki to porażka - przecież by uruchomić to [ciach!]o za 1 razem musiałem zaciągać wodę gębą, bo nie chciało ruszyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzęt, który posiadam:

AMD XP 2400+, 512 DDR Samsung, HDD Barracuda 7200 80 GB, TI 4200 64 MB Prolink rdzen 275 Mhz, pamiec 605 Mhz, Gigabzte GA-7VA

 

Jako szczęśliwy posiadacz chłodzenia CPC (najmocniejszy z tych ich zestawów) + blok na GPU. Mogę polecić każdemu, zestaw jest suuuper!!!! Zestaw dotarł w 2 pudełeczkach, nic nie brakowało, wszystko super zapakowane. Żeby było jasne..jak wydaje 300 zeta na cokolwiek to wymagam od tego na co je wydaje ze będę z tego zadowolony. Wolałbym dac 500 zeta i być zadowolony niz 300 zeta i sie denerwowac ze wydalem kase na cos co nie spełnia moich oczekiwań, wiec wracając do tematu:

 

Po zainstalowaniu zestawu temperatura na procku bez podkrecania

przy zamknietzch obudowach

 

Idle 29-31*

Stress (Prime95) po godzinie 38*

 

Wszystkie wypowiedzi w stylu (CPC) to szajs i reklamuja bloki na www.bloki.pl to chora konkurencja , ktora dobrze wie ze sie nie umywaja do CPC. Tak wiec radye sie nie sugerowac wypowiedziami LAMEROW, ktorzy jeszcze nie pojeli na czym polega zdrowa konkurencja i wolny rynek i kupowac jesli chcecie WC z CPC.

 

Zanim zamowilem CPC przeczytalem to forum od deski do deski i wbrew tym wszystkim negatywnzm opiniom postanowilem sprawdzic czy CPC to rzeczywiscie taki szajs.....No oczwiscie jak w zyciu okazalo sie ze znow zadzialala stara zasada. "Jak chcesz cos sprawdzic dobrze to sprawdz to sam"

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle 29-31*

Stress (Prime95) po godzinie 38*

Wycialem kawalek ... jesli czytales to forum od deski do deski powinienes wiedziec ze termometry na plytach glownych sa do 4 liter ... lepiej juz napisz o ile ta temperatura spadla po zmianie ze zwyklego wiatraka ... (ja np. na dlubanym przez siebie bloczku mam temp nizsze niz otoczenie 8O i czy jest to prawda ?? )

 

Co do dyskusji na temat wartosci produktow tej firmy ... jakos nie wierze po wygladzie. Moj blok ma grubosc 21 mm a ich 6, cos w tym jest ... w 6 mm to ja nawet kruccow nie wkrece :/

 

PS. Mi spadla na A 2600+ o 20 stopni z BOXowego, wiec sie ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie wydaje żeby przepychając wodę przez te słomki nawet za pomocą dwóch pompek uzyskać takie temperatury, no chyba że masz jakiś potężny (i głośny) nawiew na nagrzewnicy.

Moim zdaniem ten post to nic innego jak prowokacja, no chyba że gość w chłodni mieszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wypowiedzi w stylu (CPC) to szajs i reklamuja bloki na www.bloki.pl to chora konkurencja , ktora dobrze wie ze sie nie umywaja do CPC. Tak wiec radye sie nie sugerowac wypowiedziami LAMEROW, ktorzy jeszcze nie pojeli na czym polega zdrowa konkurencja i wolny rynek i kupowac jesli chcecie WC z CPC.

Człowieku widziałeś ten blok "otwarty" na własne oczy ? Ja widziałem i uwierzyłem, że to jest GÓWNO. Nie mów mi, że wyroby od bloki.pl/Mate'a są gorsze od cpc... Albo wyraźnie jesteś trollem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]EJ WSZYSCY NEGATYWNIE NASTAWIENI I KRYTYKUJĄCKY FIRMĘ CPC I JEJ PRODUKTY.

 

Każdy człowiek potrafi krytykować...ale nie każdy człowiek potrafi dordzić.

Więc jeśli jesteście tacy cwani (oprócz tych co sobie chwalą produkty CPC) to doradźcie coś dobrego, a przez wszystkim SPRAWDZONEGO do chłodzenia kompa cieczą do 300 zł.  

 

Pozdro 600 .........

kadet ze szrotu 20-30zł

atman 305 60zł

spider ex-px 100zł

proxima na gpu 60zł

na chipset hornet 50zł

---------------równo 300zł

 

Mówie o zestawie GOTOWYM.

A tak poza tym to co ten twój KADET potrafi, chodzi mi o overclocking....

:lol:

A widzisz jakas roznice...?

Czy klopot Ci sprawia pozakladanie rurek w domowych pieleszach i zabezpieczenie ich opaskami?

Tos mnie rozwalil normalnie!!! ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaki jest zapewne podstawiony z CPC, lub kompletna lama

W zaden POWTARZAM ZADEN! sposób nie mozna na cpc miec takich niskich temperatur

Przecież jeśli woda jest cieplejsza niz temperatura ludzkiego ciała (a ja tak miałem) to temperatura CPU nie moze wynosic 38 stopni, zwłaszcza na CPC!

Qmpel też miał CPC na CPU i GPU tylko, ale temperatury zawsze koło 50 stopni, chyba ze zima była i pojemnij stał na parapecie przy otwartym oknie, to wtedy spadała....ale nigdy do 38

38 to on mial na starcie

piszę miał....bo mu się kondensatory na płycie spaliły od zbyt wysokiej temperatury

WIEC NIECH TOW CZAKI NIE P#$@^&!

 

Poza tym czy to nie dziwne ze czaki dołączył do forum dokładnie w dniu swej pierwszej wypowiedzi??HUH?

 

 

A tak w ogole CPC to rzeczywiscie szajs

Wiem co mówie, skoro część z tego g.... do tej pory używam.

Najlepsza z tego zestawu jest pompka 16db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaki jest zapewne podstawiony z CPC, lub kompletna lama  

W zaden POWTARZAM ZADEN! sposób nie mozna na cpc miec takich niskich temperatur  

Przecież jeśli woda jest cieplejsza niz temperatura ludzkiego ciała (a ja tak miałem) to temperatura CPU nie moze wynosic 38 stopni, zwłaszcza na CPC!  

To świadczy tylko o tym ze Gregu to totalna lama skoro taki jest jego tok myslenia. To że u ciebie woda miała temperaturę powyżej temp. ludzkiego ciała to nie znaczy że u mnie też tak jest. Temp wody w moim zbiorniku po godzinie wygrzewania wynosiła 31,2 stopni.

Qmpel też miał CPC na CPU i GPU tylko, ale temperatury zawsze koło 50 stopni, chyba ze zima była i pojemnij stał na parapecie przy otwartym oknie, to wtedy spadała....ale nigdy do 38  

38 to on mial na starcie  

widocznie był albo jest taka samą lamą jak ty. Pewnie źle założył blok wodny i w żaden sposób nie potrafił go dobrze docisnąć do rdzenia CPU i tylko część rdzenia przylegała do bloku. Reszę twojej wypowiedzi pozostawiam bez komentarza.

 

Człowieku widziałeś ten blok "otwarty" na własne oczy ? Ja widziałem i uwierzyłem, że to jest GÓWNO. Nie mów mi, że wyroby od bloki.pl/Mate'a są gorsze od cpc... Albo wyraźnie jesteś trollem :]

widzisz Nexer różnica między nami polega na tym, że ja cię nie znam i cię nie obrażam wiec musisz być z konkurencji od www.bloki.pl a o tej konurencji juz pisałem to nie będę sie powtarzać.

Co do otwierania bloków to jeszcze mi się na mózg nie rzuciło aby wydawać na coś kasę a później to niszczyć a skoro to otwierałeś to patrz zdanie wyżej o konkurencji.

Jakoś mi się nie wydaje żeby przepychając wodę przez te słomki nawet za pomocą dwóch pompek uzyskać takie temperatury, no chyba że masz jakiś potężny (i głośny) nawiew na nagrzewnicy.  

Moim zdaniem ten post to nic innego jak prowokacja, no chyba że gość w chłodni mieszka...

Armadon prędkość prepływającej wody jest wystarczająca jeśli nie miałeś okazji tego wypróbować to się nie wypowiadaj bo mi się w sobotę wydawało że zgarnąłem w totka 18 milionów :lol: a co do chłodni to pozostawiam bez komentarza

Wycialem kawalek ... jesli czytales to forum od deski do deski powinienes wiedziec ze termometry na plytach glownych sa do 4 liter  

ciekawe od kiedy to termometry podają temp w literach..w każdym bądź razie mój podaje w cyfrach i są tylko dwie. A temperatura spadła mi z 70 stopni w stresie. Wcześniej miałem jakiś wiatraczek Silent Master czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam tylko argumentów innych skoro prawie każda wypowiedź brzmi " CPC to szajs a zestawy czy też bloki z bloki.pl to super sprawa" wiec sprzeciwiam się tego typu postom. Może zdażyło się komuś , że zestawy CPC komuś nie odpowiadały ale żeby od razu tak zachwalać bloki.pl??? to czysta reklama.....a po co ona komu. Posty powinny być bezstronne i tyle. Z tego co sięgam do początku i oglądam temat to brzmi on "Chłodzenie CPC? Wolne żarty" a nie "Kupuj tylko w bloki.pl"

Stąd ta różnica zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaki - az dziwne, ze nie zauwazyles reklamawania produktow Mate'a czy innych firm; Produkty Bloki.pl zapewne sa wymieniane przez userow ze wzgledu na ich dobra jakosc i przystepna cene, a nie po to zeby reklamowac konkurencje - bo IMHO, to CCCP nie ma konkurencji :lol: Nikt nie stoi na tak niskim poziomie wykonania jak w/w firma :? o wciskaniu kitu nie wspominajac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...