Skocz do zawartości
kojak_ct

Wydajność PixelShader 2.0 w kartach nVidia FX!!!

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie VS nie zmienilo sie ..... PS tak jak pisalem .....

a faktycznie w nature podskoczylo o 0.2 ....dziwne .....ale nature to nie tylko PS .....a jeszcze wiele innych czynnikow wplywa na szybkosc ......:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze zadać to pytanie:

r9700np czy fx5900XT???

Prosze podać jeszcze jakieś za i przeciw...

zapewniam moderów ze nie chciałem tym niczego wywołać, a szczególnie zadnej wojny...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze zadać to pytanie:

r9700np czy fx5900XT???

Prosze podać jeszcze jakieś za i przeciw...

zapewniam moderów ze nie chciałem tym niczego wywołać, a szczególnie zadnej wojny...

pzdr

przestan zadawac to pytanie, juz je w paru tematach zadales :wink:

niechcial bym byc w twojej skurze jak to by modzi zobaczyli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, panowie, niezły burdel mi sie w głowie zrobił czytając ten temat i porewne i porównując zamieszczone tu opinie do recek na necie.

 

Wymieniam swojego wysłużonego Ti4200 na coś nowego, przymierzałem sie własnie do 5900XT. Na radka9800 mnie nie stać, w Gdańsku w wiekszości sklepów cena oscyluje w okolicach 1500 zł :(.

 

i teraz tak - radek9700 czy 5900XT ? ale bez zbędnych, "to kupa, tamto kupa" itp ..... fachowo ;)

 

róznice w działniu PS znam ... cos jeszcze?

 

ps.

moja nieufnośc w stosunku do r9700 bierze się stąd że to, jakby nia patrzeć, dosyć stara konstrukcja ... ale weźcie poprawkę na to że nie jestem jakimś gościem mielącym po 6 kart tygodniow, testującym dla samego testowania itp.. prosto i na temat, ok ?

 

z góry dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900XT:

+ bardzo dobra wydajność w PS 1.1

+ AF stoi na dobrym poziomie / duża wydajność

+ wersja box

+ duży potencjał OC

 

- słaba wydajność w PS 2.0

- słabsza jakość AA / słabsza wydajność

 

 

9700:

+ dobra wydajność w PS 1.1

+ znakomita wydajność w PS 2.0

+ AF stoi na dobrym poziomie / duża wydajność

+ AA stoi na dobrym poziomie / duża wydajność

+ duży potencjał OC

 

- wersja OEM (lecz z kabelkami)

 

Nie napisałem o problemach z grami, ponieważ w 100% zapobiega im instalowanie najnowszych sterów od producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kucyk - prosto, jasno i na temat ..

 

a coś odnosnie "przstarzałej konstrukcji" 9700? ( przestarzałej jak sądzę w mniemaniu laika czyt.[mnie] ) ...

He, śmieszne to co mówisz, lecz prawdziwe. R9700 to nie nowa karta, ale kopie tyłki wszstkim w PS 2.0 w tym przedziale cenowym i to nie podlega wątpliwości.

Tego faktu, że to "stara" karta według mnie nie powinieneś wogóle brać pod uwagę, to jest właśnie marketing. Nie koniecznie nowe musi być lepsze. Powinien Ci wystarczyć fakt, że mojemu radkowi wgrałem BIOS od 9700 pro i podkręciłem prawie na 9800pro, więc... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i warto wspomnieć, że większą wydajność w AA i AF mają Radki! A 9700 to wcale nie taka zabytkowa konstrukcja! FXy to też za młode nie są! ;)

Pisałem o tym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx5900xt :

+ sprzętowy monitoring temperatury gpu co przy podkręcaniu jest bardzo przydatne (coś jak zabezpieczenie w P IV - proc robi błędy > obniżane jest taktowanie , zaobiega uszkodzeniu grafy)

+ Anizo lepszej jakości niż u konkurencji, dlatego nieznacznie wolniejsze

+ dużo oprogramowania dodatkowego , w przeciwieństwie do konkurnecji - r9700 @ sklep benchmark.pl naprzykład

+ ? nie jestem pewien ale na oem radki masz gware 1(lub 2)rok , na boxowe fx5900xt 3lata

+ kręcą się wysoko bez vmodów

r9700:

- brak sprzętowego mointoringu temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx5900xt :

+ Anizo lepszej jakości niż u konkurencji, dlatego nieznacznie wolniejsze

Tiaaa

Leszpe nie sądze, wolniejsze napewno, zresztą jak wszystko na FXach, ups przepraszam, QuakeIII Arena, Wolfenstein to wyjątki :twisted:

Dołączona grafika

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem cenniki w 3mieście , u nas możesz kupić :

www.netservice.pl - fx5900xt LEADTEK - 949,00 zł.

www.esc.pl -radek9700 oem >kabel i strowniki+ srebrny woreczek FIRMOWY - 879zł- 1dzień oczekiwania

 

www.gral.pl:

http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...&prd=&pdgr=&aaa

 

przez bardzo długi czas na WSZYSTKICH tych kartach pograsz przy pięknej jakości obraazu i b.dobrej wydajności , także wydaje mi się iż powinny tu zadecydować osobiste upodobania odnośnie producenta układu i wyposażenie dodatkowe + okres gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx5900xt :

+ Anizo lepszej jakości niż u konkurencji, dlatego nieznacznie wolniejsze

Tiaaa

Leszpe nie sądze, wolniejsze napewno, zresztą jak wszystko na FXach, ups przepraszam, QuakeIII Arena, Wolfenstein to wyjątki :twisted:

Dołączona grafika

 

:twisted:

testy z niedopracowanej wersji , w której jak byś nie zauważył pisze w 95% kompletne :lol: :lol: :lol:

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...i_fx5900XT.html

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...e_fx5900XT.html

 

szczególnie spodobało mi się to :

 

Mówiąc oględnie, nareszcie pojawiła się karta GeForce FX, która w przedziale cenowym 1000-1400 zł, ma szanse skopać tyłki wszystkim Radeonom.

aha i jeszcze jedno my tu mówimy o R9700 a nie 9800 :lol: :lol:

 

tylko proszę opanuj się i nie stosuj ZNOWU inwektyw pod niczyim adresem

 

 

a i jak by kto chciał robić okno w budzie to ma wybór :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

albo :lol: :lol: :lol: :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą nieważne, niech sobie temat leży, ale jak pójdą posty w stylu NV to shit i się zaczniecie znowu zabijać (a wiem, że to wciąga  :twisted: ) to leci do śmieci...

Hehe. Wciąga? :twisted: :twisted: :wink:

 

Chciałbym wieczorem dać wykres z Excela z porównaniem jednostki PS2.0 w R300 i FX nV35. Myślę, że niektórych to zaciekawi prawda? :wink:

OT:Najpierw dokończ sprawozdanie :D:D:D

A wykres powinien zawierać więcej FX-ów niż tylko 5900XT, może ktoś dorzuci jakiegoś 5200 (ale wątpię czy będzie miał podobny sprzęt testowy - zero Epoxa i pewnie jakiś celek :lol: ) - wtedy zobaczylibyśmymy jak wpływa "drastyczne" podwyższenie taktowania, zwiększenie szyny, dodanie potoków, etc. na efektywność shaderów. Chyba że to zły pomysł...

 

Pozdrawiam :!:

Mi sie wydaje że mam w miare odpowiedni sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OX, dziekuję serdecznie wszystkim za rzeczowe, chciało by się powiedzieć "wreszcie" ;) ;), odpowiedzi

 

dzięki.

 

kucyk, kojak_ct --> THX

 

AJDAHO --> co do preferencji czuję jakis sentyment do NV może stąd to wachanie :)

 

 

 

chyba mogę powiedzieć że decyzję podjąłem - r9700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OX, dziekuję serdecznie wszystkim za rzeczowe, chciało by się powiedzieć "wreszcie" ;) ;), odpowiedzi 

 

dzięki.

 

kucyk, jak_ct --> THX

 

AJDAHO --> co do preferencji czuję jakis sentyment do NV może stąd to wachanie :)

 

 

 

chyba moge powiedzieć że decyzję podjąłem - r9700

cieszę się że mogłem jakoś pomóc , wybór należy do ciebie to twoje pieniądze

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mogę powiedzieć że decyzję podjąłem - r9700

świetny wybór, napewno nie pożałujesz, ręcze Ci za to 8)

 

Tylko dwa słowa do ojca prowadzącego

- co do okna w budzie, to radiator na GPU i tak jest do góry nogami.

LOL

 

- co do testów które podałeś - żal mi je czytać, benchmark przechodzi sam siebie, kupa zdjęć karty i testy naszych kochanych 3dmarków, na dodatek w 800x600...

LOL2

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

chyba mogę powiedzieć że decyzję podjąłem - r9700

świetny wybór, napewno nie pożałujesz, ręcze Ci za to 8)

 

Tylko dwa słowa do ojca prowadzącego

- co do okna w budzie, to radiator na GPU i tak jest do góry nogami.

LOL

 

- co do testów które podałeś - żal mi je czytać, benchmark przechodzi sam siebie, kupa zdjęć karty i testy naszych kochanych 3dmarków, na dodatek w 800x600...

LOL2

 

:twisted:

kolega już wybrał i jego sprawa oby mu rekiny w grach nie gineły i miał światła w rajdówkach a nie świeczki , a dym po wybuchach był dymem a nie oparem absurdu,oby sterów z każdą nową grą zmieniąć nie musiał i tym podobne gadgety , a kontynuowanie rozmowy z tobą tobłazenada :lol: :lol: :lol:

ale ktoś tu jest dziecinny :oops: :oops:

 

ps. BARDZO DUZO serwisów się uwzieło na ati rekomendując fx5900xt jako karte NAJLEPSZĄ w tym przedziale cenowym :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. BARDZO DUZO serwisów się uwzieło na ati rekomendując fx5900xt jako karte NAJLEPSZĄ w tym przedziale cenowym  :lol:  :lol:  :lol:

Np. Benchmark - serwis, że tak przepraszam powiem "dla debilów". Ich testy w markach i ten graficzny słupkowy wykres w 800x600 ssie...

Ale ja już to pisałem kiedyś, zanim zrobili ten test co dałeś linki...

A co do uwzięcia się - to wszyscy producenci nowych gier uwzieli się na FX serfując ich posiadaczą żenującą wydajność w DX 9.0 (P.S 2.0) albo oferując im specjalny prezent jakim jest wymuszanie trybu 1.1 LOL

Dobra koniec

HAHAHAHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem np w csie ze poprtostu sa chropowate krawandzie i jak ide to sie ruszaja tak faliscie...da sie cos z tym zrobic bo oczy zaczynaja bolec ?? Drugi poroblem jaki da sie zaowazyc to sa czarne lub biale piksele na niektrorych mapka w niektorych miejscach np w CoD na oknie podswietlonym widac ich troche - migaja czarne piksele (okolo 5).Mam win98Se i omegi rad_w9x_omega_2637.exe.

AAGGGRHHH.....  u mnie jest podobnie. na grach ut04, halo, farcry  na teksurze ziemi widoczna jest szachowniczka (trzeba się wpatrzeć, ale jest i denerwuje jak się ją już raz zobaczy). nie ma tego natomiast np w CoD, NFS:U, Q3. problem jest taki że  KUPIŁEM GWARANTOWANE 8 POTOKÓW w barwkompie za 600zł.  co zorobić???  odesłać? spróbować jeszcze czegoś (czego)? pomóżcie prosze.  :cry: 

 

ps. ktoś już serwisował coś u nich?  długo się czeka? kto ponosi koszty kuriera: ja czy sklep?

Mam podobny problem z obrazem - na krawedziach lekko faluje (jest to odosc denerwujace). Probowalem z odswierzaniem ekranu nic to nie daje po jakims czasie od zaminy pojawa sie ten sam problem.

Moze ktos wie co z tym zrobic, czy to po prostu uwalona grafika ?

Dodam ze na GF4 TI4200 nie bylo takich problemow :)

Konfig:Barton2500@3200,Asus A7N8X-Del.rev2.0, 512MB Infineon, ATI9500@Pro, Seagate BIV40GB, Seagate BV120GB, Zasilacz-ModeCom350W

Ludzie jestescie smieszni :) gosc sie tylko zapytal jakiego producenta kupic fx 5700 a tu odrazu kup radka doloz do 9700!!!! ludzie ten radek kosztuje 900zl a ten fx od WinFasta u mnie w sklepie 685zl wiem bo w sobote skladalem znajomym kompa roznica w cenie jest ogromna, a moze akurat go nie stac i dolozyc te 100zl to dla niego kupe kasy zreszta widzialem tego fx 5700 w testach i czasem jest nawet wydajniejszy od radka 9600pro  http://www.tomshardware.pl/graphic/2003122...-charts-09.html a co do problemow z grami to nie bedzie ich mial tak jak na radeonie i nikt niech nie mowi ze ich nie ma bo sam posiadam radka i wiem ze sa problemy........pozdrawiam :)

Czesc. Mam karte Ati Radeon 9600 tx i w Far Cry nie mam takich rzeczy jak wiszacy Rekin w pierwszym domku, lampy przy wejsciu do bunkra i jeepa... czy ktos ma podobny problem?? probowalem na roznych sterach odpalac i nic... na kartach Nvidia te elementy sa bez problemu...

A u mnie na Omegach na Cat. 4.2 demo restartowało kompa,dopiero poszło na Omegach na Cat. 4.1.Poprzednio na Ti4200 zaro problemu.Mam nadzieję że w pełnej wersji poprawią obsługę kart ATI...

Chyba lepiej zostać na gf4ti niż kupić któryś z SUPERWYDAJNYCH chipów ATI :lol: :lol: :lol: :lol:

dlatego wolałem fx5700Ultra za 915zł niż ati r9700 za 900zl , ja mam spokój i jestem zadowolony bo każda gra mi chodzi na max detalach i aa i anizo , przy czym mi "detale" takie jak brakujący rekin , cienkie światła i dym nie stwarzają kłopotu

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA BUAHAHAHAHAHAHAHAH BUAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ps. te posty to wynik 10 min. szukania na 2 pierwszych stronach forum tweak>karty graficzne :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w taki o to szbki sposób z tematu o (FX 5900XT kopiący tyłki radeonom) zboczyłeś na inną drogę... Ehhh nie dziwie się, w końcu twoje argumenty skończyły się na benchamrku.

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w taki o to szbki sposób z tematu o (FX 5900XT kopiący tyłki radeonom) zboczyłeś na inną drogę... Ehhh nie dziwie się, w końcu twoje argumenty skończyły się na benchamrku.

LOL

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem np w csie ze poprtostu sa chropowate krawandzie i jak ide to sie ruszaja tak faliscie...da sie cos z tym zrobic bo oczy zaczynaja bolec ?? Drugi poroblem jaki da sie zaowazyc to sa czarne lub biale piksele na niektrorych mapka w niektorych miejscach np w CoD na oknie podswietlonym widac ich troche - migaja czarne piksele (okolo 5).Mam win98Se i omegi rad_w9x_omega_2637.exe.

AAGGGRHHH.....  u mnie jest podobnie. na grach ut04, halo, farcry  na teksurze ziemi widoczna jest szachowniczka (trzeba się wpatrzeć, ale jest i denerwuje jak się ją już raz zobaczy). nie ma tego natomiast np w CoD, NFS:U, Q3. problem jest taki że  KUPIŁEM GWARANTOWANE 8 POTOKÓW w barwkompie za 600zł.  co zorobić???  odesłać? spróbować jeszcze czegoś (czego)? pomóżcie prosze.  :cry: 

 

ps. ktoś już serwisował coś u nich?  długo się czeka? kto ponosi koszty kuriera: ja czy sklep?

Mam podobny problem z obrazem - na krawedziach lekko faluje (jest to odosc denerwujace). Probowalem z odswierzaniem ekranu nic to nie daje po jakims czasie od zaminy pojawa sie ten sam problem.

Moze ktos wie co z tym zrobic, czy to po prostu uwalona grafika ?

Dodam ze na GF4 TI4200 nie bylo takich problemow :)

Konfig:Barton2500@3200,Asus A7N8X-Del.rev2.0, 512MB Infineon, ATI9500@Pro, Seagate BIV40GB, Seagate BV120GB, Zasilacz-ModeCom350W

Ludzie jestescie smieszni :) gosc sie tylko zapytal jakiego producenta kupic fx 5700 a tu odrazu kup radka doloz do 9700!!!! ludzie ten radek kosztuje 900zl a ten fx od WinFasta u mnie w sklepie 685zl wiem bo w sobote skladalem znajomym kompa roznica w cenie jest ogromna, a moze akurat go nie stac i dolozyc te 100zl to dla niego kupe kasy zreszta widzialem tego fx 5700 w testach i czasem jest nawet wydajniejszy od radka 9600pro  http://www.tomshardware.pl/graphic/2003122...-charts-09.html a co do problemow z grami to nie bedzie ich mial tak jak na radeonie i nikt niech nie mowi ze ich nie ma bo sam posiadam radka i wiem ze sa problemy........pozdrawiam :)

Czesc. Mam karte Ati Radeon 9600 tx i w Far Cry nie mam takich rzeczy jak wiszacy Rekin w pierwszym domku, lampy przy wejsciu do bunkra i jeepa... czy ktos ma podobny problem?? probowalem na roznych sterach odpalac i nic... na kartach Nvidia te elementy sa bez problemu...

A u mnie na Omegach na Cat. 4.2 demo restartowało kompa,dopiero poszło na Omegach na Cat. 4.1.Poprzednio na Ti4200 zaro problemu.Mam nadzieję że w pełnej wersji poprawią obsługę kart ATI...

szczególnie tego jest dużo :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO prosze skończ już u mnie nie ma żadnych problemów z renderowaniem obrazu jest bardzo ładny a co do screnów z cmr4 to dziwnie mało fps na nich jest bo u mnie poniżej 100 nie spada :twisted:

 

ściągałem dzis i wczoraj demka wszystkich najnowszych gier i odnotowałem 0 problemów z obrazem gry takie jak :

 

FarCry

Savage2

PainKiller

X2

UT2004

CMR4

 

jedyny problem jaki mam to dzwięk w CMR4 wszystko odtwarzane jest za szybko.... takrze jeżdze suszarką a pilotuje mi chomik...może to zbieg okolicznośći ale płyta jest na nForce....

 

ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO prosze skończ już u mnie nie ma żadnych problemów z renderowaniem obrazu jest bardzo ładny a co do screnów z cmr4 to dziwnie mało fps na nich jest bo u mnie poniżej 100 nie spada :twisted:

 

ściągałem dzis i wczoraj demka wszystkich najnowszych gier i odnotowałem 0 problemów z obrazem gry takie jak :

 

FarCry

Savage2

PainKiller

X2

UT2004

CMR4

 

jedyny problem jaki mam to dzwięk w CMR4 wszystko odtwarzane jest za szybko.... takrze jeżdze suszarką a pilotuje mi chomik...może to zbieg okolicznośći ale płyta jest na nForce....

 

ktoś wie jak sobie  z tym poradzić ?

zmień stery od karty muzycznej , u mnie pomogło jak zainstalowałem te z org. płytki producenta

ja nie twierdzę że problemy są na wszystkich kartach ati , ale na napewno większej ich liczbie niż na nv

jeśli chodzi o colina 4 to mogę spoko grać aax4 i anizo x4 full detal i 1024/768

 

@YrC wole ps 1 i wszystkie elementy z gry(jak to gdzieś w napisali różnica pomiędzy ps1 a ps 2 jest niezauważalna jak sie nie wie na co się przyglądać) niż ps 2.0 i po czasie sie dowiedzieć ze w grze latały np mewy a ja ich nie widziałem :lol: :lol: :lol: :lol: ,albo jeszcze lepiej się okarze że na nv w 5 misji był czołg a na ati lufa sama latała :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...