Skocz do zawartości
JO

win98a winxp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowym użytkownikiem forum i mam następujące pytanie jak zrobić żeby komputery z win98 i winxp się widziały w sieci. Ja ma problem żeby win98 zobaczył winxp odwrotnie się widzą . na domiar złego jak załączę komputer z winxp pozostałe komputery się przestają widzieć w sieci . Co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż, jaki system plików mają partycje na komputerze z win xp.

Xp obsługuje zarówno system plików Fat32, jak i NTFS, więc istnieje prawdopodobieństwo, że w komp. z xp jest na NTFS, którego Win 98 nie obsługuje i nie widzi. Nie zapewniam, że to jest przyczyna twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż, jaki system plików mają partycje na komputerze z win xp.

Xp obsługuje zarówno system plików Fat32, jak i NTFS, więc istnieje prawdopodobieństwo, że w komp. z xp jest na NTFS, którego Win 98 nie obsługuje i nie widzi. Nie zapewniam, że to jest przyczyna twojego problemu.

Co ma system plików do tego że system nie widzi drugiego w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek82, idąc tym tokiem myślenia dojdzesz zaraz do wniosku, że komp z win98 nie widzi kompa z winXP, bo komp z XP ma dysk ata100, a sieciówka z kompie z win98 obsługuje tylko ata33 ;]]]

 

JO

1. Czy szukaliście kompów w innych grupach roboczych, względnie macie takie same? :>

2. jak się ma sprawa ikspekowego firewalla? Wyłączony?

3. Czy gdzieś w sieci jest hub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...