Skocz do zawartości
Jelen

7000A Al vs 7000 AlCu

Rekomendowane odpowiedzi

Cze! wie ktoś jaka jest różnica pomiędzy tymi coolerami w full load przy mocno grzejących sie procach? Macie moze link do jakiejs recki etc... ja niestety szukałem ale bez skutku :/. Pomiedzy 7000Cu a 7000AlCu to wiadomo ze jest ~2-3C... a jak sobie radzi model Al??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o roznice miedzy wersja aluminiowa a miedziano-aluminowa a nie miedzy miedziana a miedziano-aluminowa.

 

czytanie ze zrosumieniem siada :(

 

 

IMO roznica miedzy al a alcu bedzie podobna do roznicy miedzi alcu a cu czyli cos ok 1-3 w zaleznosci od proca i innych czynnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamieściłem link do Cu vs. AlCu ponieważ raczej nie spotkasz testu tego Al (ktoś obiecuje) - a moim zdaniem różnica pomiędzy Al a AlCu będzie napewno mniejsza niż w powyższym teście pomiędzy dwoma wyższymi (zważ na małą ilość płatków miedzi). Nie wszystko mamy tak jakbyśmy chcieli. Ponadto różnica w cenie pomiędzy AlCu a Al to raptem 15 zł (OEM), to nie wiem czy to naprawdę ma tak wielkie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest 7000A-AlCu OEM, bo w PCProjekcie jest za 110zł a normalna za 150zł???

W sumie 7000A-Al nie powinien być wiele gorszy od AlCu, zwłaszcza że AlCu ma bardzo mało miedzi w podstawie coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest 7000A-AlCu OEM, bo w PCProjekcie jest za 110zł a normalna za 150zł???

W sumie 7000A-Al nie powinien być wiele gorszy od AlCu, zwłaszcza że AlCu ma bardzo mało miedzi w podstawie coolera.

a co ma byc? cooler nie wiesz co, jest napisane ze OEM, widzisz tu cos trudnego? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam tak:

 

Al-Cu - slabszy od Cu o 3 stopnie MAXYMUX

Al-Cu mocniejszy od AL o 3 stopnie MAXYMUM

Cu mocniejszy od AL o MAXYMUM 7 stopni :)

 

Wiem - matematyka niby kiepska ale jest roznica miedzy al a cu.....

uwazam ze nie warto dawac 200 zeta za CU skoro Al-CU jest dwa razy tansze [99 zl TU:

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...8421f6c65090aa3

A z kolei AL kosztuje 89 a CU 200 - naprawde ten AL-CU OEM jest bardzo ladny i mily :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltys - chodziło mi czym sie różni wersja OEM od normalnej, bo z palca sobie tego nie wysse.

Teraz już wiem że OEM jest tylko pod AMD. Ciekawe tylko czemu. Powinni też zrobić OEM pod P4 a nie takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM jest tylko pod AMD

Be_Ze_D_U_R_A ["Ani Mru Mru" rulz :)]

 

Wersja OEM nie ma pudelka, pasty i "wyposazenia" pod procesory na ktore sie je zaklada... jest wersja OEM na P IV, na AMD, i A64 !! Nie wiem kto ci takich bajek naopowiadal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ten cooler jest pelen wypasik - jet taki cichy ze musze sprawdzac czy sie kreci wentyl!! Naprawde nieslyszalny !! A temperaturki - 28 stopni na obeznym procesorze - czy to duzo :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ten cooler jest pelen wypasik - jet taki cichy ze musze sprawdzac czy sie kreci wentyl!! Naprawde nieslyszalny !! A temperaturki - 28 stopni na obeznym procesorze - czy to duzo :)??

nieslyszalny to on jest ale na 5V, bo przy max obrotach wyje jak skurkowaniec. ja nie moglem przy nim spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZALMAN 7000A jest IMO najlepszy na rynku [ chyba tylko Termalright moze go wyprzedzic...], jest cichy wydajny i naprawede ladny [o co teraz trudno]... W zasadzie przy max obrotch nie jest taki glosny a dorownuje w osiagach innym, dorzszym i glosniejszym konstrukcjom... Ja przy nim spie spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem klopoty z zasypianiem przy nim, moze jest to spowodowane tym ,ze mialem WC :)

pod wzgledem glosnosc/wydajnosc zalman jest na pierwszym miejscu, ale w kategorii wydajnosc sadze, ze thermalright sp97 lub swiftech V462 wyposarzone w vanteca tornado 92mm sa wydajniejsze i to duzo, ale halas to maja nieziemski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale halas to maja nieziemski.

Wlanie... W zasadzie najlepsze sa miedziane Thelmalrigty z 120 mm na wysiegniku - wszystko wysiada :) Tylko ze

1. Drogia jak skur****

2. Trudo dostepne [chyba tylko 4 max ma - i to na zamowienie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ten cooler jest pelen wypasik - jet taki cichy ze musze sprawdzac czy sie kreci wentyl!! Naprawde nieslyszalny !! A temperaturki - 28 stopni na obeznym procesorze - czy to duzo :)??

Witam mam tego Zalmana AlCu założonego na Bartka 2600+(nie kręcony) na płycie Epoxa 8RDA3+ obudowa zamknięta ale są dwa wentyle wyciągające powietrze z obudowy (nie na darmo wydalem tyle kasy aby sciągać takie ładne okienko "obudowa Antec PlusView 1000 AMG EU ATX")

I tu jest problem temperatura procka 49 stopni :( jak na tego zalmana to chyba dużo no a gdzie jeszcze oveclocking, dałem jakąś dziwną paste srebrną "silver cream" titan coś takiego (bo zamawiałem na siriusie za 150zl i przysłali mi w tekturowym pudełku i bez pasty jutro dzwonie i wyjaśnie tą sprawe).

Dla orientacji podaje temperature chipsetu 30 stopni i sensor 3 25 stopni.

Jakieś propozycje?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Jeszcze jedno założylem ten regulator prędkości jest w tej chwili na maxa(bez regulatora nie sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - masz jakos faktycznie sporo - ja mam teraz na moim CPU [ 11 x 200 na VCORE 1.675 ] temp 38 IDLE // 44 stress za max obroty z Arctic Ceramique... moze zes zle zalozyl albo pasty za malo // za duzo? Zdejmij i sprawdz paste....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował montować ten cooler na 8RDA+ 1.1?

Pasuje tylko trzeba obcinać zapinke :wink:

A wracając do mojego problemu czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Coś jest nie tak właśnie wróciłem na chate a tu 53 stopnie to juz masakra.

Jutro sciągam zalmana i obadam co mu dolega może uda mi się skombinować jakąś lepszą paste chociaż kumpel mi mówił że ta TITANA nie jest najgorsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

mam jedno male pytanko - chce zamowic Zalmana 7000 miedzianego, a ze strony producenta wynika, ze bez klopotu zmiesci sie na mojej plycie glownej (Asus A7N8X-Deluxe, v2.0). Jednak jakos trudno mi uwierzyc, zeby ten wielki radiator od wentylatora Zalman nie konfliktowal sie z wysokim radiatorem Asusa na mostku, w koncu to tuz obok procesora... Czy ktos moglby prosze rozwiac moje watpliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy cooler jest gorący? Jeżeli nie to zostają tylko dwie możliwości:

- przekłamanie na czujniku

- zły styk z rdzeniem

Witam

Zalman zimniutki jak włożę ręke koło proca to jest troszke cieplejszy(styk powinien mieć dobry dokręcony na full). Właśnie przyniosłem coper shima zaraz sciągam cooler zmieniam paste i dam znać jak to nic nie da zmieniam biosa.

Już sam nie wiem co mam myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Teraz to już jest i tak sukces idle 44 to już max (z działającym mułkiem) a stress 48 po need for speedku i paru testach.

Najciekawsze jest teraz(zmiany cooper shim i biala pasta zamiast tego srebrnego badziewia od titana).

Tylko nie wiem dlaczgo skoczyła temperaturka chipsetu.

Dołączona grafika

Po zakończeniu katowania temperatura wraca do normy w około 2 minuty.

Czyli wsio o.k. już na tym etapie jestem zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...