Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości sie zapytam ile dał ci ten vga silencer mhz na rdzeniu. I czy to w podpisie to jest twój max czy jak??

To jest max bez arefaktow. Pozniej sa juz błedy w grafice, niestety za malo prądu - zastanawiam sie nad Vmodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem z innej beczki

 

mam 9700 ale nie mogę ustawić kolorów na tv.  

 

Wszystko jest ok ale nie mam kolorów.  

 

Maiłem podobny problem na Ti4200 ale  tam jest opcja - > wyjście compositiwe video - < którą można wybrać i to likwiduje problem.  

 

Jednak w sterach od Ati nie widę tej opcji (albo nie dostrzegłem) i wygląda jakby już z góy było wybrane (wolałbym żeby nie) - niestety nie to co trzeba - może mieliście podobny problem.

 

CO zrobić?? :?:

Spotkałem się z tym kiedyś i problemem był telewizor. Starsze TV nieprawidłowo dekodowały PAL z karty. Jak możesz to sprawdź na innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem z innej beczki

 

mam 9700 ale nie mogę ustawić kolorów na tv.  

 

Wszystko jest ok ale nie mam kolorów.  

 

Maiłem podobny problem na Ti4200 ale  tam jest opcja - > wyjście compositiwe video - < którą można wybrać i to likwiduje problem.  

 

Jednak w sterach od Ati nie widę tej opcji (albo nie dostrzegłem) i wygląda jakby już z góy było wybrane (wolałbym żeby nie) - niestety nie to co trzeba - może mieliście podobny problem.

 

CO zrobić?? :?:

Przede wszystkim ustaw w sterach PAL i Polska (domyslnie jest NTSC), jeśli już tak masz spróbuj inny kabel, (mi zmiana kabla pomogła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a czasem nie korzystasz z przejsciówki svideo ==> composite (czy jakos tak) ale np. od radeona 9000 lub jakiegos gf 4 ?? bo immo do radkow od 9500 wzwyw sa inne - ma chyba więcej pinów ... ja tez mialem podobniej jako korzystalem z przejsciowki od 9000 na 9500 pro i tez mialem czarno bilay obraz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kurde wy sie bawicie takimi wysokimi taktowaniami a ja się męcze :( Pamiątki i rdzeń jakoś w jednej chwili zaczeły się słabo kręcić (a nawet wcale, karta działa poprawnie tylko na default rdzeniu i taktowaniach:/) a do tego mam płytę połozoną poziomo teraz i odpadły mi już dwa radiatory i prawie się z płyta pożegnałem :/ Ta taśma miedziana jest bardziewna... twarda i słabo trzyma :[ Jak myślicie co się mogło stać karcie? :roll:  

 

PS2 Co polecacie na rdzeń karty jakiś cooler od proca ale tak żeby mało przeróbek było :)

A mówiłem Ci kilkadziesiąt postów temu żebyś tej miedzianej nie dawał bo to kicha... :roll:

Ja klejem termoprzewodzącym przymocowałem ostatnio i jest super. A w razie co da się odkleić bez problemu.

 

Na rdzeń to oczywiście VGA Silentcera.

No właśnie chyba zmienię tą taśmę na 3M bo już wentyl na NB mi sie coś uszkodził od tego upadku radiatora :/

 

A na rdzień to Silencer nie wchodzi w grę bo radiatorki są dosyć ogromne i by sie nei zmieściły :) No a cooler procesorowy nie dawał by czasem jeszcze większego efektu niz Arctic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpector, widze w Twoim opisie sprzetu, ze masz AK32 - jak u ciebie chodzi radek :?: 8O

Ja mialem taka sama plytke, i z radkiem z komputronika tak sie gryzla, ze w koncu dalem sobie siana - patrz:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=57439&highlight=

Gostek z komputronika, mowil, ze to normalne w przypadku tego Shutla

Musialem przez to zmienic na Asuska (czego nie zaluje)

Teraz full wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Figer mi bardzo ładnie chodzi. Mam racka nonstop podkręconego tak jak w podpisei i nic sie nie dzieje. I ja mam chyba AK 32L to chyba jakas troche nowsza wersja od twojej. Narazie nie narzekam ale przydałby sie też jakiś Asus`ik ale na razie kaski brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam pytanie czemu windows wykrywa karte jako 9500pro/9700. jak sprawdzic czy to jest r9700 czy modowane 9500pro? thx za odpowiedz

Po pierwsze jest naklejka na PCB i na niej jest napisane jaka to karta.

Po drugie jesli nie ma naklejki ( a byc powinna), wystarczy wejsc do Riva Tunera i tam sprawdzic.

Jesli sie nie myle to rodzina 9500/9700 rozni sie nastepujaco miedzy soba:

9500 - 128bit 4 potoki zegary 275/540

950PRO - 128bit 8 potoków zegary 275/540

9700 - 256bit 8 potokow zegary 275/540

9700PRO - 256bit 8 potokow zegary 320/620

 

Jesli jest gdzies blad to poprawcie, bo moglem sie pomylic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam pytanie czemu windows wykrywa karte jako 9500pro/9700. jak sprawdzic czy to jest r9700 czy modowane 9500pro? thx za odpowiedz

Po pierwsze jest naklejka na PCB i na niej jest napisane jaka to karta.

Po drugie jesli nie ma naklejki ( a byc powinna), wystarczy wejsc do Riva Tunera i tam sprawdzic.

Jesli sie nie myle to rodzina 9500/9700 rozni sie nastepujaco miedzy soba:

9500 - 128bit 4 potoki zegary 275/540

950PRO - 128bit 8 potoków zegary 275/540

9700 - 256bit 8 potokow zegary 275/540

9700PRO - 256bit 8 potokow zegary 320/620

 

Jesli jest gdzies blad to poprawcie, bo moglem sie pomylic :P

PRo ma taktowanie 325/620 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze Ci ze masz PRO anie NONPRO :P I lepiej sie karta kręci, tylko że timingi masz w pamięciach łagodniejsze przez co zmniejsza sie wydajnosc jeżeli dobrze ich nie podkrecisz. Tak czytałem i takie są moje wnioski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam pytanie czemu windows wykrywa karte jako 9500pro/9700. jak sprawdzic czy to jest r9700 czy modowane 9500pro? thx za odpowiedz

Po pierwsze jest naklejka na PCB i na niej jest napisane jaka to karta.

Po drugie jesli nie ma naklejki ( a byc powinna), wystarczy wejsc do Riva Tunera i tam sprawdzic.

Jesli sie nie myle to rodzina 9500/9700 rozni sie nastepujaco miedzy soba:

9500 - 128bit 4 potoki zegary 275/540

950PRO - 128bit 8 potoków zegary 275/540

9700 - 256bit 8 potokow zegary 275/540

9700PRO - 256bit 8 potokow zegary 320/620

 

Jesli jest gdzies blad to poprawcie, bo moglem sie pomylic :P

Jeszcze było 9500 256 bit !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba opuscili topic jak zacząłem się na im udzielac ;P Wystraszyli sie mojej ogromnej wiedzy na temat tej karty i uznali se po co mają o niej mówic jezeli jest xpektor co wie o niej wszystko ;) Tak więc zostałem ja i Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężne masz to chłodzenie! I ogólnie bardzo dużo Ci dało widząc jak masz radka pokręconego :D Myśle nad tym vga silencerem ale takie chłodzenie to jest COŚ! I do tego te vmody i wogóle.

A bolsik ci w układzie krązy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolsik tak sie ladnie prezentowal ze az fotke cyknalem :D W sumie chlodzonko nie jest zle :lol: mam pecha z pamiatkami na karcie bo na standartowym biosie nie leca ponad 600 ale rdzen nadrabia :( (3,6 ns) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...