Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

ALCU :) U mnie na 9600 po v-modzie łazi na pasywie :) Ma może ze 35 c :P

20-30 zł + kulki... mtec.pl

Czyli sugerujesz że jednak źle założyłem radiator ? :) Ściągałeś żelazną nakładkę wokół rdzenia ? Z drugiej strony coraz bardziej zastanawiam się nad AC Silencerem Rev.3 - 35 zł na Allegro myśle że nie jest dużą kwotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

nie lepiej zamontowac jakies chlodzenie z procesora ?? koszt niewielki a bedzie sie bdobrze spisywalo np http://allegro.pl/item90356470_oryginal_wi...ooper_shim.html stosunkowo niski i powinien pasowac sam kupilem podobny (podstawa miedziana finy alu za 1zl na alegro icon_biggrin3.gif ) z mysla zamontowania go na moim 9700 no ale jednak kupilem pentka i stwierdzam ze to bylo niepotrzebne wydanie pieniedzy lepiej bym na tym wyszedl montujac ten wentylator od amd

Chetnie bym coś takiego zamontował ale będzie kłopot z montażem, załorzyc takie coś to trzeba będzie torche powiercić, pobawić sie klejem i takie tam, a silencera napewno nie kupie, heh może posprzedaje kilka ,,gratów,, to sie uzbiera na pentaka (może xc-70) B)

Pozdro

 

p.s co myslicie o tym pisze że pasuje na karte graficzną, czyżby miał odpowiednią zapinke?? co o tym myślicie?? :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym pisze że pasuje na karte graficzną, czyżby miał odpowiednią zapinke?? co o tym myślicie?? :D

Zabytaj się o rozstaw i sprawdz czy psuje :] jak pasuje to bierz :) Jak na początek dobre i to B)

 

A jak będziesz zbierał kase na porzadene chłodzenie to wiesz co masz kupić 8) <<click>>

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

imo zbytek drugiej części pcb ci nie schłodzi a do tej gdzie jest gpu to wystarczą prostsze środki a na ten blue orb szkoda kasy

on tylko wygląda jako tako na zdięciach ale to małe guufno jest to do gf2 to sie nadaje może coś takiego tylko koniecznie z miedzianym rdzeniem będzie znacznie lepsiejsze

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Hej czyli mam rozumiec że nie brać Pentagrama tylko Evercoola??? :huh: heh fajny ten evercool B) tylko troszke drogi no ale wkońcu ma heat pipe i jest wypasny :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupilem Radka 9700 128/256bit na allegro od ATI-Radeona pamięci samsung 2.8ns i moge tylko podkręcić na gpu 300 mem 621, jak coś więcej ustawie to arty mi sie pojawiają w Ati Try Tools :/ macie jakąś recepte na to zeby coś więcej podkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zmień na jakąś dobrą paste i daj nawiew na bok karty :D

 

A TERAZ UWAGA!!!!

 

 

Uroczyście ogłaszam że uzbierałem kase na Pentagrama XC-80 AlCu!!! :D B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A żebyście wiedzieli że nic nie jadłem!! :D Hehe ale warto sie było poświęcic, hej a tak pozatym to wie ktoś kiedy będzie Pentak XC-70 AlCu?? Bo nigdzie go niema :? a ztymi efektami to troche trzeba bedzie poczekać, bo kase wpłace w poniedziałek, za nim wszytsko dojdzie to.... ale najważniejsze że jest kasa B)

 

p.s zastanawiałem sie nawet czy nie zbierać kasy na Cu ale....

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojego radka to zasilacz chieftec 420 W wiec chyba problem zasilania odpada. Nadal co jakis czas w grach artefakty wywala, na pulpicie nic :(:(

 

Podkręcałeś coś??? Może karta się przegrzewa?? Zapuść jakiś dodatkowy wentyl na karte jak możesz lub obniż taktowania i sprawdź wtedy jak działa. Spróbuj w biosie włączyć lub wyłączyć FastWrite lub przestawić AGP4x/8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na padnięte lub przegrzewające się pamięci. Jak kupiłem Radka9700 też tak miałem w grach waliło artami, a w windzie wszystko ok. Tylko nie wiedziałem czy to pamięci, bo miał lekko ukruszone PCB, ale wymieniłem go na gwarancji. Spróbuj obniżyć takty i zmienić stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Nie no zły jestem!!! :angry: :angry: Byłem w 3 sklepach w moim mieście i nigdzie niema Pentaka!! :mad: Jak to jest możliwe, chociarz w PC projekcie pewna miła pani powiedziała że maja być w środe więc zajże tam jeszcze :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja znam u siebie w mieście 3 klepy gdzie można kupuić :lol2: W jedym jest nawet taniej niż na allegro :D Jeżeli ty nie możesz znaleść w KRAKOWIE pentagrama to już jest troszeczkę dziwne :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Byłem w Apollo w PC projekcie i w jakims innym (jakiś no-name) i nigdzie niema :huh: ale licze że w Pc projekcie będą mieli w środe, zamówiłbym w cooling.pl ale poco skoro moge mięc odrazu :D Ale nie zdziwiłem sie zabardzo bo jak chciałem kupic Arctic Ceramique to też nigdzie nie było i musiałem w cooling.pl zamuwić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

szybkie pytanie, szybka odpowiedz:

co sadzicie o takim sposobie chlodzenia tej smiesznej blaszki na radku 9700pro?

 

Wzialem wykrecilem wentyl z stockowego chlodzenia 9700pro, podpialem do wtyczki na fdd i polozylem na ta blaszke - jest to bezpieczne? (bo dziala wysmienicie, blaszka zimniutka). Mam w planie jesczez wyciac z tego radiatorka stockowego prostokat wielkosci tej blaszki i dopiero do radiatora przykrecic ten wentyl. Moze byc czy lipa i zainwestowac w cos lepszego?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały skepik koło szkoly (10min z buta) Jak tam zaszedłem pierwszy raz to nie mogelem się nadziwić :blink: Katordy Raidtory TT Wentylatory TT i revoltec (120mm 24zł 8)) Frezery. Teraz sa juz nawet te nowy wytory AC. Pentagramów to mają pełno poczynając od NB przez GPU po CPU :)

Taki sklep to mi się podoba :D

 

wallec ja tam chciałem zamontowac kawałek radiatora od CPU jednak okazał się trochę za duzy i musze go przyciąć jednak nie mam na to teraz zabardzo czasu. Ta blaszka to się jednak troche grzeje :/ Nawet zamonotwałem na niej czujnik temp :D jak ostatni sprawdzałem to podczas grania miałem temp 42* Teraz mam ok 35* ;]

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No właśnie co do tej balszki, to ona ma takie dziurki, i czy można je przykryć radiatorem czy lepiej zostawić odkryte te dziurki?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli nie widze zadnych przeciwskazan aby dokonczyc moje dzielo tak jak to zaplanowalem - gdy skoncze to wrzuce fotki bo wg. mnie wyglada to komicznie :).

 

btw. wiecie moze przy jakiej temp sie topia te "otoczki" na kablach zasilajacych wentylatorki? bo wsadzilem te kable miedzy zeberka radiatorkow na pamiatkach :lol:

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Dadzieuk no ale zrobić taką dziurke to jest troche roboty szczególnie że to aluminium, czyli mam rozumiec że ta dziurka powinna byc odkryta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...