Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

ok - danke

Kupie dyskietki i pewnie spróboje.

 

Radeditem wrzuce dla bezpieczenstwa taktoawnia dla 9700 a wiec 270/275

MAm nadzieje ze zadziala

Ja tak właśnie mam a jak chcę ostro wykorzystać kartę to wtedy ostro o/c :D

No problemo :wink:

 

PS. Możesz też sobie zrobić flashowanie od razu podczas startu systemu, ale sądzę że bardziej bym zamotał - wg mnie ta jest prosta i też działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider ale to mam rozumiec ze Ty zmianiales Bios czy TYLKO wrzuciles omegi?

Jesli omegi to jakie? Wiem ze tam sa jakies zhakowane...

Najpierw siedziałem na Catalystach 4.1 i o O/C nie było mowy. Później zainstalowałem Omegi 2.5.14 i mogłem kręcić bez problemu (podkręcałem programem Ati Tool). Następnie (tj. dzsiaj) wgrałem biosa od Herca 9700pro + Omego 2.5.22 (nie ma się co bać, też mam Hynixy 3,6ns) i miałem problemy z dalszym podkręcaniem... Jak zmieniłem program do podkręcania na Power Stripa, to działało wszystko OK. W tej chwili jestem posiadaczem karty, która chodzi bez artefaktów 355/335, ale niestety się przegrzewa szybko i po ok 1h "zawiesza". Poczekam na lepsze chłodzenie i wtedy będę kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesz sie, czy ekran robi sie czarny? U mnie pomogla wymiana zasilacza:D

 

Nie wiem po co bawic sie w jakies wymiany biosów;p Omegi na Cat. 3.10 i o/c dziala bez problemu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesz sie, czy ekran robi sie czarny? U mnie pomogla wymiana zasilacza:D

 

Nie wiem po co bawic sie w jakies wymiany biosów;p Omegi na Cat. 3.10 i o/c dziala bez problemu :-)

Już mi wszystko działa jak powinno (to zawieszanie było spowodowane złym progsem do kręcenia :) ). Teraz siedzę na taktowaniu 350/335, czyli 350/670 efektywne.

 

PS. Zna ktoś z was jakis sklep internetowy, albo zwykłe sklep w Warszawie gdzie można dostać Arctic Cooling VGA Silencera i miedziane radiatorki BGA, które by sie pod nim zmieściły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bedzie troche offtopic, ale nei bede tworzyl do tego pytania nowego tematu.

Poszedlem dzis do sklepu z zamiarem kupna R9700. Ale na polce lezala tez R9600 XT i pan ze sklepu zaczal ja tak niesamowicie zachwalac, ze to niby lepsza od 9700... ze to juz inna generacja itp i ze mam brac wlasnie 9600XT.

Nie bardzo jestem przekonany ze 9600XT jest lepsze od 9700.

Zatem mam pytanie do uzytkownikow, ktorzy mieli do czynienia z tymi kartami. Ktora wybrac 9700 czy 9600XT?

Oto szczegoly:

Hercules Radeon 9700 128MB 256bit 3,6ns = 890zl

Saphire Radeon 9600XT Atlantis? 256MB 128bit 3,4ns = 860zl

Prosze o szybkie odpowiedzi, gdyz jutro musze dac odpowiedz w sklepie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepszym wyborem będzie 9700 bo to 8 potokowiec i KONIEC! Bez problemu robisz z niego 9700pro (karta lepsza mimo oznaczenia od 9800).

Nawet te pamięci na 9600TX są niewiele lepsze od 9700.

Nie mamy tu wogóle o czym rozmawiać.

Nie słuchaj tych kretynów w sklepach, bo ci ludzie czasami nie wiedzą co mówią :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,zgadzam się z przedmówcą.Bierz only 9700,przekręcisz go i będziesz miał 9700Pro który robi tego 9600XT jak chce.

 

P.S Właśnie odpaliłem sobie demko Dawn nVidii i normalnie jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak!

 

Panowie padła mi stacja dyskietek!

Da się jakoś przerobić 9700 na PRO BEZ stacji dyskietek?

Nie można tego zrobić za pomocą CD ?? (mam nagrywarkę) :cry:

Sam ostatnio z ty walczyłem i byłem zmuszony do pożyczenia stacji dyskietek. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś robiłem bez dyskietki i bez problemu...Potrzebny tylko czysty DOS a do niego możesz dojśc albo za pomocą płyty startowej win98 albo.....za pomocą dyskietki z plikami systemowymi :) Jak masz to pierwsze, to tylko ustawiasz bootowanie z CD, no i jak będziesz w DOSie to atiflashera odpalasz z dowolnej lokalizacji na dysku twardym i dalej tak samo jak Kucyk napisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S Właśnie odpaliłem sobie demko Dawn nVidii i normalnie jestem pod wrażeniem.

Na jakich sterach sobie odpaliłeś "dałna" :lol: :?:

Na Omegach opartych na Cat.4.1.Śmiga z Anizox4 i FSAAx8 jak burza.Szczeóglie nude :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak!

 

Panowie padła mi stacja dyskietek!

Da się jakoś przerobić 9700 na PRO BEZ stacji dyskietek?

Nie można tego zrobić za pomocą CD ?? (mam nagrywarkę) :cry:

Cała powyższa operacja (którą opisałem) powinna działać na CD :wink:

 

Powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S Właśnie odpaliłem sobie demko Dawn nVidii i normalnie jestem pod wrażeniem.

Na jakich sterach sobie odpaliłeś "dałna" :lol: :?:

Na Omegach opartych na Cat.4.1.Śmiga z Anizox4 i FSAAx8 jak burza.Szczeóglie nude :)

A za pomocą jakiego programu. Podałbyś dokładnie, bo z tego co czytałem za pomocą tego emulatora "dałn" działa tylko na bardzo starcyh catalystach.

 

Co do startu bez dyskietki to nie miałem takowej płyty, a po drugie mam system plików NTFS i to w pewien sposób ograniczało moje możliwości 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xp tez mozna trzeba tylko odpalic konsole odzyskiwania czyli pod dosem dac mu nagrac co tam chce nagrac a potem wybrac napraw istniejaca instalacje r czy l sie wciska i tez sie ma dosa ja tam zawsze formatuje i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xp tez mozna trzeba tylko odpalic konsole odzyskiwania czyli pod dosem dac mu nagrac co tam chce nagrac a potem wybrac napraw istniejaca instalacje r czy l sie wciska i tez sie ma dosa ja tam zawsze formatuje i nie tylko  :)

Niestety nie działa, próbowałem. Gdy wpisuje atiflash xxx piszę że nieznana komenda :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czyli co radzice. BIOS HERCULESA PRO????? Stymze ja go tym radeditem zjade do 270/275 a potem bede sobie probowal na spokojnie krecic.

 

macie linka do tego biosa?

Link i wszystko opisane w pierwszym poscie, a co do zjeżdzania zegarami to głupota. Poważnie mówie ci nie baw się w takie coś. Wyprubowane już to było na wielu egzemplarzach (pare dni temu ja, przedwczoraj kumpel maku2) i wszystko działa wsio 8)

 

kucyk no chyba ze tak ale jakbys dal to do systemu tam gdzie sie ten dos odpala w konsoli odzyskiwania moze by pomoglo wtedy by mial tam program a co za tym idzie komende  :D

Program był na dysku C, nie próbowałem wrzucać go do katalogu z którego odpala się to naprawianie systemu. Ale coś mi się wydaje, że to nie zadziała :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk no nie wiem ale moze masz racje wkoncu probowales .... ale napewno sie jakas da poza tym konsole mozna sobie dograc do systemu i przy starcie bedzie sie odpalac i wtedy poprobowac tylko nie pamietam komendy jaka trzeba dac zeby to zainstalowac z cd winxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo ale to zingorowałem, i mogę teraz zaświadczyć, że tą wiadomość pisze na tym co mam w opisie...no i oczywiście z biosem od herca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czyli co radzice. BIOS HERCULESA PRO????? Stymze ja go tym radeditem zjade do 270/275 a potem bede sobie probowal na spokojnie krecic.

 

macie linka do tego biosa?

Link i wszystko opisane w pierwszym poscie, a co do zjeżdzania zegarami to głupota. Poważnie mówie ci nie baw się w takie coś. Wyprubowane już to było na wielu egzemplarzach (pare dni temu ja, przedwczoraj kumpel maku2) i wszystko działa wsio 8)

A wczoraj ja i też wszystko śmiga. PS tylko nie próbuj podkręcać programem "Ati Tool", bo mi nieźle namieszał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWTARZAM SIĘ ALE:

 

Panowie jak chce wgrac ten BIOS od Herca tym Radeditem to mi wywala ze to nie jest właściwy BIOS ATI??

grrrr

Radedit po prostu ma takie jazdy, olej to, zresztą dostałeś tą odpowiedź.

I tak dalej nie mogę Cię zrozumieć po co chcesz to robić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co mi chodzi?

Tłumaczę:

 

NIE CHCE na sztywno na dzień dobry rzucać wyższego taktowania

Chce zachowac stare taktowanie LECZ miec mozliwość swobodnego podkręcania.

Obawiam się że taktowanie z PRO na dzień dobry może u mnie się nie przyjąć. I wiem że u was wszystko pięknie działa ale ja chce być ZABEZPIECZONY.

 

Powtarzam. NIE CHCE na sztywno na dzień dobry rzucać wyższego taktowania w biosie. Chce wgrać taki bios i tak zmodyfikowany by NIC nie zmieniał w taktowaniu lecz dał MOŻLIWOŚĆ podkręcania... reszte sam sobie już wymyśle..... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...