Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie O/C, a konkretnie wykrywania artefaktów. W jaki sposób je wykrywać? Bo zauważam dziwną rzecz. Czasami np. w 3dmarku 2003 i ATI Tool (nie podkręcam nim, używam jako skanera artefaktów) nie ma artefaktów, a w "Halo" są. Czy to moze oznaczać, że zasilacz nie wyrabia i daje nizsze napięcia? To by się zgadzało, bo wiadomo, że wykorzystanie proca pamięci karty itp. wzrasta znacznie gdy włączymy grę... Bo już nie wiem. Czasami jest tak, że komp stoi właczony przez kilka godzin, robie restart (taktowanie pozostaje takie samo) włączam Halo... artefaktów poczatkowo nie ma, ale pokazują się po kilkunastu sekundach. W halo artefakty pojawiają mi się w postaci niebieksich pikselów wyskakujących gdzie im sie podoba.

A jak niepodkrecasz, tez sa artefakty czy nie??, jesli nie to poprostu proc niewyrabia (za mocno podkrecony - mozliwe za male chlodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłem do taktowania zwykłego r9700pro, to też były arty :(. Ale w żadnym innym programie i grze (oprócz ATI Tool) artefaktów nie ma). Na GPU mam Arctic Cooling VGA Silencera, który napewno dotyka rdzenia, a między nim a rdzeniem dałem pokaźną ilośc pasty "Arctic Cooling Ceramique".

 

A tu link, żebyscie sobie oblookali te moje "artefakty":

 

http://www.gry-online.pl/Galeria/Forum/3/132165931.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czemu ale nie mogę więcej podkręcić grafiki (GPU 330MHz = zwis), mam dobry zasilacz, ZALMAN'a i  :cry:  [...]

Powiedz jeszcze tylko jedno, masz napisane w stopce, ze uzywasz ZM80C-HP, a nie ZM80C-HP OP1, czy ta informacja jest dokladna? Jesli tak, moze dokup wiatraczek (czyli OP1) i zaloz go na ten radiator, na pewno by pomoglo.

Oczywiście mam opcjonalny wentyl OP-1 puszczony na 7V. Więc nie wiem czy to wina chłodzenia, chyba że ZALMAN "źle" przylega do GPU (może zdjąć "okucie" GPU):?: Muszę go jeszcze raz rozkręcić i nałożyć...

 

I jeszcze jedno jak mocno dokręcać tego ZALMAN'a do GPU :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za laickie pytanie.

Czy Radeon 9700 wymaga dodatkowego zasilania? Czy podpina sie go bezposrednio do zasilacza?

Tak, Radeon 9700 wymaga dodatkowego zasilania, podpina sie go pod zasilacz, przejsciowka, dostarczona z karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za laickie pytanie.

Czy Radeon 9700 wymaga dodatkowego zasilania? Czy podpina sie go bezposrednio do zasilacza?

Tak, Radeon 9700 wymaga dodatkowego zasilania, podpina sie go pod zasilacz, przejsciowka, dostarczona z karta.

wymaga dobrego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam opcjonalny wentyl OP-1 puszczony na 7V. Więc nie wiem czy to wina chłodzenia, chyba że ZALMAN "źle" przylega do GPU (może zdjąć "okucie" GPU):?: Muszę go jeszcze raz rozkręcić i nałożyć...

 

I jeszcze jedno jak mocno dokręcać tego ZALMAN'a do GPU :?:

Przez "okucie" GPU rozumiesz chyba shim... Da sie go zdajc, zostalo to juz omowione, tylko za cholere nie moge sobie przypomniec, gdzie... Uzyj szukajki :).

 

Co do sily przykrecania - nie wiem, ja mam Arctic Silencer, przykrecilem go do GPU mocno i dziala bardzo dobrze. Ale nie usuwalem shima, wiec nie grozilo mi raczej skruszenie GPU. Przy usunietym shimie moze sie zrobic niezly Sajgon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem sobie Radeona 9700 z Komputroniku i mam wobec tego pewne pytania.

 

Czy ktos z Was ma moze podlaczony do tej karty monitor LCD przez gniazdo DVI jesli tak to czy sa jakies problemy , jaka jakosc obrazu ?

 

Druga sprawa , zamierzam miec stale podlaczone do tej karty 2 monitory LCD do DVI i CRT pod VGA i tu pytanie czy jest mozliwosc wyswietlania w tym samym momencie na obu monitorach tego samego obrazu (rozdzielczosc i odswiezenia takie samo , no chyba ze da sie ustawic zeby karta wyswietlala inne na kazdym z monitorow :) ), czy w ogole oba monitory moga byc razem podlaczone i bede mogl bez problemu przelaczac sie miedzy jednym a drugim czy tez bede musial za kazdym razem przelaczac kable ?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem sobie Radeona 9700 z Komputroniku i mam wobec tego pewne pytania. 

 

Czy ktos z Was ma moze podlaczony do tej karty monitor LCD przez gniazdo DVI jesli tak to czy sa jakies problemy , jaka jakosc obrazu ?

Moja iiyama LCD 17" jest podlaczona do R9700 z komputronika przez DVI wlasnie i jakosc obrazu jest wyraznie lepsza, niz przez zwykla wtyczke. Widac to bylo zwlaszcza przy porownaniu wygladu czcionek w windows przy podlaczeniu przez DVI i D-Sub. Przy D-Sub czcionka jest minimalnie rozmyta, przy DVI zas - ostra jak brzytwa.

 

Co do drugiej kwestii - zupelnie brak mi doswiadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem sobie Radeona 9700 z Komputroniku i mam wobec tego pewne pytania. 

 

Druga sprawa , zamierzam miec stale podlaczone do tej karty 2 monitory LCD do DVI i CRT pod VGA i tu pytanie czy jest mozliwosc wyswietlania w tym samym momencie na obu monitorach tego samego obrazu (rozdzielczosc i odswiezenia takie samo , no chyba ze da sie ustawic zeby karta wyswietlala inne na kazdym z monitorow :) ), czy w ogole oba monitory moga byc razem podlaczone i bede mogl bez problemu przelaczac sie miedzy jednym a drugim czy tez bede musial za kazdym razem przelaczac kable ?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdr.

bez problemu mozna podlaczyc 2 monitory i wyswietlaja ten sam obraz (chyba ze rozszerzysz sobie pulpit); dla kazdego z osobna mozna ustawic rozdzielczosc i odswiezanie :-) w tzw trybie teatralnym na jednym monitorze mozna sobie ogladac film a na drugim robic co innego choc tego akurat nie probowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak używam jakichś aplikacji 3D, to po pewnym czasie (dośc krótkim) obraz się zawiesza i słychać taki pisk (nie jestem pewien czy ze speakera czy z głośników). Czy to wina zasilacza? PS. jak zaczęło mi się to dziać, to specjalnie proca i grafe zmniejszyłem taktowania na default, ale nie pomogło.

 

W ogóle, to zaczęło się to robić tak... podkręcałem dzsiaj grafe. Doszedłem do zdaje się 375/340 i wszytsko działało stabilnie, nigdzie nie było artefaktów. Nagle podczas grania (grałem dośc długo) komp się resetnął... od tamtej chwili zaczęły sie problemy... czyżby grafa padła? Nie było by problemu z oddaniem jej do gwarancji, gdyby nie to, ze kołki od fabrycznego chłodzenia karty, na których się trzymał radiator się połamały :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem sobie Radeona 9700 z Komputroniku i mam wobec tego pewne pytania. 

 

Czy ktos z Was ma moze podlaczony do tej karty monitor LCD przez gniazdo DVI jesli tak to czy sa jakies problemy , jaka jakosc obrazu ?

Moja iiyama LCD 17" jest podlaczona do R9700 z komputronika przez DVI wlasnie i jakosc obrazu jest wyraznie lepsza, niz przez zwykla wtyczke. Widac to bylo zwlaszcza przy porownaniu wygladu czcionek w windows przy podlaczeniu przez DVI i D-Sub. Przy D-Sub czcionka jest minimalnie rozmyta, przy DVI zas - ostra jak brzytwa.

Ok czyli nie ma problemu , cieszy mnie to bardzo tym bardziej ze to ten sam LCD ;) . Jeszcze jedno pytanko. LCD z karta masz podlaczony przez kabel Singel-Link czy Dual-Link? Bo zupelnie nie mam pojecia ktory z nich ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i jaka jest miedzy nimi roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak używam jakichś aplikacji 3D, to po pewnym czasie (dośc krótkim) obraz się zawiesza i słychać taki pisk (nie jestem pewien czy ze speakera czy z głośników). Czy to wina zasilacza? PS. jak zaczęło mi się to dziać, to specjalnie proca i grafe zmniejszyłem taktowania na default, ale nie pomogło.

 

W ogóle, to zaczęło się to robić tak... podkręcałem dzsiaj grafe. Doszedłem do zdaje się 375/340 i wszytsko działało stabilnie, nigdzie nie było artefaktów. Nagle podczas grania (grałem dośc długo) komp się resetnął... od tamtej chwili zaczęły sie problemy... czyżby grafa padła? Nie było by problemu z oddaniem jej do gwarancji, gdyby nie to, ze kołki od fabrycznego chłodzenia karty, na których się trzymał radiator się połamały :/.

A może GPU Ci się przegrzewa gdzyż jakimś przypadkiem radiator nie dotyka do rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak używam jakichś aplikacji 3D, to po pewnym czasie (dośc krótkim) obraz się zawiesza i słychać taki pisk (nie jestem pewien czy ze speakera czy z głośników). Czy to wina zasilacza? PS. jak zaczęło mi się to dziać, to specjalnie proca i grafe zmniejszyłem taktowania na default, ale nie pomogło.

 

W ogóle, to zaczęło się to robić tak... podkręcałem dzsiaj grafe. Doszedłem do zdaje się 375/340 i wszytsko działało stabilnie, nigdzie nie było artefaktów. Nagle podczas grania (grałem dośc długo) komp się resetnął... od tamtej chwili zaczęły sie problemy... czyżby grafa padła? Nie było by problemu z oddaniem jej do gwarancji, gdyby nie to, ze kołki od fabrycznego chłodzenia karty, na których się trzymał radiator się połamały :/.

A może GPU Ci się przegrzewa gdzyż jakimś przypadkiem radiator nie dotyka do rdzenia?

Nie wiem... moge ponownie spróbować zdjąć i założyć silencera, ale o ile pamiętam, to rdzeń był ciutke wyższy od shima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli nie ma problemu , cieszy mnie to bardzo tym bardziej ze to ten sam LCD ;) . Jeszcze jedno pytanko. LCD z karta masz podlaczony przez kabel Singel-Link czy Dual-Link? Bo zupelnie nie mam pojecia ktory z nich ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i jaka jest miedzy nimi roznica.

Heh wiesz, wyjde na lola, ale nie wiem :). Dorzucili mi w sklepie odpowiedni kabelek za free, jak im sie pozalilem, ze kupuje monitor za taka cene, a w pudle nie ma kabla ;).

 

TU masz troche teorii, ale ja nic z tego nie rozumiem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do mojego Abita i sie mlyn zrobil w kompie. Najpierw sie w ogole nei uruchamial, teraz juz wstaje ale sie grafa tnie jak baba. Poza tym wynik w 3d marku 03 spadl z 4300 do 3800.

Czyzby sterowniki nVidi do chipsetu mialy taki wplyw na grafike ATI?

 

P.S.

No i chyba musze znowu reinstal zrobic. A wczoraj robilem!! Co mnie poskusilo z tymi sterami do plyty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy chciałbym sie pozbyć tego shima... ale jak wtedy wygląda instalacja Arctic Cooling VGA Silencera? Bo nie chciałbym ukruszyć jądra... do jakiego momentu go ewentualnie przykręcać? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do mojego Abita i sie mlyn zrobil w kompie. Najpierw sie w ogole nei uruchamial, teraz juz wstaje ale sie grafa tnie jak baba. Poza tym wynik w 3d marku 03 spadl z 4300 do 3800. 

Czyzby sterowniki nVidi do chipsetu mialy taki wplyw na grafike ATI? 

 

P.S.

No i chyba musze znowu reinstal zrobic. A wczoraj robilem!! Co mnie poskusilo z tymi sterami do plyty!

oj oj oj skąd ja to znam - przed każdą instalką sterów do płyty/karty graf koniecznie rób obraz norton ghostem - w razie wpadki chwila i sys jak nowy ... mi pełny reinstall W2003 z progsami i gierkami zajmuje cały dzień :twisted: a tak 15 minut z obrazu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

W zeszłym roku na forumu pojawił się post odnośnie kręcenia R9700 SUPERGRACE`a http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43308&highlight= . Forumowicz pastror żalił się, że nie można podkręcić pamięci na tego typu karcie... Otóż ja mam taką samą (podobną?) kartę, kupioną we wrześniu w komputroniku (kupioną jako 9700 a nie mod).. Co śmieszniejsze w biosie defaultowo taktowanie było na 256/256, po podkręceniu proc idzię ~370, ale niestety pamięć już ma problemy już w granicach 265MHz... pamięć INFINEONA 3.6, czyli takie taktowanie to totalna porażka... W biosie są następujące dane: Radeon 9700 Infineon DDR BIOS B8408.03100A, 2003/03/10 02:31.

 

Czy ktoś zna wytłumaczenie/rozwiązanie tego probelmu...?? Szukałem na forum i oczywiście przez google, niestety od dłuższego czasu nic nie mogę znaleźć.

 

pozdrawiam,

qrdl

 

ps. mam odpowiedni zasilacz: chieftec 360df; mobo asus p4b533, proc P4 ~2.5GHz (FSB 140), 768 ramu

 

ps1. flaszowałem bios na herca pro i co się okazało... karta działa, kręcić pamięci się dalej nie da :-) natomiast fajne rzeczy pojawiły się odnośnie 3d smakra. Na biosie od herca pro miałem >3500 smarków, a na oryginalnym <4700... Różnicy w ilości fpsów w grach nie zauważyłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

W zeszłym roku na forumu pojawił się post odnośnie kręcenia R9700 SUPERGRACE`a http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43308&highlight= . Forumowicz pastror żalił się, że nie można podkręcić pamięci na tego typu karcie... Otóż ja mam taką samą (podobną?) kartę, kupioną we wrześniu w komputroniku (kupioną jako 9700 a nie mod).. Co śmieszniejsze w biosie defaultowo taktowanie było na 256/256, po podkręceniu proc idzię ~370, ale niestety pamięć już ma problemy już w granicach 265MHz... pamięć INFINEONA 3.6, czyli takie taktowanie to totalna porażka... W biosie są następujące dane: Radeon 9700 Infineon DDR BIOS B8408.03100A, 2003/03/10 02:31.

 

Czy ktoś zna wytłumaczenie/rozwiązanie tego probelmu...?? Szukałem na forum i oczywiście przez google, niestety od dłuższego czasu nic nie mogę znaleźć.

 

pozdrawiam,

qrdl

 

ps. mam odpowiedni zasilacz: chieftec 360df; mobo asus p4b533, proc P4 ~2.5GHz (FSB 140), 768 ramu

 

ps1. flaszowałem bios na herca pro i co się okazało... karta działa, kręcić pamięci się dalej nie da :-) natomiast fajne rzeczy pojawiły się odnośnie 3d smakra. Na biosie od herca pro miałem >3500 smarków, a na oryginalnym <4700... Różnicy w ilości fpsów w grach nie zauważyłem :-)

I tak dużo wycisnąłeś z karty :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dużo wycisnąłeś z karty :!:

No mnie się też tyle wydaje bez sensu :lol: 3dsmark jest beznadziejny. Mam rozrzut w granicach kilkuset p., w zależności od ilości procesów w tle, czasu pracy kompa.. etc.

To dla mnie nie jest probelmem :-) mogłoby być nawet 500p, jeśliby gry działały tak jak trzeba, a tak w zasadzie jest teraz :-). Czy jednak da się podkręcić pamięć, która nawet z taktowaniem referencyjnym ma probelm, a przecież ten durny supergrace sam tej karty nie zmajstorwał... chyba :-)

 

pozdrawiam,

qrdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień jej bios. Widocznie pamięć jest żyłowana niskimi timingami tak jak w przypadku "build by ati

Dziękuję za sugestię. Przez kilka dni "testowałem" bios od herc pro (tzn. ten, do którego link jest podany na początku tego wątku). Czy zatem ktoś może mi polecić jakiś konkretny bios, bo np. ma doświadcznie z takim supergrace`m 9700...? A może przy pomocy radedit coś pozmieniać w polu memory timing (teraz jest tam CAS2 Normal), ew. czy grozi to katastrofą :) ?

 

pozdrawiam,

qrdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisze do Was bo mam maly problem :) i chcialbym poznac wszystkie zdania na ten temat.

 

Zakupilem sobie radeonka 9700 ale ostatnio dostalem propozycje zamiany tego radka na GeForceFX 5900XT co o tym sadzicie zamieniac sie czy zostac przy radeonie ?

 

Pytam bo spac nie moga a dzisiaj mija ostateczny termin i musze dac znac czy sie zamieniam czy nie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO bylaby to bardzo nieoplacalna transakcja. ale zrobisz jak zechcesz..

dodam ze mialem juz r9700 i mam to co teraz... coby nie uznano mnie za stronniczego mimo ogromnej roznicy wydajnosciowej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...