Skocz do zawartości
nrl

Resident Evil 4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no hydro ... daj spokoj ;) Wole poczekac na dobry tytul (oby nie spierniczyli sterowania w tym porcie) niz na jakis gniot jakim w pewnym stopniu jest SIN 2. Ja tez cos wczesniej slyszalem o wrzesniu i przygnebila mnie ta obsuwa premiery. Ciekawe jak to bedzie wygladac na piecu. Na PS2 wyglada dla mnie bajecznie ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

oby ta gra nie byla zwalona jak dmc 3 (mówie o konwersji) zapowiada sie ciekawa gierka, neiwiecie coś konkretniejszego o premierze?

 

http://rapidshare.de/files/25619158/reside..._ps2_2.wmv.html

 

niewiem czy już była, ale dam co mi szkodzi, krótki filmik z gameplay'a

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Premiera: 13 września 2006

 

Filmik z PS2 więc się nie sugeruj że tak samo będzie wyglądać wersja na PC.

 

RE4 może być na poziomie DMC3 i tego się obawiam :/

 

Najprawdopodobniej najlepszym narzędziem do gry w RE4 będzie pad.

 

Nic więcej nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekalem, czekalem i powiem wam, ze sie rozczarowalem. Niedosyc ze to juz praktycznie zwykly szuter tpp to jeszcze na dodatek latwy :] . Co prawda jestem w polowie ale watpie zeby dalej zaszly jakies drastyczne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A ja czekalem, czekalem i powiem wam, ze sie rozczarowalem. Niedosyc ze to juz praktycznie zwykly szuter tpp to jeszcze na dodatek latwy :] . Co prawda jestem w polowie ale watpie zeby dalej zaszly jakies drastyczne zmiany.

Skoncz. Powiedz, ze latwy. Zagraj na Hardzie. Powiedz, ze latwy. Z RE4 jest taki problem, ze gra zaczyna sie od trybu Hard - tryb hard odblokowuje sie po przejsciu gry co najmniej raz. Wszystkiego jest wtedy za malo - amunicji, roslinek, pieniazkow - za to jednego jest w brod: wrogow. I nie sa to juz ciecie z widlami - chlopaki czesciej nosza pily mechaniczne, czesciej sa mutantami, nie padaja tak szybko i jest naprawde CIEZKO. Do tego, jak zobaczysz, co sie odblkowalo po pierwszym przejsciu gry - zaufaj mi: bedziesz chcial grac i grac.

W polowie to znaczy gdzie? Bo jak ja myslalem, ze jestem w polowie, to niestety byla juz koncowka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Residenta 4 na Gacku, i powiem tyle, że do tej pory jestem oczarowany tą grą. Grafika, muzyka, klimat poprostu powala, do tego gra jest długa około 18 godzin za pierwszym razem. Nie jest wcale taka łatwa, w zamku nieraz musiałem po klikanaście razy powtażać etapy...

 

ale są ludzie którzy powiedzą taka sobie, tylko tak naprawdę to jedna z 10 najlepszych gier w histori.

(Ja stawiam wyżej od niego tylko Resident Evil Remake)

 

W rankingach i recenzjach zbierała noty 10/10

 

dla mnie obok ninja gaiden i Metal gearl solid 3 , Resident 4 to najlepsza gra na tą generacje konsol, Jest warta każdej ceny :) Zresztą który resident nie jest dobry?

 

W tą gre próbowałem grać na ps2, niestety w grafice są spore ciecia i już nie jest tak kolorowo :)

Wersja na Gamecuba jest lepsza!

Capcom odwalił kawał dobrej roboty, mistrzostwo poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

W tą gre próbowałem grać na ps2, niestety w grafice są spore ciecia i już nie jest tak kolorowo :)

Wersja na Gamecuba jest lepsza!

Przesadzasz z tymi "sporymi cieciami". Glowna roznica to zejscie z paleta barw z 32bitow do 16bit. Niektore (powtarzam: niektore) postaci maja mniej polygonow, co jest zauwazalne wylacznie na screenach, tekstury w obu wersjach sa takie same (czyli kiepskie ;)) - najwieksza roznica to to, ze Gacek liczy wstawki filmowe w real-time, a na PS2 sa one jako aviki (o dosc kiepskiej jakosci na dodatek :|)

Jednak esencja tej gry pozostaje w obu wersjach taka sama, a za te ciecia posiadacze PS2 dostali sporo dodatkow (nowy scenariusz dla Ady, stroje dla postaci, tryb bij-zabij itp).

Najlepsza gra na ta generacje konsol? Bardzo mozliwe, choc sam mam pare innych typow ;) - choc RE4 jest dosc wysoko w mym prywatnym rakingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

jest kilka zagadek, ale dosłownie kilka :)

Z zaznaczeniem, ze slowo "zagdka" jest nieco na wyrost. Dzwignie dzwigienki - proste i banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaznaczeniem, ze slowo "zagdka" jest nieco na wyrost. Dzwignie dzwigienki - proste i banalne.

 

ale jest w pewnym momencie taka układanka, i ten motyw ze stołem, i jeszcze kilka zagadek by się mozna było doszukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

[...] do tego gra jest długa około 18 godzin za pierwszym razem[...]

Dobrze że to podkreśliłeś...tego Resa z opdowiednim treningiem można przejść w ~2h :P

 

Podobno wersja PC'owa ma być konwersją z PS2. Sh... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 lip 2006, 21:08' post='2225644']

Dobrze że to podkreśliłeś...tego Resa z opdowiednim treningiem można przejść w ~2h :P

 

Podobno wersja PC'owa ma być konwersją z PS2. Sh... :mur:

nie czaje "z odpowiednim treningiem". Liczy sie dla Ciebie, ze gra szybko peknie dopiero po n-tym przejsciu? Dla mnie sie liczy za pierwszym razem ile mi da frajdy. Zabrałem się wreszcie. Gram 3 dzien na PS2. W koncu porządna gra, ktora daje mi duzo czasu spedzonego przed konsolą. 7h na liczniku a ja zaczynam chapter 3-1 - to jest jakieś 40% gry, co nie?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

nie czaje "z odpowiednim treningiem". Liczy sie dla Ciebie, ze gra szybko peknie dopiero po n-tym przejsciu? Dla mnie sie liczy za pierwszym razem ile mi da frajdy. Zabrałem się wreszcie. Gram 3 dzien na PS2. W koncu porządna gra, ktora daje mi duzo czasu spedzonego przed konsolą. 7h na liczniku a ja zaczynam chapter 3-1 - to jest jakieś 40% gry, co nie?

 

Pozdro

Zobacz. 7h już grasz a dopiero jest w 3 chapterze. Zwróć uwage jak Ci się grało. A teraz: ile musisz razy przejść, alby do chaptera 3 dojść w czasie 40-60 minut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie ze ta gra na PS2 wyglada podobnie BO NIE WYGLADA. Jest DUZO gorsza. Wersja na gacka jest swieta, jedna z najlepszych gier w jakie bylo mi dane grac w zyciu. Przejsc na hardzie moim zdaniem moze tylko chuck norris. Nie ma czym strzelac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejsc na hardzie moim zdaniem moze tylko chuck norris.

Chuck Norris nawet nie musi wiedziec o jej istnieniu on i tak ja przeszedł na hardzie jednym palcem w dłoni - oczywiście nie swoim :twisted2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie ze ta gra na PS2 wyglada podobnie BO NIE WYGLADA. Jest DUZO gorsza. Wersja na gacka jest swieta, jedna z najlepszych gier w jakie bylo mi dane grac w zyciu. Przejsc na hardzie moim zdaniem moze tylko chuck norris. Nie ma czym strzelac.

 

chociaż jeden, który mnie poparł :)

 

mialem okazje porównywać obie wersje, i jest duża naprawdę duża róznica w grafice , oczywiście na korzyść Gacucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Przejsc na hardzie moim zdaniem moze tylko chuck norris. Nie ma czym strzelac.

A kto Ci każe strzelać :blink: Bozia rozum i nóż dała :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm musze obejrzec jakiegos trailera z gacka, ale pewnie lepiej jakbym zobaczyl na zywo. Mimo tych wybrakowanych zagadek jednak sie skusze bo to ulubiona seria a na ta czesc czekam juz troche... Skoro tak goraca sie robi na HARD to tym lepiej... Dodatkowe scenariusze sa jakies ? Sorry za takie pytania ale juz nie moge sie doczekac, a to dopiero lipiec :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche zaczna przesowac konwersje na PC to bedzie taksamo jak Z DN Forever -RE4 forever-never

http://www.gamespot.com/pc/adventure/resid...vil4/index.html

Co niektozy na PC tez by wkoncu w to pograc chcieli!!!

jak grałem w ResidentEvil 3(oczywiście nie w szmelcowatą wersje z CDA) na PC sterowanie klawiatura nie było złe, jedynie co mi przeszkadzało to dziwne błedy w animacji postaci, dosłownie "pływały"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ihmo albo bedzie mega hit albo mega gniot. widac Capcom boi sie popsuc opinie boskiego RE4 pecetową konwersja. no ale w koncu robia postepy w tych "konwersjach". Po fatalnej Onimushy DMC juz byl duzo lepszy, mimo iz nawet na niego wielu narzeka to widzialem tez opinie iz konwersja jest lepsza od wersji PS2, tak wiec zyczę RE4 by byl jeszcze lepszy niz jego GC-owa wersja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje porównywać obie wersje, i jest duża naprawdę duża róznica w grafice , oczywiście na korzyść Gacucha.

 

Oczywiscie że jest duża różnica na korzyść Gacka, osobiscie przeszedłem całą wersję na PS2 ( i jak na możliwosci Ps2 to Capcom odwalił kawał dobrej roboty przy konwersji , bo Gacuch jest mocniejszy) ale po kolei:

 

- w wersji na Gacka Leon ma 10000 polygonów , wersji na PS2 5000

- w wersji na Gacka wybuchy są ładniejsze - mają więcej particli

- w wersji na Gacka oświetlenie jest ładniejsze

- w wersji na Gacka otoczenie ma więcej polygonów i często jest więcej szczegółów na obiektach.

- w wersji na Gacka tekstury często są w większej rozdziałce i mają 24 bity, w wersji na PS2 mają 8 i 4 bity

- w wersji na Gacka cutscenki są realtimowe, w wersji na PS2 są jako filmiki (PS2 nie pociągnąłby niektórych z tych cutscenek, stąd ten zabieg)

 

poniżej pare szotów dla niedowiarków:

 

GACEK

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...link5/10588.jpg

 

PS2

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...pg?t=1128703813

 

 

GACEK

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...nk5/10582_5.jpg

 

PS2

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...pg?t=1128702587

 

 

GACEK

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...link5/10586.jpg

 

PS2

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...pg?t=1128703303

 

GACEK

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...nk5/10586_2.jpg

 

PS2

 

http://ruliweb4.dreamwiz.com:8080/ruliboar...pg?t=1128703303

 

 

Chodzą ploty że Ubisoft oleje jak zwykle sprawę i zrobi konwersję na PS nie z wersji Gamecube ale z wersji PS2, cieszycie się prawda? :-| :mad: :-|

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...