Skocz do zawartości
nrl

Resident Evil 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

RONIN -> i reszta, ludzie nie piszcie takich postów bo naprawdę na wymioty mi się zbiera i ciśnienie podnosi. Mnie jak i całą resztę za przeproszeniem g.ówno obchodzi czy to miałby exclusive czy nie, kto ma się z tego powodu czuć pokrzywdzony. Ludzie dajcie spokój przecież to żenujące!!!

 

My się cieszymy, że będzie na PC i sobie pogramy ( bo niewątpliwie ta gra za całokształt powinna dostać 10/10, te czasy spędzone przy RE1, ten klimat, to tak samo jak HL1 i inne tytuły na tym poziomie ). Marketing nas nie obchodzi!!! A dlaczego wydano na tą i na tą platformę kogo to ???. Mam to w d.upie, cieszę się niezmiernie że zagram w tą genialną grę. A tu wchodzę do topicu i co ? czytać się nie da :[ To tyle.

 

Jak Wy, czujecie się pokrzywdzeni to napiszcie do Capcom, ale błagam nie tutaj :!: :angry:

 

pozdro.

No widzisz, bo Ty wypowiadasz się jako gracz który czeka na kolejną gierke którą odłoży na bok jak dojdzie do momentu że nie bedzie mógl przejść...

 

Ja pisze jako wieloletni fan serii który zjadł zęby na tej grze i wie o niej prawie wszystko....

 

Nie płaczę że ta gra wyjdzie na PC... boje się jedynie, że może jej to tylko zaszkodzić :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym wy sie czujecie pokrzywdzeni. Skoro 3 czesci podstawowe wyszly na PC to i nalezy nam sie wkoncu upragniona 4 czesc. Bez wzgledu na czyjes opinie na ten temat Capcom i tak wyda RE4 pieca. Mysle ze oni wiedza co robia... Plakac dopiero bedziemy jak konwersja sie nie uda i spie.. ja kompletnie. Ale odpukac. Ronin nie jestes jedynym fanem tej serii... Skad wiesz czy on tez nim nie jest ? Bez komentarza :-|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 4 Lut 2006, 16:45' post='1931989']

No widzisz, bo Ty wypowiadasz się jako gracz który czeka na kolejną gierke którą odłoży na bok jak dojdzie do momentu że nie bedzie mógl przejść...

 

Ja pisze jako wieloletni fan serii który zjadł zęby na tej grze i wie o niej prawie wszystko....

 

Nie płaczę że ta gra wyjdzie na PC... boje się jedynie, że może jej to tylko zaszkodzić :-|

Stary ja tą grę przejdę całą, nie bój się o mnie, nie odłoże jej nawet jak przejdę ją już raz. Fanem serii jesteś tzn. że co masz fanklub RE ?? albo plakaty zbierasz, czy naklejki ??? :lol: ( to nie było obrazliwe :) ). Ja jestem "fanem" gry w takim rozumowaniu, że czerpię przyjemność z grania w nią :) Co więcej też przeszedłem wszystkie części te numerowane, bo na konsole nie było mnie stać ( jako dodatkową zabawkę, tzn musiałbym mieć dużoooo kasy żeby zdecydować się na kupno konsoli, a pewnie zrobie to najprędzej jak będę miał dzieci, czyli dla nich kupię ).

 

Jedyne o co proszę to żeby pisać na temat gry, tzn fabuły, oprawy a/v, nowych wieści co do konwersji PC, a nie pisać kto jest k... pokrzywdzony, Panowie zastanówcie się. To nie bravo girl.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem całego topicu ale z tego co widzę to 4 wyjdzie na pc, i ciszę sie z tego niezmiernie, choćby nawet miała gorsza grafe niż fear to i tak bedzie od niego lepsza, [RONIN] nie wiem o co ci chodzi ale to wspaniale że będe mógł pograć w grę na którą sliniłem sie od czasu wyjścia gamecube, dla code veronica kupiłem specjalnie dreamcasta, w poprzednie częsci pykałem na psx, oczywiście zaliczyłem dwa filmy na podstawie gry a także wiele artów o niej, generalnie to seria resident jest dla mnie tym czym trylogia tolkiena dla innych, ja chcę mięsa i mózgu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Oki, odstawiamy sprawy moralne, duchowe, kulturowe i wszystkie inne na bok.... RE jest cool i każdy to wie ;)

Od tej pory podajemy tylko fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

 

Dziś na gamershell.com pojawił się ciekawy filmik o nazwie Resident4alpha

 

dlaczego alpha skoro gra już wyszła B) otóż przedstawia on grę we wczesnym stadium powstawania (w filmiku widać lalki/manekiny dzieci które atakują głównego bohatera a których w pełnej wersji RE4 nie było). Filmik zapewne ma już sporo czasu ale dopiero teraz pojawił się na necie (być może był gdzieś jeszcze wczesniej). Ci co interesują sie bardziej tematem residenta 4 wiedzą źe gra powstawała w bólach (zmiany w scenariuszu itp) , zapewne więc to co widziy w tym filmiku jest jedną z wczesniejszych wersji scenariusza(rycerze jak widać pozostali)

 

...ale najciekawsza w filmiku jest ...GRAFIKA :blink: :D :D jest ona po prostu o niebo lepsza niż w pełnej wersji na Gamecuba i na słabszą od Gacka PS2, wszystkie obiekty - a zwłaszcza główny bohater są o wiele bardziej złożone niż w najlepszej dostępnie wersji na Gamecuba. Przyjrzyjcie się z ilu polygonów jest główny bohater albo np manekinki . Zaryzykowałbym stwierdzenie że RE4 wygląda na tym filmiku tak dobrze że nie powstydziłby się go żaden z nextgenów.

 

Moja hipoteza odnośnie tej fenomelnalnej grafy jest taka że CAPCOM we wczesnych stadiach developingu robił RE4 na jakiś dopasionych budkach nie wiedząc jeszcze na jaką platformę będzie docelowo ta gra, potem jak już było wiadomo jakie możliwosci ma Gacek to trzeba było obciąć z polygonów , textr itp. Przy konwersji z Gacka na Ps2 kolejne cięcia ale już nie tak duże jak z wersji alpha na Gacka.

 

Dobra już nie zanudzam :wink: link do downloadu:

 

http://www.gamershell.com/download_12458.shtml

 

 

P.S. ciekaw jestem czy wersja na PS będzie konwersją z Gacka czy z PS2, oczywiscie wolałym żeby to była konwersja z Gamecuba (cutscenki w realtimie, wiecej particli w eksplozjach, więcej bitów w teksturach itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w nią u kumpla parę dni temu i stwierdzam, że jeśli sterowanie pozostanie takie jak na konsoli(ps2) to będzie kicha z tym nieziemska.

Wiem, że wszystkie części na konsole tak mają ale pozbawić pc możliwości celowania i strzelania podczas poruszania się to będzie masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie moge sie doczekać......-> Pamiętam jak jeszcze z braciakiem kilka lat temu pzeżywaliśmy :) I część , pozniej II,i chyba najmniej III. Dla mnie cała otoczka, Mając na myśli RE. --> od razu mam obraz, zombiaków, pająków, psiaki, itd, i oczywiście bossowie :) coś genialnego, fabuła, itp, itd. W RESIDENTA IV grałem chwilke u braciaka, pograłem troche na początku --> las itd. => JEDNYM SŁOWEM ---------> DAJCIE JUŻ MI TA GRĘ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie moge sie doczekać......-> Pamiętam jak jeszcze z braciakiem kilka lat temu pzeżywaliśmy :) I część , pozniej II,i chyba najmniej III. Dla mnie cała otoczka, Mając na myśli RE. --> od razu mam obraz, zombiaków, pająków, psiaki, itd, i oczywiście bossowie :) coś genialnego, fabuła, itp, itd. W RESIDENTA IV grałem chwilke u braciaka, pograłem troche na początku --> las itd. => JEDNYM SŁOWEM ---------> DAJCIE JUŻ MI TA GRĘ !!!

 

tylko szkoda, że tego klimatu z pierwszej i drugiej części już nie ma. Czwarta część residenta to gra akcji z kiepskawą fabułą, jak wspominam o fabule odrazy przypomina mi się wspaniałą gra ninia gaiden, też była w pewnym sensie taka pusta jak resident 4.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: niesluchajcie go.

 

Fabuła rzeczywiście odstaje troche od poprzednich czesci, ale to nie znaczy ze jest zla. Praktycznie co chwile sa jakies cut scenki, ktore nie pozwalaja sie oderwac od gry bo caly czas chcemy wiedziec co bedzie dalej. Pozatym zakonczenie sugeruje ze w RE5 bedziemy mieli znowu doczynienia z Umbell'ą.

 

Gre niedawno skończylem na ps2 po ukonczeniu odblokowal sie dodatkowy tryb professional, Assignment Ada , Mercenaries, Separate Ways (to jest szczegolnie ciekawe dowiadujemy sie ze Ada wielokrotnie nam pomogła podczas przechodzenia głownego scenariusza Leonem).

 

Jednym słowem po skonczeniu gry jest jeszcze duzo duzo grania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: niesluchajcie go.

 

Fabuła rzeczywiście odstaje troche od poprzednich czesci, ale to nie znaczy ze jest zla. Praktycznie co chwile sa jakies cut scenki, ktore nie pozwalaja sie oderwac od gry bo caly czas chcemy wiedziec co bedzie dalej. Pozatym zakonczenie sugeruje ze w RE5 bedziemy mieli znowu doczynienia z Umbell'ą.

 

Gre niedawno skończylem na ps2 po ukonczeniu odblokowal sie dodatkowy tryb professional, Assignment Ada , Mercenaries, Separate Ways (to jest szczegolnie ciekawe dowiadujemy sie ze Ada wielokrotnie nam pomogła podczas przechodzenia głownego scenariusza Leonem).

 

Jednym słowem po skonczeniu gry jest jeszcze duzo duzo grania. :)

ale chyba niezaprzeczysz, że takiego klimatu jak jedynka i dwójka ta gra już nie ma? bo o to mi chodziło......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Grałem w nią u kumpla parę dni temu i stwierdzam, że jeśli sterowanie pozostanie takie jak na konsoli(ps2) to będzie kicha z tym nieziemska.

Wiem, że wszystkie części na konsole tak mają ale pozbawić pc możliwości celowania i strzelania podczas poruszania się to będzie masakra.

Ze sterowaniem jest roznie jesli chodzi o konwersje z konsol na pecety,ale grafika bedzie zawsze lepsza na pececie,co by sie nie dzialo.Wyjatek stanowi gacuch 360.RE 4 jest tego kolejnym x-n-tym przykladem z rzedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klimatu (zwlaszcza z 1) to nie ma ,ale kazdy fan serii i tak w to zagra. qqrydza sterowanie pewnie bedzie troszke zmienione. Zreszta w takie gry nawet na PC sie gra na padzie :)

No dobrze, można grać na padzie ale na ps2 nie ma takiej możliwości a wydaje mi się, że bardzo by uprzyjemniła samą rozgrywkę. No kurczę, co jest? Albo idziesz albo celujesz i strzelasz. Moim zdaniem jest to lekkie nieporozumienie. Zresztą nie jest to tylko moje zdanie, podziela je również stary wyjadacz ps i ps2.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Wlasnie - i tak kazdy w niego zagra,czuje,ze gra bedzie wielka,tylko kiedy to to wyjdzie na pececiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle :zonk: :zonk: Dajcie mi już tą grę, aaaaaaaaaa :]]] Jaki klimat!!!! Jedynka mi się przypomina.. a oprawa a/v genialna.

 

pozdro.

Czuje to samo !!! :D Dajcie mi ja teraz !!! :D Zmienie nawet kompa dla niej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Czuje to samo !!! :D Dajcie mi ja teraz !!! :D Zmienie nawet kompa dla niej ;]

A wystarczy tylko uzywany Gacek (pewnie ze 300 PLN?) albo PS2 (podobna cena?)...

I mozna grac juz, bez czekania, na wiekszym niz monitor TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A wystarczy tylko uzywany Gacek (pewnie ze 300 PLN?) albo PS2 (podobna cena?)...

I mozna grac juz, bez czekania, na wiekszym niz monitor TV...

I z gorsza grafika oraz fatalnym sterowaniem :P Ja tez moge grac sobie na tv,ale nie chce mi sie podlaczac bo 19 calowy monitor w pelni wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

I z gorsza grafika oraz fatalnym sterowaniem :P Ja tez moge grac sobie na tv,ale nie chce mi sie podlaczac bo 19 calowy monitor w pelni wystarcza

No tak - bo do gier zrecznosciowych najlepsza jest klawiatura i myszka. Zapomnialbym. Przepraszam, juz sie nie odzywam.

 

Tylko, ze jakos wszystkie Residenty stworzone byly od poczatku do konca z mysla o graniu na padzie...

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - bo do gier zrecznosciowych najlepsza jest klawiatura i myszka. Zapomnialbym. Przepraszam, juz sie nie odzywam.

 

Tylko, ze jakos wszystkie Residenty stworzone byly od poczatku do konca z mysla o graniu na padzie...

 

dokładnie tak. Jakoś nie wyobrażam sobie grać w residenta na klawiaturze :) Od kiedy to resident 4 ma fatalne sterowanie na Gacku? to pytanie tyczy się hydro 2.

moim zdaniem gacek ma idealnego pada do wszystkich residentów, prawy tiger celowanie itd.. Nawet układ klawiszy w gackowym padzie idealnie się sprawdza. na strzelnicach zdobył wszystko co możliwe wiec..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala: musisz byc takim trolem? Wielu osobom sterowanie w re4 sie nie podoba i w sumie wszyscy licza ze na pc je poprawia. Skoro tak nie podobaja ci sie porty na pc to po co w ogole tu wchodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedział, bo niby jak maja poprawić.

Zeby sie cały czas myszka celowało jak w maxpaynie ??

To juz by nie byl RE.

Pozatym również faktem jest ze pad towarzyszył tej seri od samego poczatku.

Edytowane przez burro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala: musisz byc takim trolem? Wielu osobom sterowanie w re4 sie nie podoba i w sumie wszyscy licza ze na pc je poprawia. Skoro tak nie podobaja ci sie porty na pc to po co w ogole tu wchodzisz?

 

wielu osobą też nie podoba się kamera, w onimusha, devil may cry wiec .... Tak samo wszystkie poprzednie residenty miały nieruchomą kamere, dawało to poczucie grozy bo nigdy nie wiesz co czycha za nastepnym ujęciem kamery, mi ten patent się bardzo podobał, ale jak zwykle znalazły się opinie negatywne. Residencie 4 zmienili całkowicie kamere i znowu są opinie negatywne, że niby stara kamera jest bardziej klimatyczna :) Poprzednie konwersje na pc miałty takie samo starowanie jak na psx wiec myślisz, że teraz bedzie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

sialala: musisz byc takim trolem? Wielu osobom sterowanie w re4 sie nie podoba i w sumie wszyscy licza ze na pc je poprawia. Skoro tak nie podobaja ci sie porty na pc to po co w ogole tu wchodzisz?

Wskaz mi, gdzie napisalem, ze nie podobaja mi sie porty z konsol?

Faktem jest, ze zamiast czekac 2 lata na konwersje, wole pograc na konsoli - nawet jesli grafika jest slabsza. Bo grafika to jednak nie wszystko - choc posiadaczom kart graficznych za cene 3 PS2 to pewnie w glowie sie nie miesci. Podobnie jak sterowanie w grze za pomoca pada. A to podobno konsolowcy sa ograniczeni, bo nie potrafia obslugiwac klawiatury i myszki i dlatego graja na padach w glupie strzelanko-platformowki... Kazdy widzi tylko czubek wlasnego nosa. Ale grac w Silent Hill 2 na klawiaturze i myszce... no wybacz. Jutro kupuje RE4 na gacka tak BTW - bo maja miec uzywane Gacki w sklepie niedaleko i sie chyba skusze na trzecia konsole (plus cala seria RE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... jedna wypowiedź powoduje beznadziejne przepychanki, które na dodatek zbaczają z głównego tematu. Panowie bez przesady. Ja nie mam nic przeciwko padom ale dzięki myszce celowanie jest znacznie bardziej precyzyjne i możecie pisać co Wam się rzewnie podoba ale bądźcie choć troszkę obiektywni. Właśnie zmiana kamery w re4 powoduje takie odczucia. Jeszcze gdyby dodali możliwość wychylania się zza "winkla" to byłaby bajka. Przynajmniej dla mnie. Jeśli już robią przeniesienie gry na pc to mogliby zrobić to porządnie i dać możliwość wyboru rodzaju sterowania lub dowolnego jego skonfigurowania. Należy wykorzystać możliwości mychy i klawiatury. Nikt nie chce wyeliminować pada z gry.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym Residentem było Resident Evil: Code Veronica na Dreamcasta, a granie w te gry na PC to profanacja lepiej już sobie Exela odpalić i tabelki powypełniać do tego PC sie najlepiej nadaje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym Residentem było Resident Evil: Code Veronica na Dreamcasta, a granie w te gry na PC to profanacja lepiej już sobie Exela odpalić i tabelki powypełniać do tego PC sie najlepiej nadaje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W piaskownicy też Cię nie lubią ? :angry: Poszedł na Ciebie raport, swoje błyskotliwe przemyślenia zachowaj dla siebie albo swoich ziomków. Lepiej niech któryś z moderatorów zamknie ten temat do czasu ukazania się gry, bo już mnie trafia szlag i trafi ten topic też. :angry:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...