Skocz do zawartości
zx_spectrum

Pasta na Athlona XP - która jest zalecana

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest coś takiego jak zalecenie pasty do procka ??? Mam Athlona XP 1.7+ przekręconego na 2.2+ . Czy pasta Arctic Silver 5 będzie dobra ??? Pytam bo jest najdroższa :) . Jaką proponujecie pastę na tego procka , no i jeżeli jakiejś używacie i macie podobny procek to powiedzcie mi jaki macie odczyt temperatury z czujnika na płycie w stanie spoczynku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASV będzie bardzo dobre, porównywalne jest też Arctic Ceramique, ta druga pasta nie zawiera srebra, dlatego jest bezpieczniejsza. Ale pasta ze srebrem dobrze nałożona też nic nie zaszkodzi (trzeba uważać, aby pokryć pastą TYLKO jądro i żeby nie ubabrała mostków procka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja mam zwyklego silikona, i na razie mi starcza, bo silkon = 3zl, a arctic silver - 33 :) Szkoda kaski IMO... Ale najleposze sa:

1. Acrtic Silver 5

2. Arctic Ceramique

 

Tylko ze kosztuja sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja mam zwyklego silikona, i na razie mi starcza, bo silkon = 3zl, a arctic silver - 33 :) Szkoda kaski IMO... Ale najleposze sa:

1. Acrtic Silver 5

2. Arctic Ceramique

 

Tylko ze kosztuja sporo

Sorki ale Ceramique nie kosztuje tak sporo... zal wam wydawac 13-15zl ( allegro ) ... lub po prostu kupic w jakims sklepie ?

 

Ja zanotowalem roznice pomiedzy "srebrnym" titanem a Ceramique jakies 6-7 stopni... na sylikonie tez bedzie taka roznica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - naprawde jest 6-7 stopni po zakupielepszej pasty? jestem pelen podziwu !! Nie wiedzialem ze az tyle... Lece na gielde po AS 5  

 

PS Cermmique przewodzi prad?

nie oplaca sie AS 5

mowie ci ceramique jest moze 1* gorszy, a nie przewodzi pradu i kosztuje "grosze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramique jest fajna do czasu. po miesiącu temperatura mi poszła o 5 stopni w góre. ( przecież nie będe ciagle ściągał colera zeby smarować proca)

 

wcześniej mialem zwykłą za 2 zł ze srebrem mialem ją pół roku i temperatury były takie same . więc nie polecam ceramique.

 

 

kup AS 5 to dobra pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze AS to dobra pasta ale kosztuje 35 zlotych a ceramique tylko 25 czyli moge miec 2 tubki... Poza tym - proca nalealoby smarowqac raz na jakis czas - co znaczy ze ci sie nie chce :) Raz na kwartal okolo, byl o tym nawet osobny topic...

Nprawde nie wiedzialem ze kwestia pasty to ok. 5-6 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kupuje to do czego jest przyzwyczajonby.... Ja lece na przyklad na pascie Arctic Cooling, siliconowej, i nie mam porownaia, wiem tylko ze na gieldzie kosztuje 2 zlocisze, i nie jest srebrna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy sie smaruje silikonowymi pastami to trzeba dbac o zmienianie co jakis czas bo maja jedna powazna wade. Woda w nich znajdujaca sie, wyparowuje i po powiedzmy pol roku zamiast plastycznej pasty mamy prawie proszek na procu. A wtedy to gorzej niz zero smarowania.

Narazie mam arctic ceramique jakis miesiac czy dwa. Jeszcze wzrostu temp. nie zauwazylem ale jak mowi pan przeciwnik, ze pojdzie po jakims czasie do gory to najwyzej sie przesmaruje jeszcze raz.

Dalem za nia 16 pln. Co do temp. nie moge sie wypowiedziec bo przy zmianie pasty zmienilem rowniez cooler wiec to nie spadek temp. nie byl tylko wywolany przez paste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem sobie paste ze stronki internetowej i czekam na dostawe zaplacilem za nia 54zl z wysylka normalnie kosztuje 39zl

Nanotherm PCM+ Rev2.0. Narazie nic niewiem o niej ale jak ja dostane w swoje lapy to wam opisze.

Krotki opis dziala tej pasty

 

 

Nanotherm PCM+ to nowy, unikatowy materiał termoprzewodzący korzystający ze zjawiska wielokrotnych przemian fazowych. Został on stworzony, aby zapewnić najlepsze przewodnictwo cieplne przy chłodzeniu powietrznym i wodnym. W swoim zaawansowaniu technologicznym pozostawia ona daleko w tyle, inne materiały, takie jak silikony, srebrne pasty i podkładki termoprzewodzące.

 

Pasta Nanotherm jako jedyna posiada przyjazną środowisku wodną fazę nośnikową, która sprawia, że PCM+ jest niezmiernie łatwy w nakładaniu na każdej powierzchni, oraz błyskawicznie wypełnia, mikroszczeliny, wgłębienia i rysy występujące zawsze na powierzchniach kontaktowych. Po około pięciu minutach od nałożenia, zachodzi proces przemiany z fazy ciekłej w ultra cieńką, przypominającą wosk warstwę materiału idealnie wypełniającego powierzchnie pomiędzy urządzeniem chłodzącym a źródłem ciepła (np. procesorem a radiatorem), które stają się mechanicznie połączne.

 

Specjalny skład pasty PCM+ sprawia iż jest ona łatwa do usunięcia, oraz nie przewodzi prądu.

 

Jeden mankament jest jej strasznie malo 2ml

 

Bede smarowal procka AMD athlon 1900+xp na ktory naloze noey culerek Silent breeze 462 II ktory jest przeznaczony na procki o zegaze 3000+. Min predkosc 2200obr max 2540obr pokryty 24K GOLD.Szum wiatraka 20dBA.Wiatrak firmy glacial Tech

 

Skomentuje wam to za jakies 9 dni jak dostane paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytalem sporo o pastach i probowalem cos znalezc o pascie pod procka

Coolermaster Therm Compound Kit(Shin etsu),ale albo przegapilem takiego posta,albo tez nic nie ma na ten temat.

Czy ktos spotkal sie juz z tym wynalazkiem i wie co to jest warte?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrezygnuje chyba z kupna tej pasty :) . Zrobiłem przebudowę obudowy i temperatura nie przekracza 50 na obciązeniu :) - mam "firmową" pastę przy radiatorze ( COOLER MASTER ) . W każdym razie dzięki wszystkim za odpowiedzi i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem sobie paste ze stronki internetowej i czekam na dostawe zaplacilem za nia 54zl z wysylka normalnie kosztuje 39zl    

Nanotherm PCM+ Rev2.0. Narazie nic niewiem o niej ale jak ja dostane w swoje lapy to wam opisze.

Krotki opis dziala tej pasty

 

 

Nanotherm PCM+ to nowy, unikatowy materiał termoprzewodzący korzystający ze zjawiska wielokrotnych przemian fazowych. Został on stworzony, aby zapewnić najlepsze przewodnictwo cieplne przy chłodzeniu powietrznym i wodnym. W swoim zaawansowaniu technologicznym pozostawia ona daleko w tyle, inne materiały, takie jak silikony, srebrne pasty i podkładki termoprzewodzące.

 

Pasta Nanotherm jako jedyna posiada przyjazną środowisku wodną fazę nośnikową, która sprawia, że PCM+ jest niezmiernie łatwy w nakładaniu na każdej powierzchni, oraz błyskawicznie wypełnia, mikroszczeliny, wgłębienia i rysy występujące zawsze na powierzchniach kontaktowych. Po około pięciu minutach od nałożenia, zachodzi proces przemiany z fazy ciekłej w ultra cieńką, przypominającą wosk warstwę materiału idealnie wypełniającego powierzchnie pomiędzy urządzeniem chłodzącym a źródłem ciepła (np. procesorem a radiatorem), które stają się mechanicznie połączne.

 

Specjalny skład pasty PCM+ sprawia iż jest ona łatwa do usunięcia, oraz nie przewodzi prądu.

 

Jeden mankament jest jej strasznie malo 2ml

 

Bede smarowal procka AMD athlon 1900+xp na ktory naloze noey culerek Silent breeze 462 II ktory jest przeznaczony na procki o zegaze 3000+. Min predkosc 2200obr max 2540obr pokryty 24K GOLD.Szum wiatraka 20dBA.Wiatrak firmy glacial Tech

 

Skomentuje wam to za jakies 9 dni jak dostane paste

Musze Cie delikatnie zmartwic.

Ta pasta poza wysoka cena niczym sie nie wyroznia.

NOWOŚĆ !!! :)

 

http://www.tweak.pl/artykul/pasty_termo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...