Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Przez te fotki Duncana........od kilku dni mam kompleksy........i chyba nie tylko ja

Ludki nie pękajcie :D

Facet ma chłodzenie za 3 tysiaki ;) więc musi mieć ładne wyniki :D

Ten proc biegał mi na WC blisko 2,8GHz w prime - ale to rodzynek ...

Mój trzeci mobile śmiga Prime max 2,7Ghz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie dostalem przesylke z prockiem i mam do Was zwiazane z tym pytanie.

Co sadzicie o tym modelu,moze ktos juz ma i co z niego wycisnal?

Jest to procek :

 

AXMH2500FQQ4C T84 7033C4 1315

AQYHA 0410TPMW

 

Jestem teraz w pracy i nie mam mozliwosci go sprawdzic,a ciekawosc mnie "zjada" od srodka czy dobrego procka kupilem.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie dostalem przesylke z prockiem i mam do Was zwiazane z tym pytanie.

Co sadzicie o tym modelu,moze ktos juz ma i co z niego wycisnal?

Jest to procek :

 

AXMH2500FQQ4C  T84 7033C4 1315

AQYHA 0410TPMW

 

Jestem teraz w pracy i nie mam mozliwosci go sprawdzic,a ciekawosc mnie "zjada" od srodka czy dobrego procka kupilem.

 

Pozdr.

A kto to wie?? Nikt ci tego nie wywróży. Ja na przykład trafiłem chyba niezbyt dobrego :evil: 2,2GHz robi na 1,5V, ale przy 2,5GHz prime (tylko prime) wywalało przy 1,78V :( Mam nadzieję, że to tylko kwestia "dotarcia" się procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanwiam, kiedy wydzie następca Zalman CNPS 7000 A, bo na tym moim przy takich częstotliwościach i przy 1300 obrotów ( lubię ciszę :D) to jest co prawda stabilny, ale jednak piec ( temperatura w stresie dochdozi do 58 stopni). Arctis Silver 5 powienien mi obniżyć względem Titana od te 3-4 stopnie, czy skoda zachodu? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanwiam, kiedy wydzie następca Zalman CNPS 7000 A, bo na tym moim przy takich częstotliwościach i przy 1300 obrotów ( lubię ciszę :D) to jest co prawda stabilny, ale jednak piec ( temperatura w stresie dochdozi do 58 stopni). Arctis Silver 5 powienien mi obniżyć względem Titana od te 3-4 stopnie, czy skoda zachodu? :|

nie szkoda :D zmien paste , ja osobiscie zmienilem titana na nanotherm pcm+ i temp spadly o te klika stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanwiam, kiedy wydzie następca Zalman CNPS 7000 A, bo na tym moim przy takich częstotliwościach i przy 1300 obrotów ( lubię ciszę :D) to jest co prawda stabilny, ale jednak piec ( temperatura w stresie dochdozi do 58 stopni). Arctis Silver 5 powienien mi obniżyć względem Titana od te 3-4 stopnie, czy skoda zachodu? :|

nie szkoda :D zmien paste , ja osobiscie zmienilem titana na nanotherm pcm+ i temp spadly o te klika stopni :D
nom to prawda warto jest zmnienić paste ja mam as5 i jest bardzo fajna moze troszke za gesta ewentualnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftp://www.um.bielsko.pl/mietek/2730mhz.jpg tylko trzeba kliknąc a nie chce dawać screena bo to zabójstwo dla modemów 8O

a drugi jest na 2784MHz ftp://www.um.bielsko.pl/mietek/2784mhz.jpg

zauwaz ze tenb co podales pierwszy jezt zly mietekp jest :P teraz dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał ochotę na sreeny z Sandry 2004:

 

Arithmetic:

 

Dołączona grafika

Pozdrawiam,

8O

O w mordę.

A ja mam "tylko" 9200 MIPSow

Ciekawe jak twoje wyniki mają się do najszybszych Athlonów64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testy to i tak syntetyki.. najlepiej testować coś, co się potem na kompie w pracy wykorzystuje. testy typu "office benchmark" albo np. ja, linuksowiec, testuję szybkość kompilacji np. kernela.. i moje 2,4GHz robiło 2.6.5 w 5 minut, 2,6 Ghz aktualne na moblu 4 minuty a 1,8 GHz Opteron mimo 800Mhz mniej robiło w.. 3 minuty 30 sekund. Masakra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se czytam i czytam i widze ze wszyscy tylk ote 2500 kreca

... a jak kogoś nie stac na 2500 o kupi 1800??

kolega kupił coś...miało to oznaczenie 2000+ i programy wykrywały go jako mobile ale na jego mobo msi kt4av nie dało sie zmieniać mnozników a proc ledwo 2.1 ghz przekroczył

weic mam pytank oczy ktos moze sie bawił tymi wolniejszymi modelami czy one na prawde az tak duzo gozej sie kreca czy on trafił na tak cienką szt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podjarałem tym M 2500 że wypróbowałem wreszcie nie dawno zakupiony system chłodzenia wodnego aby pobawic się Athlonem XP 2000+ wersja B (1667 na szynie 133(266) @ dosłowie godzine temu mojego Athlonika podkręcilem na 3003 MHZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płyta Gygabyte KT600 , Pamięci 2 x Kingston 256Mb DDR400!! 13 x 231mhz (462mhz)!! napięcie 1,85 v !!

Zrobilem to za pomocą drut moda .... temp proca na chłodzeniu wodnym po 1h pracy osiągła 60'C - dowale do obudowy jeszcze dodatkowe wiatraki ... 3DMark2001SE oraz 03 przebiegły bez stresowo !!! cały sie telepie z radosci aaaaaaaaaaaaaaaaaa mam kompa z procem 3GH!!!!!jaka radocha!!!!!

 

Niedlugo zamieszcze obrazki z Sandry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podjarałem tym M 2500 że wypróbowałem wreszcie nie dawno zakupiony system chłodzenia wodnego aby pobawic się Athlonem XP 2000+ wersja B (1667 na szynie 133(266) @ dosłowie godzine temu mojego Athlonika podkręcilem na 3003 MHZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płyta Gygabyte KT600 , Pamięci 2 x Kingston 256Mb DDR400!! 13 x 231mhz (462mhz)!! napięcie 1,85 v !!

Zrobilem to za pomocą drut moda .... temp proca na chłodzeniu wodnym po 1h pracy osiągła 60'C - dowale do obudowy jeszcze dodatkowe wiatraki ... 3DMark2001SE oraz 03 przebiegły bez stresowo !!! cały sie telepie z radosci  aaaaaaaaaaaaaaaaaa mam kompa z procem 3GH!!!!!jaka radocha!!!!!

 

Niedlugo zamieszcze obrazki z Sandry

Przyjmując ze to prawda...FULL RESPECT !!! :banan: :banan: :banan:

 

PS.Ale poprosze foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podjarałem tym M 2500 że wypróbowałem wreszcie nie dawno zakupiony system chłodzenia wodnego aby pobawic się Athlonem XP 2000+ wersja B (1667 na szynie 133(266) @ dosłowie godzine temu mojego Athlonika podkręcilem na 3003 MHZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płyta Gygabyte KT600 , Pamięci 2 x Kingston 256Mb DDR400!! 13 x 231mhz (462mhz)!! napięcie 1,85 v !!

Zrobilem to za pomocą drut moda .... temp proca na chłodzeniu wodnym po 1h pracy osiągła 60'C - dowale do obudowy jeszcze dodatkowe wiatraki ... 3DMark2001SE oraz 03 przebiegły bez stresowo !!! cały sie telepie z radosci  aaaaaaaaaaaaaaaaaa mam kompa z procem 3GH!!!!!jaka radocha!!!!!

 

Niedlugo zamieszcze obrazki z Sandry

Powiem jedno nie wierze jak nie zobaczę linka z 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIECIOP na jakim Vcore leciał, ten Mobil 2,7Ghz?? i jaka temp. miałes .Szkoda ze nie dajecie screenów z takimi danymi i nie zebym sie czepiał.Zastanawia mnie potrzeba wymiany mego Thortono-Bartona.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podjarałem tym M 2500 że wypróbowałem wreszcie nie dawno zakupiony system chłodzenia wodnego aby pobawic się Athlonem XP 2000+ wersja B (1667 na szynie 133(266) @ dosłowie godzine temu mojego Athlonika podkręcilem na 3003 MHZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płyta Gygabyte KT600 , Pamięci 2 x Kingston 256Mb DDR400!! 13 x 231mhz (462mhz)!! napięcie 1,85 v !!

Zrobilem to za pomocą drut moda .... temp proca na chłodzeniu wodnym po 1h pracy osiągła 60'C - dowale do obudowy jeszcze dodatkowe wiatraki ... 3DMark2001SE oraz 03 przebiegły bez stresowo !!! cały sie telepie z radosci  aaaaaaaaaaaaaaaaaa mam kompa z procem 3GH!!!!!jaka radocha!!!!!

 

Niedlugo zamieszcze obrazki z Sandry

Fenomenon ... ledwo się dołączył i taki fart/umiejętności??

 

I gigabyte ma mnożniki 5 bitowe ?? i na KT600 masz stabilne fsb 231 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy czy nie pierwszy, 3DMarek sędzia sprawiedliwy (chyba :) ) Słuchaj koleś, ty chyba kręcisz gitare a nie Antka. Przespij się moze, wstań rano, umyj ząbki, zjedz normalne śniadanie, przeczytaj obstrukcje instrugi i dopiero wtedy włącz kompa. Mówię Ci, innej rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...