Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe ile taki mosfet wytrzymuje. Rozne sa opinie na ten temat, ale niektorzy przy zabawie z kreceniem montuja na mosfety male smieszne radiatorki. Warto ???

no właśnie sam się zastanawiam, czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sobie czegoś takiego:

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Ja mam pytanie odnosnie chipsetu na P4P800Deluxe,sciagnolem radiator zeby zobaczyc czy przypadkiem nie brakuje tam pasty termoprzewodzacej,ku mojemu zdziwieniu zamiast czarnego kwadratu jak to mialo miejsce w TUSL2-C sa tam jakies malenkie scalaki a na spodzie radiatora wzdluz krawedzi jakas substancja piankopodobna-jak teraz chlodzic???Czy bede mogl zalozyc jakis nizszy radiator z wentylem czy moze ta niby pianka ma za zadanie izolowac spod radiatora od tych scalakow???Plyta narazie czeka na zlozenie ale zrobilem sobie jej przeglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są mosfety:

Dołączona grafika

mam nadzieje ze sie wklei dobrze :)

mam natomiast pytanko dot. temperatur na asusie p4p800. bo mam dosc niskie - po kilku godzinach pracy pod obciazeniem temp. CPU nie przekracza 36-38 st C. slyszalem, ze te asusy zanizają. czy to prawda? i jeżeli tak, to o ile zaniżają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mosfetów - orientuje się co to ale nie wiem gdzie są dokładnie - a przynajmniej jakos nie zwracałem uwagi.

 

Odnośnie kręcenia P2.4C na P4P800 znalazłem artykuł na  

 

xbitlabs

 

Dałeś złego linka, przynajmniej u mnie się nic nie wgrywa.

Bezpośredni link:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/print...4-2400c-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas O/C jakies elementy nie wymagaja chlodzenia ?

Ktos z was macal wasze asusy po mosfetach ? :D

albo SB jak sie nagrzewa ?

Mosfety grzeja jak dzikie, ale niektore bardziej a niektore mniej, ciekawe dlaczego. Swoja droga, mam ich na plycie 12 sztuk - duzo nie ? SB zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4C800 czy P4P800? Ktora wybrac? Nie znam ceny tej pierwszej, ale ta druga (Asus P4C800 Deluxe Intel 875P + LAN 1 Gb + SATA + IEEE1394) moge meic za 400zl jak kupie z PIV 2.8GHz (500zl)... Czym sie one roznia procz chipsetem? Ktory chipset lepszy? Moze glupie pytania i powinno byc oczywiste, ze nowszy... Ale chce znac wasze zdanie ;]

 

Pozdro

Pingwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4C800 czy P4P800? Ktora wybrac? Nie znam ceny tej pierwszej, ale ta druga (Asus P4C800 Deluxe Intel 875P + LAN 1 Gb + SATA + IEEE1394) moge meic za 400zl jak kupie z PIV 2.8GHz (500zl)... Czym sie one roznia procz chipsetem? Ktory chipset lepszy? Moze glupie pytania i powinno byc oczywiste, ze nowszy... Ale chce znac wasze zdanie ;]

 

Pozdro

Pingwin

Bierz P4C800, generalnie mniej problemow przy kreceniu, np. FSB 250 1:1 z pamieciami. Tego nie potrafi P4P800 - wysypuje sie powyzej FSB 215-220 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za malo macie RAMu - te klopoty o ktorych pisalem pojawiaja sie przy 2 slotach, zreszta poczytajcie sobie to, nic z palca nie wyssalem:

http://www.abxzone.com/forums/showthread.php?t=62275

No to akurat to co podales to fakt, tylko ze jedynie dla pamieci OCZ, a nie z uwagi na malo ramu. Wiec, z laski swojej, nie mow jak nie masz. Mi spokojnie chodzi ponad 220FSB i nie narzekam. I co oznacza 'przy dwoch slotach'? cztery kosci wsadzone czy po prostu zwykly dual channel? Bo jesli to drugie, to sie grubo mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za malo macie RAMu - te klopoty o ktorych pisalem pojawiaja sie przy 2 slotach, zreszta poczytajcie sobie to, nic z palca nie wyssalem:

http://www.abxzone.com/forums/showthread.php?t=62275

no ja mam np 2*256 ramu i chodza synchroonicznie z prockiem na FSB 231 a moga napewno wiecej tylko jeszcze nie sprawdzalem takze ze tak powiem nie zalezy to tylko od plyty ale takze od pamieci

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...