Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

A istnieją jeszcze jakieś inne płyty, oprócz Ausua P4P800 które mają odblokowany PAT??(chodzi o układ z chipsetem I865)

-----------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

 

Sorki Asusa hehe :wink:

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety nie mam opcji w biosie Performance mode :-|  a w cpu-z pisze disabled czy aktualizacja biosu może pokazać tą opcje w biosie???

1241401[/snapback]

W biosie -Advanced Chipset Settings-Performance Acceleration Mode-Enabled

A jaką masz wersję biosu??

---------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

post-102084-1106922377_thumb.jpg

Edytowane przez elvis MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Myślałem że ta opcja będzie w JumperFree Configuration tak jak w asusach na chipsecie i875, w opcji chipset mam opcje Memory Acceleration Mode to chyba to :D a bios nie mam najnowszego i chyba se sflasciach!e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaaktualizowałem bios przez Asus update i po sflashowaniu kazał mi uruchomić ponownie kompa, wyłączył sie i nie chciał sie włączyć, później sie włączył i pokazal mi ze musze wejsć w bios by go zapisać ustawienia czy to normalne i zaczął teraz pipczeć przy kazdym uruchomieniu jednym krótkim dzwiękiem bios AMI a przed tem nie pipczał :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tesz tak miałem, sflashowałem 2 raz i było ok uruchomił się i wyświetliło sie żeby wejśc F1 nacisnąłem F1 i komp siw wiechnął ale wszystko jest wporzo po tem restart wszedłem do biosa zapisałem i gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4P800-E Deluxe która podobna posiada własność odblokowywania mnożnika na procesorach od 3,2 wzwyż.

U mnie siedzi Prescott 3,2GHz Stepping D0.

 

U mnie w BIOSie nadal nie ma tej funkcji dostępnej (bios v.1.06 BETA3). W poprzedniej 1.04 też nie było...

 

Czy u kogoś to działa?

Edytowane przez wodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda... ale tylko na ukladach i865PE. Czyli P4P800.

1241189[/snapback]

Słyszałem również że można to jakoś ominąć, tzn. mieć PAT np. przy FSB 210MHz...

 

@wodzik Czyli w każdym egzemplarzu będzie można odblokować mnożnik??

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w googlach a jaki masz bios pewnie AMI a tak na marginesie to technologia PAT jest przez asusa nazywana Asus Hyper Path w chipstach i865PE a po wgrani biosa jak włączam zasilanie to przez około 1,5sek zaczynają pracować wntylatory i po tym dopiero można włączyć kompa co to moze być???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

 

Kiedy właczam komputer pojawia mi sie obrazek z ASUSa i potem coś wyszukuje i pisze ze jakiś tam bios nie jest zainstalowany. Da sie wyłaczyć to wyszukiwanie?

 

Słyszałem, ze chcą wykorzystać pełne dobrodziejstwa NCQ kontroler SATA tez musi miec Funkcje NCQ. Jest ona na P4P800-E Deluxe/ :F

Edytowane przez Cyculon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam prosbe czy moze mi ktos podesłac bios do P4P800E deluxe 1006 beta bo jakos z zadnej strony nie moge go sciągnąc kisiel.art@neostrada.pl

1246283[/snapback]

Użyj ASUSUPDATE i skorzystaj z FTP.DE stamtąd można sciągnąć. Edytowane przez wodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda... ale tylko na ukladach i865PE. Czyli P4P800.

1241189[/snapback]

ja zrobiłem bios hacka i mam teraz na stale PATA właczonego, bez możliwości wyłączenia. I dostępny dzielnik dla ramu to tylko 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem bios hacka i mam teraz na stale PATA właczonego, bez możliwości wyłączenia. I dostępny dzielnik dla ramu to tylko 1:1

Czy mógłbyś podać jak zmodyfikować bios by PAT był na stale, włączony? Podaj jak możesz link...

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4p800-E deluxe i z tego co mi kiedyś ktoś odpisał na forum to nie moge zastosować zmiany biosu tak jak jest tam opisane, ale dlaczego to nie wiem. Narazie nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4p800-E deluxe i z tego co mi kiedyś ktoś odpisał na forum to nie moge zastosować zmiany biosu tak jak jest tam opisane, ale dlaczego to nie wiem. Narazie nie próbowałem.

1250066[/snapback]

Też do tego doszedłem... to jednym słowem zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że PAT wyłącza się po przekroczeniu 200MHz (efektywnie 800MHz)... Czy to prawda??

1240978[/snapback]

Tak to prawda...ale częsciowo

 

A ja mam jeszcze pewną ciekawostkę, jak właczę taktowanie mag. na mniejszą niż pamięci to mam PAT właczony

np. ustawiam 220 (efekt. 880) mag. CPU i typ pamięci DDR500 -> daje mi to efektywne taktowanie pamięci na 260MHz.

 

Płyta P4P800-E... CTIAW pokazuje wtedy PAT FULL ENABLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...