Skocz do zawartości
VIBOR

Komp nie wstaje po zmianie pasty/czyszczeniu grafy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj postanowiłem zmienić pastę na procku , zmieniłem na ceramiczną Arctica , przy okazji wyciągnąłem kartę graficzną po była trochę zakurzona i ja odmuchałem , wszystko ładnie złożyłem odpalam i ładuje sie GO BACK, winXP- pasek postępu dochodzi do końca i nic obraz ciemny i nic się nie dzieje, nawet dioda dysku nie miga , próbuje przywrócić system za pomoca GO BACK- informuje że wszystko w porządu i można odpalić WIN XP i dalej to samo pasek dochodzi i nic, próbowałem nawet w trybie awaryjnym.

Co to może być, procek, karta a może dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien, że dobrze nałożyłeś tę pastę i chłodzenie na proca - może się grzeje i wiesza przed wejściem do windy... Podociskaj wszystkie cześci(karty, ram itp)... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet napewno coś zwaliłeś z tym zakładaniem coolera.

Mi ładowanie windy tez stawało jak zapomniałem pompki od WC załączyć. Stanęło dwa razy a potem jak sie kapnąłem ze wypadałoby pompke włączyć to działało normalnie.

Przecie windows nie pad od zmiany pasty/czyszczenia grafy hehehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że procesor i dysk powinny byc w porzadku, w sumie wyciagałem tylko procesor i kartę graficzną , tym bardziej że program do przywracania systemu działa , dysk mieli , problem zaczyna sie w momencie ładowania WIN XP, procesor wyjmowałem nie pierwszy raz więc nie mogłem go uszkodzić tym brdziej ze mam podkładkę pod coolerek , zastanawia mnie jeszcze karta graficzna jak zdiagnozować czy jest walnięta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR, zmień tytuł wątku (przycisk "zmień" w pierwszym poście), bo tytuł "Bardzo potrzebna POMOC!!!" jest nieregulaminowy.

 

Do nowych/rzadko nas odwiedzających użytkowników- WAŻNE!

Offtopic - no to zmienil na regulaminowy :lol:

 

 

A teraz do rzeczy - ta pasta nie przewodzi pradu? Moze to tego wina?

Ja bym wszystko powyciagal jeszcze raz z podstawek i pozakladal jeszcze raz ze zdwojona czujnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR, litości...

 

Gdybyś dał tytuł "Komp nie wstaje po zmianie pasty/czyszczeniu grafy", to gwarantuje Ci, że więcej osób by tu zaglądneło...

 

A co do Twojego problemu - obstawiam źle założony cooler -> proc się przegrzewa. Albo go ukruszyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... dopiero w ostatnim poscie padl pomysl, ktory mi sie od razu rzucil na leb :>

 

Moze proca ukruszyles albo zle cooler zalozyles?

 

Wejdz do biosa i podaj odczyt temperatury z tego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam MODERATORA za nie właściwą nazwę tytułu i zamieszanie , jestem troszkę zakręcony , mam dużo pracy i nie mam jak tego problemu z kompem rozwiązać , procesora raczej nieukruszyłem bo mam podkładkę CS , temperatura procesora w biosie to 26,5 stopnia , wydaje mi się że jak by procesor padł to by nawet GO BACK nie wstał , może się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam MODERATORA za nie właściwą nazwę tytułu i zamieszanie , jestem troszkę zakręcony , mam dużo pracy i nie mam jak tego problemu z kompem rozwiązać , procesora raczej nieukruszyłem bo mam podkładkę CS , temperatura procesora w biosie to 26,5 stopnia , wydaje mi się że jak by procesor padł to by nawet GO BACK nie wstał , może się mylę ?

Sa na Ziemi rzeczy o ktorych sie nie snilo filozofom - ja bym zrobil tak (w tej kolejnosci):

 

1) rozlozenie wszystkiego na czynniki pierwsze i bardzo dokladne zlozenie

2) reinstalacja windowsa

3) poszczegolne komponenty pod pache do jakiegos znajomego i testowanie po kolei co padlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uszkodzona karta graficzna moze powodowac takie anomalie ? a może to ma związek z anomaliami jaki wcześniej sie pojawiały nieregulanie tzn. po wyłączeniu komputera końcowy obraz WIN XP pozstawał zamrożony nawet wskaźnik myszy , wiatraki pracowały, dysk sie wyłączał , pojawiało się to co jakiśc czas miej więcej raz na 10 wyłączeń, ponowny restart eliminował ten problem ale ze 3 razy zdarzyło się ze tak się robiło po ponownym restacie znowu i tak mogłem restart przeprowadzać nawet ze 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłóż kompa na częsci pierwsze i wyczyść wszystkie styki najlepiej propanolem - a jak niemasz to czyms w stylu vódki , złóź i myśle że będzie OK, sprawdz tasmy IDE czy dobrze sa wcisniete do MOBO i HDD i cdroma ogólnie sprawdz wszystko , przeczysc wszystkie styki ! grafy , ramów itp moze pasta wylazła jakos na styki proca i jest jakieś pseudo zwarcie i proc wariuje ! sprawdz to , wyczysc , załóz ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, panowie... czy nikt nie zwrocil uwagi, ze ten jego proc jakas niska temp. ma w biosie? Moj jak wystartuje to po chwilce ma juz normalna wysoka (w porownaniu do tej jego). Poczekaj chwile w tym biosie i powiedz czy dalej masz taka temp.

 

Teraz moje pomysly:

1. Docisnij RAMy

2. Docisnij karte grafiki

3. Sprawdz chlodzenie na karcie grafiki (czy dziala i czy dobrze dociska)

4. Na pewno dobrze podpiales urzadzenia IDE ? Ja kiedys mialem taki problem jak zle podpialem :> :> :>

5. Tak jak przedmowca mowi przeczysc styki: szczegolnie grafika (gniazdo TEZ !!) i Ramy (GNIAZDA TEZ !!). Hmmm jesli nie masz jakis dobrych srodkow czyszczacych to wal ta wodka. Tylko poczekaj az wyparuje, bo inaczej bedzie zle.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam grafike padla/nie docisnieta wystarczajaco

jak sie nie docisnie to sa podobne objawy dos/literki widac ale jak juz ma grafike jakas lepsza wyswietlic to du..

jeszcze jedno jesli wyjoles proca z podstawki to plyta pewnie zresetowala ustawienia :) i stad moze byc taka niska temperatura

poustawiaj w biosie magistrale mnoznik jesli trzeba i sprwadz :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich walkach z kompem - udało się , ni z tąd ni zowąd ruszył, wszyskie podzepoły są sprawne, winowajca zamieszania to Win XP, udało mi się skopiować wszystkie dane , ale jest problem z tym XP a mianowicie, wyrzuciło mi konsole odzyskiwania i przy próbie jej włączenia pojawia się komunikat że brak jakiejś tam biblioteki *.dll , wyrzuciło mi możliwość ustawienia połączenia modemu , próbowałem zrobić nakładkę na system ale pojawia się niebieski ekran oraz błąd

PROCESS 1_ INITIALIZATION_FAILED oraz kod STOP: 0x0000006B (0xC000003A,0x00000002, 0x00000000,0x00000000) co to może być tym razem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...