Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

6.39 jest do chipsetu nForce4. Koniec kropka. Brak w nim sterownika do AGP.

PS. Ja uzywam 6.37 beta i jestem bardzo zadowolony.

1309912[/snapback]

oraz sterowników do karty sieciowej. Koniec: 2 kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwszy odnośnik - 3.13 (bez IDE SW)

Windows Pro XP + SP1a

Catalyst 5.2

DX 9.0c

AMD 133x12.5

256MB 2-2-2-6

9800SE 256bit

 

3DMark01SE: 11424

3DMark03 (3.4.0): 3632

Odczyt pamięci: 1978

Zapis do pamięci: 785

Dostęp do pamięci: 120.2ns

 

Biorę się za resztę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia i wytrwałości w takim razie życzę!

Sam bym się za coś takiego zabrał, ale :

- używam Win2k SP4, a zdecydowana większość osób WinXP, więc wyniki nie byłyby do końca miarodajne,

- będę w chacie w Polsce tylko na dwa dni, więc raczej czasu na testy nie mam.

 

Jak dojdę do ładu z moim mobo, to mogę ewentualnie porównać 4.27 vs. 6.31 remix beta.

 

EDIT : 3D2001SE, 3D03, Aquamark 3, GunMetal Benchmark 2, Everest Home Edition 1.51 (chyba najnowszy), Sandra 2005 SP1, ewentualnie HD Tach, chociaż do niego nie mam zaufania (makabryczna niepowtarzalność wyników). Wszystko przy ustawieniach 10.5x210, 2-2-2-11 2x512MB dual, Catalyst 4.12, Radeon 9800PRO@XT na zegarach XT, bios Merlina TaiPan 0.1.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po testach 4.24 i 4.27

Na tych sterach system się dłużej uruchamiał niż na 3.13

 

4.24

3Dmark01SE: 11427

3Dmark03: 3620

Odczyt z pamięci: 1966

Zapis do pamięci: 774

Dostęp do pamięci:

120.6

 

4.27

3DMark01SE: 11417

3DMark03: 3631

Odczyt z pamięci: 1964

Zapis do pamięci: 772

Dostęp do pamięci: 120.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dluzej? 3 sek, 5 sek, 10 sek?

Jak na razie wyniki mieszcza sie w granicach bledu pomiarowego, z delikatnym wskazaniem na 3.13.

Czekamy na reszte. I po wszystkich testach zbierz to ladnie w calosc i podaj wszystko w jednym poscie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem dotyczy wbudowanej sieciówki na Epoxie, a dokładniej sterowników do niej. Wg informacji producenta sieciówka to Realtek 8201 BL. Oki-nic prostrzego zainstalować sterowniki do chipsetu nForce2 (w zawartości sterowników 5.10 jest info: Ethernet driver 4.42 (WHQL) ). No to install i ... w menadżerze Ethernet nie zaistalowany . Oki to jeszcze raz na str producenta, tym razem szukam sterów dla samego LAN (http://www.epox.nl/english/support/drivers/other.htm) To musi być to! Instalka i powtarza się sytuacja.

Więc pytam - co jest nie tak z tymi sterownikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam inną mobo, LAN 1Gbit itp. itd. ale na 5.10 również nie chciała mi działać sieć. Wyczyściłem drivery do cna DriverCleanerem i zainstalowałem 4.27 - wszystko gra i bucy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na reszte i na jakies zetstawienie...chociaz na razie wyglada ze wszystkie wyniki mieszcza sie w granicy bledu pomiarowego...

Jezeli bedziesz mial problem z jakimis sterami lub zauwazysz jakies roznice w stosunku do innych to tez napisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pierwsze co się w oczy rzuca to to, że wszystki stery oprócz 3.13 potrzebują przynajmniej, aby jeden raz ten paseczek na początku ładowania XP przeleciał przynajmniej raz. Mogę na tastowanie poświęcić troszkę więcej czasu i np. po tych testach na każdych sterach będę działał tydzień i zrobię możliwie największą liczbę testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jejku ale kupa :angry: ten chipset ma juz brode a oni jeszcze nie wypuscili dobrej paczki sterownikow. wieczne problemy z ide albo walka z kiszastym dzwiekiem a teraz pozwalaja sobie na takie numery. faktycznie komp zaliczyl mi dwa razy w ciagu tygodnia BSa a trzy razy zmulil sie podczas odtwarzania jakiegos avika tudziez mp3. wczesniej niespotykane. co zerkne na strone to raz sa te 39 pozniej ich nie ma po czym za kilka dni znowu sa i tym razem nawet w sekcji dedykowanej dla w2k a dzis znowu ich nie ma. i czy to ciagle te same pakiety? ktoz to wie. jedno jest pewne: NVIDIA + chipset = kompromitacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.39 jest do chipsetu nForce4. Koniec kropka. Brak w nim sterownika do AGP.

PS. Ja uzywam 6.37 beta i jestem bardzo zadowolony.

1309912[/snapback]

co ty wogule piszesz :blink: NIe więm czy ślepy jesteś czy niepełnosprytny przecież jest mowa o 6.39 ale remix a nie orginal :mur: . Poczytaj strone wcześniej

Pacchetto drivers ottenuto dal mix di drivers ufficiali e non: AudioDrv --> 4.60 WHQL da 6.39 AudioUtl --> 4.51 da 6.39 Ethernet --> 4.42 WHQL da 5.10 Ufficiali GART --> 4.40 da 6.37 Beta MemCtl --> 4.40 da 6.37 Beta SMBus --> 4.45 WHQL da 6.39 Installer --> 4.60 da 6.37 Beta IDE --> 5.07 WHQL da 6.39

 

Wiekszość jest z 6.39 orginal ,a reszta (np. AGP,LAN) dobrane z innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie ze tak. Na clean syste zainstalowalem sobie 6.39 i wsio hula az milo patrzec. dzwiek bdb(chyba nie porownywalem z ktorymis poprzednimi, ale ocena bdb. Wydajnosc na bardoz dobrym poziomie. WInda z petchem od by-=Merlin=- laduje mi sie 1.5 paska, a wczescnie przed formatem na 4.27 paskow 7 weic ozzochodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty wogule piszesz :blink:  NIe więm czy ślepy jesteś czy niepełnosprytny  przecież jest mowa o 6.39 ale remix a nie orginal  :mur: . Poczytaj strone wcześniej

Wiekszość jest z 6.39 orginal ,a reszta (np. AGP,LAN) dobrane z innych.

1319852[/snapback]

myśle że problemy z 6.39 wynikają z programiku do programowego chłodzenia procka zawartego w tej paczce

Jak widzisz ślepy nie jestem (dla pewnosci zacytowałem Twoje słowa).

Ja nie mam obowiązku czytania poprzedniej strony, za to kazdy z nas piszac informacje na forum, powinien tak formulowac wypowiedzi, aby dokladnie bylo wiadomo o co chodzi (dokladne/kompletne nazwy programow, sprzetu, etc).

Jak sam widzisz uzywanie skrotow myslowych, prowadzi czasami do takich niepotrzebnych sytuacji.

 

PS. Twoj post byl obrazliwy w stosunku do mojej osoby, ale pal licho, daruje Ci to, bo mam dzis dobry humor :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy sterowniki mogą mieć coś wspólnego z moim 1316051[/snapback]

U mnie też nie działała po instalacji sterów z płytki - zdeinstaluj, przeczyść DriverCleanerem i spróbuj 4.27 albo 6.31remix tudzież 6.39 remix (tych pierwszych używam, te drugie mam zamiar jutro zapodać, ale wcześniej testy ;)). Mobo to samo - najpierw miałem rev.1.2 a teraz 1.4; OS - Win2k SP4.

 

EDIT : jak przeczytałem twój wątek, to wątpię, aby to miało coś wspólnego ze sterami - nie bierzesz pod uwagę, że sieciówka po prostu padła? Zdarza się ....

 

PS. Pewnie miało osób zauważyło albo prawie nikt, ale ostatnie oficjalne dla Win2k są 4.27 - brak komentarza. :lol:

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Dem może za ostro - ja miałem ch..owy dzień. Ale wyszłem z założenia że każdy wie że orginalne 6.39 nie nadają się do nf2 - było pisane kilka ston wcześniej. A co do tego że sam zastosowałem skrót to odpowiadałem na pytanie z poprzedniej strony. A jesli ktoś odpowiada na pierwszy post na danej stronie to jednak powinien spojrzeć chociaż na końcówke poprzedniej bo to tak jakbyś wyrywał zdania z kontekstu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...