Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

esem chwilka bo sie chyba nie rozumiemy, przeciez to przyklejony temat, co oznacza ze dobrze chyba ze sie tu pytam a nie gdzie indziej, wiec nie rozumiem pretensji, ale jak sie myle to wytlumacz mi o co chodzi :((.

Ps.Nie pytam sie skad sciagnac ale jakie.

Edytowane przez Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esem chwilka bo sie chyba nie rozumiemy, przeciez to przyklejony temat, co oznacza ze dobrze chyba ze sie tu pytam a nie gdzie indziej, wiec nie rozumiem pretensji, ale jak sie myle to wytlumacz mi o co chodzi :((.

Ps.Nie pytam sie skad sciagnac ale jakie.

Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, wyciągnij wnioski.

Jesteś 55 osobą która pyta się o to samo i która dostaje i będzie dostawać te same odpowiedzi.

Rozumiem lenistwo, łatwiej jest się zapytać niż samemu się dowiedzieć (przeczytać kilkadziesiąt linijek) ale chlew w tym przyklejonym topicku jest już niezły.

Topick stracił swój sens, powinien zostać zamknięty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esem fakt poczytalem, i sie faktycznie zrobił chlew, i nie wiadomo o co chodzi, ale wyczytałem to, ze cos z tego trzeba wybrac, ale co radzicie, a i czy bo mam zainstalowane hm 5,10 pakiet, i czy moge zainstalowac te nowe sterowniki. Co sadzicie o Ide Sw, raz zainstalowałem, i niezłe jaja miałem z Cd-Romem, przypominam ze posiadam Epoxa 8RDAM3 na NForce Ultra 400. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

 

Remix v2.5.1 Available

 

zawartość:

 

* NVIDIA AGP drivers v4.40

* NVIDIA Ethernet drivers v4.71

* NVIDIA ForceaWare drivers v78.03 (WHQL)

* NVIDIA SW IDE drivers v6.21

* NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

* NVIDIA SMBus drivers v4.50 (WHQL)

* NVIDIA SoundStorm drivers v4.64 (WHQL)

*** NVIDIA NvMixer Utility v4.51

* Xtreme-G FoceWare Tweaks

 

dla porównania paczka 2.4 zawierała:

 

* NVIDIA AGP drivers v4.40

* NVIDIA Ethernet drivers v4.71

* NVIDIA ForceaWare drivers v77.72 (WHQL)

* NVIDIA SW IDE drivers v5.35

* NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

* NVIDIA SMBus drivers v4.46

* NVIDIA SoundStorm drivers v4.62 (WHQL)

 

http://planetnvidia.com/modules.php?name=D...nload&cid=2#cat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto tego instalować. Więcej z tym kłopotu niż pożytku.

A tu jestem odmiennego zdania.

Już od dłuższego czasu używam SW IDE i jestem z tego zadowolony. A dlaczego? Poczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi, tak z 10 stron wcześniej.

A jak już wyrażasz jakąś opinię - to ją uzasadnij. Z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Ot jeden post więcej > śmietnik będzie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jestem odmiennego zdania.

Już od dłuższego czasu używam SW IDE i jestem z tego zadowolony. A dlaczego? Poczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi, tak z 10 stron wcześniej.

A jak już wyrażasz jakąś opinię - to ją uzasadnij. Z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Ot jeden post więcej > śmietnik będzie większy.

To się mnie teraz czepiłes. :|

 

Ok. Moja przygoda z tymi sterownikami dotyczy wersji 3.xx, 4.57 i 5.10. Za każdym razem instalowałem IDE SW i za każdym razem były problemy chociażby:

- przy przegrywaniu z cd-romu na hdd i przy włączonym foobarze dźwięk się "kaszanił", był niewyraźny, spowolniony, ogólnie coś było nie tak,

- przy nagrywaniu płyty to samo z dźwiękiem co powyżej,

- dodatkowo przy operacjach kopiowania/przenoszenia komp spowalniał i to dość drastycznie,

- uruchamianie XPka: pasek przelatywał wiele razy (8-16) na tych sterach, teraz tylko raz. Możliwe że jest tak, gdyż zastosowałem kilkanaście własnych poprawek w systemie + zabawa nLitem i innymi programami.

 

Takie problemy okazuje się, że nie tylko ja miałem. Gdzieś w dziale sterowniki lub w MS jest kilka tematów, gdzie użytkownicy mają problemy z tymi sterownikami.

 

 

Cieszę się, że masz odmienne zdanie i że Ci wszystko działa. Widać nie wszyscy mają tyle szczęścia co Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się mnie teraz czepiłes. :|

 

Ok. Moja przygoda z tymi sterownikami dotyczy wersji 3.xx, 4.57 i 5.10. Za każdym razem instalowałem IDE SW i za każdym razem były problemy chociażby:

- przy przegrywaniu z cd-romu na hdd i przy włączonym foobarze dźwięk się "kaszanił", był niewyraźny, spowolniony, ogólnie coś było nie tak,

- przy nagrywaniu płyty to samo z dźwiękiem co powyżej,

- dodatkowo przy operacjach kopiowania/przenoszenia komp spowalniał i to dość drastycznie,

- uruchamianie XPka: pasek przelatywał wiele razy (8-16) na tych sterach, teraz tylko raz. Możliwe że jest tak, gdyż zastosowałem kilkanaście własnych poprawek w systemie + zabawa nLitem i innymi programami.

 

Takie problemy okazuje się, że nie tylko ja miałem. Gdzieś w dziale sterowniki lub w MS jest kilka tematów, gdzie użytkownicy mają problemy z tymi sterownikami.

Cieszę się, że masz odmienne zdanie i że Ci wszystko działa. Widać nie wszyscy mają tyle szczęścia co Ty.

Trochę mnie zaskoczyłeś. SW IDE od pewnego numerku już były bezbłędne: wyjaśniał to tutaj @Sid_the_Rat - jakieś 12 stron niżej.

Od wersji 5.10 już nie było żadnych problemów, no może tylko z programami które nie mają własnych ASPI. Ale do czego dzisiaj są jeszcze potrzebne ASPI ADAPTECa ??? No, no chyba, że ktoś jeszcze używa np. Clony XXXL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. IDE SW sąbardzo dobrze. Osobiście już nie pamiętam, ale zdaje się, że używam albo 5.10 albo 6.31 lub też 6.39. Te ostatnie dwie ofkorz remixy. To IDE SW jest wporządku. System ładuje się 1pasek. Zaisntalowane optymalizacje by -=Merlin=-. Wszystko fajnie gdyby nie jeden szkopuł. Nie wiem od czego to zależy, ale (chyba) na systemie bez IDE SW, też nie chodziło dobrze, ani na IDE SW też nie działa dobrze. Mianowicie kopiowanie/nagrywanie, i inne takie operacje któe przesyłają dużo danych przez kontroler. Mam w systemie zainstalowanego MemStataXP i widzę co się dzieje wtedy z ramem. Proces kopiowania powiedzmy, wpierdziela cały ram przy dużych plikach i dlatego tak Ci system muli Cro. Ja mam dokładnie to samo( nie mówcie mi o jakimś tam DMA bo wiem co to jest[ patrz profil] wiem też jak ma proacować i byćustaiony HDD.) To jest jedyna bolączka, tak to stery od 5.10 są wporzo i jakość dźwięku IMO na 5.10 właśnie jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyłeś. SW IDE od pewnego numerku już były bezbłędne: wyjaśniał to tutaj @Sid_the_Rat - jakieś 12 stron niżej.

Od wersji 5.10 już nie było żadnych problemów, no może tylko z programami które nie mają własnych ASPI. Ale do czego dzisiaj są jeszcze potrzebne ASPI ADAPTECa ??? No, no chyba, że ktoś jeszcze używa np. Clony XXXL.

Nero chyba nie robi problemów z tymi sterownikami? :unsure:

Możliwe że te sterowniki są dobre, możliwe że zostały poprawione. Ja się do nich zraziłem i na razie nie zamierzam nic kombinować.

Proces kopiowania powiedzmy, wpierdziela cały ram przy dużych plikach i dlatego tak Ci system muli Cro.

Już mi nie muli. ;) Jakiś czas temu miałem reinstalkę systemu i od tego momentu korzystam ze sterowników 5.10 bez IDE SW. Do tej pory jestem bardzo zadowolony i nie myślę o jakichś zmianach. :) Może po kupnie nowego hdd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to odległe ale być może we ferie świąteczne jebne jakieś testy na swojej konfiguracji i wytknę błędy. Dlatego prosiłbym szanowną userownię o podawanie mi linków i/lub wypisanie mixów/paczek które chcecie mieć ujęte w teście. System będzie świeży, pewnie wszystko robione potem ghostem albo po formacie. Będę miał dużo czasu wtedy. Takie testy to jest max 1dzień jak się sprężę. Miałem już za sobą testy około 30 wersji detonatorów i zeszło mi we dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie wymieniane tu paczki i remixy. Tylko jak Ci je przesłać bo są one sporych rozmiarów :?:

Jeśli możesz to YSI ( You Send It) byłoby wskazane. Spakuj je jeszcze raz rarem na najlepszej kompresji i walnij na YSI. Będzie mi bardzo miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im nowsze tym lepsze. Ja z powodzeniem używam v.2.4

również. Jednak... ostatnio chcialem testowac inne, po zainstalowaniu system zwolnil, reinstall, inne niz 2,4.. normalnie dziala, przeinstalowanie na 2.4 i system dostał kopa!! dwa razy szybsze.. heh. 2.4 Imho są najlepsze.. a dzwiekowki nie uzywam tej z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleść te 2.4??? Szukałem na różnych stronach (np. Guru3d) to były tylko 2.5.1 I czy mam je instalować normlnie czy jako nakładkę na 5.1 ??? (Sorki za tak głupie pytania, ale NAPRAWDĘ - nie mam czasu przekopywać archiwum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleść te 2.4??? Szukałem na różnych stronach (np. Guru3d) to były tylko 2.5.1 I czy mam je instalować normlnie czy jako nakładkę na 5.1 ??? (Sorki za tak głupie pytania, ale NAPRAWDĘ - nie mam czasu przekopywać archiwum).

:blink: :unsure: Przeca u góry pare postów wyżej jest link :shock: . Nie widzisz czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :unsure: Przeca u góry pare postów wyżej jest link :shock: . Nie widzisz czy co?

Aha THX, a jak najlepiej je instalnąć aby było najwydajniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...