Skocz do zawartości
Pawel_M

21dB - praktyczne doświadczenia z cichym sprzętem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedziesz mial namiar na jakis cichy zasilacz do 300-400zł daj znac (ale taki co trzyma napięcia i ma realnie conajmniej 350W) Ja od kilku osob (również zwolenników ciszy) słyszałem ze zasiłki BeQuiet są naprawdę ciche. Ale i tak musiałbym je usłyszeć samemu z powodów które opisałeś poniżej. Pozatym nawet BeQuiety mają wentylki ;)

to poczekaj chwile :) jak sie odkuje po slubie to sobie kupie, wpadniesz i posluchasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial namiar na jakis cichy zasilacz do 300-400zł daj znac (ale taki co trzyma napięcia i ma realnie conajmniej 350W) Ja od kilku osob (również zwolenników ciszy) słyszałem ze zasiłki BeQuiet są naprawdę ciche. Ale i tak musiałbym je usłyszeć samemu z powodów które opisałeś poniżej. Pozatym nawet BeQuiety mają wentylki ;)

Smiem twierdzic, ze nie ma wystarczajaco cichego zasilacza ktory ma w sobie wentylki. Szum powoduja nie wentyle itself ale poprostu ruch powietrza, czy to w samym zasilaczu czy w budzie. Temperature wyciagac trzeba wiec z ruchu zrezygnowac nie mozna, chyba, ze bedzie sie temperature wyciagalo w inny sposob.

Co do zasilacza to czaje sie na nowosc HuntKeya. Jest kilka tych konwekcyjnych ale kazdy po 1000zl. Na wode ponoc pokazal na cebicie Innovatek ale na stronie nie znalazlem, zreszta napewno tez cena z kosmosu. HuntKey wodnego o ile wiem nie zrobi bo bardziej sie oplaca zrobic konwekcyjny (na moje oko przez dodatkowe koszty zwiazane z certyfikacja). No i jest wlasnie ta szansa, ze zrobia konwekcyjny w sensownej cenie.

Tak w ogole to zaloze gdzies zaraz topic o mojej wizji. Skopiuje troche z innych forow, czasem warto podyskutowac, tu sie tez kilku, jak to powiedzial Niemiec, "przewrazliwionych" znajdzie. :)

 

Doskonale cie rozumiem :) Teraz wiemu czemu tak zareagowales na to co napisalem o "niesłsyszalnych wiatrakach" - ale zauważ, że ja ni naipsałem ze one są "bezgłośne", tylko że są "niesłyszalne", bo było zgodne z prawdą bo na dzień dzisiejszy ja ich naprawde nie słyszę :)

Ale faktycznie jesli chodzi o glosnosc to nie mozna wierzyc nikomu, tylko sobie. Dla kogoś co całe zycie siedzi przy Titanie 4000RPM pojecie "ciszy" jest czyms odległym od tego jak postrzegam to ja czy ty :)

Wiem wiem, nieslyszalne to jeszcze gorszy z :twisted: waszych :twisted: podstepow! ;)

 

No to będę ci kibicował :)

Napisz co udało ci się osiągnąć, jak do tego doszedleś i jakie musiałes ponieść nakłady ;) Polak potrafi :)

Narazie to dluga droga. Dluga dlatego bo musze uzbierac na display (3.5kzl ;) ). Tak wiec narazie zbieram info. Generalnie zdecydowalem sie na wode ze wzgledu na cisze, jednak im wiecej czytam tym bardziej sie zniechecam. Po pierwsze dla tego, ze jak widze jest to strasznie niedopracowane i experymentalne, przynajmniej na poziomie 100% woda - tak jak ja chce to zrobic. Nie naleze do majsterkowiczow ktorzy lubia sie w tym babrac, wolal bym miec odrazu zrobione. Tutaj powietrze ma ogromna przewage IMHO. Wiecej bedzie w tym nowym topicu. Link dokleje.

 

Spoko, w środowiskach w którch sie obracam (głównie overclockerzy) uchodzę za maniaka ciszy :) A mojego kompa podobno wcale nie słychać, hihi ;)

No jakos tak wyszlo, ze tez obracam sie w tych "srodowiskach" ;) Ja z kolei daze do tego by uchodzic za calkowitego wariata :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial namiar na jakis cichy zasilacz do 300-400zł daj znac (ale taki co trzyma napięcia i ma realnie conajmniej 350W) Ja od kilku osob (również zwolenników ciszy) słyszałem ze zasiłki BeQuiet są naprawdę ciche. Ale i tak musiałbym je usłyszeć samemu z powodów które opisałeś poniżej. Pozatym nawet BeQuiety mają wentylki ;)

to poczekaj chwile :) jak sie odkuje po slubie to sobie kupie, wpadniesz i posluchasz :)

Masz to jak w banku - jak jest cichszy od Szefa, to tez sobie kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Papst'a 8412 NGLE 80! Rewelacyjny!

Na cooling.pl znalazłem coś takiego: Papst 8412N/2GLE http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...a19ee765af0351d

 

Czy to to samo co podajesz ispider? Bo 1500 obrotów to troche mało i 19,34 CFM. Jak się ma on w porównaniu do Arctic Pro TC?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Papst'a 8412 NGLE 80! Rewelacyjny!

Na cooling.pl znalazłem coś takiego: Papst 8412N/2GLE http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...a19ee765af0351d

 

Czy to to samo co podajesz ispider? Bo 1500 obrotów to troche mało i 19,34 CFM. Jak się ma on w porównaniu do Arctic Pro TC?

 

Pozdrawiam

Ma się tak tak:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...a19ee765af0351d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosc cichego kompa w sumie - najgłosniejsza to jest baracuda 4 :)

Proc-WR IV - bardzo przyjemny coolerek :) wg mnie to pewnie ma 21 dB (skoro baracuda jest głosniejsza)

Zasilacz - Fortronik - tez cichy choc przyspiesza jak sie spoci ;)

Buda - mój najudanszy zakup chłodzenie 2x wentyl z allegro 5zł/szt. Firma która go wykonała to TopMotor - dostawca coolerów dla Anteca :!: ma tylko ten minus ze jest "jednostronny" - taki jak w zasilaczy i jak sie chcego na wdmuchiwanie zamontowac to trzeba takim koszyczkiem operowac (były w zestawia)

Ogólnie to przy kompie spac sie daprzy odpowiednim zmeczeniu (bo tak to mi nawet przeszkadza szum nie wyłaczonych głosników ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam dosc cichego kompa.

 

Tak jak autor tego tematu chcialem miec na tyle cichy komputer aby mozna bylo przy nim swobodnie spac.

 

Na poczatek wymienilem chlodzenie na procku.

Wywalilem mojego starego chalasliwego lecz nad wyraz wydajnego Green Powera i kupilem sobie mocno reklamowanego Silent Breeza II. Niestety troche sie zawiodlem co do wydajnosci tego coolera bo temperatura w porownaniu z moim starym greenem wzrosla o okolo 6 stopni na niepodkreconym procku. Jednak deklarowany przez Glacial Techa chalas na poziomie 20db wydaje sie byc prawda gdyz coolera wlasciwie wcale nie slychac.

Na drugi strzal wymiany poszedl zasilacz. Tak wiec stary zasilacz wymienilem na Fortrona z allegro od MissAni. Pierwsze wrazenie calkiem pozytywne, cicho, stabilnie. Niestey zasilka ta po krotkiej chwili zmienia bieg na drugi i zaczyna robic sie glosno tak ze o spokojnym snie moglem zapomniec. Oddalem Fortrona mojej siostrze i na Allegro znalazlem takie oto cos http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28656802. Teraz dopiero jest cisza. Delta okazala sie strzalem w dziesiatke. Duzy wentylator na zasilaczu jest swietnym pomyslem!

 

Po tych dwóch zmianach slychac juz tylko mojego twardziela ktory wczesniej wydawal mi sie dosc cichy. W najblizszym czasie bede zmienial obudowe i moze jakos uda mi sie zagluszyc charakterystyczny swist Cawiara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jak wyciszyć papsta w zasiłce? czy wycięcie zamiast tych dziurek otworu wielkości papsta ograniczy hałas przepływającego powietrza? i ostatnie może jakiś program który wyłącza ten dzwięk jak komp pracuje np coś się ściąga istnieje? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAPST SUXX

mialem w rece i kompie ze 4 sztuki i wszystkie mialy lozyska powodujace wibracje (mozecie popytac w sklep.tweak.pl) - glcialtech mnie zadowolil czesciowo... jakosc ma podobna do S1 a tanszy - w nocy slychac WSZYSTKO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja miałem 3 pasty w rękach i są bezgłosnę z odległości 1m. Miałem glaciatecha silent breeze i był głośniejszy. Jak wibruje to platiskowe kołeczki sa don niego ten mój w zasiłce nie wiem dlaczego jest dość głośny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... HuntKey wodnego o ile wiem nie zrobi bo bardziej sie oplaca zrobic konwekcyjny (na moje oko przez dodatkowe koszty zwiazane z certyfikacja).....

Kilka dni temu wylądowałem na stronie CPC (nic nie chcę kupować oczywiście) bo zaineresowało mnie to że oni wszędzie piszą że ich zasilacze spełniają wszystkie normy, czyli B i CE. Wydaje mi się to totalnym oszustwem, wzieli codegena z nalepkami, przerobili i piszą że po przeróbce on spełnia wszystkie normy :roll:

Czy ktoś kupił od nich zasilacz i dostał kopię certyfikatu (BBJ) lub chociażby deklarację producenta o zgodność z normami :?:

Jeżeli taki zasilacz nie spełnia tych wymagań to sprzedaż jest niezgodna z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

aby nie robic nowego watku i zwiazanego z tym balaganu postanowilem zadac krotkie pytanko tutaj:

 

Chodzi mi po glowie TT Silent Boost. W testach wypada calkiem dobrze, taki zloty srodek pomiedzy wydajnoscia, a glosnoscia. Opinie userow sa jak zwykle podzielone, pewnie zalezy, kto z czego sie przesiadal... Do mnie jednak ten coolerek w miare przemawia. W opisach mozna wyczytac, ze radzi sobie z pelna gama prockow AMD pod Soc A. Przejde do szczegolow: jego ewentualnym zadaniem byloby schlodzenie Bartona 2800, w miare mozliwosci podkreconego, ale bez ekstrem - 10-12%, czyli jakich 3000-3100. Maniakiem OC nie jestem, ale skoro mozna cos zyskac malym (lub zerowym) nakladem srodkow, to czemu nie ;) Chcialbym, aby na idle nie bylo cieplej niz 35 st., troche pewnie bedzie pomagal fan w obudowie.

 

Stad moje pytanie: czy ktos tego uzywa podobnej lub najlepiej takiej samej ;) konfiguracji i moglby sie ze mna podzielic wrazeniami? Prosze rowniez o wypowiedzi 'uczonych' teoretykow, moze sie dowiem czegos ciekawego... Aha, na super ciszy specjalnie mi nie zalezy (21 dB 'wg. producenta') powinno byc ok, tym bardziej ze aktualnie jade na jakims prehistorycznym tytanie, ktory halasuje mniej wiecej tak, jak termoobieg w piekarniku. Chce tylko, zeby bylo ciszej, ale nie musi byc bezglosnie ;)

 

Napalilem sie co prawada na tego SB, ale moze ktos ma pomysl na cos tanszego o podobnym poziome halasu i tej samej lub wiekszej wydajnosci, i czy to cos zniesie moj dyskretny OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem TT Silent Boost i był owszem, nie zaprzeczę, w miarę wydajny, ale o ciszy nie było mowy - zawiodłem się na nim pod tym względem bardzo; przez jakiś czas używałem zamiast oryginalnego wentyla Spire ClearBlue 2400rpm na 12v i było tak samo wydajnie, a ciszej.

 

Firma TT ma to do siebie, że prawie wszystkie jej produkty generują wg specyfikacji 21dB, co jest bzdurą totalną (nie tylko wg mnie i nie tylko na podst. doświadczeń z jednym coolerem).

 

Nawet za 120zł, ja nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niechcialem zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj, rozebralem wiatrak ktory mial byc niby na lozyskach a moim oczom ukazala sie zwykla tuylejka taka jak byla w starych wiatrakach z zasilacza :/ czy taka tylejke mozna tez nazwac lozyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale myslalem ze te lozyska skladaja sie z 2 czesci zewnetrznej wewnetrznej i miedzy nimi cos jest a dopiero w otwor wewnetzrnej czesci w chodzi pret na ktorym sa opsadzone skrzydla wiatraka, a nie ze bezposrednio tne pret w chodzi w kawalek metalu to raczej chyba neijest lozysko, wszystkie lozyska jakie zman skladaja sie z 2 czesci albo i wiecej kazde lzyskao da sie rozebrac a tego sie nieda bo to jest zwykla rurka :/ i ta zwykla rurka to ma byc super lozysko od AC na ktore niby maja patent :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do poprzedniego watku: kupilem CoolerMastera Vortex Dream 7. Poziom glosnosci (cichosci) w pelni mnie zadowoil, troche gorzej natomiast wydajnosc, na idle mam 38 st., ale na szczescie inne rzeczy, ktore wyczyniam z kompem nie podnosza tempertury wyzej niz 42-44 st. Eehhh... poprzednio mialem 36 w stresie, no ale to byl 1GHz mniej ;) Sprzecik kosztowal 128 pln. Aha, jesli ktos bedzie tego coolerka zakladal na Gigabyta GA7VAX to niestety trzeba 4-5 zeberek skrocic o jakies 2-3 mm, bo inaczej zalozenie jest prawie nie mozliwe, a po zalozeniu zeberka stykaja sie z jakis blizej niezidentyfikowanym obiektem elektronicznym wystajacym z plyty. Poki co jestem zadolony, zobaczymy za pare miechow jak to sie prawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...