Skocz do zawartości
Lukas20

WC eXtreme 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Dołączona grafika

 

Finally po 10 miesiacach pracy w koncu moge spac spokojnie! Moje WC w wersji 3.0 zostalo ukonczone (zostaly chyba tylko 2 dodatkowe katodki lub kilka LED'ow) :D

 

Priorytet to:

:arrow: maksymalna wydajnosc

:arrow: kontrola nad cisza

:arrow: dobra jakosc

:arrow: znosny wyglad

Przy warunku, ze wszystko bedzie w budzie.

 

Wszystko jest dopracowane z dokladnoscia co do kazdego szczegolu. Z punktu widzenia wydajnosciowego sam nie mam sie do czego przyczepic (no moze brak rozdzielacza za CPU, ale to juz sprawiloby zbyt duze komplikacje).

:arrow: optymalne wykorzystanie miejsca (problem byl nawet, zeby katody dobrze wsadzic)

:arrow: 2 nagrzewnice, ktore tez swoje zajmuja

:arrow: shroudy, filtry - norma

:arrow: wiatraki made by PAPST (wyjatek jeden Chiefteca w bocznym panelu i jeden na TT Memory Cooling Kit)

:arrow: Pompa o nominalnej wydajnosci 6m3/h

:arrow: Najkrotsza realnie mozliwa glugosc wezy

:arrow: Dobra cyrkulacja powietrza (nadcisnienie w obudowie)

:arrow: Wszystkie bloki sa wypiaskowane w srodku

:arrow: Calosc wydajniejsza i cichsza od AC

 

Sam juz nie wiem jak moge jeszcze poprawic wydajnosc!

 

No to jedziemy... (komentarze kroje do minimum).

 

Dołączona grafika

Mamy tu widok zewnetrzny ukonczonej budy ze wszystkim wepchanym do srodka.

 

Dołączona grafika

Tutaj juz praktycznie widac wiekszosc ukladu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Tutaj juz widac wszystko prawie jak na dloni.

 

Dołączona grafika

Zblizenie na najwazniejsza czesc WC.

 

Dołączona grafika

Po lewej serce calego ukladu, po prawiej HC + shroud + PAPST 172mm

 

Dołączona grafika

Front bez plastikow. Widac tez ile kurzu zbiera sie przez 3 tygodnie pracy.

Mozna tez zauwazyc podswietlenie kratki za pomoca 6 diod.

 

Dołączona grafika

To juz sa zdjecia bardziej artystyczne. Buda z calym podswietleniem. Zdecydowana wiekszosc to diody, gdyz daja swiatlo punktowe i pozawalaja na zabawe kolorami.

 

Dołączona grafika

Zblizenie na czesc dolna.

 

Dołączona grafika

Zwroccie uwage na top URIEL'a 2. Podziekowania dla Macka i Krzyska za grawerowanie oraz specjalne umiejscowienie otworow pod diody :wink:

 

Dołączona grafika

Katoda UV 10cm niewiele daje :/. Dzieki diodom w topie oraz UV Dye-Lite efekt jest swietny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Blok na mosfet i druga katoda.

 

Dołączona grafika

UV Dye-Lite i diody znacznie poprawiaja wyglad Weland'a.

 

Dołączona grafika

Znany juz z wczesniejszych wersji Rheobus + podswietlany rezerwuar od DD, ktory akurat w moich warunkach spisuje sie dosc srednio

 

Dołączona grafika

Kiszen na dysk tez dostala podsiwetlenie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Heater Core ma zbiorniki pomalowane na srebrno. 3cm shroud z pleksi jest podswietalny 2 bialymi diodami.

 

Dołączona grafika

Tak wyglada podswietlona buda razem z oknem.

Blacha oraz szklo byly ciete maszyna CNC za pomoca wody - ksztal jest idealny!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Swiecacy przod razem z mordka.

 

Dołączona grafika

Glowne centrum dowodzenia.

 

Dołączona grafika

Z tego jestem bardzo dumny, bo wyszlo idealnie. Naprawde nie mam sie do niczego przyczepic.

 

Na koniec podziekowania:

:arrow: Mate i Discotech - od ich sprzetu zaczynalem, nadal mam troche ich sprzetu

:arrow: Popixs i Witch - wytrzymali moje marudzenie, ponaglanie i wielka niecierpliwosc

:arrow: Michal Z - piaskowanie blokow

:arrow: Hubert i Krzysiek - water cutting

:arrow: D&M&G&B - aparat cyfrowy do tych fotek

:arrow: wiele innych osob, ktorych nie sposob tutaj wymienic

 

 

Pytania, sugestie, komentarze mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to za parę minut znów się pojawią. Już sobie przygotowałem folder, do którego je ściagnę 8) Tylko nikogo nie wołaj, bo się transfer wyczerpie zanim zassam. :P

 

Update: No, większość fotek udało się zapisać na dysk. :mrgreen: Za godzinę dokończę. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko naprawde fajnie :)

Ale jak dla mnie to przegioles z ta instalacja :)

Idea WC for me jest cisza :) a tu sie naliczylem paru wentyli - choc jak piszesz papsty itd wiec raczej wielce nie szumia .. ale jednak moga byc slyszalne - zapewne poziom halasu bedzie zblizony z zestawem wyposazownym w zalmana CU lub nawet glosniejszy.. malo to dla mnie logiczne

 

Ta konstrukcja.. istny labirynt :) jak ci cos pocieknie to nawet sie nie zorientujesz gdzie :) lub jak cos padnie to bedziesz musial rozpruc wiele elementow zeby sie do czesci dobrac :)))

 

Co do ilosci diodek i przewidywanych katod to sie nie wypowiem bo ponoc o gustach sie nie dyskutuje :)

 

Da sie tam chociaz dysk wyciagnac bez demontowania wc ?

 

Chwali sie oczywiscie ilosc wlozonej pracy ale niestety dla mnie jest to przerost formy nad trescia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wygląd duzy plus

Za wydajnośc raczej też

Za cisze nie za bardzo

Za praktyczność minus, ale moze on w cale nic nie wyjmuje z kompa co dzien. a widze kieszeń na dysk i drugi dodatkowy w bucie, wię raczej tego z budy trudno by było wyjąć ale jest przenośny, więc aż takiego malutkiego minuika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Żniwiarz > dzieki ze zapodales fotki na swoj serwer. Zaraz postaram sie je wrzucic na neo.

Co do kosztow to wole nie myslec. Na pewno cos kolo 1k, ale wiecej jest tu wlasnej pracy.

 

RaF > PCI wyjmuja sie normalnie. Nawet Audigy (na samym dole) da sie wyjac bez wiekszych problemow. Na pewno ze wzgledu na blok nie wejdzie juz zadna PCI.

 

MichalP [xsrx] > albo cisza albo wydajnosc :/

Jesli potrzebuje ciszy to wlaczone sa tylko 3 gorne PAPST'y 120mm na 6V + PAPST 8412NGL 8V na HDD - i to jest wlasnie cisza!!! z 1m zadnej roznicy. Na pewno 3x120mm 6V jest cichszy nic PAPST 8412NGL 12V.

W warunkach normalnej pracy:

PAPST 172mm - 12V

3x PAPST 120mm - ~7,5V (slychac troche szum powietrza jak przeplywa ono przez filtr)

PAPST 8412NGL + TT Mem - 12V

2xPAPST 8412NGL (wydmuch z tylu) + Chieftec (bok) - 7V

Chiftec ma mozliwosc pracy 0V, 12V lub tyle ile maja tylne. Molex byl nie do zniesienia, wiec wszystko dziala na styk (po zamknieciu obudowy styki sie dociskaja i mamy zasilanie bez metrow kabelkow).

Co do labiryntu to niestety masz racje :/

Dysk wyciaga sie tez bez najmniejszych problemow :)

 

Niestety, ale mala praktycznosc jest spowodowana tylko tym, ze mialo byc wszystko wypas. 2 chlodnice, 4 bloki, niekonwencjonalna pompka komplikuja troche uklad, ale trudno - ma byc EXTREME :)

 

BTW to dodam, ze wszystkie bloki sa polakierowane (uprzedzajac pytania oczywiscie tylko w miejscach gdzie sie niestykaja z woda lub chlodzonym elementem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jestem pod wrazeniem. tak napakowanej budy jeszcze nie widzialem ;) widze, ze duzo sie przy wszystkim napracowales i za to Ci chwala.

 

nie podoba mi sie kilka 'rzeczy: upakowana buda, grile/filtry na topie budy, ilosc zastosowanych kolanek, ilosc zastosowanych wiatrakow, oswietlenie. poza tym wszystko gitara.

 

mam pytanie: czy Halm nie przenosi drgan na obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorn > co za herezje :) Pokaz mi inny system WC w budzie (tylko WC, bez peltow i CF), ktory bedzie wydajniejszy.

Przy podlaczonym samym bloku na CPU temperatura wody w trybie cichym (wiatraki puszczone na niskich obrotach) ma ~1,2*C powyzej otoczenia (wynik rekordowy to 0,2*C). Dla duzej miedzianej 12V bylo to 2,8-3,5*C.

Samo zastosowanie mocniejszej pompy zmniejszylo temperature na CPU o 1-2*C (drugi bieg jest optymalny). Zapewne wzrost wydajnosc byl wiekszy, ale zostal przyhamowany wiekszym cieplem wydzielanym przez pompe.

Dodatkowo takie umiejscowienie pompy daje jej w miare dobre chlodzenie.

 

un_ix > zalozenie bylo takie, ze wszystko ma wejsc do budy, wiec przy tylu elementach musi to byc wszystko napakowane - nie ma innego wyjscia.

Co do topu budy to sa to standardowe filtry. Mozna bylo zakladac normalne grille, ale wtedy trzeba by bylo ofiltrowywac wiatraki, co wygladaloby malo estetycznie. Musze sie zapytac u importera ile kosztuja filtry PAPST'a (zapewnie znacznie lepsze niz te).

Witrakaow jest duzo, ale wlasnie od tego jest rheobus, zeby mozna bylo miec nad wszystkim kontrole. Przy samym passivie temp. wody nie przegracza +15C ponad otoczenie, co i tak jest niezlym wynikiem biorac pod uwage fakt, ze wszystko jest w srodku.

Oswietlenie - kwestia gustu. Mi sie bardziej podobaja led niz katody.

Kolanka byc musza. Nie da sie zrobic skomlikowanego ukladu na samych wezach - nie ma nawet najmniejszych szans.

Ostatnio wyczailem w sklepie najprawdziwsze silikony (bez porownania do eheim'a!). Problem w tym, ze maja kolor mleczny :/ Mozna jeszcze sprobowac zalatwic ClearFlex'a ale ciezko bedzie z rozmiarem 16/20-22.

 

HALM prawie nie przenosi drgan. Tzn. w przypadku pomp CO wazne jest dokladne ustawienie osi wirnika w pozycji rownoleglej do poziomu. U mnie czolo jest podpierane za pomoca sruby, wlasnie po to, zeby minimalnie mozna bylo ow poziom regulowac. Sama podstawka od spodu ma gume dzieki czemu praca pompy nie jest slyszalna (zdecydowanie lepiej niz EHIEIM 1250).

Moze jak bede mial czas to poszukam jakies maty silikonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem. napakowania tej budy, ale IMHO torche nieladnie to wyglada. Wydajnosc robi wrazenie, ale tak jak ktos juz pisal, ciezko Ci bedzie cokolwiek wymienic w kompie bez totalnej rozbiorki :D :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Woził wilka razy kilka.. powieźli i wilka ;-)

Lukas20: heh zawsze Ty sie strasznie czepiasz.. i masz za swoje ;-)

 

A na powazne. Nie wiem o co im wszystkim chodzi. Kawał dobrej roboty. Zestaw robi wrazenie na maxa. 2 chlodnice, mega pompka i wszystko w budzie. Napisałęś że zależy Ci na Extreme a nie na ciszy (nad którą panujesz). Wiec nie wiem o co chodzi... Poza tym stwierdzenie, ze duzo roboty przy wymianie płyty.. no tak.. jak ktos raz w tygodniu zmienia płyte to faktycznie problem. ;-) Dla mnie full respecta za calosc w srodku.

 

No i nie rozumiem dlaczego pojechano z Tobą za diody. Są tanie i dają świetny efekt (punktowo i dosyć Ciekawie kolorystycznie).

 

Reasumując. Nie w moim typie (na razie nie interesuje sie w extrem) ale kawał pożadnej, przemyslanej roboty. GRATULUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac juz jestem skrzywiony, bo tak sie przyzwyczailem do tej plataniny, ze mi sie to podoba.

Ale jak juz pisalem super priorytetem jest tutaj wydajnosc (wlasnie dlatego bede robil zasilacz 48V :))

 

Wie ktos moze czy w Polsce da sie gdzies kupic katody 20cm? Na zachodzie takie sa a u Nas tylko 10 lub 30, a jak sie mozna domyslec 30 nie mam jak wsadzic.

 

BTW to patrzac na zdjecia to widze, ze w rzeczywistosci jest troche jasniej w srodku. Mimo wszystko diody nie powoduja efektu, ze w nocy caly pokoj jest jasny.

Dodatkowo cale oswietlenie da sie wylaczyc (katody ON/OFF, diody wszystkie ON/tylko bloki ON/wszystkie OFF).

 

Jedna z najlepiej zrobionych rzeczy jest tutaj okno (wielkie podziekowania dla Huba i Krzyska!!!). Krawedzie idealne, wszystko jest tutaj perfekcyjne! Nawet ta uszczeleczka mimo iz nie jest potrzeba bo nie ma zadziorow wyglada nawet niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woził wilka razy kilka.. powieźli i wilka ;-)

Lukas20: heh zawsze Ty sie strasznie czepiasz.. i masz za swoje ;-)

Czepiam sie na ogol spraw wydajnosciowych, bo prawie zawsze da sie zrobic cos lepiej - nitk na razie specjalnie braku wydajnosci mi nie zarzuca :)

Kwestie estetyczne to juz wolny wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie, bardzo ładnie ale dla mnie to troche nie realne bo za często coś w kompie mieszam więc by mi przeszkadzało. Ja już robie rev3 mojego WC to też sie zaprezentuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za wyglad, przyznam ze bardzo mi sie podobaja te kilometry rurek i wezy. Diody swiatelka punktowe zdecydowanie lepsze niz katody.

Jestem pod wrazeniem wykonanej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20: Na Tweaku zawsze ktos sie czegos czepia.. kwestia przyzwyczajenia.

 

A Twoje rev.. wygląda bardzo niegrzecznie ;-) I jednym sie to bardzo podoba a innym nie. Ich strata ;>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie musi sie podobac! To ma chlodzic jak szalone :)

 

Blok na HDD (barracuda stala sie baaardzo wyraznie slyszalna) i WC'owanie zasilacza sa kwestia paru miesiecy.

 

BTW:

1. ktos ma moze w domu katode UV i jakas kolorowa?

2. ktos wie gdzie mozna kupic detalicznie maty silikonowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kawal dobrej i solidnie wygladajacej roboty w 100% osiagnoles zalozony cel ( extreame wydajnosc ) o to chodzi , wyglad zszedl na dalszy plan ale i tak wyszlo bardzo dobrze , zawsze bedzie jakies ale ja tez nie zrobie nigdy tak napchanej budy bo osobiscie to patrzac do srodka bym sie klaustrofobi nabawil :D lubie przestrzen :P ale wielki respect dla ciebie ,

 

Ps ja mam narazie tylko 2xkatodki 30 cm UV , jada do mnie moje diody Uv , ale zamawiam rowniez 2x katodki niebieskie ( uv wyglada fajnie ale za malo oswietla bude w srodku do oswietlenia najlepsze sa kolorowe katodki a uv tylko dla efektu rzeczy reagujac na ich swiatlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat UV powiem tak: mam te 2 katody, ale sa dosc slabe. Moze to wina tego, ze maja tylko 8cm dlugosci (tyle ma ten precik). Z jednej strony daja dosc malo swiatla co jest OK, ale z drugiej ma ono kolor niebieski, anie mocno fioletowy.

 

Sprawdzalem na przedmiotach UV sensitive i znacznie lepiej reaguja one na diody LED niz na katode!

 

Z jednej strony moze lykne jeszcze 2x10cm (szkoda, ze w Polsce nie ma 20) albo dodam pare LED'ow. Mam jeszcze 2 slabo doswietlone miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem w WC nie jestem, ale mi sie ten zestawik podoba. Wydajny jest na pewno, a to chyba najwazniejsze w WC :wink:. Faktycznie sporo tego upchane jest w obudowie, ale chyba inaczej ciezko byloby to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...