Skocz do zawartości
JIMMYtm

srebrny bloczek

Rekomendowane odpowiedzi

to ja jestem ten LESZCZ co sie wystraszyl waszego chrzanienia... myslalem ze pisza tu w miare powazni ludzie a nie losie ktorzy tocza z w miare powaznych rzeczy beke... i tak kupilbym ten blok bez wzgledu na cene, a teraz dzieki WAM nie kupie go wcale, a szkoda bo wasz kolega mogl na mnie zarobic... a teraz  [gluteus maximus].

trzeba się było mnie zapytać albo sprzedającego ... a tak wyszedłeś na leszcza (no jak w przedszkolu - bo on powiedział ...)

Tak na marginesie - gość nie zarobi na tym bloczku nawet jak ktoś zapłaci 300PLN ... same koszty przygotowania formy to >250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z poigrzebu i interesow jaj sie nie robi. Tak jestem leszczem. robie pierwsze WC i chcialem by blok wszytsko bylo idealne... a tu nagle... BUM, moze nie jestem bystrzacha i nie poznalem sie na waszym poczuciu humoru.. bardzo zaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z poigrzebu i interesow jaj sie nie robi. Tak jestem leszczem. robie pierwsze WC i chcialem by blok wszytsko bylo idealne... a tu nagle... BUM,  moze nie jestem bystrzacha i nie poznalem sie na waszym poczuciu humoru.. bardzo zaluje.

my tu nie robilismy interesow tylko czekalismy na wyniki a poza tym nie mozna caly czas byc sztywnym jak fallus w czasie erekcji. czlowiek musi sie posmiac.

 

Widac RaF bylismy przekonujacy skoro ten koles uwierzyl i inni forumowicze takze ;] :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf i niemiec, jesteście tu stałymi forumow2iczami, i ludzie wchodzący tu raczej liczą sie z waszym zdaniem, jak np ja powiem że bloczek x jest super to ludzie beda sie zastanawiali, ale jak ty albo raf powiecie że bloczek x jest super to dla większości będzie on super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Bloczek jest do bani. Przecieka, miedź jest niemierzalnie gorsza niż srebro. Bloczek ten to drożyzna i amatorszczyzna.

Za ułamek tej ceny można kupić opatentowany bloczek renomowanej firmy CPC z bulgatoryzatorami i dyszami ventury.

Może dzięki temu kupię go taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma się rozumieć że Mate by oczywiście zrobił nukleona w wersji srebrnej... Tak żeby nie było niedomówień :oops:

A tak wogóle to chodziło tylko do celów porównawczych... nie komercyjnych...

w kwesti tylko czy ma jakikolwiek sens wykonywanie bloczku ze srebra... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramique nie lubię bo wypływa

Ciekawa rzecz piszesz. Ceramique jest wlasnie swietnie sie trzymajaca pasta. Nie rozlasi sie wcale, ale moze do oporu tego nakladasz?

=/

Przestań proszę Cie ... wycisnąłem całą tubkę - za dużó ?? :wink:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=62365

Ceramique ma tendencję do wypływania przy wyższych (>50 stopni) temperaturach i tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bloczków srebrnych - wcale ta sama konstrukcja nie musi być lepsza, dla srebra. Inna będzie optymalna grubość dna, finów itd. srebra, a inna dla miedzi.

 

Srebro daje większe pole do manewru - można zrobić np. dłuższe finy (co przy frezowaniu znacznie zwiększyłoby ilość odpadów i tym samym koszt).

 

A tak swoją drogą (pytanie do producentów bloczków). Czy ktoś policzył koszt wyprodukowania np. 100 szt bloczków odlewanych ze srebra vs. frezowane?

 

Tak się też zastanawiam, czy nie dałoby się zrobić tak, żeby sreberko było tylko tam, gdzie są przydatne jego właściwości? Przecież przy konstrukcji typu Uriel wystarczy, by srebrna była tylko mała część podstawy z finami (+ powiedzmy 3mm dookoła). Reszta może być z dowolnego materiału. Czy srebrem nie dałoby się jedynie uzupełnić tego "pracującego" fragmentu w "obudowie" z plexy, żywicy, stali czy dowolnego innego materiału??

 

Tak sobie tylko kombinuję, że użycie srebra może nawet zmniejszyć koszty materiałowe a przy seryjnej produkcji również koszty obróbki.

 

A IMVHO gdyby cena była podobna do topowych, miedzianych bloków, to nawet przy podobnej wydajności (a jest IMHO szansa na lepszą o kilka procent) mógłby to być hit (zarówno krajowy jak i eksportowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą (pytanie do producentów bloczków). Czy ktoś policzył koszt wyprodukowania np. 100 szt bloczków odlewanych ze srebra vs. frezowane?

100g x cena za 1g srebrnego złomu - ktoś wie po ile jest srebrny złom ??

 

 

Tak się też zastanawiam, czy nie dałoby się zrobić tak, żeby sreberko było tylko tam, gdzie są przydatne jego właściwości? Przecież przy konstrukcji typu Uriel wystarczy, by srebrna była tylko mała część podstawy z finami (+ powiedzmy 3mm dookoła). Reszta może być z dowolnego materiału. Czy srebrem nie dałoby się jedynie uzupełnić tego "pracującego" fragmentu w "obudowie" z plexy, żywicy, stali czy dowolnego innego materiału??

A widziałeś bloczek z aukcji ??

Ja tam widzę tylko niezbędne minimum materiału ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100g x cena za 1g srebrnego złomu - ktoś wie po ile jest srebrny złom ??

Nie. To jest cena materiału. Przy czym można założyć, że przy srebrze nie ma odpadów (których przy frezowaniu miedzi jest sporo).

Trzeba dodać jeszcze zrobienie formy i odlania.

 

A widziałeś bloczek z aukcji ??

Ja tam widzę tylko niezbędne minimum materiału ...

Oczywiście widziałem (i w tej chwili też na te zdjęcia patrzę). IMVHO dałoby się jeszcze zmniejszyć ilość sreberka - jeżeli mnie perspektywa nie myli, to powierzchnia srebrna jest większa od biletu. A wystarczyłaby z 4x mniejsza.

 

Może pomysł z czymś, w rodzaju srebrnego wkręta o bardzo głębokim gwincie byłoby tanim i wydajnym rozwiązaniem? Gdzieś już podobny patent widziałem - tylko, ze miedziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

100g x cena za 1g srebrnego złomu - ktoś wie po ile jest srebrny złom ??

Nie. To jest cena materiału. Przy czym można założyć, że przy srebrze nie ma odpadów (których przy frezowaniu miedzi jest sporo).

Trzeba dodać jeszcze zrobienie formy i odlania.

 

Dzizus - no przecież nie jestem dałnem i zdaję sobie z tego sprawę ...

Chodzi o to, że znam mniej więcej cenę miedzi (ok 25pln/kg) a nie znam ceny złomu srebrnego (srebra)

 

Co do łączenia srebra z innymi materiałami w bloczku - pewnie byłoby przy tym sporo kłopotu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramique ma tendencję do wypływania przy wyższych (>50 stopni) temperaturach i tyle ...

>50*C kazda sie zacznie rozlazic, ale przy moich nie wiekszych niz 40*C jest idealnie tam gdzie polozylem :-P

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gielda.onet.pl/s,864328,wiadomosci.html

 

"[...] Budżet na rok 2004 zakłada także, iż średnioroczna cena miedzi wyniesie 2000 dolarów za tonę, średnioroczna cena srebra - 161 dolarów za kilogram,[...]"

 

Czyli wychodzi na to, że srebro jest 80x droższe od miedzi. Więc nawet, gdyby do wyprodukowania bloku zużyć 1/10 wagi miedzi, to się jeszcze nie opłaca (chyba, że cena obróbki byłaby aż tak drastycznie niższa). No, i technika odlewania daje inne możliwości, niż frezowanie – może bloki byłyby wydajniejsze nie tylko dzięki materiałowi, ale też dzięki konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wawelski, mysle ze pchanie sie w srebro ma tylko sens jesli wlasnie skorzystac z jego innych wlasciwosci i mozliwosci latwiejszego odlewania. Przy frezowaniu niestety kazdego materialu dochodzimy do granicy mozliwosci. Sama zamiana nawet czesci bloku na srebrny jak dla mnie jest bez sensu, zysk bedzie praktycznie zaden, a skomplikowanie calego procesu sporo wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...