Skocz do zawartości
romek

Problem z drukarka EPSON-a

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś dostałem drkuare EPSONA Stylus Color 300, drukowała dobrze aż do skończenia tuszu. Zwlekałem z kupnem tuszu z powodów finansowych, zapomniałem i nie dawno potrzebowałem wydrukować dokument, zakupiłem zamienik JETTEC-a, glowice udrożniłem gorącą wodą, wysuszyłem. Zamontowałem kartridz w kasecie i wszystko git. Zainstalowałem stery, drukarka po zamontowaniu nowego tuszu robi automatyczne czyszczenie głowicy. W kartridz ma 4 kolory podstawowe wiec kiepsko jak jeden się skończy no ale cóż. Sprawdziłem sobie wydruk czterech kolorów i czerwony wogule się nie drukował a inne nie drukowały w pełni. To znów czyszczenie wodne i suszenie. Po takiej operacji jednak drukara nie drukuje już nic jak by nie było tuszu. Tusz sprawdziłem i jest drożny więc to nie jego wina. Pojemnik z tuszem nie ma wbudowanej głowciy tylko ów głowica jest w kasecie, w którą jest wkładany pojemnik z tuszem.

 

Może wiecie jak zmósić tą drukare do pracy bo szkoda mi pieniędzy, które wydałem. Może jakaś złota rada.

 

THX 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to nie pojemnik mało jest to możliwe. Nic na to nie wskazywało.

 

Co do czyszczenia wodką (narodowym trunkiem Polaków) to nie zabardzo wiem jak.

Myślisz, że wyciągnie zaschnięty tusz.

 

Moja metoda wyciągania zaschniętego tuszu z głowicy był prosty, brałem naczynie (głebszy talerz), wkładałem kasete głowicą do dołu. Zagotowałem wodę do wrzenia, poczekałem aż ostygnie do 80 C i wlewałem ją do talerza. Wyniku zmieszania się cieczy tusz był wyciągany. Tylko do bardzo zaschniętego tuszu jest to mało skuteczne. Znacie lepszy sposób. Proszę o jakieś podpowiedzi i sposób ich wykonania.

 

Rozmowa jest o drukarce:

Epson Stylus Color 300

Dołączona grafika

 

I tuszu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...