Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dołączyłem do waszego grona towarzysze ,dokładnie pół godziny temu wróciłem z Kraka (dokładnie PCP) z DFI infinity ,mam nadzieję ,że będę szczęśliwym posiadaczem niej (tzn będzie sprawna :) )

Jutro zacznę instalację ,bo jestem bardzo wymęczony tą podróżą (cały dzień w trasie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyłem do waszego grona towarzysze ,dokładnie pół godziny temu wróciłem z Kraka (dokładnie PCP) z DFI infinity ,mam nadzieję ,że będę szczęśliwym posiadaczem niej (tzn będzie sprawna :) )  

Jutro zacznę instalację ,bo jestem bardzo wymęczony tą podróżą (cały dzień w trasie)

Witam cie w naszym gronie Samone3 :) bardzo dobry wybor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Edit

Przyznam, że to był na prawde żałosny post.

Wszystko wskazuje na to, że po prostu nie udało się z jakiegoś powodu wgrać biosu (stąd brak jakich kolwiek zmian w możliwościach OC oraz ekranie postu) :roll:

 

Sytuacje poprawił nawet firmowy biosik w najnowszej wersji (bez żadnych ekstramalnych napięć mam teraz FSB 240).

A ja panikowałem, że płyte trafiłem denną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster

a ktory to biosik wgrywales i bylo tak zle

Ten z podanej przez Ciebie strony w folderze "DFI-INF-1218-5035-T" o nazwie "N24IDC18.BIN" (btw. strasznie stary ten bios....)

 

Wcześniej jeszcze raz podszedłem do tego biosu myśląc, że zrobiłem wcześniej coś źle, efekt ten sam co poprzednio z paroma dodatkowymi atrakcjami :evil:

 

Po zrobieniu takich samych ustawień jak na firmowym -które były stabilne (FSB 240, mnożnik 8, vcore 1.7V, napiecie chipsetu 1.8V, napięcie pamiątek 2.9V, timingi 3-3-4-11, mniej wiecej coś takiego) skończyło się na nieodpaleniu płyty na co nie pomogły: reset cmosu, wyjęcie bateryjki i odcięcie zasilania, wszystko powtarzane wielokrotnie bez skutku.

 

W końcu wpadłem na pomysł by zdjąc zworke koło chipsetu, co sprawiło sutawienie FSB 100 i uruchomienie się kompa. Jednak nie chcąc się bawic w ustawienia tylko chciałem móc jak najszybciej uruchomić wingroze, by nagrać wcześniejszy bios na dyskietke, wcisnołem "load optimized defaults", później save&exit...

...I tyle widziałem swoją płyte główną, zdechła i nic jej nie pomaga. :cry:

(takim sposobem miałem to za co zapłaciłem - wysokie FSB- ledwo przez 20 minut)

 

Teraz się tylko zastanawiam czy oddać ją do serwisu, czy raczej poszukać kogoś z programatorem do biosu.

 

PS. Na tej stronce (http://members.lycos.co.uk/riker1986/Biosy%20Infinity/Bios%20Version%2012-18/ ) jest chyba jakaś pomyłka, ponieważ w obydwu odnośnikach jest ten sam bios, a nie jest on raczej szczególnie dobry do OC (a raczej wręcz przeciwnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informacje o tym biosie.

 

"BETA BIOS: N24IDC18.bin

 

Explanation for the file name of the BIOS:

 

"N"Force "2" Ultra "4"00 "I"nfinity "D"FI

"C" (12 in hex, which means the twelfth month of the year) "18" (Date 18)

 

Disclaimer :

This is a BETA BIOS for the DFI NForce2 Ultra Infinity motherboard.

Please use it at your own risk. DFI is not responsible for any damage

as a result of using this beta BIOS.

 

Key Changes Since The 11-27 BIOS (11-27 BIOS is an OFFICIAL BIOS) "

 

Tragedia, teraz dopiero widze, że sie wpakowąłem w podstarzałą bete :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie spoko się sprawuje ten bios 240* 10 z Apic włączonym

tylko ramy(512 hynixów) niestety na optimize i wiatrak na ramie ,bo napięcie 3,3v ,z drugiej strony na solteku na 232 te ramy mi sypały błędami w GM ,więc jestem z niej jak narazie zadowolony

Ogólnie ta płytka sprawiła na mnie wrażenie solidnego produktu ,jedyne wady to instrukcją (o litości) i dziwne rozmieszczenie niektórych rzeczy na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie spoko się sprawuje ten bios 240* 10 z Apic włączonym

tylko ramy(512 hynixów) niestety na optimize i wiatrak na ramie ,bo napięcie 3,3v ,z drugiej strony na solteku na 232 te ramy mi sypały błędami w GM ,więc jestem z niej jak narazie zadowolony

Znaczy, co? Twoje hyny (1x512? 2x256?) potrzebują do 240MHz 3.3V? A przepraszam jakie timingi? Raz, że dramat (pewnie pamięci), dwa, przy tym napięciu to się nieźle pocić muszą, tak bez wdzianka żadnego, i ciesz się, że chłodne dzni nadchodzą...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o to chodzi ,że są one badziewne trochę i dlatego ten wiatrak 80-tka i takie napięcie ,ale co poradzę ponoć wszystkie z tego roku coś się pogorszyły

PS są to 1*512 ,

A dramat to ma zaitsev ,bo z tego co mi napisał to poza 210-220 nie może wyjść (też 512 hynixów i infinity)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I tyle widziałem swoją płyte główną, zdechła i nic jej nie pomaga. :cry:

(takim sposobem miałem to za co zapłaciłem - wysokie FSB- ledwo przez 20 minut)

 

Teraz się tylko zastanawiam czy oddać ją do serwisu, czy raczej poszukać kogoś z programatorem do biosu.

Ta płytka lubi udawać martwą,więc zanim oddasz ją do serwisu proponuję spróbować to,co opisywałem w jednym z postów na wcześniejszych stronach. I tak jeszcze przy okazji,to radzę się przyzwyczaić - DFI ma swoje humorki i czasami robi "zdechł piesek" pomimo,że Pan jej nie kazał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie śmigam na oficjalnym 19/6/2004 i nie jest źle, ale myśle o zmianie go na Evilius lub hell fire(ten co Zulusman miał na 270FSB) ew. tic tacka, ale to dopiero jak zakupie Zalmana CNPS7000A-Cu i nowy zasilator.

 

Edit/

 

Zulsuman możesz podać mi link do tego biosu na którym osiągnołeś FSB270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...I tyle widziałem swoją płyte główną, zdechła i nic jej nie pomaga. :cry:

(takim sposobem miałem to za co zapłaciłem - wysokie FSB- ledwo przez 20 minut)

 

Teraz się tylko zastanawiam czy oddać ją do serwisu, czy raczej poszukać kogoś z programatorem do biosu.

Ta płytka lubi udawać martwą,więc zanim oddasz ją do serwisu proponuję spróbować to,co opisywałem w jednym z postów na wcześniejszych stronach. I tak jeszcze przy okazji,to radzę się przyzwyczaić - DFI ma swoje humorki i czasami robi "zdechł piesek" pomimo,że Pan jej nie kazał :lol:

Jeśli chodzi o to, co jest pod koniec strony 27 tego topicu - już próbowałem :(

Co prawda najpierw bez użycia insert, ale póxniej juz chyba tak.

Zworka ograniczając OC = zworka przestawiająca FSB na 100?

Jak pisałem - raz jeden płyta mi się odpaliła po jej zdjęciu, wgrałem w tedy defaults i już więcej nie wystartowała :(

 

Może akurtat Twoja kombinacja pomoże, nie zaszkodzi spróbować. Lepsze to niż wożenie płyty autobusem do serwisu (pewnie dojechał bym bez niej ).

 

Pozatym spróbuje tej metody : "Zrób gdzieś format dyskietki format a: /s skopiuj awdflash.exe, nowy plik z biosem (jako bios.bin) i autoexec.bat. W pliku autoexec.bat zrób tylko wpis:

Cytat:

awdflash.exe bios.bin /py/sn/cd/cp/cc/r "

 

PS. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co do tego jak mi pomóc to niech pisze jak najszybciej, ponieważ za jakieś 30 minut kończy mi się czas w kafejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie spoko się sprawuje ten bios 240* 10 z Apic włączonym

tylko ramy(512 hynixów) niestety na optimize i wiatrak na ramie ,bo napięcie 3,3v ,z drugiej strony na solteku na 232 te ramy mi sypały błędami w GM ,więc jestem z niej jak narazie zadowolony

Ogólnie ta płytka sprawiła na mnie wrażenie solidnego produktu ,jedyne wady to instrukcją (o litości) i dziwne rozmieszczenie niektórych rzeczy na płycie

PS są to 1*512 ,  

A dramat to ma zaitsev ,bo z tego co mi napisał to poza 210-220 nie może wyjść (też 512 hynixów i infinity

Nie chce Cie martwić ale...to bida straszliwa.

Na tym biosie też nie wyszedłem poza 222 (nawet asynchro nie szło).

Po zmianie na najnowszy ofiocjalny miałem tak jak pisałem : FSB 240, napiecie chipsetu 1.8V, napięcie pamiątek 2.9V, timingi 3-3-4-11. Sądze, ża na takich ustawieniach wyciagnoł bym więcej ale...pokusiłem się na badziewny bios :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,zworka ograniczająca o/c,to jest ta sama zworka od FSB 100 :)

Co do kombinacji,to ważne,żeby wykonać dokładnie tak,jak opisałem (btw,clear CMOS'a dobrze jest robić przez jakąś minutę/półtorej)

 

PS.Tak nawiasem jeszcze,to bezproblemowo powinieneś dojechać z FSB do 250MHz na standardowym zasilaniu chipsetu (czyli 1.6V). Aczkolwiek,jeśli dobrze pamiętam,to Zulusman na standardowym napięciu NB dojechał do 270...

 

PS2.Może głupio spytam,ale czy gdy wyjąłeś zworkę anty-o/c,to czy przy ustawieniu defaultowym doczekałeś do tego,aż płytka zback-up'uje sobie BIOS'ik? Bo to jest dość ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - może głupio spytam (chociaż podobno nie ma głupich pytań... :lol: ),ale czy gdy wyjąłeś zworkę anty-o/c,to czy przy ustawieniu defaultowym doczekałeś do tego,aż płytka zback-up'uje sobie BIOS'ik? Bo to jest dość ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - może głupio spytam (chociaż podobno nie ma głupich pytań... :lol: ),ale czy gdy wyjąłeś zworkę anty-o/c,to czy przy ustawieniu defaultowym doczekałeś do tego,aż płytka zback-up'uje sobie BIOS'ik? Bo to jest dość ważne.

Spodziewałem się jakiegoś błędu (zapomniałem, że po bios checksum error łądują się defaults :oops: ), więc gdy tylko zobaczyłem działający ekran postu wszedłem do cmosu, załadowałem "optimized defaults" i restarcik.Czyli odpowiedź brzmi : nie zaczekałem na backup.

 

Czy zrobiłem coś bardzo głupiego? :)

 

/Edit Za 4 minuty (u mnie jest 15:31) kończy mi się czas więc chyba nie poznam odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba zaczekać z wyłączaniem kompa na "Backing up BIOS...OK!" - pokazuje się zaraz przed ładowaniem systemu. Bo w przeciwnym razie,z tego co zauważyłem, po prostu ustawienia się nie zapisują... No ale nic,pewnie już tego nie przeczytasz,jednakże w moim postcie na stronie 27 opisałem to wszystko w miarę dokładnie,więc jeśli z tego skorzystasz,to płytka powinna odżyć :) (jeśli nie,to znaczy,że BIOS jest zchrzaniony i wtedy tylko serwis,albo ktoś z programatorem...)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba zaczekać z wyłączaniem kompa na "Backing up BIOS...OK!" - pokazuje się zaraz przed ładowaniem systemu. Bo w przeciwnym razie,z tego co zauważyłem, po prostu ustawienia się nie zapisują... No ale nic,pewnie już tego nie przeczytasz,jednakże w moim postcie na stronie 27 opisałem to wszystko w miarę dokładnie,więc jeśli z tego skorzystasz,to płytka powinna odżyć :) (jeśli nie,to znaczy,że BIOS jest zchrzaniony i wtedy tylko serwis,albo ktoś z programatorem...)

Pozdrawiam

No cóż, w starej kurtce znalazłem kolejne 3 zł by je od razu wydać na kafejke :lol:

Metoda ta niestety nie zadziałała.

Jeszcze spróbuje metody z automatycznym flashem biosu. Jendak jest wieeelce mało prawdopodobne by to zadziałało, ale jestem zdesperowany i zdeterminowany :)

 

Poszukam jutro na WGE kogoś z programatorem, a jak nie zjade to od razu do serwisu i kolejne tygodnie bez kompa :/

 

Naprawde trzeba mieć szczescie by zwalić bios takim czymś :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze,że nie działa (od razu mówię,że automatyczny flash Ci nic nie da,bo przecież cokolwiek musiałoby Ci ruszyć...), ale cały czas mam przeczucie (hehe),że po prostu nie przeprowadziłeś tej procedurki tak,jak powinno się ją przeprowadzać...No ale z drugiej strony może trafiłeś na wadliwy egzemplarz,co również jest prawdopodobne...

 

PS.A próbowałeś wyjąć bateryjkę? (to też można stosować zamiast resetowania CMOS'u zworką)

PS2.Tym,co Ty robiłeś BIOS'a zchrzanić nie mogłeś,więc tą ewentualność odrzuciłbym na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze z infinity to jest chybil albo trafil.

moja pierwsza plyta zostala wyslana spowrotem do sklepu zaraz nastepnego dnia. diody sie zapalaly, ale za nic w swiecie plyta nie szla. zadne triki nie pomagaly, nawet wymiana chipa BIOS'u...

 

z kolei kiedy dostalem druga plyte, wszystko bylo juz OK. odpalila za pierwszym razem, ale gdyby nie opcja zapisywania ustawien konfiguracji BIOS to chyba chlag trafilby mnie na miejscu... zmiana zbyt wielu ustawien na raz w Gennie konczy sie przekladaniem zworek i baterii :(

 

najwazniejsze jednak, ze chodzi juz bez zarzutow i kiedy bede mial wiecej czasu to cos wiecej z niej wydusze niz 230FSB...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster co ty piszesz ze ten bios jakis badziew jest, narazi enajlepszy jaki mialem :) moze cos poprostu z twoja mobo jest nie tak, biosik jest super :P

 

ja tez jak kupilem 1 DFI to tylko sie diodki zapalily wentyle zaczely krecic a wogule nie wstala tak jakby proc pradu nie dostal :P

 

co do biosu 12-18 to sa 2 wersje z T n akoncu i bez T

 

ja go uzywam i jestem zadowolony bardzo

tak samo jak sprzedawalem plytki to ten sam bios wgrywalem 4 osoba i jakos nie narzekaly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Infinity ( pozdro 4 RIKER :D ) i mialem problemy ze stabilnoscia przy biosie 12/18tictac. Nie moglem zapanowac nad sypiacym sie ACPI , problem rozwiazal dopiero najnowszy bios 6/19. Co do mozliwosci OC zdam relacje jak dotra hynixy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich przejsciach zpyta, dochodze do wniosku ze nie nalezy bawic sie bateryjka...zawsze jak sie nia bawilem, to mi padal bios...juz 3 razy...a jak sie nia nie bawilem, tylko grzecznie jumplem manewrowalem, to wszsytko bylo wporzo...

 

Co do wad produkcyjnych: wielce mozliwe ze jakies kitaje, bambole i inne skladaja te plyty i pozniej jest jak jest jak im malo placa, albo przerw na sniadanie nie maja. Je taki jeden z drugim ryz przy tasmie i sa jaja :D( LP robione sa w TAIWANE lub CHINACH)

 

Fsb 270 zrobilem na napieciu Vdd 1.7, wiec niewiele sie roznilo od standardu. Tak sobie mysle ze w epoxie fsb 220 z 2.0 mozna wycisnac :D Ciekawe dlaczego....

pozdrawiam i lece spac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...