Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

no to kurde ja nie mam zmiany mnoznika w biosie ;/ jakim cudem ciekawe, mam magistrale i nic wiecej

1293206[/snapback]

Zmiana mnożnika jest tylko na biosie 2.52a i pojawia się tylko przy procku mobile. Przy normalnym jest ukryta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej to znowu ja :)

wmontuje sie do tego tematu, ale co tam.

mam zasilacz jakis szit no name 350W i zauwazylem skoki napiecia:

vcore 1.66-1.68

+5 mam 4.89-4.90

+12 mam 12.60-12.68

wiec czy proponujecie wymienic zasilke?? i czy pomoze to w oc?? (no i bezpieczenstwo dla sprzetu oczywiscie :) )

a pisze to bo obawiam sie co do drut-moda z ta zasilka hehe

prosze o pomoc

dzinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej to znowu ja :)

wmontuje sie do tego tematu, ale co tam.

mam zasilacz jakis szit no name 350W i zauwazylem skoki napiecia:

vcore 1.66-1.68

+5 mam 4.89-4.90

+12 mam 12.60-12.68

wiec czy proponujecie wymienic zasilke?? i czy pomoze to w oc?? (no i bezpieczenstwo dla sprzetu oczywiscie :) )

a pisze to bo obawiam sie co do drut-moda z ta zasilka hehe

prosze o pomoc

dzinx

1294639[/snapback]

Bardzo pomoże w O/C, jeżeli podnosisz parametry urządzenie potrzebuje ono więcej prądu i stabilności jakie może zaoferować ci porządny zasilacz dobrej firmy ok400W, nawet Chieftek 360W jest o niebo lepszy od jekiegoś tam Megabajta 350W, no wiesz lepszej jakości części a skoki napięć to ja też mam bardzo zbliżone do twoich na MeGabajt 350W, dziw mnie bieże że tak podkręciłeś proca ja się boje mojego Durnia na 166x13,5 + 5%Vcore... co do drut moda to nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziw mnie bieże że tak podkręciłeś proca ja się boje mojego Durnia na 166x13,5 + 5%Vcore... co do drut moda to nie wiem....

1294670[/snapback]

hehe ja swojego puscilem na 2500Mhz przy napieciu 2.0V

:blink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie mam sie martwic tymi skakami napiecia i inwestowac w zasilke czy sie cieszyc bardzo mocno z tego ze tak chodzi piknie, bo normalnie widze jak mi diody mrugaja w wiatraczkach i nie wiem czy mam sie martwic czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie mam sie martwic tymi skakami napiecia i inwestowac w zasilke czy sie cieszyc bardzo mocno z tego ze tak chodzi piknie, bo normalnie widze jak mi diody mrugaja w wiatraczkach i nie wiem czy mam sie martwic czy nie

1294807[/snapback]

Ja bym się martwił bo jeżeli mrygają to znaczy że zasilacz nie wytrzymuje takie odnoszenie wrażenie.... A weż zmiejsz fsb i zobacz czy wtedy mrugają to będzie znaczyło że zasilacz a jak dalej to chyba didy się palą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(Hesos @ Feb 24 2005, 02:28)

hej to znowu ja 

wmontuje sie do tego tematu, ale co tam.

mam zasilacz jakis szit no name 350W i zauwazylem skoki napiecia:

vcore 1.66-1.68

+5 mam 4.89-4.90

+12 mam 12.60-12.68

wiec czy proponujecie wymienic zasilke?? i czy pomoze to w oc?? (no i bezpieczenstwo dla sprzetu oczywiscie  )

a pisze to bo obawiam sie co do drut-moda z ta zasilka hehe

prosze o pomoc

dzinx

Takie minimalne skoki to normalna rzecz, ja mam vcore 1,58~1,60 zmienia sie co chwile

 

Wiem juz dlaczego moj procek 1,45V chodzi z 1,58 ;]

"Mobilne płyty pod AMD mają inne kodowanie napięcia.

To co wpisują na mobilach, że 1.45V, na płytach desktopowych faktycznie oznacza 1.575V. Każdy kto ma mobila może zresztą to potwierdzić (ja mam i potwierdzam), def napięcie się ustawia 1.575V. Wszystko jest zawarte w mostkach, mostki nie kłamią "

 

Teraz zabieram sie za drut moda (pozniej moze zrobie tego moda co kamien poleca, ale narazie musze sprawdzic co procek potrafi i czy warto)

Znalazlem taki opisik http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

Troche sie boje te druty tam wpychac, ale nie mam co robic z kompem, bo juz wszystkie ustawienia przy obecnej konfiguracji przetestowalem i juz chyba maxa wycisnalem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie Asrock K7S8X ? Bez V-modów czy z? Ale to nie ma znaczenie ważna jest ta płyta.....

1294787[/snapback]

na tej co w podpisie. drut-mod na maxa czyli 1.85 + w biosie wyszlo prawie 2V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej co w podpisie. drut-mod na maxa czyli 1.85 + w biosie wyszlo prawie 2V :wink:

1294995[/snapback]

A np ja bez vmodów drutmodów mogę puścić Durona na FSB166x13,5 + te marne 5%Vcore'a, powinien wstać teraz pytanie jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np ja bez vmodów drutmodów mogę puścić Durona na FSB166x13,5 + te marne 5%Vcore'a, powinien wstać teraz pytanie jak?

1295040[/snapback]

Sprobuj moze wstanie mi na 166 bez podnoszenia vcore poszedl. zmien zworke na 166 i wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh postanowilem troche poczytac przed drut modem i znalazlem to http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php...der=asc&start=0 koles robil moda wg tej stronki opis i mu plyta poszla..

 

kurde troche sie obawiam, moze ktos da jakas rade albo podzieli sioe doswiadczeniami..

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wykrakalem z tym moim zasilaczem. zapuscilem sobie giere i po jakims czasie z zasilacza wydobywal sie dziwny zapach jakies spalenizny. porazka. wiec nie chcialem ryzykowac reszta sprzetu to kupilem ModeCom 350gt (na szefa mi zabraklo ale ten tez jest dobry). mysle ze rozsadnie zrobilem. a no i napiecia sa o niebo lepsze szczerze mowiac :)

a co do tego drut-moda to fakt jakies rzetelne informacje by sie przydaly, bo zjebac se kompa to nie problem

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chce Ci sie grzebac w kompie to mozesz w manual ustawic 166, a jak bedzie problem to samo sie nastawi na 133.

1295364[/snapback]

tylko w takim wypadku muszisz z pamieciami zjechac na stale nizej bo inaczej one nie wyrobia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w takim wypadku muszisz z pamieciami zjechac na stale nizej bo inaczej one nie wyrobia ;)

1295443[/snapback]

Co chcesz przez to powiedzieć mam je przestawić w biosie na 100Mhz? Czy są gdzies zwory bo w instrukcji nie widze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz przez to powiedzieć mam je przestawić w biosie na 100Mhz? Czy są gdzies zwory bo w instrukcji nie widze?

1295462[/snapback]

w biosie zalezy od tego jakie masz pamieci i jak sa teraz ustawione jesli na 200 to napewni tego nie wytzymaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2V to chyba niezbyt ciekawe dla tej plyty, nedzna sekcja zasilania proca moze kiedys nie wytrzymac i puscic sporo V na proca wiecej.

1295785[/snapback]

to byl tylko test czy winda sie zaladuje na 2500Mhz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak? wlacyzla sie? jak ja dawalem 1.85+5% czyli jakies 1.95V na proca to sie nie uruchamialo zawieszalo sie na "zapraszamy" nawet jak od razu na starcie mu tak walnalem poki byl zimny jeszcze...co prawda chldozenie to byl jakis arctic badziewny, ale na nf7 przy 1.95po prostu sytem byl niestabilny na tym wiatraku bo sie p95 wywalalo a nie winda zwis na zapraszamy...

 

ale imo to jest o wiele za duzo, ta plyta ma male nedzne mosfety pewnie 2 fazy a wy to pewnie na chama bez zadnego chlodzenia dla nich robiliscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak? wlacyzla sie? jak ja dawalem 1.85+5% czyli jakies 1.95V na proca to sie nie uruchamialo zawieszalo sie na "zapraszamy" nawet jak od razu na starcie mu tak walnalem poki byl zimny jeszcze...co prawda chldozenie to byl jakis arctic badziewny, ale na nf7 przy 1.95po prostu sytem byl niestabilny na tym wiatraku bo sie p95 wywalalo a nie winda zwis na zapraszamy...

 

ale imo to jest o wiele za duzo, ta plyta ma male nedzne mosfety pewnie 2 fazy a wy to pewnie na chama bez zadnego chlodzenia dla nich robiliscie...

1296476[/snapback]

o primie nie bylo mowy :wink: po zalogowaniu i pokazaniu sie pulpitu komp stawal :lol:

moze i na innym zasilaczu cos by sie dalo zrobic ale nie tym Feelu, zeby sie wogole komp wlaczyl na 12.5x200 to musialem odlaczyc wszystkie uzadzenie i niepotrzebne karty :wink:

BTW robilem to jakis rok temu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie mi jeszcze raz jak odblokować ten mnożnik na sempronie bo przypadkiem skasowałem wszystkie wiadomości prywatne :mur:

I jakim to programem trzeba zmienic mnożik potem bo w biose sie nie da !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie mi jeszcze raz jak odblokować ten mnożnik na sempronie bo przypadkiem skasowałem wszystkie wiadomości prywatne :mur:

I jakim to programem trzeba zmienic mnożik potem bo w biose sie nie da !!!

1296991[/snapback]

Musisz być ardzej ostrożny .... :lol: Ja nie wiem jak odblokować mnożnik w Duronie ale chętnie się dowiem.... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh straciłem duronka... sam go ukatrupiłem :mur: ale już idzie do mnie axp2000+ mobile B)

Zastanawia mnie jak się zachowują te mobile na naszych asroczkach... Procek ma odblokowany mnożnik, 1.45v vcore. Czy nie ma problemów z mnożnikami poniżej 12.5? Nio i jak to jest z ustawianiem vcore... czy układ mostków l11 wpływa na możliwości ustawienia mnożnika za pomocą drut moda? Na duronie miałem multum możliwości... tutaj jakoże procek ma standardowo 1.45v z ocinside wynika, że kolejne możliwe ustawienie bez ciecia to dopiero 1.85v, a sam chciałbym na 1.7-1.75 v ustawić :? Ktoś wie jak to jest to niech się podzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...