Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

eh wypadek przy zabawie z mostkami l6  :mur:  za głęboko przejechałem nożem, bo ponowne połączenie mostków lakierem nic nie dało... z 10 razy próbowałem i kaplica :mur:

1298212[/snapback]

No cóż zdaża się... ja też musze sprubować i zobaczę co z tego wyjdzie ale róznicy w wydajności to nie ma chyba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest w końcu ze zmianą mnożnika w biosie na prockach mobile? Przed śmiercią duronka przerobiłem go jeszcze raz na mobile i nie widziałem by przybyła opcja zmiany mnożnika na biose 2.52a... Ilu osobom to działa na k7s8x v3.0? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.com/images/thg_video_2_ocing_xp.zip

 

To jest folmik odblkowania mnożnika w Athlon XP chyba T-bred, wszystko ładnie pokazane teraz dowiedzmy się czy z Sempronem jest tak samo... 

Nie ma czegoś "łatwiejszego" :?: Bo do tego to treba perfkcyjnie podejsć B)

 

Jak ktoś znam ławtiejszy troszke spoób to niech da znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś "łatwiejszego" :?: Bo do tego to treba perfkcyjnie podejsć B) 

 

Jak ktoś znam ławtiejszy troszke spoób to niech da znać :D

1298431[/snapback]

To chyba najłatwiejszy proceder odblokowywania mnożnika w AMD , tylko spytaj sie experta jakiegoś czy jest tak samo z Sempronem jak z Athlonem T-bredem....

 

A jesli chodzi o te napięcia to standardowo mam 1,5V a z Asrockowym 5% mam 1,575V to jak bym go przemalował grafitem te mostki to bym Athlon XP, cache L2 256Kb, wyszcze napięcie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najłatwiejszy proceder odblokowywania mnożnika w AMD , tylko spytaj sie experta jakiegoś czy jest tak samo z Sempronem jak z Athlonem T-bredem....

 

A jesli chodzi o te napięcia to standardowo mam 1,5V a z Asrockowym 5% mam 1,575V to jak bym go przemalował grafitem te mostki to bym Athlon XP, cache L2 256Kb, wyszcze napięcie też?

1298458[/snapback]

 

nie... napiecie sie nei zmieni... zrob se drut-moda btw. samym grafitem naA'bredzie niewiele zdzialasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... napiecie sie nei zmieni... zrob se drut-moda btw. samym grafitem naA'bredzie niewiele zdzialasz :P

1298572[/snapback]

No to co zdziałam , jak już będzie XP to temperatura żeby nie wynosiła 60 stopni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak proc ma zablokowany mnozik to cache prawdopodobnie itak bedzie .. niedzialal :P a jezeli chodzi o olowek to - lepszy lakier :P

1299177[/snapback]

No dobra a teraz... mamy procesor... i dajcie jakieś zdjęcie coby jak i które mostki zamalować ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne, ostatnio zakupiłem zestaw na płycie z tematu tylko wersja "GX". Ze sklepu przywiozłem go z Win Xp i SP1, wiec żeby mieć "bezpieczniej" zainstalowałem SP2, komp wogóle nie chciał wejsc do windy, początkowo tylko w trybie awaryjnym a później wogóle. Więc postawiłem system od nowa, zaraz po sterach do płyty zrobiłem SP2, tak żeby było ok. Ale nie było, komp co jakiś czas sie resetuje, zupełnie bez żadnego errora, nic kompletnie(nie zdaża sie to w grach bo takowych na tym PC nie ma). Wirusów chyba nie bo norton ani ad-aware nic nie znalazl, a po to instalowałem sp2 żeby dziur na trojany nie było. Tak więc zapytuję szanowne grono WTF?acha temp procka to max jakie widziałem to 40st. Zaznacze tylko że zasilacz jest bezfirmowy czyli z obudową za stówę i aida pokazuje takie wartości, że aż strach-więc nie wierze tym odczytom. teraz konfig: sempron 2300, asrock k7s8x GX, no name ram 256(system/aida widzi jako 192-czy to normalne?) i jescze combo. Czekam na pomysły, wiem że jest serwis, ale może to jakiś badziew>>>po co kompa tracić na parę dni? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh wypadek przy zabawie z mostkami l6  :mur:  za głęboko przejechałem nożem, bo ponowne połączenie mostków lakierem nic nie dało... z 10 razy próbowałem i kaplica :mur:

1298212[/snapback]

kiedyś mi tak samo padł duron ale go uratowałem :D

problem w tym ze padł nie od przecięcia mostków tylko od przecięcia sciezek między mostkami

mozna to naprawić mi się udało więc powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yO, wczoraj zrobilem drut moda, wybralem napiecie 1.7V

Podziele sie 3 spostrzezeniami ;]

 

1. Udalo sie! napiecie wynosilo 1.7V, ale..... nic to nie dalo bo dalej nie moglem zwiekszyc magistrali, nawet o 1 mhz!

po zwiekszeniu mnoznika do 11 i zmniejszeniu magistrali do 200, komp sie wieszal ;/, nie pomoglo nawet dodatkowe 5% asrocka (1.785V), dalej zwiechy

Co ciekawe bez drut moda procek dziala na 200X12 nawet

2. TU SIE ZACZYNA JAZDA

Po "zawieszeniu sie" komp nie chcial sie wlaczyc przez 1,5 do 3 godz tzn nie wlanczal monitora, reszta wydawala sie dzialac.. cierpliwosci starcylo mi na przetestowanie 3 konfiguracji (zajelo to 7 godz!!)

3. TO JEST HIT

Po wyciagnieciu drucikow zmienilo sie napiecie jakie plyta daje prockowi, z 1.58V na 1.48V, a z dodatkowym +5% z 1,65V na 1.55V...... co to oznacza w praktyce, a to oznacza tyle, ze teraz nie da sie windy zaladowac na normalnym napieciu, teraz musze dac +5%, a wczesniej tego nie robilem....

Jezeli okaze sie, ze teraz procek bedzie niestabilny na 1.55V to chyba sie zalamie...

 

JAK KTOS TO KUMA, NIECH DA ZNAC

 

PS na ustawianiach stabilnych bez drut moda, tzn 210x10,5, po zastosowaniu drut moda, czasami sie nie chcial wlaczyc przez 3 godz, wiec ponowny drut mode nie wchodzi w gre..

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yO, wczoraj zrobilem drut moda, wybralem napiecie 1.7V

Podziele sie 3 spostrzezeniami ;]

 

1. Udalo sie! napiecie wynosilo 1.7V, ale..... nic to nie dalo bo dalej nie moglem zwiekszyc magistrali, nawet o 1 mhz!

  po zwiekszeniu mnoznika do 11 i zmniejszeniu magistrali do 200, komp sie wieszal ;/, nie pomoglo nawet dodatkowe 5% asrocka (1.785V), dalej zwiechy

  Co ciekawe bez drut moda procek dziala na 200X12 nawet

2. TU SIE ZACZYNA JAZDA

  Po "zawieszeniu sie" komp nie chcial sie wlaczyc przez 1,5 do 3 godz tzn nie wlanczal monitora, reszta wydawala sie dzialac.. cierpliwosci starcylo mi na przetestowanie 3 konfiguracji (zajelo to 7 godz!!)

3. TO JEST HIT

  Po wyciagnieciu drucikow zmienilo sie napiecie jakie plyta daje prockowi, z 1.58V na 1.48V, a z dodatkowym +5% z 1,65V na 1.55V...... co to oznacza w praktyce, a to oznacza tyle, ze teraz nie da sie windy zaladowac na normalnym napieciu, teraz musze dac +5%, a wczesniej tego nie robilem....

  Jezeli okaze sie, ze teraz procek bedzie nie stabilny na 1.55V to chyba sie zalamie...

 

JAK KTOS TO KUMA, NIECH DA ZNAC

 

PS na ustawianiach stabilnych bez drut moda, tzn 210x10,5, po zastosowaniu drut moda, czasami sie nie chcial wlaczyc przez 3 godz, wiec ponowny drut mode nie wchodzi w gre..

1303433[/snapback]

sprawdz czy czasem kawalki drutu nie zostaly w sokecie, dziwna sprawa z tym ze teraz mniejsze napiecie standardowo wykrywa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem, mam wyciagniete te druty, leza na stole, sa wszystkie 3 i sa cale,

a wlasnie wlaczylem prime i mam FATAL ERROR: ROUNDING WAS 0.5, EXPECTED LES THAN 0.4

HARDWARE FAILURE DETECTED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo poczytac o drutmodzie...wszystko jest tak jak byc powinno, dla bartonow tylko 2 lub 3 ustawienia drutowanego vcore sa bezpieczne (m. in 1.85 innych nie pamietam) a inne powoduja przepalenie sie jakiejs sciezki w procesorze ktora odpowiada za domyslne napiecie. tak wiec teoretycznie masz normalnego procka tylko mu sie napiecie domyslne mzienilo i nicn a to nie poradzisz. jak cie dalej oc interesuje to albo zmien mobo na jakas z normalna regulacja vcore, albo zrob tego vmoda o ktorym pisali gdize sie pokretlem zmienia vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, bo juz myslalem, ze to czary jakies :lol:

a tak serio to szkoda, ze wczesniej mi tego nikt nie napisal, bo konsultowalem sie z kilkoma osobami...

A co do plytki to chyba przylutuje ten rezystor, a raczej kogos poprosze bo za lutowanie plyty to ja sie nie biore..

Wiec, jesli ktos jest chetny z Wrocka sie tym zajac to niech da znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa!!... mam wreszcie tergo mobile! za nic nie moge mnożnika zmienić zworkami, a w biosie 2.52a też takowej opcji nie ma a miała się pojawić na mobile :angry: Co jego jego mać jest!! procek ma niezablokowany mnożnik, bynajmniej tak sprzedawca się upiera!!! Co robić? jakieś pomyśły? zaraz spróbuję drut moda :D tylko beż żadnego cięcia!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem wszystko co wiem o asrock k7s8x

odpalał jak ruski czołg bios sie wieszał po update też wogóle wolniej niż na ecs'ie k7vta3 (temu wyje**** kondensatory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes_s Napisano Dzisiaj, 17:22

  aaa!!... mam wreszcie tergo mobile! za nic nie moge mnożnika zmienić zworkami, a w biosie 2.52a też takowej opcji nie ma a miała się pojawić na mobile  Co jego jego mać jest!! procek ma niezablokowany mnożnik, bynajmniej tak sprzedawca się upiera!!! Co robić? jakieś pomyśły? zaraz spróbuję drut moda  tylko beż żadnego cięcia!! 

Z tym drut modem to sie dobrze przygotuj, poczytaj np moje ostatnie posty, zebys nie zrobil krzywdy prockowi jak ja...

A moze to tylko ja jestem taki glupi.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem wszystko co wiem o asrock k7s8x

odpalał jak ruski czołg bios sie wieszał po update też wogóle wolniej niż na ecs'ie k7vta3 (temu wyje**** kondensatory)

1305114[/snapback]

Stary to w pi... pyte wiesz o tej plytce.

Swojego czasu byla to plyta hiciorowa, najlepsza w tym przedziale cenowym.

Jak sie nie umie obslugiwac sprzetu to sie za to nie bierze.

 

A ten ecs o ktorym wspomniales to mnie nie denerwoj :lol:

Po 1 to esc po 2'gie to kt266a i napewno do piet nie dorasta asrockowi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem wszystko co wiem o asrock k7s8x

odpalał jak ruski czołg bios sie wieszał po update też wogóle wolniej niż na ecs'ie k7vta3 (temu wyje**** kondensatory)

1305114[/snapback]

Heh, rosyjski czołgi to najlepsze czołgi świata, a nie jakieś amerykańskie badziewie. A tak pozatym to nie masz pojęcia o tej płycie ,pewnie wgrałeś bios z 2002roku ...Ja po upgrade 2.20a mam super płytkę za 12zeta, wgraj sobie czy koledze 2.20a i wtedy się wypowiedz ok?

 

PS. Aha musisz się znać na timingach pamięci i ustawieniach procesora jeżeli chcesz z tej płyty wycisnąć drzemiące w niej zasoby mocy..... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zmienić mnożnik przez malowanie 2 pierwszych niezamalowanych mostków L6... mogę ustawić 11, 11.5, 12, 12.5... w sumie starczy... eh jak płyta była stabilna na duronie przy fsb nawet 210, tak na athloniku już przy 198 się jebie :? eh... syf na forum jest a muszę znaleźć o bezbiecznych ustawieniach drutmodu poza 1.85v... myślę że znajdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wynikami w markach

2001 -> 11500

2003 -> 4600

czy ktoś o podobnej konfiguracji mogłby napisać jakie ma wyniki

sprzęt z podpisy z tym ze duron 2066MHz, fsb synchro 172MHz

a karta standart czyli 350/310 (taktowania mediona)

sterowniki cat. 5.2 podobne wyniki na omegach 2597

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wynikami w markach

2001 -> 11500

2003 -> 4600

czy ktoś o podobnej konfiguracji mogłby napisać jakie ma wyniki

sprzęt z podpisy z tym ze duron 2066MHz, fsb synchro 172MHz

a karta standart czyli 350/310 (taktowania mediona)

sterowniki cat. 5.2 podobne wyniki na omegach 2597

1309780[/snapback]

hmm w 3dmarku 01 mam tyle samo co ty, powinienes miec wiecej <_<

w '03 tez troszke malo a nawet wiecej niz troszke :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...