Skocz do zawartości
PioMX

Zapchany RAM w XP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest grane. Mam 512 ram, a po wgraniu wszystkiego menadzer zadań pokazuje 180 MB zajętości pamięci.

Po kilku godzinach pracy tak jak w tej chwili zajęte mam 250 MB! a włączone jedno okno przeglądarki.

W tle pracuje NAV 2004, Kerio Firewall, PGP 8, DU-meter, sterowniki Audigi. Na świeżym systemie jeszcze jakiś czas temu miałem 80-100 MB zajętości góra. Czyżby to łaty M$ takie cyrki zrobiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na XP z taką ilością ramu jak widzisz, kontroluje non stop autostart (w menu uruchom wpisz msconfig i wejdz w zakladke uruchamianie) tzn.odznaczam programy ktore nie musza sie odpalac na starcie (jakies badziewia od karty muzycznej,itp).

Do tego plik wymiany staly i defragmentacja przy starcie.

Winda laduje sie w 20 sekund!!! Pasek niebieski na starcie przechodzi niecaly raz.

 

I system jest wydajny i przyjazniejszy od win2k. A na tym ostatnim pracowalem dobre 2 lata.

 

Probuj, mi jak na razie wszystko dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz zajętość pamięci?

 

Update. Po odinstalowaniu Nortona AV 2004 odzyskałem 50 MB Ram-u :roll:

Moze zainstaluj avasta ??

Mi sie konczy "abonament" na Nortona i chyba przejde na avasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach pracy tak jak w tej chwili zajęte mam 250 MB! a włączone jedno okno przeglądarki.  

W tle pracuje NAV 2004, Kerio Firewall, PGP 8, DU-meter, sterowniki Audigi. Na świeżym systemie jeszcze jakiś czas temu miałem 80-100 MB zajętości góra. Czyżby to łaty M$ takie cyrki zrobiły?

uu niedobrze to jedna z tych wiekszych wad xp

PioMX <--- zawartosc waha sie w granicach 130MB i raczej nie dopuszczam do przekroczenia tej wartosci.

u też nie dobrze

 

polecam win2000pro , 70mb max zajete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat: 

PioMX <--- zawartosc waha sie w granicach 130MB i raczej nie dopuszczam do przekroczenia tej wartosci. 

 

u też nie dobrze 

 

polecam win2000pro , 70mb max zajete

 

zgadzam się :)

zmobilizowany twoją wypowiedzią mam 100MB zajęte (choć na win2k pracowałem dwa lata, ale zdecydowałem się na odmiane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwiekszylem ilosc ramu z 512mb na 1gb i niestetyjest gorzej niz bylo - caly czas mialem zajete ok 700mb. Zainstalowalem Free Ram Optimizera ktory zwalnia mi ok 400mb ( zajete 350mb z powodu duzej ilosci odpalonych programow ) niestety od razu po zwolnieniu ram zaczyna sie zapelniac i po ok 20-30 minutach mam znowu zajete 700mb :/ Czy ktos wie dlaczego i jak mozna temu zaradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie tips & tricks jest napisane coś takiego:

USUWANIE BIBLIOTEK DLL Z PAMIĘCI SYSTEMU

Po zakończeniu danej aplikacji WinXP przechowuje jeszcze pliki dll programu, który już jest nieużwany.Po co? Własnie... Aby tego uniknąć uruchamiamy 'uruchom' wpisujemy regedit i odnajdujemy klucz HKEY_LOCAL_MACHINEsoftwaremicrosoftwindowscurrentversionexplorer. Po prawej stronie tworzymy 'wartość ciągu' o nazwie 'AlwaysUnloadDll'.Klikamy 2-krotnie w nowo utworzoną wartość i wpisujemy w 'dane wartości' 1.

Może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki proces jak GMT.exe, i ten shit mi jakies reklamy pokazuje!, za kazdym razem jak przeinstalowywałem windowsa to on był , sam z siebie :x , a jak chciałęm go odinstalowac to nie można, a jak usunałem folder to win sie nie chciał odpalic i musiałem przywracać.., nie wiecie może jak go jakoś przez rejestr usunąć albo coś???

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Człowieku i ty się jeszcze dziwisz ???  8O  :o  

Przecież taka mieszanka rozwali każdy komp , głównie symantec + creative :o

A ja się zdziwię :P Mam tak i MAX zajętego ramu to 200MB (oczywiście podczas łażenia po sieci itp.) ...

 

PioMX :arrow: A jakiej przeglądarki używasz ??? Bo juz dawno zauważyłem że IE zapełnia ram w miarę upływu czasu ... i pomaga tylko restart ... Sam używam FireFox'a i uważam że jest najlepszy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...