Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pnhd ja tez mam dosc pocketow i czekam na paczke z Tx :>

Mam dosc walki z sstemem, ja chce poprostu uzywac PDA a nie pseudo PDA z ktorego MS na sile stara sie zrobic komputer.

 

Plusk pocketpc jest az za bardzo powiedzmy funkcjonalny i przez to zawodny i nie spelnia podstawowych zalozen PDA. To ma byc notanik a nie komputer.

W niektorych pocketach mozna pobawic sie linuxem ale to jest w powijakach.

 

Ja osobiscie z powrotem wracam na jasna strone mocy czyli PalmOS. Ciemna strona nie zadowala mnie predkoscia dzaialania choc N311 jest sliczny i ma doskonaly ekran VGA.

PocketPC tak jak prostytutki nigdy nie mozesz byc pewnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pnhd ja tez mam dosc pocketow i czekam na paczke z Tx :>

Mam dosc walki z sstemem, ja chce poprostu uzywac PDA a nie pseudo PDA z ktorego MS na sile stara sie zrobic komputer.

 

Plusk pocketpc jest az za bardzo powiedzmy funkcjonalny i przez to zawodny i nie spelnia podstawowych zalozen PDA. To ma byc notanik a nie komputer.

W niektorych pocketach mozna pobawic sie linuxem ale to jest w powijakach.

 

Ja osobiscie z powrotem wracam na jasna strone mocy czyli PalmOS. Ciemna strona nie zadowala mnie predkoscia dzaialania choc N311 jest sliczny i ma doskonaly ekran VGA.

PocketPC tak jak prostytutki nigdy nie mozesz byc pewnym ;)

wlasnie pisze tego posta z ppc. kurcze te strony sa za duze na ten maly ekranik. pewnie jjest jakies cudo skalujace je. tak w ogole to mam jeszcze kupe pytan, no ale jak piszesz, co jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

ps. sry za ort, ale ciezko sie puka w ten ekranij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pisze tego posta z ppc. kurcze te strony sa za duze na ten maly ekranik. pewnie jjest jakies cudo skalujace je. tak w ogole to mam jeszcze kupe pytan, no ale jak piszesz, co jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

ps. sry za ort, ale ciezko sie puka w ten ekranij ;)

opere se załatw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kilka pytań :) Zostałem zmuszony(ale może to i dobrze) do nabycia właśnie takiego cacka, jednak mam problem z tym co wybrać bo chciałbym mieć wszystko w jednym czyli:

- podstawowe funkcje palmtopa

- telefon

- aparat 2Mpix

Niestety potrzebuję aparat a przez to większość modeli odpada ale poszperałem trochę na necie i spodobał mi się Qtek S200 miał ktoś z nim może styczność? Albo polecacie coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauwazylem, moj ma aparat 1,3mpx ale mimo tego fotki sa tragiczne, obraz jest gorszy niż na byle ktorym telefonie z aparatem 1,3mpx. Kij z rozdziałką, bo ta tu nie wiele pomaga.

 

ide po bt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek Opera nie wiele mu da. Ona ma ekran 320x240. Dopiero na VGA mozna mowic o jakotakim przegladaniu stron. Tez nie jest to wygodne.

 

HaNz nie polecam telefonu z windows mobile. To jest naprawde zawodne rozwiazanie. Lepiej jakis maly telefon z BT i pda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuduje coś ten sprzęt. Komputer w ogole sie nie widzi z PPC i vice versa. Widze ze sa nadajniki/odbiorniki BT roznej jakości, ten w sony-ericssonach jest chyba najlepszy bo nigdy z nim nie miałem kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz sie pogodził z komputerem, teraz tylko pozostało mi udostepnienie internetu.

 

Probuje polaczyc sie przez usługe Dostęp Sieciowy no i teraz mam pytania:

 

-czy w ustawieniach sieciowych Bluetooth Network trzeba zdefiniowac jakies adresy IP czy wszystko na automacie?

 

-czy AS ma jakies opcje laczenia przez BT? bo w PPC jest taka ale w komputerze nie wiem jak ustawic polaczenie Bt w AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie polaczyc bo oba urzadzenia sa punktami dostepu (NAP), yczli jak ustawic ppc jako odbiornik?

 

... Przemol^N w sumie do Ciebie pytanie, sorki ze męcze

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opera dużo da ;) Small-Screen Rendering to fajna rzecz

http://www.opera.com/products/mobile/smallscreen/

Bawilem sie na qvga ekranie na wielu urzadzeniach opera. Naprawde trzeba stale przewijac, kompletnie to sie nie nadaje chyba ze ktos jest masochista. Generalnie ogladanie stron duzych na pda to masakra jest. Jedynie przystosowane da sie sensownie ogladac bez lupy albo przewijania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiasko. Bt ktory miałem w kompie był jakis trefny, ppc wykrywał jak mu sie podobało. Przez ponad 5 godzin roznych prob polaczyłem sie 2x. Sesje nie dłuższe jak 3 min - bo nagle się urwało, stąd tez były moje lamenty w tym temacie. Narazie kabel USB i wifi na mieście sprawdzają sie wzorowo.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kaizen1

Witam

Jestem ciekaw czy sa na forum uzytkownicy kieszonkowych wersji pc :D Jak tak to prosze sie o wpisywanie i wymiane doswiadczen :-) ja jestem posiadaczem Asusa A620BT :twisted: niezle cacko :D

Optipad (model z wifi), i jako telefon i-mate jam. Oba z wm 2003 :))

Szkoda, ze w optipadzie mozna w tym samym czasie uruchomic tylko albo wifi, albo bluetoot. czasem przydalyby sie oba rownoczesnie...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Dariusz

pic16f84a www.katalog.micros.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez sie pochwale :) mam ipaq 3970 z pleckami CF i slotem na dodatkowa baterie (korej nieststy niemam :( ). Glownie gram na wykladach :P slucham mp3, uzywam kalendarza (glownie podoba mi sie ze zaraz po wlaczeniu na ekranie widac co jest zaplanowane jako nastepne), ogladam filmy po konwersji do wmv. Niestety mam starego Win CE i niewiem skad wziac update do nowszej wersji. Ogolnie sprzecik bardzo fajny i przydatny.

Edytowane przez bushman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od listopada dołączę do wesołych (?) posiadaczy pda :] będe miał do wyboru coś z ery (eram mda pro odpada - brzydal i nie mam tyle kasy :D ), więc czekajcie (na zagładę?) ew. moglibyście polecić coś z ery :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od listopada dołączę do wesołych (?) posiadaczy pda :] będe miał do wyboru coś z ery (eram mda pro odpada - brzydal i nie mam tyle kasy :D ), więc czekajcie (na zagładę?) ew. moglibyście polecić coś z ery :]

najlepszym w ich ofercie jest zdecydowanie MDA Vario II (HTC TyTn). Aczkolwiek ceny całej serii mda w erze radzą się zastanowić na sensownością zakupu pda od ery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pda z sygnaturki, wszystko ogolnie fajnie, ale jego gabarytu to porazka... w kieszeni od spodni sie go nosic nie da...

Moglibyscie mi polecic jakis sprzet, ktory bylby mniejszy i zarazem mial funkcje telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pda z sygnaturki, wszystko ogolnie fajnie, ale jego gabarytu to porazka... w kieszeni od spodni sie go nosic nie da...

Moglibyscie mi polecic jakis sprzet, ktory bylby mniejszy i zarazem mial funkcje telefonu?

ETEN Glofiish X500 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pda z sygnaturki, wszystko ogolnie fajnie, ale jego gabarytu to porazka... w kieszeni od spodni sie go nosic nie da...

Moglibyscie mi polecic jakis sprzet, ktory bylby mniejszy i zarazem mial funkcje telefonu?

HTC Artemis P3300 - bardzo malutki i ma masę funckji. Jedyny minus to słaby procesorek, ale mi w zupełności wystarcza (Automapa, gry, mp3,radio, filmiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja walnę mikro-recenzję:)

Miesiąc temu wszedłem w posiadanie wynalazku pod tytułem :

Mitac Mio A701.

W skrócie:

PPC z wbudowanym GPS i GSM.

Dlaczego taka konfiguracja?

Bo bardzo dużo gadam przez fona (i mam tu na myśli dzienny przebieg liczony w godzinach a nie minutach) oraz jeżdżę po kraju (tydzień w tydzień po całej polsce jak długa i szeroka).

 

Odczucia po miesiącu:

Mio daje rade. Jak każde urządzenie tego typu ma zalety i wady.

Ogólnie pod kontrolą Windows 5.0 działa płynnie i stabilnie, dostępność softu spoko, ilość też.

Świetna po prostu jest bateria, jak nie używam go jako MP3 to wytrzymuje do 4 dni ( powiecie, że byle komórka tyle trzyma. Owszem, ale pamiętajcie ile rozmawiam).

Bardzo dobrze rozwiązano w nim obsługę głosem - można sterować za pomocą prostych komend nagranych wcześniej i przypisanych do poszczególnych programów.

Świetny ekran. Widać na nim (oczywiście gorzej, ale jednak) nawet kiedy słoneczko świeci prosto na niego. Kolory OK, nie ma "pixelozy" co zaobserwowałem u rywala, Etena G500.

Bardzo dobry dźwięk, zarówno podczas rozmów przez słuchawkę, jak i w trybie głośnomówiącym.

Jako odtwarzacz mp3 sprawdza się super po doinstalowaniu jakiegoś dobrego playerka i zmianie słuchawek - to słabszy punkt, ale o tym dalej.

Moduł GPS - no tutaj Mitac się spisał. Moduł najnowszej (III) generacji SiRF. Łapie sygnał szybko, pozwala na precyzyjną pracę nawet z tylko 2 satelitami. No i jest dokładniejszy niż SiRF II. (choć powiem szczerze niewielkie to różnice).

Ogólnie sprzęcik jako kombajn multimedialny się sprawdza, film idzie obejrzeć, da się pograć (dobry procesor robi swoje, a jeszcze można go podkręcić).

Rozpoznawanie pisma odręcznego - działa, ale trzeba się przyzwyczaić. Ja się przyzwyczaiłem i mnie się to podoba.

Bardzo fajne jest też to, że można go używać jako pamięć przenośną, bez konieczności używania ActiveSync. Do wyboru są dwa tryby - właśnie ActiveSync, oraz drugi - czytnik kart. Ta druga funkcja pozwala na podpinanie mio do starszych kompów z win98 lub me.

 

Olbrzymią zaletą jest też zestaw z jakim MIO jest sprzedawany. Ja z moją maszynką dostałem:

Ładowarkę z wymiennymi bolcami, także pasuje w USA, PL i GB.

Ładowarkęsamochodową.

Teleskopowe stylusy, 2 sztuki.

Słuchawy stereo z mikrofonem.

Folia ochronna na wyświetlacz 3 sztuki.

Uchwyt do mocowania w aucie, taki z przyssawką do szyby - rewelacja.

komplet płyt z oprogramowaniem, jedna z instrukcjami, jedna z activesync i jedna z dodatkowym gratis softem.

no i najważniejsze - kaburę do paska. Bardzo starannie wykonana, wyłożona czymś w rodzaju zamszu, więc mój MIO jest bezpieczny.

 

Teraz trochę wad:

Po pierwsze - brak w zestawie drukowanej instrukcji - jest *.pdf, ale to nie to samo. A drukować 100 stron - podziękuję.

Stylus - no niech mnie kule biją...po miesiącu używania pierwszy stylus rozleciał się na dwie części. Muszę jechać na zapasie, który też pewnie niedługo się rozpadnie (konstrukcja wyjątkowo nieudana).

Guzik power - nie ma. No właśnie. Jest czerwona słuchawka, kończąca połączenie. Po dłuższym przyciśnięciu wyskakuje nam okienko, w którym możemy wyłączyć PDA. Tylko po cholerę to tak komplikować?

Generalnie więcej wad nie wyłapałem. Ale to dopiero miesiąc więc pewnie coś się znajdzie. Jeśli będziecie chcieli, to wlepię tu profesjonalną recenzję z fotami i wogóle (właśnie ją tworzę).

Słuchawki - jak ktoś lubi dobry dźwięk - musi zmienić. Te dawane w zestawie owszem sprawdzają się do rozmów (wbudowane mikrofon oraz guzik odbierania), ale do muzyki to już nie bardzo. Dźwięk z nich jest płaski, dynamiki zero, linia basu praktycznie nie istnieje, wysokie tony i średnica znośne, ale jak mówiłem zero dynamiki. Po zmianie na dobre słuchawy - dźwięk rewelacja.

Podsumowanie - Mając do wyboru Asusa, Etena, Mitaca i HP, wybrałem Mitaca, ponieważ:

 

Asus - do [gluteus maximus], wieszał mi się, miał problem z obsługą karty pamięci, potrafił się wyłączyć w aucie od np. silniejszego wstrząsu po wjechaniu w dziurę.

 

Eten - dziadowski wyświetlacz, jakoś nie leżał mi w dłoni.

 

HP - wyświetlacz kwadratowy, więc odpadł w przedbiegach.

 

Mio - czemu? Bo nie miał wad poprzedników, dobry stosunek cena - jakość, super wyposażenie no i wygląda o niebo lepiej od konkurentów.

 

Polecam z czystym sumieniem.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowaliście na swoich pocketach WM 6.0? podobno chodzi sporo szybciej

Działa zauważalnie szybciej. Zwłaszcza Pocket IE działa dużo lepiej niż z WM 5.0. Problemów z kompatybilnością praktycznie brak. Tylko szkoda, że nikt jeszcze nie rozpracował jak IP Phone odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Artemis P3300 - bardzo malutki i ma masę funckji. Jedyny minus to słaby procesorek, ale mi w zupełności wystarcza (Automapa, gry, mp3,radio, filmiki)

Tylko w przypadku tego PPC należy szczególnie uważać na to skąd pochodzi. Bo operatorzy czasem mają w sprzedaży nieco inne wersje niż standardowy P3300 (artemis) i tak np. w naszej Erze ten telefon widniejąc pod nazwą MDA Compact III nie ma wi-fi. Natomiast któryś z zagranicznych operatorów wprowadzał ten telefon w wersji bez GPSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nie znalazlem HP z normalnym wyswietlaczem 320x240 (tzn sa, ale albo bez GSM, albo bez GPS, a ja potrzebowalem all-in-one). Bawilem sie tylko modelem ipaq hw6910 i nie zrobil on na mnie pozytywnego wrazenia (no i ta cena...przeciez to paranoja jakas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...