Skocz do zawartości
Gość robot

Soundstorm - ?

Rekomendowane odpowiedzi

banan7775 napisał

Abit NF7-S

Abit NF7-SL

Asus A7N8X Deluxe

Epox 8RDA+

MSI K7N2Delta-ILSR

Gigabyte 7NNXP

chyba wszystkie wymieniłem :D

774713[/snapback]

Dodam tylko, że na MSI K8N Neo2 Platinium robisz update driver wbudowanej dźwiękówki i zapodajesz sterowniki audio z pakietu nforce, potem instalujesz Audio utility i już jest prawie SoundStorm. To jest możliwe bo czipset podobno ten sam co w Sound Stormie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Mam EPOXA 8RDA+ na ktorym jest faktycznie soundstorm. Ale on nie jest w stanie obsluzyc dzwieku 5.1 bo jest tylko jedno wyjscie audio? To jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klopot tylko w tym , ze nForce jest jedno czesciowy i nie wyroznia sie czegos takiego jak mostek poludniowy.

1554691[/snapback]

Trzymajcie mnie :mur: , jak sie NIE ZNASZ to nie pisz najlepiej nic. Nforce2 sklada sie z 2 chipow - mostka polnocnego (NB) i poludniowego (SB) i tego NIE ZMIENISZ. Nforce 3 i 4 sa jednoukladowe.

 

Ja mam pytanko. Mam EPOXA 8RDA+ na ktorym jest faktycznie soundstorm. Ale on nie jest w stanie obsluzyc dzwieku 5.1 bo jest tylko jedno wyjscie audio? To jak to jest ?

Masz 3 gniazdka na panelu z tylu - zielone, niebieskie i rozowe. Podlaczasz przod Z, tyl R i subwoofer+centralny N (jak dobrze pamietam), a w sterach ustawiasz dzwiek 5.1. I tyle do podlaczenia analogowego. Nie masz wtedy tylko z tylu wejscia mic i liniowego. Mica mozna chyba podlaczyc do wewnetrznego zlacza na plycie i moze wtedy pracowac z glosnikami w konfiguracji 5.1, ale nie jestem pewien tego, nigdy nie probowalem.

 

ps. Czytanie manuala nie boli... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klopot tylko w tym , ze nForce jest jedno czesciowy i nie wyroznia sie czegos takiego jak mostek poludniowy.

To ja mam w takim razie dwa mostki polnocne ? NO boshe, ludzie, blagam, bez takich wyczynow...

 

A co do 5.1 na SS -> Powaznie nie wiedzialem ze tak sie da ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Mam EPOXA 8RDA+ na ktorym jest faktycznie soundstorm. Ale on nie jest w stanie obsluzyc dzwieku 5.1 bo jest tylko jedno wyjscie audio? To jak to jest ?

Masz 3 gniazdka na panelu z tylu - zielone, niebieskie i rozowe. Podlaczasz przod Z, tyl R i subwoofer+centralny N (jak dobrze pamietam), a w sterach ustawiasz dzwiek 5.1. I tyle do podlaczenia analogowego. Nie masz wtedy tylko z tylu wejscia mic i liniowego. Mica mozna chyba podlaczyc do wewnetrznego zlacza na plycie i moze wtedy pracowac z glosnikami w konfiguracji 5.1, ale nie jestem pewien tego, nigdy nie probowalem.

 

1554783[/snapback]

 

No i masz imitacje soundstorma . :gitarzysta: :zonk: :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz imitacje soundstorma . :gitarzysta:  :zonk:  :gitarzysta2:

1554829[/snapback]

To znaczy? Ze nie ma wyjscia cyfrowego? I tak nie mam gdzie podlaczyc, a do glosnikow komp. styka co jest (zawsze mozna sobie kabelek podpiac do dorobionego/kupionego sledzia z i/o cyfrowym). I tyle - poza in/out cyfrowym NICZYM sie nie rozni dzwiek na 8RDA+ od certyfikowanego SS. Najwazniejsze, ze ma sprzetowe przetwarzanie dzwieku, dzieki czemu moge sie cieszyc dzwiekiem 3D w grach nie martwiac sie o znaczne obciazenie CPU :-P I powiem, ze dziala bardzo dobrze, jeszcze nigdy nie mialem z nim problemow, typu rwanie dwieku, trzaski, zwiechy, lewe drivery itp.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmieszacie sie. Nforce juz od kilku rewizji jest w postaci jednego ukladu. Np. na plycie jak w sygnaturze.

 

Ale mimo to odpowiedzcie na moje pytanie.

1556426[/snapback]

Kilku? Znaczy ilu? Bo chyba jestem głupi i u mnie na płycie głównej, na którą własnie patrze jest chyba coś innego... czyżbym miał płytę zmodyfikowaną przez kosmitów? W takim razie co odpowiada w mojej płycie głównej za PCI, IDE, SS, FW, USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmieszacie sie. Nforce juz od kilku rewizji jest w postaci jednego ukladu. Np. na plycie jak w sygnaturze.

 

Ale mimo to odpowiedzcie na moje pytanie.

1556426[/snapback]

Sam sie nie osmieszaj... :lol: Jak sie nie znasz, to nie zabieraj glosu :mur: Nforce3 i 4 sa jednoukladowe, wiec nie dziw, ze masz tylko 1 scalak. Ale juz NF2 ma 2 UKLADY!!!!

 

ps.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmieszacie sie. Nforce juz od kilku rewizji jest w postaci jednego ukladu. Np. na plycie jak w sygnaturze.

 

Ale mimo to odpowiedzcie na moje pytanie.

1556426[/snapback]

osz ty #@$$@$ w sklepie mnie oszukali sprzedali mi mobo z Nforcem2, który ( nforce) slada sie z 2 chipów

 

wytocze im proces <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridczak i inni ... blyskotliwcy ...

Czy ja cos pisalem o nf2 ? Tylko o nforce.

 

Czy jakbym napisal ze w Volkswagenie dziala dobrze lub zle ABS to zaplulibyscie sie , ze przeciez nie ma tam zadnego ABS bo przeciez w Garbusie ich nie montowano ? :blink:

 

Troche powagi. Jak ktos pisze o czyms to wiadomo , ze o tym co jest aktualne a nie o produktach muzealnych, bo wtedy wyraznie o tym napisze.

 

Widze ze tu nikt nie ma pojecia o tym o co pytalem. Ok. Poszukam gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie temat topicu, tylko ze zrozumieniem, a potem sie wypowiadaj! Temat jest o SS który jest tylko, i tu UWAGA w Nforce2! A dokładnie w mostku południowym MCP-T. I o tym była mowa, jak się wtrącasz ni z gruszki ni z pietruszki z Nforce3 i 4 to pisz o co Ci chodzi bo inaczej takie banialuki wychodzą jak wyżej napisałeś.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridczak i inni ... blyskotliwcy ...

Czy ja cos pisalem o  nf2 ? Tylko o nforce.

 

Czy jakbym napisal ze w Volkswagenie dziala dobrze lub zle ABS to zaplulibyscie sie , ze przeciez nie ma tam zadnego ABS bo przeciez w Garbusie ich nie montowano ?  :blink:

 

Troche powagi.  Jak ktos pisze o czyms to wiadomo , ze o tym co jest aktualne a nie o produktach muzealnych, bo wtedy wyraznie o tym napisze.

 

Widze ze tu nikt nie ma pojecia o tym o co pytalem. Ok. Poszukam gdzie indziej.

1558327[/snapback]

Ehhh, niedouk jeden :mur: Piszesz o nForce, czyli POPRZEDNIKU nForce2, to dopiero muzeum :lol: I fakt, malo kto o nim pamieta... Teraz najaktualniejsze sa nForce3 i nForce4, ale i tak dyskusja z kims, kto sie NIE ZNA, a probuje zgrywac wszystko wiedzacego bossa jest i bedzie bezcelowa, wiec chyba juz naprawde OET.

 

ps. Jak ajsi dobrze zauwazyl, to temat o SS wiec tyczy sie raczej TYLKO nForce2 (czy z nForce1 byly montowane mostki mpc-t, gdzies widzialem kiedys, ze tak, ale nie jestem pewien??? ).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche powagi.  Jak ktos pisze o czyms to wiadomo , ze o tym co jest aktualne a nie o produktach muzealnych, bo wtedy wyraznie o tym napisze.

1558327[/snapback]

Więc co tu robisz z swoim muzealnym a64 i gf6600 ? Toć to zastój sprzed ponad roku.

Wróć jak będziesz miał jakiegoś amd fx-6x i gf8xxx.

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem tu pytanie , bo sie w temacie nie znam. No to dzieci z piaskownicy na mnie naskoczyly, ty sie nie pytaj bo ty sie nie znasz. Bee, bee ... poszukaj sobie innej piaskownicy bo tu wszysko wiemy i wiedza sie nie dzielimy.

 

OK. Wracajcie do swojej piaskownicy, nie bede psul waszego doskonalego samopoczucia swoja niewiedza. Budujcie swoje zamki z piasku , tylko dajcie wyzszy mur , zeby tacy jak ja juz wiecej nie byli wstanie go sforsowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem tu pytanie , bo sie w temacie nie znam. No to dzieci z piaskownicy na mnie naskoczyly, ty sie nie pytaj bo ty sie nie znasz. Bee, bee ...  poszukaj sobie innej piaskownicy bo tu wszysko wiemy i wiedza sie nie dzielimy.

 

Przecież po części Ci odpowiedziano. Soundstorm jest układem spotykanym w płytach z chipsetem nforce2. Żadna z płyt na nforce4 nie posiada SS. Dźwięk obsługuje na nf4 przeważnie ALC850.

 

Czy soundstorm to oddzielny scalak na plycie czy jest moze czescia chipsetu ?

Czy nforce4-ultra ma soundstorma? A jesli nie, to co on ma ? Jest np. kompatybilny hardwerowo z EAX 2.0 ? Albo 3.0 ? Gdzie taka info mozna znalezc ?

 

Część chipsetu. Południowego. Na nforce2.

Nie ma. Ma realteka ALC850. http://www.realtek.com.tw/products/product...modelid=2003101

 

Na przyszłość mniej marudź, a sam się weź do roboty, bo by znaleźć odpowiedź na każde Twoje pytanie potrzebowałem mniej niż pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom0000 nie pisz juz nic wiecej bo z kazda wypowiedza osmieszasz sie coraz bardziej. Przyjmij do wiadomosci ze nie zajarzyles, nie masz dostatecznie duzej wiedzy, nie jestes bogiem hardware'u.

A wiesz co mnie najbardziej smieszy. Twoja postawa. Nie wiesz nic na temat a wypowiadasz sie a ale to nie najszmieszniejsze. Najsmieszniejsze jest to ze ty wierzysz w to co piszesz.

Ja osobiscie jesli czegos nie wiem lub walne gafe to przyznaje sie do tego a wczesniej szukam informacji na dany temat aby podszkolic sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC850 jaka jakosc dzwieku oferuje ten chip? Lepsza od SBlive? Wlasnie jestem w trakcje sprzadazy plyty, proca, grafy, pamieci i nie wiem czy nie sprzedac Live? Podlaczam to pod zewnetrzny dekoder z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej tak czytam czytam i zastanawiam się mam abita NF7 v2.0 ale bez SS (czytaj z marnym ALC650) podjarałem się trochę na tego SS miałem wcześniej SB Live 5.1, ale tak się zastawnawiam czy by nie wyprowadzić sobie SPDIF (bo w oryginale NF7 go nie ma "z tyłu" tylko jest na złączu na płycie głównej) i ominąć w ten sposób kodeka na płycie i cyfrowym sygnałem dać do mojego ampli który ma wszystkie te DD, DTS itp. Jak myślicie będzie różnica między takim rozwiązaniem, a zakupem nowej płyty z SS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia wydała nowe stery do dźwiękówek od nf1 do nf4 o oznaczeniu 4.62 z podpisem cyfrowym. LINK Nie zainstalowałem jeszcze ale jak ktoś to uczyni to niech się podzieli spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Przesiadłem się z 8RDA3+ non-pro z c-media na 8rda+ (debil no nie? :) ) I powiem wam jedno : nie ma czego żałować, 9739A jest rozsmarowywany przez SoundStorma. Kumpel ma Audigy i mówi że chce teraz SS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc dzieje mi sie cos takiego mam abita AN7 i do tego creativy 5.1 T5400. Od pewnego czasu glosniki same sie sciszaja lub zglasniaja. Spotkal sie ktos z was z takim czyms??? Dodam ze robilem juz wiele razy format i kodeki tu niemaja nic wspulnego. Wiec albo dzwiekowka albo glosni. Doradzcie cos. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc dzieje mi sie cos takiego mam abita AN7 i do tego creativy 5.1 T5400. Od pewnego czasu glosniki same sie sciszaja lub zglasniaja. Spotkal sie ktos z was z takim czyms??? Dodam ze robilem juz wiele razy format i kodeki tu niemaja nic wspulnego. Wiec albo dzwiekowka albo glosni. Doradzcie cos. Dzieki

Masz może jakiś radiator założony na Mostek Południowy? Jak nie to radzę się zastanowić na założeniem radiatora na np. taśmę klejącą dwóstronną termoprzewodzącą. Dodatkowo jeśli jakiś wyjść z kompa nieużywasz (sata, LPT, COM itp.) to powyłączaj w biosie. Radiator pomoże Ci w utrzymaniu lepszej jakości działania przy OC kompa. Możesz też sprawdzic inne stery do dźwiękówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery niepomagaja!!! dodam ze od niedawna mam podlaczone zwykle glosniki stereo i nic takiego sie niedzie, podlaczylem rowniez wierze i tez niebylo takich akcji. Natomiast zestaw 5.1 podlaczylem pod stacjonarne DVD i wydaje mi sie niejestem w 100% pewny ze nieraz mi sie samo poglosnilo lub sciszylo. Jak mialem 5.1 w kompie to co chwile sie to dzialo. Moze dlatego ze DVD ma jakis inny dekoder przetwarzania dzwieku czy cos takiego, nieznam sie na tym az tak dobrze, dlatego chce uslyszec wasze opinie. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...