Skocz do zawartości
Gość robot

Soundstorm - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

no i kupie plyte epoxa rda v 2.2 a sb live sprzedaje , nie ma sesnu trzymac sb jezeli dzwiek jest porownywalny , no ale ss nie zmoduej sie sterami na sb audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupie plyte epoxa rda v 2.2 a sb live sprzedaje , nie ma sesnu trzymac sb jezeli dzwiek jest porownywalny , no ale ss nie zmoduej sie sterami na sb audigy

 

Bo nie trzeba(nie wiem na czym by miało polegać to modowanie :?:)SS ma możliwości Audigi.(Mam tego Epoxa rev2.2-SS jest boski poprostu zmiótł SB Live 5.1 mojego brata z powieżchni ziemi.-niewiedział co powiedzieć jak usłyszał SS :twisted: a on ma głosniki Creativ-a Inspire 5.1 5100 a ja jakieś Media-Techy za 150zł :twisted: ).O grach nie wspomne bo w Battlefield1942 po prostu to SS wymiata.Przerąbiście słychać świsty kul,pocisków i wogóle nie ma co porównywać do SB Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

obluga eax 3 i 4 - glownie po to na audigy :) ale i tak epox z ss v 2.2 wygrywa z jakoscia za taka cene . sprzedam karte pewnie gdzies za 90 zl i wyjdzie tylko 250 , stara plyte za 100 zl , za 150 zl wypas mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Panowie, dżwięk SS może i dobry, ale MIDI to już chyba całkowita pomyłka! Nie dość że cienkie (wiem wiem, banki SF2), to po odtworzeniu kilku plików zaczyna się... fałszowanie! Tak, MIDI SS zaczyna fałszować, wali jakimiś samplami gdzie popadnie, podmienia instrumenty, niektóre wogóle przestaje odtwarzać i żeby nie to że znam utwór, to bym sie nigdy nie domyślił co gra! Jedyny sosób na to by sie uspokoił, to restart kompa. Wybaczcie.... to ma być "super" rzecz do odtwarzania dźwięku?!

Druga sprawa: uruchomcie TotalCommandera i spróbujcie "podejrzeć" jakiś MIDI poprzez F3 - i co? Czekacie, czekacie i dopiero się pojawia dźwięk. Co tak długo SS robi z malutkim plikiem MIDI żeby go odtworzyć? Szuka w internecie czy co?! W SB tego nie ma.

No ten mixer to kolejna pomyłka: nieczytelny, wszystkiego trzeba szukać.

 

Suma-sumarum: Wracam do starego dobrego SB Live! a o Soundstormie postaram się jak najszybciej zapomnieć. Sorry, ale nie przekonacie mnie do SS-a - to jakaś pomyłka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem ponad pół roku SS. pierw na abicie nf7-s , fic au13. epox 8rda+ rev 2.2. dzięk był ok. co najważniejsze mało obciązał CPU.

przesiadlem się tydzien temu na KT 600. kupiłem SB liva 5.1 i jestem mile zaskoczony. dzwięk jest czystszy od SS. obciążenie CPU małe, choć minimalnie większe od SS.

SB live ma cieplejszą barwe. ładniejszy bas.

 

 

nie chce się z nikim spierać. to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Druga sprawa: uruchomcie TotalCommandera i spróbujcie "podejrzeć" jakiś MIDI poprzez F3 - i co? Czekacie, czekacie i dopiero się pojawia dźwięk. Co tak długo SS robi z malutkim plikiem MIDI żeby go odtworzyć? Szuka w internecie czy co?! W SB tego nie ma.

NIe bawie sie midi, ale z ciekawosci sprawdzilem szybkosc podgladu (F3) w Total Commanderze i mam go natychmiastowy... wiec winne sa ustawienia twojego systemu/total commandera/czegos innego

No ten mixer to kolejna pomyłka: nieczytelny, wszystkiego trzeba szukać.

Jakby byl taki sam wyglad, to co nowego chcialbys tam szukac :?: Nowy wyglad, nowe funkcje/ustawienia - lepsza funkcjonalnosc... Trzeba poswiecic tylko chwilke czasu, zeby sie przyzwyczaic i WSZYSTKO opanowac - trzeba tylko chceiec :idea:

Suma-sumarumSB jest juz stary - niektorym wystarcza, ja zostalem przy SS (a Live!'a uzywalem wczesniej od samego poczatku jak byl), bo jakosc dzwieku mi w zupelnosci odpowiada, mam mniej obciazony CPU (czyli wiecej FPS :twisted: ) i wolne miejsce w kompie, co zapewnia lepsza wentylacje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie !!

planuje zakup nowej płyty z SS a kasy mam góra 350 zł! :(

i z tego co wyczaiłem to tylko msi k7n2 delta-L ma soundstorm .

czy są jakieś inne płyty w tej cenie z SS które również nadają się do O/C ,,,,, bo jak wiadomo ta MSI nie ma zbyt wielkich możliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie !!

planuje zakup nowej płyty z SS a kasy mam góra 350 zł! :( 

i z tego co wyczaiłem to tylko msi k7n2 delta-L  ma soundstorm .

czy są jakieś inne płyty w tej cenie z SS które również nadają się do O/C ,,,,, bo jak wiadomo ta MSI nie ma zbyt wielkich możliwości!

 

epoX 8RDA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja opowiem historie o non-SS

kumpel mial 8KRA2I (ALC655) i glosniki Samsunga jakies 2+1 (calkiem niezle)

z ciezkim zalem kupil tego Epoxa (ja mu polecalem) bo czywiscie z netu sie dowiedzial ze ze NF2 jest debesciak

jak mu sandra pokazywala przy fsb200 pci40 (ach ta sandra,w nowszym biosie jak wol pci33) to bylo dla niego dosc

poszedl doplacil 70pln i wymienil na 8RDA (v1.1 - to jest kaszana)

zainstalowal wszystko (prawie -com,usb i te sprawy kuleja)

i on mowi : sluchaj lepszy bass

na to ja: ale przeciez 8RDA (ALC650) nie ma SS

to bylo dla niego jak walniecie lbem w sciane

sprawdzil w necie i rzeczywiscie okazalo sie ze dopiero 8RDA+ ma SS

 

jaki z tego moral

autosugestia jest bardzo skuteczna - niektorzy nawet twierdza ze mozna dzieki niej pozbyc sie nieuleczalnej choroby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam karte SB Audigy 2 ZS i jestem z niej bardzo zadowolony. Postanowiłem jednak sprawdzić SS na mojej płytce i... jestem w szoku (!!!) moja karta (która jest warta więcej od mobo) jest praktycznie niewiele lepsza (poza kilkoma dodatkami) od SS. Jest to naprawdę dobra karta ze świetnym dzwiękiem!!! POLECAM!!!

PS. Takie trzy małe pytanka:

1. Czy karty oparte na SS różnią się czymś? Ja mam:

- model sprzętu: nForce2 MCP-T

- producent codec: Realtek

- model codec: ALC650

Są lepsze, gorsze?

2. Jak dobre w tej karcie jest wyjście na wzmacniacz?? I co z wyjściem optycznym (które jest)

3. Pytanie troszeczkę z innej beczki:

Nie wiecie czy można podłączyć do wtyczki głośników przednich 2x2 głośników przy pomocy zwykłego rozdzielacza 1>2 minijack? To znaczy, że da się podłączyć to wiem, ale jak mocno zniekształca to dzwięk??

 

Jeszcze jedno: Jakieś uwagi, sugestie dla początkującego SS-owca :-) Chcę się zapoznać z tą kartą. Jeśli będzie dobra to może np. spyle Audigy i właduje w ramy :-)

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymienilem SB Live'a na SS. Dzwiek jest w sumie taki sam, ale SS ma jedna cholerna wade - co z tego, ze ma EAXa 1 i 2 jak w 60% grach trzeba go wylanczac, bo dzieja sie jaja (niezaleznie od sterownikow) - tak mialem np w Splinter Cell'u i Vietcongu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

runforestrun

 

po podlaczeniu rozdzielacza znieksztalcenia beda niezauwazalnie (rozdzielacz z pozlacanymi stykami 3.90pln) ,chyba ze jestes audiofilem :]

problem taki ze masz ten sam kanal w 2 glosnikach ,wiec efektu przestrzennego nie uzyskasz

ale do zwiekszenia mocy muzycznej sie nadaje znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi posiadaczy SBLIVE i Sb audigy :) I wcale sie nie dziwie ze pisza ze lepszy jest dzwiek z ich kart za które dali w pewnym czasie 200 300 400 złotych nie wiem ile kosztuja te karty.... niz z SS który jest zintegrowany z płytami głównymi ... Prawda jest takaz zeby uszłyszec różnice ... Trzeba miec B. Dobre nagłośnienie i Słuch Absolutny w moim przypadku ... usłyszenie różnicy jest akurat nie wykonalne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abita nf7-sl brałem głównie dla SS i małego O/C w WinAmpie z ustawionym sprzętowym wspomaganiem i ustawionym systemem 4 głośnikowym (dwa wzmacniacze, cztery kolumny tak po 2x50, 2x30W jest fajna jazda, nawet filmy z dźwiękiem 3D fajnie śmigają jak i gry. No córz za 400 zł dostaje się sprzętowe DSP które charuje zamias CPU i jest gites.

Inną sprawą jest by był porządek w systemie bo to może byc przyczyną niektórych problemów z SS, SBL jak i SBA.

Zainstalowałem te nowe stery i jest fajno, czy one są szykowane dla nForce3 ?

Pozdrawiam

PS

Jak mawiają stare wilki morskie No Storm, No Fun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie SS nieporównywalnie mniej obciąża CPU! Co do sprawy: "Za co płacimy 550 zł za SB! A2 ZS" to odpowiedź jest prosta: Za mniej lub bardziej potrzebne "bajery":

- 7.1

- EAX Advanced HD

- THX

- Cała masa niepotrzebnych programów i gier

- Stosunek sygnału od szumu odtwarzanie/nagrywanie 100/91 dB!!!

- dodatkowy cokół z gniadem

- Niesamowita ilość dostępnych częst. próbkowania na analogu

Czyli poza 5 i 7 płacimy za...BAJERY

No ale co zrobić?!

PS. Napiszcie coś jeszcze o SS, bo nie wiem o niej zbyt dużo. Piszcie wszystko co wiecie i finał!! (Obsł. standardy, jak je sprawdzić, jakie są wersje itp. itd.)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem posiadaczem SB Audigy i teraz mam SS i jestem bardzo zadowolony jakosc dzwieku nie ma roznicy w grach nawet ciut lepiej ,moj kolega ma Sb Live i napweno SS ma lepsza jakos dzwieku (poruwnywalna z Audigy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy porządne?

 

Audiofilskich nie mam. Ale mam jeden z najlepszych "komputerowych" zestawów - Teac PowerMax 2000.

I wszelkie przetworniki miałbym gdzieś, gdybym nie używał też od czasu Sennheiserów HD500 - jeżeli słyszę szumy (w zupełnie wyciszonym otoczeniu) to znaczy, że muszę ściszyć przed puszczeniem muzy ;) - efekt nie do osiągnięcia na Live, ale nie dlatego, że nie szumi, ale dlatego, że nie potrafi zagrać tak głośno (więc nawet jak szumiał mogłem puszczać muzę) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

 

http://www.hardware.fr/articles/415/page11.html

 

i jeszcze to, cytuje:

 

1. SS ma duzo mocniejszy DSP od Emu10K1, dzieki temu spadki w grach sa minimalne.

 

2. Jakość pozycjonowania dźwięku 3D - porównywalna (SS: Sensaura; Live!: EAX2)

 

3. Jakość wyjść - tutaj trzeba troszkę poopowiadać. SS na ogól ma kodek Realtek ALC650 o rodzielczosci 20 bitow dla DAC i 18 dla ADC. Dynamika średnia. Jakość dźwieku ogólnie - średnia. Live! natomiast ma 2 kodeki - starszy, używany od czasów pierwszego Live! 1024 i nowy dla obsługi dodatkowych kanałów. Dokładniej wygłąda to tak: przy standardowych driverach od Creative przód, centralny i bas obsługiwany jest przez kodek Sigmatel STAC9708 - jest 4 kanałowy kodek o rodzielczości 18 bitów dla DAC i 16 dla ADC (odpowiednio: Digital to Analog Conwerter i Analog to Digital Converter). Teoretycznie parametry gorsze od ALC 650, choć kodek ten kiedyś był z 'wyższej' półki, więc wg mnie dorównuje ALC650. Za tył w Live! odpowiedzialny jest kodek IS2 - Phillips (nie pamiętam numerka) - jest to naprawdę dobry 24bitowy kodek, choć i tak, samo DSP EMU pracuje w 16bitach. Dlatego jak ktoś testuje SB Live! Audio RightMarkiem lub czymś podobnym wychodzi, że tył ma lepszą charakterystykę i dynamikę dźwięku od przodu. Dlatego konkurencyjne sterowniki KX standardowo mają zaimplentowane 'przestawienie' kanałów przednich i tylnich, co prowadzi do polepszenia dzwięku na wyjściu przednich kolumn. Podsumowując wg mnie lepszą jakość wyjść oferuje SB Live!, choć żeby to usłyszeć trzeba mieć dobre ucho. U siebie mam SB Live! podlączonego do wzmaczniacza Hi-Fi i 2 podłogowych kolumn oraz zestaw Inspire 4400 działający jako tył i centralny. Na KX rzeczywiście przód ładniej gra. Miałem podłączony również SS na płycie Epox 8RDA+ i moje wrażenia były również bardzo dobre. Przy słuchaniu muzyki jakość bardzo zbliżona, ze wskazaniem na SB Live!, ale po uruchomieniu 5.1 SS wg mnie dużo lepiej pozycjonował dźwięk - muzyka wydawała się pełniejsza. Myślę, że wynika to z samego DSP i od nowa napisanego, sprzętowego algorytmu Sensaura 3D. Ogólnie rzecz biorąc karty są bardzo zbliżone jakością dźwięku, ale SS ma większe możliwości - chociażby mocniejszy DSP, czy sprzętowy dekoder-enkoder Dolby Digital. Znam ludzi, którzy po zmianie mobo na SS zostali przy Live!, znam też takich, którzy Live! sprzedali - i jedni i drudzy się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostoweanie - EAX nie jest systemem pozycjonowania dźwięku. Dodaje tylko efekty środowiskowe.

 

Sensaura pozycjonuje dźwięk, choć do A3D 2.0 się nie umywa (zwłaszcza na słuchawkach czy 2 głośnikach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... coś czuję, że słoń usiadł Wam na uszy... Jeżeli nie słyszycie różnicy pomiędzy zwykłym SB Live i Sound Stormem. Miałem do czynienia z niejdną płytką z Sound Storm (8RDA+, ASUS A7N8X Deluxe, NF7-S 2.0, AN7) i żadna pod każdym względem nie jest w stanie przebić byle jakiego SB Live 4830... Dźwięk wydobywający się z SS jest strasznie płaski, 3D praktycznie istnieje w płaszczyźnie lewo - prawo, naprawdę trudno usłyszeć na SS rendering dźwięku typu tył - przód... na SB Live działa to wzorowo. Po za tym efekty EAX na SS są bardzo stłumione, metaliczne... bass jest po prostu żałosny, jakby ktoś walił w puszkę po konserwie, zamiast w bęben z prawdziwego zdarzenia. Mój Live działa z ustawieniami Treble na Max i Bass na 85 %... Korzystam ze słuchawek Sony MDR-180 o mocy 1 W na głośnik.

Reasumując... SS się do niczego nie nadaje. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno Audigy jak i SS. Obecnie testuję sobie właśnie SS i potwierdzam jego bardzo dobrą jakość. Nie wiem jeszcze jak się to spisuje w grach, ale typowe odtwarzanie mp3 - na poziomie prezentowanym przez Audigy. Kolumny zdecydowanie "nie-komputerowe" :P

 

:arrow: Radek

Nie uznaję żadnych korektorów barwy. Większość muzyki i tak słucham na stacjonarnym CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to dorzuce swoje 3 grosze...

 

Soundstorm używa kodeca DAC 650 realteka tylko do cyfrowo-analogowej (digital-analog-converter) konwersji dźwięku. W związku z tym gdy soundstorm pracuje w trybie dolby-digital taka konwersja nie ma miejsca i dżwięk jest bezpośrednio pobierany z procesora DSP układu (MCP-T). Nigdy nie usłyszymy różnicy w trybie Dolby Digital porównująć SS z jakąkolwiek inną kartą muzyczną.

 

Co do analogowego trybu to można się czepiać, ale nie zapominajmy że soundstorm jest bajerem, a nie dedykowną kartą muzyczną :!: Gdyby tak było nastąpiłby wysyp kart opartych na nim i creative na pewno przy swej obecnej polityce cenowej by zdechł. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o karty muzyczne ale i o ich głośniki (logitech rulez!). Pamiętajmy że w przypadku SS układ ALC650 nie produkuje dżwięku tylko wykonuje jego konwersję.

 

Parametry techniczne pozwalają soundstormowi przewyższyć każdą karte muzyczną z rodziny SB-Live!, C-Media i Realtek.

 

A jak ktoś jest audiofilem niech kupi sobie Terrateca, a nie Creativa!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek

Jak twierdzisz, że Live ma świetne pozycjonowanie, to nie słyszałeś na uszy Vortexa2. Ja z live'a przesidłem się na oryginalnego V2 (znacząca poprawa jakości dźwięku, mniejsze szumy i "gryźliwość" z innymi podzespołami).

Z V2 przesiadłem się na SS - głównie dla DD. Poprawa jakości na głośnikach z dekoderem DD słyszalna (choć i tak nie taka ja przy poprzedniej przesiadce). Tylko za A3D tęsknię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to dorzuce swoje 3 grosze...

 

Soundstorm używa kodeca DAC 650 realteka tylko do cyfrowo-analogowej (digital-analog-converter) konwersji dźwięku. W związku z tym gdy soundstorm pracuje w trybie dolby-digital taka konwersja nie ma miejsca i dżwięk jest bezpośrednio pobierany z procesora DSP układu (MCP-T). Nigdy nie usłyszymy różnicy w trybie Dolby Digital porównująć SS z jakąkolwiek inną kartą muzyczną.

true

 

dlatego starczy podlaczyć SS do wzmacniacza z dekoderem DD i Audigy 2 moze sobie iśc na spacer...

 

z co do głośników to mam zestaw KODA z wbudowanym AC3 - w sumie takie sobie - S/N mają kiepski - ale po podłaczeniu optykiem do amplitunera Yamahy albo Soniaka slychac power :D

 

a Vortexa2 i tak w kompie mam bo do grania A3D 2.0 jest potrzebne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...