Skocz do zawartości
tanaka

Xpand Rally/ Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

IMO to bedzie gniot taki sam jak Xpert rally championship czy jakos tak.

Gniot :?: 8O . To zagraj w Colina 3, to jest dopiero gniot, dla mnie Xpert rally championship jest jak najbardziej ok.

Colin 3 nie byl gniotem tylko za wiele sie po nim spodziewalismy.

Okrojony z wielu swietnych opcji z poprzednich czesci oraz jak sie okazalo z nastepnej.

Jednak sama rozgrywka byla bardzo fascynujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 24 września, a demo ma wyjść 12 sierpnia. ( demo multiplayer )

 

 

Jednak sama rozgrywka byla bardzo fascynujaca.

Z tym się mogę zgodzić, choć jak za pierwszym razem odpaliłem cmr3 to miałem mieszane uczucia, ale jak się trochę pograło to całkiem przyjemnie sie jeżdziło. A wszyscy którzy krytytkują cmr3 to pewnie odisntalowali go po przejechaniu jednej trasy. Nie mam im tego za złe bo też bym go krytykował jakbym go usunął po jednej trasie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu22 => tak, gniot. grafika do pupy i model prowadzenia jeszcze gorszy, no chyba, ze od czasu wypuszczenia tamtej bety zrobili cuda.

 

CMR3 nie byl az taki zly, dalo sie pograc choc opcji brakowalo i czesc obecnych byla wkurzajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

aha no i wymagania tej gry... umnie sie troche cielo jak wziolem na full wszystko i 1024 768:) a colin4 smiga bez przycinek

konfig to byl

kt4v

xp2000@barton2800

2x256 333 seitec synchro

r9200 128mb

win 98se

szkod ze samochody sie nie nazywaja normalnie tylko takie niewiadomo co ale przynajmniej podobne sa:) chociaz te naklejki na furach to taki festyn np mini copper cala fura w rusalki nvidi dotego model jazdy straszna padaka non stop jakis poslizg na prostej drodze uszkodzenia w miare fajne mozna kierowce pocharatac i zboku jest narysowane co mu sie stalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no i wymagania tej gry... umnie sie troche cielo jak wziolem na full wszystko i 1024 768:) a colin4 smiga bez przycinek(...)  dotego model jazdy straszna padaka non stop jakis poslizg na prostej drodze..

Jak sam powiedziałeś, grałeś w BETE :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania z pliki Readme

 

I Minimum system requirements:Windows 98/ME/2000/XPP III/AMD Athlon processor with 1.3 GHz 256 MB RAMVideo card with 64 MB, compatible with DX 8.0 (GeForce 3 or ATI Radeon 9200)Sound card DX 8.0 compatible 500 MB of free space on hard driveDirectX 9.0bII Recommended system configuration:Windows 98/ME/2000/XPP IV/AMD Athlon processor with 2.0 GHz512 MB RAMVideo card with 128 MB, compatible with DX 9.0 (GeForce 5700 or ATI Radeon 9600)Sound card DX 9.0 compatible 500 MB of free space on hard driveDirectX 9.0b

Gierka napewno lepsza od cmr4, a czy od RBR'a będzie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.gamershell.com - "We were contacted by a Techland rep who confirmed the demo to be not official and subsequentially it is no more available for download locally."

Macie jakies inne linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, pograłem kilka minut i gra się jak najbardziej przyjemnie :-]

Jedyne co mnie denerwuję to fakt, że ludzie odpowiedzialni za engine wogóle go nie zoptymalizowali, co doprowadza do tego, że w niektórych miejscach na moim konfigu przy AAx0 AFx4 i wszystko na full framerate spada do 15 klatek :-/

To tyle, idę grać dalej 8)

 

http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=now...owinki,10,14408

 

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem i raczej slabe. Tzn tak, grafika elegancka, podoba mi sie. Jedyne co, to efekt blur mnie denerwuje. Przegiety troche. Dach samochodu za bardzo odbija niebo. Poza tym - duzy plus. Dzwieki - o matko, tragedia. Wszelkie odglosy wydobywajace sie z pod kol, sa beznadziejne. silnik nie lepszy. Fizyka - u mnie slabo. Moze dlatego, ze probowalem na klawie. Zarowno arcade jak i simulation sa cieniutkie. Nie wiem dlaczego auto rozpedza sie, jakby bylo w smole. Mam nadzieje, ze poprawia te elementy.

Co mi sie rzucilo w oczy, to fakt, ze jesli rozbijemy przednia szybe - w lekkim stopniu, zeby jeszcze nie wypadla - to patrzac z kabiny, widac ze jest popekana. Fajna sprawa.

 

update

 

co do szybkosci dzialania - jest okej. Wszystko na high (poza anizo i aa) i gra wyciaga okolo 30-40fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzwięk samochodu jest dobry, jedynie drażni mnie w Nevadzie odgłos odbijanych kamieni, właściwie to nie wiem czy to są kamienie :lol:

 

Ale demo nie oficjalne więc może poprawią jeszcze błędy, bo 12 sierpnia ma wyjśc demo multiplayer ( oficjalne :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niestety katastrofa jeśli chodzi o sterowanie

(kierownica Logitech Wingman formula Force GP) :

 

model jazdy/sterowanie(kierownica):

- po zarzuceniu tyłem samochodu strasznie oscyluje - jakby ze 2 worki ziemniaków miał w bagazniku,

ciężko wrócić do jazdy na wprost 8O

- nie da się pokonywać zakrętów (na asfalcie) po przekroczeniu 90 km/h

poprostu nie umiem - może to kwestia dłuższych ćwiczeń bo na razie to wogóle mi to nie wychodzi,

przy dużych prędkościach samochód nie chce skręcać :(

- nie da się wykonać nawrotu na ręcznym ! masakra !

- force feedback trochę zaniedbany - nie czuć gdy samochód traci przyczepność, wzjazd na trawę

lub pobocze powoduje prymitywne o stałej częstotliwości wibracje :?

- nie da się rwać kapci(tylnych) przy wciśnientym hamulcu - innymi słowy siła hamowania jest

źle ustawiona (W colinie3 było ok/cm4 tez miał to źle)

+ niewielka zwłoka sterowania mimo niskiego framerate

dźwięk:

- dźwięk narazie co najmniej dziwny, nie słychać utraty przyczepności na asfalcie,

silnik momentami przypomina muczenie krowy 8O

 

grafika:

+ grafika wymiata: krople deszczu na szybie, słońce wyglądające za animowanych chmur,

kibice przebiegający przez drogę, polskie drogi! :P

woda, krajobrazy

Inne

+replay też wymiata, widać odbicie drogi w lusterkach :P

+model zniszczeń jest całkiem całkiem: pękająca szyba przy lekkich stłuczkach, odrywające się

uszkodzone spojlery pod wpływem przyśpieszania/hamowania :D

odpadające koła, płonocy samochód

+polskie akcenty

 

No, ale jeśli modelu jazdy nie poprawią to hiciora nie będzie[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oceną fizyki byście sobie dali siana, bo jest ocena kierowcór rajdowych którzy pograli we wszystki trzy gry, i tak:

 

Xpand Rally:

 

G r a f i k a

 

+ realistyczna grafika

+ gra świateł

+ cienie

+ otoczenia tras

+ fauna

+ duzo efektow bardzo dobrej jakosci, dopasowane do sytuacji na drodze (iskry z kolcow itp)

- brak dziur w jezdni (na drogach asfaltowych), kolein, poprzecznych garbów, uskoków (takich rzeczy jest mnóstwo)

 

D ź w i ę k

 

+ pilot

+ efekty specjalne

- dziwna praca silnika (nienaturalna)

 

F i z y k a

 

+ czuć że auto się rozpędza i hamuje (czuć masę pojazdu)

+ odwzorowanie śniegu bliskie orginałowi

+ na asfalcie slik trzyma (masz wrazenie ze wypadasz ale nie)

+ nie ma za długich (nienaturalnych) slajdów na suchej nawieżchni

+ chamowanie odwzorowane ok (przeciążenia) [kierownica]

+ cięcia – zmiana nawieżchni (nagła) auto reaguje na takie zmiany

+ podczas dzwonów malych lub duzych czuc ze sie udarza w „twarde”,

+ znaki, słupki, tablice mozna skosic, nie ma „betonowych” przeszkód (cmr1-4),

+ zmiana pracy dyfrów, tzn. Wyjezdza przodem tam gdzie trzeba, ucieka tyl tam gdzie trzeba, np. Przy zjezdzie z asfaltu na syf zaczyna przod wyjezdzac, dopiero po chwili kola lapia przyczepnosc

- pilot przy duzych predkosciach, miejscami dyktuje za wolno,

- zbyt nerwowe zachowanie „osiek”, zwlaszcza mocnych, mozliwe ze ustawienia „szpery” sa zbyt duze,

- momentami za duza „turbodziura”, czasami nie da sie wyciagnac auta moca z zakretu,

 

 

Colin Mcrae Rally 04

 

G r a f i k a :

 

+ fajna grafika tras,

+ dobrze odwzorowane samochody

+ dobrze odwzorowane trasy, duze urozmaicenia ( zmiany krajobrazu na jednym odcinku),

- ograniczenia tras

- otoczenie nie żyje

 

D ź w i ę k i :

 

+ zroznicowanie dzwięków (subaru, mitshubishi...),

+ dobra praca silnika na poszczegolnych etapach, silnik na wolnych, silnik na hamowaniu, na odjeciu, na przyspieszaniu,

 

F i z y k a :

 

+ przyspieszanie i hamowanie , prowadzenie na wolnych łukach i nawrotach bardzo wierne naturze,

- natomiast prowadzenie na szybkich lukach, a zwlaszcza na asfalcie beznadziejne, („kilometrowe slajdy na sliku, na suchym asfalnie, brak przyczepności),

- za twarde lądowania na hopach, za male odbicie i dobicie amortyzatorów,

- słaba interakcja z otoczniem (betonowe znaki)

 

Richar Burns Rally:

 

G r a f i k a :

 

+ bardzo ładnie odwzorowane auta, bardzo wierne,

+ duzo kurzu i dodatkowych efektów „drogi” i tego co sie na niej znajduje (kamienie),

+ super odwzorowane trasy!

- drzewa i cale otoczenie to standardowa grafika na poziomie cmr4, nie powala na kolana ale jest mila dla oka,

 

D ź w i ę k i :

 

+ super dzwieki, zwłaszcza pracy sinika na wolnych obrotach, podczas przyspieszania i hamowania,

 

F i z y k a :

- samochód bezwładny jakby nie mial masy,

- lata po drodze, obija sie miejscami jak ping pong,

- zawieszenie nie pracuje tak jak powinno, nie odbija nie dobija,

- auta sa strasznie nerwowe i trudne w prowadzeniu,

- nawet z malych predkosci nie da sie praktycznie shamowac do zakretu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmperoR_2001 :arrow: ostre słownictwo masz gdzie nie gdzie, nie kumałem o co chodzi momentami 8O

widać, że w "tym" siedzisz 8)

co do RBR - miałem okazję zagrać na PS2 i według mnie jest TRAGICZNY

nie da się jeździć, jakaś paranoja normalnie, ale już niedługo użytkownicy PC przekonają się o tym na własnej skórze...niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...