Skocz do zawartości
PoGo

Steelpad 4S czy Icemat ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory mousepad jest waszym zdaniem lepszy ?

Cenowo wypadaja tak samo ale sa wykonane z zupelnie roznych materialow. Moze ktos z userow mial okazje pracoweac na jednej i na drugiej?

 

Steelpad 4S

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=108&gg=107&id=533

 

Icemat

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=108&gg=107&id=584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie macie na co pieniedzy wydawac, tylko na podkladke za 150zl?

Do czego bedzie, Ci potrzebna?

 

BTW: W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ktora jest lepsza. To jest tak samo jak z myszkami, jednemy bedzie sie bardziej podobac IE 3.0/4.0 a drugiemu seria MX.

 

Generalnie podkladki mozna powiedzielic na dwie grupy:

 

a) Icemat, Steelpad

B) fUnc, RICOCHET, dkt, mtw, oraz jako tansza alternatywa Allsop.

 

Pamietaj, ze do tych pierwszysch wieksze jest zalecanie MouseSkatez'ow (Pad Surfers'ow)

 

Niedlugo, ludzie tez beda sie zaopatrzac w takie rzeczy:

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8672&sid=1

http://h4g.pl/product_info.php/cPath/23/products_id/82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie macie na co pieniedzy wydawac, tylko na podkladke za 150zl?

Do czego bedzie, Ci potrzebna?

Wlasnie kiedys sie juz zastanawialem ale jednak zrezygnowalem. teraz jestem przy kasie i rozwazam jeszcze raz zakup. Zastanawiam sie czy oplaca sie np. wydawac 150zl na 4S czy moze kupic za 90zl 3S jest jakas duza roznica miedzy nimi ? Bo w cenie to jest pare zlotych.

 

BTW: W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ktora jest lepsza. To jest tak samo jak z myszkami, jednemy bedzie sie bardziej podobac IE 3.0/4.0 a drugiemu seria MX.

hmmm... pewnie masz racje. Zastanowie sie jeszcze na czym mi by sie lepiej slizgalo . aluminium czy szkło....

 

Generalnie podkladki mozna powiedzielic na dwie grupy:

 

a) Icemat, Steelpad

B) fUnc, RICOCHET, dkt, mtw, oraz jako tansza alternatywa Allsop. 

 

Pamietaj, ze do tych pierwszysch wieksze jest zalecanie MouseSkatez'ow (Pad Surfers'ow)

Co do slizgow to chyba w steelapdzie i Icemat otrzymujesz juz je w komplecie. jestem ciekaw czy bede musial siedziec i sobie wycinac kleczka na slizgi czy to juz sa gotowe ? I czy trzeba zrywac fabryczne slizgi.Czy to sie nakleja caly pasek na cala dlugosc myszy ?

 

Widzialem te gadgety. Rekawica ciekawa sprawa. Ale nawet w fpp MP gram na glosnikach. Tak sie jakos przyzwyczailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie macie na co pieniedzy wydawac, tylko na podkladke za 150zl?

Do czego bedzie, Ci potrzebna?

Wlasnie kiedys sie juz zastanawialem ale jednak zrezygnowalem. teraz jestem przy kasie i rozwazam jeszcze raz zakup. Zastanawiam sie czy oplaca sie np. wydawac 150zl na 4S czy moze kupic za 90zl 3S jest jakas duza roznica miedzy nimi ? Bo w cenie to jest pare zlotych.

 

Roznica miedzy 3S a 4S to tylko wielkosc. Jezeli np. grasz z akceleracja to wystarczy, Ci 3S, ale napewno przy 4S jest wiekszy komfort.

 

BTW: W tej kwestii nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ktora jest lepsza. To jest tak samo jak z myszkami, jednemy bedzie sie bardziej podobac IE 3.0/4.0 a drugiemu seria MX.

hmmm... pewnie masz racje. Zastanowie sie jeszcze na czym mi by sie lepiej slizgalo . aluminium czy szkło....

 

Chodzi mi raczej oto, ze wieksza roznica bedzie w poslizgu miedzy Steelpadem/Icematem a np. funciem/mtw/dkt.

 

Generalnie podkladki mozna powiedzielic na dwie grupy:

 

a) Icemat, Steelpad

B) fUnc, RICOCHET, dkt, mtw, oraz jako tansza alternatywa Allsop. 

 

Pamietaj, ze do tych pierwszysch wieksze jest zalecanie MouseSkatez'ow (Pad Surfers'ow)

Co do slizgow to chyba w steelapdzie i Icemat otrzymujesz juz je w komplecie. jestem ciekaw czy bede musial siedziec i sobie wycinac kleczka na slizgi czy to juz sa gotowe ? I czy trzeba zrywac fabryczne slizgi.Czy to sie nakleja caly pasek na cala dlugosc myszy ?

 

Jak nakleisz to juz Twoja sprawa. Mozesz nakleic caly dwa paski na poziomie slizgaczy, albo mozesz tylko i wylacznie na slizgacze. Bez nich, z tego co wiem, przy Icemat, myszka w czasie ruchow, po prostu piszczy (pewnie w przypadku Steelpada jest podobnie)

 

Widzialem te gadgety. Rekawica ciekawa sprawa. Ale nawet w fpp MP gram na glosnikach. Tak sie jakos przyzwyczailem.

Przezuc sie na sluchawki :)

 

Wy nie macie na co pieniedzy wydawac, tylko na podkladke za 150zl?

Do czego bedzie, Ci potrzebna?

i mowi to uzytkownik ie3.0 + fUnc :D

 

pozdro [;

Cicho :P CS to dawne czasy, moze jeszcze wroca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 4S .. jest lepszy od Icemata.. (sugeruje sie opiniami userów ) Sam gram dosyc duzo w cs.. ale nie kupuje IC4.0 i Steelpada bo zbyt mocno przyzwyczailem sie do mojego sprzetu.. i na nowym bym musial znow od poczatku.. a gralem na IE4.0 i 4S i nie jest duzo roznicy.. Teras mam myche Creative Lite Optical i podkladke szmaciaka ktora jest tak wytarta ze idealnie sie po niej jezdzi.. myszka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MX 610 i Icemate 2Edt Black... porazka... kasa poszla na prozno... nie wiem jak mam rozumiec ze pad byl testowany i kompatybilny z myszkami mx 300 500 700 a co z mx 610... ktory mi hakuje, zacina mysli bog wie nad czym... myszka jest ok poszedlem do kumpla na steelpada i zapieprza az milo, napisalem do icemata z pytaniem i dylematem czym lepiej pieprznac o sciane ich kawalkiem szkla czy mysza... bo w ktoryms sprzecie mam plecy... jutro ma przyjsc G5... ale czytam tescik i co widze http://h4g.pl/product_info.php/cPath/22/products_id/288 nie kompatybilna z moim icematem.... o losie... co za pad... kupujesz cieszysz sie i modlisz... czy aby bedzie dzialal, nie polecam... chyba mnie czeka kolejny wydatek na pada myszka pozostanie bo skoro w innych warunkach zasuwa az milo... a icemat pojdzie na allegro... :) podobno wyszedl steelpad 5L odpowiedni do myszek laserowych.... a do G5 wyszedl nowy firmware 1.1 cos tam poprawiajacy kompatybilnosc z innymi powierzchniami i do kolejnych tez maja wyjsc update... to co? czekac...? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricochet - spoko podkladeczka 2 lata uzytkowalem obie strony sie znacząco wytarły,ale nie mam jej nic do zarzucenia zarowno strona sliska jak i szorstka super.

 

stell 3s - maskra,tzn. myszka dobrze po nim sunie ,ale towarzyszy temu taki szum ,ze o panie...oczywiscie szum jest zarwno bez podklejenia slizgaczy jak i z podklejonymi mouse skatezami czy miceskatezami.

 

eye - dobra podkladka,komfort jest,dobry slizg też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od dawnaa steelpada 4s [ ktoś chce kupic za tanioche ? :P ] i tak:

1. mysz sunie gładko, ale trzeba podkładke non stop czyścić jakimś płynem [ ja preferowałem do mycia naczyń :) ].

2. pad sie ściera, po kilku miesiącach sie robi taki 'lśniący', przez co mysz optyczna jednak troszke gorzej reaguje i to wkurza [ ja mam MX500 ]

3. osobiście nie przypadł mi do gustu, raczej preferuje szmaciatki typu allsop, tarcie statycznie większe tak, ale w steelpadzie mysz sama lata :P dla jednych plus dla drugich nie, zalezy od preferencji [sens] i samej gry, w ktorą się gra.

 

Co do icemata to co prawda nie miałem na stałe, ale kumpel gra na niej non stop, sam spróbowałem, pad mniejszy ale jakoś zawsze żałowałem ze własnie tego icemata nie kupiłem ;p [ icemat -> punkty 1. i 2. wyżej raczej nie występują ]

A jeżeli chodzi i 'głośność' padów ... dajcie spokoj - szybko sie człowiek przyzwyczaja i nic nie słyszy, poza tym nie mówcie ze gracie bez słuchawek :):)

Edytowane przez NetWalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bylem u kolesia z mysza i padem... mowie zanim cos zmienie sprawdze komplet u kogos innego i jakiez bylo moje zdumienie u niego to smiga bez hakow bez lagow itd ... hmmmm tyle ze pod portem PS2 a nie usb za pomoca przejscioweczki... i zrobil wtedy maly myk jak na screenach (pod usb nie ma takiej opcji... nie wiedziec czemu) podniosl we wlasciowosciach myszy bufor i probkowanie na maxa... zrobilem tak u siebie jak narazie jest roznica... ale musze potestowac dluzej zeby france na czyms zlapac...;)) pozdro. AAAA i pozyczyl mi steelpada 4d to przed tymi kombinacjami problem lagow itp byl taki sam jak na moim icemacie... wiec chyba podkladka ok... jezzzu czy bede musial to wszystko pozniej odszczekac...:)) pozdropost-125604-1133099465_thumb.jpgpost-125604-1133099485_thumb.jpg

 

 

iiii tam dalej sa laaaagi takie krotkie zajakniecia przeciagniecia... no nic pozostaje sznurek... :)) znaczy sie myszka przewodowa... :) poczekam az zaczna produkowac G5 poprawiona bo skoro wyszedl nowy firmware... to nie bardzo czuje poprawianie jakosci lasera jakims tam softem... cos jest na rzeczy... nawet na stronie dokladnie nie pisza jakie powierzchnie maja byc kompatybilne... co poprawia ten firmware ... moze zmienia nazwe na "enigma" ;)

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 4S. Ponoc bardziej seksowna :D

Dzieki za info

I bardzo dobrze zrobiłeś ...

Ale nie jesteś na czasie teraz mówi się JEZZy :)

 

A koleś co śmieje się ze switcher box'a chyba nie ma nic do kompa podłączonego oprucz słuchawek właśnie ...

Ja mam i BARDZO SOBIE CHWALE ...

zamiast grzebać non stop przy wyjściach z tyłu obudowy robi się "pssstryk" i masz głośniki albo np wyjście na telewizorek/słuchawki ...

Co do rękawiczki to nie skomentuje :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam obu padow (icemat 2nd i steelpad 4S / dom i studia) i wg mnie lepszy jest icemat. Ma bardziej rownomierna powierzchnie i daje lepszy poslizg z teflonowymi slizgaczami (nieznacznie ale zawsze). Wada to fakt ze jest grubszy, ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam obu padow (icemat 2nd i steelpad 4S / dom i studia) i wg mnie lepszy jest icemat. Ma bardziej rownomierna powierzchnie i daje lepszy poslizg z teflonowymi slizgaczami (nieznacznie ale zawsze). Wada to fakt ze jest grubszy, ale mozna sie do tego przyzwyczaic.

 

jakie myszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ... pomalu widze ze mam problem innej natury... otoz ten moj mx610 na Icemacie dziala poprawnie na poczatku pracy komputera do czasu jak zaczne robic cos pamieciozernego zwlaszcza jak np nagram sobie plyte dvd to po zakonczeniu musze robic wielkie ruchy mysza zeby lapala najmnieszy ruch.... co to moze byc...? mam 2x512 ramu Corsair wiec pamieci ok, wylaczony SWAP. Po 5-10min wraca wszystko do normy az znow zrobie operacje jakas powazniejsza na kompie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steelpad 5L dobra rzecz:) ale mając możliwość przetestowania w zasadzie wszystkiego, co jest na rynku zawsze wracam do fUnc sUrface 1030. Oczywiście kwestia gustu, ale współpracuje dobrze ze wszystkimi myszkami (518 teraz).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy SteelPad ale na pewno nie Icemat 2nd. Mój Razer Diamondback działa na nim gorzej niz na blacie biurka, zwykle w "najgorętszych" chwilach gry mysz po protsu się na nim zacina i obrywam! Na blacie biurka i na podkładce BriteMat za 19 pln to się nigdy nie zdarza! Logitech MouseMan Dual Sensor mojego brata nie działa na tej podkładce! Odradzam więc z ww powodów zakup Icemata 2nd! Czy ktos używa tandemu Razer Diamondback i SteelPad 4S? Jak działa taki zestaw?

 

Obserwacje ww tandemu prowadzą do wniosku że to para wodna wydzielająca się z dłoni i osiadająca cienką warstewką na Icemacie powoduje zakłócania w jej pracy!

 

Pan z serwisu jedynego dystrybutora Icemata w Polsce powiedział w rozmowie telefonicznej, że to normalne że Diamondback może niewłaściwie pracować na Icemacie. Więc skoro Diamondback jest normalną (no prawie) myszą optyczną to problem taki jak mój może spotkac każdego użytkownika myszy optycznej i tej podkładki! Tylko dlaczego ani dystrybutor ani sprzedawcy nie informują o możliwych kłopotach z ta podkładką?

 

Po problemie: sympatyczny sprzedawca przyjął zwrot nieszczęsnego Icemata i zostałem szczęśliwym posiadaczem podkładki Razer Mantis Speed i powiem krótko rewelacja, gorąco polecam zakup tego pada!

Edytowane przez sidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos używa tandemu Razer Diamondback i SteelPad 4S? Jak działa taki zestaw?

Dziala idealnie, nie ma roznicy miezy icematem a 4S pod wzgledem jakosci pracy sensora. Ja jak wspomnialem rpeferuje jednak icemata, ma bardziej rownomierna powierzchnie i jest nieco lepszy poslizg wg mnie. Chociaz steelpady sa ciensze i znacznie ladniejsze.

Problemy z tymi podkladkami moga sie pojawic gdy sa one uzywane i "zjechane". Mialem juz do czynienia z wytartym steelpadem 3S, ktory w kilku miejscach byl wyrazne wyslizgany, blyszczal i tam gubily sie myszy. Jednak na nowych nie powinno byc takiej sytuacji w zadnym wypadku.

No i nieumiejetne podklejenie myzy slizgaczami (zbyt wysoko) tez sprawi ze pierwszy pad na jakim sie nam mysz zgubi to bedzie wlasnie steelpad S/icemat (gdyby tak testowac i podwyzszac mysz co 0.1mm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym padzie? Zda egzamin czy nawet nie warto sie nim interesowac?

http://allegro.pl/item95886548__szklana_po...la_graczy_.html

:blink:

Jeśli to kosztuje niecałe 30 zł, to w najlepszym wypadku jest zwykły kawałek szkła ;)

Lepiej kup coś materiałowego - np. Xpad lub Eyepad - cena podobna, a pomimo (z pozoru) gorszego materiału będziesz z nich bardziej zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icemat to nie jest i możliwe, że sami wystawiają szkło piskowane jak piszą o oszustach. Na pewno nie jest to szkło hartowane i idealnie płaskie do grania. Choć do myszek laserowych nie polecam icemata bo podobno się gubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Icemata 2nd BLack i G5 i powiem ze myszka sunie jak krazek po lodzie doslownie miodzio, na poczatku mialem zalamke zanim niezainstalowalem nowego firmwaeru i teraz jest git porownywalem u kumpla na 4S i chyba juz sie zabardzo przyzwyczailem do icemata bo na 4S czulem sie nieswojo.

Co do exploatacji to Icemat zdecydowanie wygrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...