Skocz do zawartości
Buzzy

Wkoncu !! 2 miejsce na swiecie na GF FX 5200!! w 3DMarku 2k1

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 3 tygodnie temu pozyczylem od kumpla FX5200.. generalnie chcialem sprawadzic jak sie przedstawia ta grafa.. Jej wydajnosc mnie zaskoczyla.. Na poczatku zapuscilem 3Dmarka na standartowyc ustawieniach.. wynik byl slaby 7k... Zabralem sie za podkrecanie.. jej standartowe zegary 250/400 podkrecilem na 320/600... zaczalem benchowac.. pozniej zimna woda w uklad WC na grafe i testy.. Taktowanie 330/638 (duzy Sunon 120mm dmuchajacy na grafike a drugi Sunon na radiator z procka.. (Nukleona sprzedaelm i czekam jeszcze na nowy blok) FSB 233x11 i 1.75V dla pewnosci 3.2V na memorkach 2-2-2-11.. CPU interface Enabled ;] Wchodze do windy zapuszczam 3DMarka 2k1 i daje Benchmark.. Jak narazie wywalczylem 12417 marków

ale zamierzam znacznie przebic ta granice i porwac sie na 13k.. Tylko pomyslów mi brakuje.. W tym tygodniu wale jej Vmoda ;] ponizej zalaczam link do wyniku ;] http://service.futuremark.com/compare?2k1=7733143 Z tym wynikiem zajalem 2 miejsce w klasyfikacji swiatowej na FX 5200 non Ultra ;] Karta jest firmy Albatron 128mb/128bit pamieci 4ns ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze ustabilizowac FSB 240.. bo prime leci ale z 3Dm wywala na pulpit.. ;/ 236 tez wywala.. 233 idzie.. moze dlatego ze narazie robilem testy na AC..ale zaloze w tym tygodniu WC na procka .. i pociagne go wyzej.. Gdyby tak FSB 240 dodac.. to kolejne 100marków wiecej ;/ No i zmrozic konkretnie grafike.. Jutro sie rzuce na 12.5k .. To odrazu Was powiadomie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo hehe wiedzialem, ze ten FX ma potencjal!! :twisted:

Ciagnij, ciagnij hardcore'owcu !!

Mam nadzieje, ze uda Ci sie nabic wynik ktory na dlugo pozostanie na 1 pozycji! Nalezy Ci sie za tego Ti200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi a tak BTW to juz jestem pierwszy na futuremark.. ale w innej kategorii.. Na karcie Riva Vanta.. Mam 1 miejsce na swiecie z wynikiem 1279 marków ;] tym samym wyprzedzajac najlepszy wynik o 100marków ;] 1 miejsce na sweciena Riva vanta ;] w sumie nie ma sie czym chwalic ale mala rzecz a cieszy ;] http://service.futuremark.com/compare?2k1=6521426 powoli zaczynam podbijac swiat ;] Najpierw Vanta pozniej GF256 SDr (4miejsce na swiecie) a teras FX5200 ;] a za pol roku ;] kto wie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy że wrzucisz tę kartę do jakiegoś lepszego komputera i masz 13k w kieszeni

Np jakiego ?

Podkrecanie procka przes FSB przy tej klasie karty daje 300mhz na procku wiecej to ~100marków wiecej.. wiec wiesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to dałem tam uśmieszek jeśli nie zauważyłeś a po drugie jeżeli będziesz miał przyjemność w życiu pobawić się lepszymi procesorami jak te tutaj low- i med-end to zobaczysz że wyniki do +5000 3dmark uzyskiwane są przez samą zmianę platformy przy zastosowaniu tej samej karty (zegary itp). Niby jak rekordem jest teraz około 31000 w 2k1 ? Przecież to tylko 'zwykły' XT który u mnie dałby może z 25tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek.. nie kazdy jest bogaczem.. Mnie np nie stac na sprzet takiej klasy.. ale to nie sztuka jest kupic sobie AMD 64 czy Pentiaka Hardcorowego i krecic z palcem w nosie.. Sztuka jest ze swojej maszyny wycisnac maximum i osiagnac wynik max jaki sie da.. Respektem jest wykrecic swoja mszyne tak zeby zlac kolesi z AMD 64 i P4... Skoro taki wynik jak ja osiagnalem jest na 2 miejscu znaczy ze wiem cos na ten temat.. i potrafie odpowiednio wykorzystac swoj sprzet..

 

Niektórzy maja kase kupuja mocny sprzet A64 i P4.. podkrecaja jakas grafe i reszte sprzetu i wala ladny wynik.. Ale nie dla nich szacunek.. A dla tych którzy maja swoj sprzet i ciagna z niego max mozliwosci.. I w tym tkwi problem prawdziwych Overclockerów.. W wierze/wiedzy a nie w potedze finansowych mozliwosci.. Musialem wyróznic ten text ;] Chwala prawdzimym overclokerom ktorym liczy sie kazdy mark, kazdy fps wiecej.. Mysle ze zaliczam sie do nich... tak jak miedzy innymi power by amd, yotomeczek, berkut i reszta zalogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno rispektpa dla buzzy'iego ja tyle na swoim nie kreconym kompie mam......nie krece bo zasilka wymieka bo to codenshit zbieram na huntkey to rozwine skrzydla bo nie widze najmniejszego sensu krecic kompa o zdziebko i zeby byly zwisy :| a co do tego wyroznionego textu przez ciebie to chyba se zacytuje drukne i powiesze na scianie obok krzyza.......swiete slowa ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!! Mam nadzieje że ci sie uda dobić do 13k w 2k1. Ja narazie wiecej ze swojego fx 5600 nie wycisne i 14k jest tak blisk a zarazem tak daleko :cry: , chyba ze zmienie pamięci i musze sie cieszyc 4miejscem w 2k1.

A jak wygląda sprawa w 2k3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczyles juz rivatunerem (jestem przeciwko temu bardzo przeciwny - cheatowanie tak naprawde ale niektorzy jak Jelen nazywaja to skillem :lol:) ale mozesz tam zmienic lodbiasa = +kilka k ptk mozliwe

No ba !! ;] lod bias rulez.. ;] (berkut ;] dalem na +15 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buzzy, dopiero zauważyłem że masz o 1pkt mniej na GF3 jak ja na leko kreconym GF4Ti :P, ale moj cos słabo idzie, niby jadro A3, a idzie tylko 280/560

Nie boj sie.. Za tydzien jak odzyskam swoja Ti200 to przegonie Cie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.albatron.com.tw/images/product/...Big/FX5200P.jpg czy ta karta tak wyglada ?  a pozatym szacuneczek do ciebie jako " podkrecacza " i do firmy albatron ( lubie ta firme hehe )

Ta karta inaczej wyglada.. jest troche wieksza.. i rozmieszczenie kondensatorów ma inne ale tez jest na neibeiskim PCB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla ciebie buzzy i chetnie bym zobaczyl miny wszystkich ktorzy mowili ze to beznadziejne karty teraz :E

chyba musze pozyczyc tego gainwarda 5200 co ostatnio opchnolem i zobaczyc co z niego da sie wyciagnac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczyles juz rivatunerem (jestem przeciwko temu bardzo przeciwny - cheatowanie tak naprawde ale niektorzy jak Jelen nazywaja to skillem :lol:) ale mozesz tam zmienic lodbiasa = +kilka k ptk mozliwe

wiesz berkut... ja nie nazywam skillem cheatowania tylko benchowanie a to dwie zupelnie rozne rzeczy... ,gdzie ja pisalem o cheatowaniu :o?? mówie o benchowaniu bero gdzie nie wychodzisz nigdzie poza ustawienia sterów ,nie moja wina ze berkut ma kompleks 3Dmarka i jego wyniki nie są wprost poroporcjonalne do posiadanego sprzetu :/ .Sorry berkut szanuje cie za chlodzenie ,ale na temat benchowania juz kiedys gadalismy na gg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek.. nie kazdy jest bogaczem.. Mnie np nie stac na sprzet takiej klasy.. ale to nie sztuka jest kupic sobie AMD 64 czy Pentiaka Hardcorowego i krecic z palcem w nosie.. Sztuka jest ze swojej maszyny wycisnac maximum i osiagnac wynik max jaki sie da.. Respektem jest wykrecic swoja mszyne tak zeby zlac kolesi z AMD 64 i P4... Skoro taki wynik jak ja osiagnalem jest na 2 miejscu znaczy ze wiem cos na ten temat.. i potrafie odpowiednio wykorzystac swoj sprzet..  

 

Niektórzy maja kase kupuja mocny sprzet A64 i P4.. podkrecaja jakas grafe i reszte sprzetu i wala ladny wynik.. Ale nie dla nich szacunek.. A dla tych którzy maja swoj sprzet i ciagna z niego max mozliwosci.. I w tym tkwi problem prawdziwych Overclockerów.. W wierze/wiedzy a nie w potedze finansowych mozliwosci.. Musialem wyróznic ten text ;] Chwala prawdzimym overclokerom ktorym liczy sie kazdy mark, kazdy fps wiecej.. Mysle ze zaliczam sie do nich... tak jak miedzy innymi power by amd, yotomeczek, berkut i reszta zalogi..

To, że masz dobry P4 i grafike nie daje od razu świetnych wyników. Ja nie moge dobić do 20k. A do Szymka mam szacunek, chyba jako jeden z pierwszych na forum robił mody do płyty ABIT IC7/IC7-G , co nie każdy potrafi. Ryzykuje cały czas spaleniem czegoś(przy wysokich vmem i vcore). Pieniądze to nie wszystko. Żeby mieć zajebiste wyniki trzeba mieć w sobie jeszcze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sorki, ale jak nie dysponuje się kaską by decydowac się na hardcorowe OC mocnego sprzętu to i tak można zapomnieć o wynikach. Nie mówcie, że nie szkoda by wam było stracić 2k tylko dlatego, że daliście np. za duży Vmem na grafie. Wtedy pozostaje to co robi właśnie Buzzy. Super zabawa tanim sprzetem. No chyba , że ma się dobre ukałdy w sklepach ze sprzętem gdzie "wszystko" można reklamować. A tak większosć z nas choć bardzo chce mieć lepsze wyniki, to i tak nie zdecyduje się na poważniejsze mody własnie z obawy na brak komfortu finansowego "jak coś nie wypali". Ja "zaplecza" niestety nie mam i co tu dużo mówić "ostro peniam" jak decyduję się na jakiekolwiek Vmody. Kilka razy nie powiem , żałowałem "kombinowania", które przez reklamacje uziemiało mnie na dłuższy czas. Mimo tego mam pełen respect dla osób, które "stają na ostrzu noża".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respekt Buzzy... 1 miejsce jest twoje ja na swoim FX miałem tylko 11033 8) bez żadnych modów itp. przy procku jak Ty masz czyli 2.5GHz miałbym chyba z 11.400... wiecej to już tylko mody no i nie mam WC :evil: ale cóż... karte wczoraj sprzedałem i FX 5200 u mnie już jest historią :) którą dość mile wspominam :P

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7698132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy maja kase kupuja mocny sprzet A64 i P4.. podkrecaja jakas grafe i reszte sprzetu i wala ladny wynik.. Ale nie dla nich szacunek.. A dla tych którzy maja swoj sprzet i ciagna z niego max mozliwosci.. I w tym tkwi problem prawdziwych Overclockerów.. W wierze/wiedzy a nie w potedze finansowych mozliwosci.. Musialem wyróznic ten text ;] Chwala prawdzimym overclokerom ktorym liczy sie kazdy mark, kazdy fps wiecej.. Mysle ze zaliczam sie do nich... tak jak miedzy innymi power by amd, yotomeczek, berkut i reszta zalogi..

Przeginasz - myślisz że wystarczy kaska ??

A widziałeś jak Macci przerobił sprzęty żeby wyciągnąć 10k w 2003 ??

To oni wyciskają ostatnie soki ze sprzętu ...

Śmiesz podważać ich overclockerską duszę ??

nieładnie ...

U mnie śmiech wzbudzają goście co na A64+9800 wyciągają aż .. 22-23k w 2001

 

Jak byś mógł proca wyżej pociągnąć ... każde 100MHz to >300 punktasów więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...