Skocz do zawartości
Dagab

GeForce 3 Ti 200 czy FX 5200?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej. Moja obcna konfiguracja komputera to:

 

Pentium III 733MHz, 256 MB SDRAM, płyta główna z magistralą 133 MHz i AGP 4x, Riva TNT 2 M64 32MB.

 

Jak widać, najsłabszym ogniwem tego zestawu jest karta grafiki. Dlatego chcę ją wymienić. Wacham się pomiędzy:

 

- GeForcem 4 Ti 200 (Asus V8200 Ti200 Deluxe 64MB, opis na: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...asus_v8200.html )

 

- a GEFORCEm FX 5200 128 DDR (WINFAST A 340 TD, 128 bit).

 

Nie mogę znaleźć żadnych testów porównawczych tych dwóch kart. Ta druga jest o 120 zł tańsza od pierwszej.

 

Którą kartę kupić?

Z góry i z dołu dziękuję za poradę.

Dagab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej. Moja obcna konfiguracja komputera to:

 

Pentium III 733MHz, 256 MB SDRAM, płyta główna z magistralą 133 MHz i AGP 4x, Riva TNT 2 M64 32MB.

 

Jak widać, najsłabszym ogniwem tego zestawu jest karta grafiki. Dlatego chcę ją wymienić. Wacham się pomiędzy:

 

- GeForcem 4 Ti 200 (Asus V8200 Ti200 Deluxe 64MB, opis na: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...asus_v8200.html )

 

- a GEFORCEm FX 5200 128 DDR (WINFAST A 340 TD, 128 bit).  

 

Nie mogę znaleźć żadnych testów porównawczych tych dwóch kart. Ta druga jest o 120 zł tańsza od pierwszej.

 

Którą kartę kupić?

Z góry i z dołu dziękuję za poradę.

Dagab.

kup tańszą - przy twoim konfigu nie ma znaczenia którą wybierzesz, obie będą się sprawowały podobnie (widziałem porównanie 3ti500, r8500, pharelia, 4mx440 i 4ti4400 - na pIII800 wszystkie karty miały prawie identyczne wyniki (różnica max 5-10%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej ma racje, no moze z tymi 10% troch przesadzil.

a wiec do rzeczy:

3ti jest mocniejszy od fx i jezeli zamiezasz modernizowac sprzet to wlasnie 3ti powinienes ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>.

jezeli nie bedziesz tuningowal kompa to bierz fx poniewaz wedle mnie kolorki jakie wyswietla ta karta sa o wiele przyjemniejsze dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX5200 miał być tańszą odmianą kart z rodziny nVidia DirectX9.0. Okazało sie, że są słabsze od Ti4200. Radeon 8500 też ją prześcignął i wreszcie seria kart GeForce3 też daje jej po pupie. Nie kupuj tego FXa. Nie rób sobie wstydu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd tu nie ma nic do rzeczy. A jeśli chodzi o "duszenie" karty przez resztę kompa, to być może niedługo zmienię też płytę, procka i pamięć na coś mocniejszego, co nie będzie już "wąskim gardłem". Co wtedy polecacie? Ja osobiście sądzę, że lepszy będzie FX, bo obsługuje DX 9 i ma więcej ramu (no i jest o 120 zł tańszy).

Tak poza tym, to czy wie może ktoś, jak się kręci FX 5200? (o trójkę się nie pytam, bo z tego co wiem to ona kręci się b.dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FX bedzie u cibei chodzi o jakies 5% wolenijej od gef3ti200 w grach z przewaga dx7 ale w nowych grach opartych nd dx8 ten gef3ti200 bedzie szybszy i to znacznie ze wzg ze przy dx8 tak bardzo cpu nei wplywa na osiagi jak przy dx7 ale radze kup gef3ti200 lozem kreci sie na ti500 i bedziesz mial zapasa mocy jakbys zmienial proca.

 

gdyby porównywac obie karty an kompie rzedu Athlon2000+

 

to moge podac pzrykladowa roznice fps w grze typu Unreal 2004

 

1024x768x32 full det

 

FX5200 -25fps

gef3ti200 -40fps

 

ten gef3ti200 jest ok 35% szybszy na starcie od tego fx5200 a po OC a wiadomo ti200 kreci sie wysmienice na ti500 osiagi jescze wzrosnął

 

POLECAM GEF3 TI 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd tu nie ma nic do rzeczy. A jeśli chodzi o "duszenie" karty przez resztę kompa, to być może niedługo zmienię też płytę, procka i pamięć na coś mocniejszego, co nie będzie już "wąskim gardłem". Co wtedy polecacie? Ja osobiście sądzę, że lepszy będzie FX, bo obsługuje DX 9 i ma więcej ramu (no i jest o 120 zł tańszy).  

Tak poza tym, to czy wie może ktoś, jak się kręci FX 5200? (o trójkę się nie pytam, bo z tego co wiem to ona kręci się b.dobrze)

kup sobie radosława 9200 SE/256 MB

lub FX 5200SE/256 MB

 

ten FX też obsługuje DX9, a ramu ma 2xtyle co ten, którego zamierzasz kupić. Pełen wypasik mówię ci 8)

 

a na serio to ram nie ma nic do rzeczy w takich kartach. Najlepiej jakbyś mógł kupić FX5200Ultimate od MSI, potem w kolejności GF 3ti lub R8500/9100, potem FX5200 standardowe. To że FX odsługuje DX9 to czysta propaganda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd tu nie ma nic do rzeczy. A jeśli chodzi o "duszenie" karty przez resztę kompa, to być może niedługo zmienię też płytę, procka i pamięć na coś mocniejszego, co nie będzie już "wąskim gardłem". Co wtedy polecacie? Ja osobiście sądzę, że lepszy będzie FX, bo obsługuje DX 9 i ma więcej ramu (no i jest o 120 zł tańszy). 

Tak poza tym, to czy wie może ktoś, jak się kręci FX 5200? (o trójkę się nie pytam, bo z tego co wiem to ona kręci się b.dobrze)

kolejna ofiara wpływu marketingu na moozg :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd tu nie ma nic do rzeczy. A jeśli chodzi o "duszenie" karty przez resztę kompa, to być może niedługo zmienię też płytę, procka i pamięć na coś mocniejszego, co nie będzie już "wąskim gardłem". Co wtedy polecacie? Ja osobiście sądzę, że lepszy będzie FX, bo obsługuje DX 9 i ma więcej ramu (no i jest o 120 zł tańszy). 

Tak poza tym, to czy wie może ktoś, jak się kręci FX 5200? (o trójkę się nie pytam, bo z tego co wiem to ona kręci się b.dobrze)

kolejna ofiara wpływu marketingu na moozg :lol:
niestety promocja robi swoje

 

a co do tego to powiem ze wolał bym fxa ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bo tak chciaz z aa bym pograł na maxa :P albo kup coś tanszego i cooler na ta pentawke i krec nia bo ona by ci wiecej dała niz ta grafa :P co zmieniasz

miałem poare miesiecy kiedys 4ti i celka 500 to przesiadka z voo doo3 na ta 3 ti dała mi 120pkt weic nie miało to najmniejszego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktokolwiek z Was mial Ti200 i FX5200 ?? ? ?? Ja mam obydwie te karty.. Jesli chodzi o wydajnosc w grach to rzeczywiscie podkrecona Ti200 ciut leje FX.. ale nikt nie zwrocil uwagi na to.. Ze FX ma taktowanie 250/400 a po przetaktowaniu go na 300/500 karta dostaje 40% kopa w grach !!!! nie mowie tutaj o benchmarkach.. ale u mnie ta karta ma pelen respekt i jest bardzo dobrym produktem w swojej klasie cenowej.. Wyzsze taktowanie niz 300/550 niewiele daje ale zawsze cos.. Wiec nie sadze zeby FX5200 dostawal w dupe od Ti200.. W grach.. Np.. Wolfenstein chodzil mi na Ti200 przy 1024x768 32bit full detale przy podkreceniu 250/530 na ~50FPS A FX mial ~60 przy 300/500... Osiagi obydwu karta są zblizone.. w jednych grach wypada ciut lepiej Ti200 w innych FX.. A jeszcze jeden + idący na strone Fx to taki ze FX ciut drozej sprzedac mozesz..Aha.. jeszcze jedno.. na FX pograsz z AA a na Ti200 jak wlaczysz AA to gra mocno zwolni.. Mowie nawet o starszych grach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Buzzym, imho fx5200(128bit najlepiej ultimate) = gf3ti = r9100/8500, wszystkie trzy karty są porównywalne a niewielkie róznice zależą od konkretnej aplikacji. Także również polecam FX'a jest nowszą konstrukcją obsługuje PS v. 1.4 i 2.0 a 3ti nie, jeszcze jak jest tańsza o 120zł to nie ma się co zastanawiać.

 

PS. dx9 w fx to nie marketing i juz mozna o tym się przkonać w tej gierce 96kb (było o niej ostatnio glośno, jest wątek na grach) na 3ti nie można grać (jakieś błędy w grafie) bo nie obsługuje ps 1.4 a na fx nie ma problemów i nawet całkiem płynnie :mrgreen: A takie przypadki mogą już niedługo mieć miejsce ze "zwykłymi" grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Buzzym, imho fx5200(128bit najlepiej ultimate) = gf3ti = r9100/8500, wszystkie trzy karty są porównywalne a niewielkie róznice zależą od konkretnej aplikacji. Także również polecam FX'a jest nowszą konstrukcją obsługuje PS v. 1.4 i 2.0 a 3ti nie, jeszcze jak jest tańsza o 120zł to nie ma się co zastanawiać.

 

PS. dx9 w fx to nie marketing i juz mozna o tym się przkonać w tej gierce 96kb (było o niej ostatnio glośno, jest wątek na grach) na 3ti nie można grać (jakieś błędy w grafie) bo nie obsługuje ps 1.4 a na fx nie ma problemów i nawet całkiem płynnie :mrgreen: A takie przypadki mogą już niedługo mieć miejsce ze "zwykłymi" grami.

na gef3ti mozna grac zapewniam cie, mój gef4ti tez ps 1.4 nie obsluguje a gra dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyba się zdecydowałem i kupuję FX-a. Tańsz to, nowsze, więcej ma pamięci, dobrze się kręci a z waszych wypowiedzi wnioskuję, że tak samo wydajne jak trójka.

Przyznam jednak, że bardziej przypadł mi do gustu Asusu 8200 deluxe (3Ti), bo to nie jakaś tam ekonomiczna wersja pożądnych FX-ów, tylko prawdziwa Titanium. Poza tym fajne ma radiatorki na pamięciach i wyjście na okularki 3D.

 

Pomimo to wybieram chyba FX-a. Jeśli ktoś chciałby mnie odwieść od tej decyzji, to jest teraz ostatnia szansa.

 

P.S. Dzięki za pomoc laikowi, który nie wie o sprzęcie tyle co wy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aha.. jeszcze jedno.. na FX pograsz z AA a na Ti200 jak wlaczysz AA to gra mocno zwolni.. Mowie nawet o starszych grach..

To mnie rozbawilo do łez :lol:

Nie bede sie wypowiadal na ten temat bo nie ma co z takimi gadac.. Jesli bys cokolwiek wiedzial na temat tych dwóch kart to wiedzialbys ze na Ti200 właczajac AA FPS mocno spada.. a na FX silnik jest poprawiony pod wzgledem AA i nie robi duzej roznicy.. ~10-20% a na Ti200 FPS moze spac nawet o 40-50% !!!! Jesli nie siedzisz w temacie.. to prosze Ciebie (bez obrazy) nie zasmiecaj forum i mieszaj komus w głowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

a niechcial by ktos moze pelnego radeona 9200 128mb za 295 zl :)

 

Chyba dzialy pomyliles ? Ze juz nie wspomne o cenie LOL :D

cennik wgk PowerColor ATi RADEON 9200 128MB TV-out/DVI 349.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niechcial by ktos moze pelnego radeona 9200 128mb za 295 zl :)

 

Chyba dzialy pomyliles ? Ze juz nie wspomne o cenie LOL :D

cennik wgk PowerColor ATi RADEON 9200 128MB TV-out/DVI 349.00

 

No ale napisales to tak jakby to byla okazja , a nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie wypowiadal na ten temat bo nie ma co z takimi gadac.. Jesli bys cokolwiek wiedzial na temat tych dwóch kart to wiedzialbys ze na Ti200 właczajac AA FPS mocno spada.. a na FX silnik jest poprawiony pod wzgledem AA i nie robi duzej roznicy.. ~10-20% a na Ti200 FPS moze spac nawet o 40-50% !!!! Jesli nie siedzisz w temacie.. to prosze Ciebie (bez obrazy) nie zasmiecaj forum i mieszaj komus w głowie..

Ej no człowieku bez takich sciem :!: Miałem Leadteka Geforce3Ti200 @ Ti500 175@260Mhz / 400@550MHz i zapewniam cie bardzo dobzre wiem co taka karta potrafi i jak spada wydajnosc po właczeniu AA a bawiłem sie ównież FX-em 5200 128bit 128MB i tez wiem jak fpsy spadaja i tak samo spadaja jak na gef3 :!: a na starcie ten FX jest duuzo wolenijszy od gef3ti200 ale ogolnie po OC karty prezentuja praktycznie tosamo jednak gef3 na oko ma minimalnie wieksza wydajnosc w dx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX z właczonym AA nie zwalnia ? :) Widział ktos może Colina 4 na FX 5200 (128MB/64-bit) z włączonym AAx4 ? Ja widziałem... U mnie płynniej chodzi na maxa detalach (AAx6), niż na tym syfie na low :) (przy dużo mocniejszym kompie - bo do GF5200 koleś dokupił p4 3.0Ghz i podobne gadżety :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX z właczonym AA nie zwalnia ? :) Widział ktos może Colina 4 na FX 5200 (128MB/ 64-bit) z włączonym AAx4 ? Ja widziałem... U mnie płynniej chodzi na maxa detalach (AAx6), niż na tym syfie na low :) (przy dużo mocniejszym kompie - bo do GF5200 koleś dokupił p4 3.0Ghz i podobne gadżety :) ).

Tu nie ma co komentować... lol :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX z właczonym AA nie zwalnia ? :) Widział ktos może Colina 4 na FX 5200 (128MB/64-bit) z włączonym AAx4 ? Ja widziałem... U mnie płynniej chodzi na maxa detalach (AAx6), niż na tym syfie na low :) (przy dużo mocniejszym kompie - bo do GF5200 koleś dokupił p4 3.0Ghz i podobne gadżety :) ).

Ale co do czego porównujesz???? Sam napisałeś o FX który ma 64 bity. Może przynajmniej byś porównał do wersji 128 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...