Skocz do zawartości
spider2000

Wentylator 120mm na chłodnicę

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem crystala glownie dlatego , ze byl tani jak na 120-stke . Niestety w moim przypadku trafilem na felerny egzemplarz . Na 7v wyraznie slychac terkotanie lozyska , Sunon 92mm puszczony na 7v jest w porownaniu z crystalem bezglosny . Przeplyw powietrza przy 7v marny (niestety) no i to lozysko :/

 

 

W 4maxie nasluchalem sie paru 120-stek i tak :

 

Akasa na 12v slyszalna , na 7v cicha minimalnie mocniej wieje od Crystala .

TT na 12v maskarka (cos jak TT V12 na 3.5k obr/min ) na 7v jak Akasa na 12v moze glosniej na 5v cichy ale wieje jak akasa na 7v :/

Revoltec - chyba najlepiej wypadl ze wszystkich na 7v bardzo ladnie wial i halas byl nienaganny "znosny"

Mialem tez okazje posluchac Papsta no i cichutenki skurczybyk ale nazwaniej go wiatrakiem raczej mija sie z celem bo przeplyw powietrza na 12v chyba tylko prowizoryczny ma :lol:

 

To tyle , moze komus to pomoze w wyborze wentyla , dodam tylko ze dobor wentylatorka to bardzo subiektywna sprawa , jednemu odglos konkretnego wentyla nie bedzie przeszkadzal a drugiemu juz tak... Uff to sie rozpisalem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatFighter pamiętaj że wiatrak docelowo ma pracować w szroudzie i to że luzem jest cichy o niczym nie świadczy. Wydaje mi się że wiele zależy od chłodnicy i szrouda, o ile sam wiatrak może być bezgłośny to dużą rolę zaczyna odgrywać szum przepływajacego powietrza, tym większy im większa wydajność wiatraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

nazir123 - no nie załamuj mnie właśnie wczoraj zakupiłem na allegro używanego Crystala.

 

a czy ktoś mi powie w jakim sklepie internetowym można aktualnie dostać crystale ?

 

Bo ja znalazłem tylko tutaj ale ceny są przesadzone:

1297334[/snapback]

 

jak sie nie śpieszy to proline - dziś dzwoniłem bo zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu i chciałem się dowiedzieć czy już sprowadzili... przewidują dostawę na przyszły tydzień - chciałem zauważyć że to oni są dystrybutorem Crystal Fanów i cała reszta ma z proline więc się nie dziwcie że ceny są jakie są....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek - dzięki za podpowiedź, teraz wiem że trzeba poczekać i brać w Proline.

A powiedz mi jeszcze bo nie interesowałem się wcześniej sprawą, czy mieli obydwa wentyle tzn. z ledami i bez?

No i czy są jeszcze inne kolory Crystali bo mi bardziej odpowiadałby czerony ?

 

Tak wogóle to napisałem wczoraj maila z zapytaniem kiedy będą mieli Crystale ale nie raczyli mi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem nie jest to czasem crystal? Wersja bez ledów.

LINK

mam crystala LED na chlodnicy i na 12V slychac go wyraznie (szum i lekkie buczenie). Na 7V duzo gorzej dmucha. Doszlo do tego, ze zmajstrowalem na szybko regulator obrotow na potencjometrze i tranzystorze - chyba najprostrzy jaki sie da - i tak przy ok9-10V jest niezle. Slychac wtedy wlasciwie tylko dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

napewno nie jest po za tym za drogi - p roline mają zdaje się tlyko z ledami po 29zł - niech ktoś mi znajdzie taniej :P a bez ledów ogólnie dawno nie widziałem - najpierw skończyły się w proline a potem w innych miejscach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem crystala glownie dlatego , ze byl tani jak na 120-stke . Niestety w moim przypadku trafilem na felerny egzemplarz . Na 7v wyraznie slychac terkotanie lozyska , Sunon 92mm puszczony na 7v jest w porownaniu z crystalem bezglosny . Przeplyw powietrza przy 7v marny (niestety) no i to lozysko :/

W 4maxie nasluchalem sie paru 120-stek i tak :

 

Akasa na 12v slyszalna , na 7v cicha minimalnie mocniej wieje od Crystala .

TT na 12v maskarka (cos jak TT V12 na 3.5k obr/min ) na 7v jak Akasa na 12v moze glosniej na 5v cichy ale wieje jak akasa na 7v :/

Revoltec - chyba najlepiej wypadl ze wszystkich na 7v bardzo ladnie wial i halas byl nienaganny "znosny"

Mialem tez okazje posluchac Papsta no i cichutenki skurczybyk ale nazwaniej go wiatrakiem raczej mija sie z celem bo przeplyw powietrza na 12v chyba tylko prowizoryczny ma :lol:

no wlasnie o cos takiego mi chodzilo, o porownanie roznych wentyli pod wzgledem ciszy i wydajnosci na roznych napieciach :razz:

 

dzieki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Crystal..

Nie zgadzają się dane oraz podłączenie 3pin, crystal jest na 2 pin

1298132[/snapback]

Zgadza się, nie popatrzyłem dokładnie. Poza tym crystal nie jest taki matowy. Łopatki są z gładkiego tworzywa, a to też ma pewnie wpływ na głośność. Przekombinowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w WWW.ANGELA.PL są Crystale (z LED'ami) za 31 ZŁ ! ! !

 

nie ma ich w ofercie sklepu, ale napiszcie maila i wam WYŚLĄ ! ! !

 

(ja kupiłem tak dwie sztuki :D więc chyba Proline wcale nie jest dystrybutorem, skoro Angela ma taniej :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

w proline mają po 29zł :P choć mała różnica... możliwe... ale nigdzie nie spotkałem się że crystale były tańsze niż w proline a do tego parę osób mi powiedziało że to proline sprowadza je... no nie ważne... ja nadal czekam :( aż i przyślą z proline :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam niebieskie. Wiem ze kazda sztuka ma swoj numer seryjny, ja mam 4108 i 4109 bodajze, napis na nich jest jakis ale nie pamietam jaki moze to byc producent. Wydaje mi sie ze kupowane sa normalne wiatraki gdzies w chinach bez diody i diody sa dobrabiane bo te dziurki na diody i kabelki nie wygladaja jak seryjne.. takze jakas robota z garazu imho ale jestem bardzo zadowolony cisza i ceną =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wykupiliście wszystkie Crystale z angela.pl i dla mnie zabrakło... :sad:

W akcie desperacji zaczałem przeglądać aukcje allegro i znalazłem coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43415959

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42717921

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42866694

 

i nie wiem czy sie skusić czy lepiej poczekać na dostawe crystali w proline....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty z allegro bym raczej nie brał - za tą cenę ma tyle ile producent przewidział - 35dB - więc ja dziękuję, troche dla mnie za głośno

1303072[/snapback]

no racja ten odpada (że też ja nie zobaczyłem tego wcześniej :? )

czyli zostały 2:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43415959

ten ma 24 dB i ku niemu się skłaniam...

do drugiego nie udało mi się znaleźć danych technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja ten odpada (że też ja nie zobaczyłem tego wcześniej  :?  )

czyli zostały 2:

1303118[/snapback]

Mam takie dwa wiatraki na nagrzewnicy, na 12v słychać szum powietrza natomiast na 7v są niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...