Skocz do zawartości
przem_

temp pracy bartona

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest temp pracy procesora barton 2500 jak jest granica amd?? itama optymalna temp? dopiero przesiadlem sie na amd predzej bylem na intelu i z tym nie mialem problemu bo wiedzialem ze sie nie zjara tak jak to moze zrobic amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standartowa praca powinna być maxymalnie do 55 stopni po wielogodzinnym tescie w prime lub na seti jak masz wiecej to pomyśl o lepszym chłodzeniu natomiast maxymalna temp po której zaczynają sie wypalać tranzystory .. po której już sie zwęgla :twisted: zależy od konkretnego modelu

poczytaj dokładnie w FAQ http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69982

podpunkt 5 w tym artykule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do 75 normalnie z 70 w stressie jaoś zyje już tak od lutego....

A jak Ci pożyje jeszcze ze 2 miechy, to co?? Wyższa temperatura skraca żywotność procesora. Wogóle wyższa temperatura nie jest nigdzie wskazana (patrz silniki itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tylko dodam, że Silend Breeze 462 II nie bardzo się do chłodzenia bartonów nadaje. Albo coś większego, albo woda i chłodnica. A w sklepie pan powiedział, że on spokojnie pociągnie ;>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tylko dodam, że Silend Breeze 462 II nie bardzo się do chłodzenia bartonów nadaje. Albo coś większego, albo woda i chłodnica. A w sklepie pan powiedział, że on spokojnie pociągnie ;>>

No silent breeze to ladna kupa :D Wsadzilem go do kompa od szwagra i srednio mial temp w idle 55-60st na niekreconym bartku 2500+ pomoglo troche wrzucenie na tyl wentyla wyciagajacego powietrze z budy -> 50-52st . Niestety to tez uwazalem za zbyt wysoka temp i zrobilismy malego moda wrzucilismy mu jakis noname 80x80 z przejcowka "made in piwnica and blat" , puszczony na 7V i teraz procek ma srednio 45-48st :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niektórzy pier....głupoty za przeproszeniem :!: jak wół na stronie amd i rdzeniu procka pisze !!!1 90/95C !!! potraficie to czytac ?????

 

lepiej nie przekraczac 65

:lol:

 

standartowa praca powinna być maxymalnie do 55 stopni po wielogodzinnym tescie w prime lub na seti jak masz wiecej to pomyśl o lepszym chłodzeniu natomiast maxymalna temp po której zaczynają sie wypalać tranzystory .. po której już sie zwęgla  zależy od konkretnego modelu

:lol:

 

lole z was :!: cpu sa wrazilwe na temperature ale panownie troche powagi nei az tak, uklady elektronicze pracuja z duzo wyzsza temperatura 100C a nawet 150C wiadomo technologia wymgaa niskiej temp ale 65C ?? :lol:

 

swojego katowalem do 75C bez wentyla i chodizl fuul stable ładnie teraz chodzi na 58C w stresie 63-65C

 

tak wiec w pelni bezpieczna temp bedzie do 70-75C (wyzej tez powino byc ok)ale i tak kazd ynawet najgorszy cooler jest wstanei utrzymac temp ponizej 65C. u kumpla proc momentami chodiz na 82C od ponad roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na silent breeze zalozonym na athlonie 2500+ mam 46 w idle a w stresie ok 51 (oczywiscie z pasta ceramiczna pod spodem) wiec jak ktos dobrze zalozy silenta to do niekreconego kompa moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na silent breeze zalozonym na athlonie 2500+ mam 46 w idle a w stresie ok 51 (oczywiscie z pasta ceramiczna pod spodem) wiec jak ktos dobrze zalozy silenta to do niekreconego kompa moze byc

A masz jeszcze dodatkowe wentyle w budzie? Glosny jest ten silent breeze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silent jest cichy powiedzialbym nawet ze bardzo ale to juz kwestia gustu bo nie dla kazdego cichy znaczy to samo. A co do wentyli w budzie to mam jeden wyciagajacy 80x80 puszczony na 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procesor jak w podpisie i chlodze go wiatraczkiem dolaczanym do amd w box'ie.Jak tylko kupilem tego kompa, to mialem temperature (to bylo lato) 48 po jakiejs minucie siedzenia w biosie i 57 jak go troche tym programem prime95 pokatowalem.W zime bylo odpowiednio 41-42, a po prime95 jakies 49-50.W styczniu delikatnie go podkrecilem (w sumie nie wiem po co) i w windowsie pokazuje mi athlon 2600+ 2,02 GHz.Na starcie mam 59 stopni, po krotkim czasie 63, a w prime nie sprawdzalem.Nie ma zadnych problemow i sadze, ze nie bedzie, bo wielu moich znajomych ma podobne temperatury i nie panikuja.To chyba tylko na tym forum powstal jakis mit, ze jak masz 60 stopni to zatyndalasz do sklepu i kupujesz jakis wypasiony wentylator, albo jestes zarabistym ziomem i sam sobie robisz sprzet, co ci procka schlodzi do -30 stopni.Ja tego nie pojmuje...Przyznam, ze kiedys sie tym przejmowalem, ze mam temperaturke wyzsza niz inni na tym forum (bo przez ten rok-czyli od kiedy tu jestem- tematow takich jak ten byly dziesiatki), ale teraz jak patrze, ze ludziom z mojego otoczenia kompy i przy wyzszych temperaturach pracuja bez problemow, to jakos sie nie obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam 57, a w stresie 63. Ale to dlatego ze nie mam wiatraczkow w obudowie, ale juz niedlugo :):). Kiedy zdjalem obudowe z obu stron, to mialem 45 i 52 w stresie :). Po prostu cudenko :D

 

 

UPDATE. A poza tym mam boxowe chlodzenie - wlasnie sie zastanawiam na co zmienic. Zamlan 7000 mi nie wejdzie... a zalezaloby mi na ciszy i wydajnosci zarazem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po zdjeciu obudowy nic nie pomaga, mam tylko coolera na cpu i nic wiecej :( :(

 

Ale temp 50 dioda 45 socket, w stresie 63 i 56-57.

 

Bardzo pomoglo wyszlifowanie radiatora i (jak ktos ma) przesuniecie termistorka glebiej i blizej srodka radiatora-w sumie dalo jakies 6 st w dol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bartona 2600+ i normalnie w windzie mam okolo 55C a w stresie jak pogram ze 2 godzinki to mam maksymalnie 61C. Dodam ze mam BOXowy wentyl :( Ale niedlugo planuje zmienic na Silent Boosta Thermaltake i pasty Arctic Ceramique wiec wtedy dopiero bedzie jazda z podkrecaniem narazie musze sie zadowolic tym co mam :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jak w podpisie.

Spoczynek - 41

Stress - 48

Radiator Spire WhisperRock IV

Dodatkowo w budzie 4x80mm wentylatorki ( 2 wciagajace i 2 wyciagajace).

W drodze jest juz Sunon 120mm z przeplywem 140m3/h, ktory zastapi 2 wyciagajace wentyle pod zasilaczem. A te z kolei trafia na bok budy i beda nawiewaly karte graficzna.

Po tym zabiegu mam nadzieje zejsc do 37 w spoczynku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Bartka 2500 (niekręcony) a na nim Arctic Cooling Copper Silent TC (39zł w Proline) który reguluje sobie obroty od temperatury i trzyma stale ok 50-52. Jak mocno obciążony to dobija do 55. Obroty na luzie są około 1700, max dochodzą do 2300. A w budzie mam dodatkowo wentylatorek wyciągający Arctic Cooling Fan Pro TC (16zł w Proline) który też reguluje sobie obroty od temperatury, oraz dodatkowo dwie 80-tki nawiewające od przodu puszczone na 5V. Jest cicho i stabilnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zestaw jak w podpisie? Do tego dwa wiatraczki Arctic Cooling TC Pro z regulacja temperatury (80x80) - jeden do wyciagania z tylu i jeden do wciagania z przodu pod dyskami. W obudowie typu midi mam od gory: DVD, dysk w kieszeni z wentylatorkiem, CDRW w zatoczkach 5 1/4 a w 3 1/2 - floppy i kolejny dysk.

 

Temperaturki: (w pokoju okolo 23*C)

przy otwartej obudowie (procesor/wnetrze kompa):

- idle: 38*C/27*C

- stress: 42*C/30*C

przy zamknietej obudowie (procesor/wnetrze kompa):

- idle: 46*C/31*C

- stress: 52*C/33*C

 

Procesor nie krecony. WhisperRock IV na pascie silikonowej, ktora byla na radiatorze (taka biala).

Od razu pytanie, czy te tempki sa ok?

Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...