Skocz do zawartości
daFojtek

Thief 3: Deadly Shadows

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, niewazne. nie mialem czasu sprawdzac wszedlem, ale nie siedzialem dlugo, prawie wcale, stwierdzilem, ze przed pobraniem zapytam uzytkownikow o zdanie, czy warto w ogole... W kazdym razie mialem jutro wnikliwiej przegladnac podany przez Ciebie link:p mozesz sie wypowiedziec dluzej o tym patchu??

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty co, specjalnie to wygrzebałeś żeby się czepić? Co oznacza 'not for sale' to tłumacz głupszym od siebie. Może zacznij sprzedawać windowsy oem z placaka, przecież też Twoje to przecież można sprzedać, no nie? Mam w poważaniu co zrobi, dla mnie może nawet żenić piraty na allegro, ale chciałem tylko wskazać mu coś, czego może nie wiedzieć a tu od razu odzywa się chór adwokatów o których nikt nie prosił.

Wyluzuj poślady na przyszłość.

1627604[/snapback]

Tak, specjalnie to wygrzebalem, ale nie zeby sie czepic, a czepiac. Nie lubie glupoty, Paszczaku. Jak nie wiesz o czym piszesz to mordka w kubelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrze nie pamiętam tej misyi.

Masz kompas, masz na mapie zaznaczoną północ i jak nie wiesz gdzie jest study?.

Acha! Przypomniałem sobie. Przycisk jest pod blatem biurka w study.

North gallery jest chyba na tyłach tego pomieszczenia z gramofonem.  :?

914448[/snapback]

Ja to chyba jestem po***** :angry:

Nie mogę znaleźć tego całego study i przycisku pod blatem, mimo, iż szukałem na kompasowym "N" i w obu lokacjach :mur:

Może mi ktoś pomóc? Jestem w tej misji kompletnie uziemiony...

 

PS. Screenik by się przydał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jestem po***** :angry:

Nie mogę znaleźć tego całego study i przycisku pod blatem, mimo, iż szukałem na kompasowym "N" i w obu lokacjach :mur:

Może mi ktoś pomóc? Jestem w tej misji kompletnie uziemiony...

 

PS. Screenik by się przydał :/

1694908[/snapback]

 

musisz wrócić na dół o ile dobrze pamiętam. otworzył się chyba pokój, który wczesniej był zamkniety. myślę, że lepszą pamięć będzie miał ktoś na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... ja proponuje zabawe innego typu. Kazdy kto gral w poprzednie czesci powie ze w TDSie zalatuje Xpudlem i rozgrywka wyglada ciut inaczej. Co wiecej gra sie prosciej.

 

Patch (tu smiech nasali) tak naprawde daje nam mozliwosc grania na wiekszych poziomach trudnosci, gdyz w ver. 1.0 po loadingu w czasie gry difficulty zwiazane z AI zostawalo przywracane do poziomu EASY. To pewnie kazdy wie, dlatego przejde do setna sprawy.

 

Troche poexperymentowalem z konfigiem i staralem sie tak 'wykrecic' default.ini aby TDS jak najbardziej przypominal mi gre w poprzednie czesci. Piszac, ze jestem fanem thiefa i ze przeszedlem TDP i T2 nie chce sie w jakis sposob 'napinac', ale zaznaczyc, ze mam jakies rozeznanie ile 'nerwow' potrafil kosztowac gracza dlugi ukafelkowany i dobrze oswietlony korytarz z kilkoma patrolujacymi straznikami na trybie Expert :). Dlatego chcialbym przedstawic moja wersje tego pliku konfiguracyjnego, na ktorym gra mi sie naprawde dobrze. Plik znajduje sie w katalogu T3\system\ i nalezy podmienic parametry odpowiednich ustawien AI:

 

[Difficulty]

; -- THIEF 3

;

; AI visual acuity multiplier - how well AIs can see

Difficulty_AIVisual_Mult_Easy=3.13

Difficulty_AIVisual_Mult_Normal=3.13

Difficulty_AIVisual_Mult_Hard=3.13

Difficulty_AIVisual_Mult_Expert=3.13

;

; AI auditory acuity multiplier - how well AIs can hear

Difficulty_AIAudio_Mult_Easy=4.5

Difficulty_AIAudio_Mult_Normal=4.5

Difficulty_AIAudio_Mult_Hard=4.5

Difficulty_AIAudio_Mult_Expert=4.5

;

; AI tactile acuity multiplier - how well AIs can feel

Difficulty_AITactile_Mult_Easy=2

Difficulty_AITactile_Mult_Normal=2

Difficulty_AITactile_Mult_Hard=2

Difficulty_AITactile_Mult_Expert=2

;

; AI hitpoints multiplier - all AI starting hitpoints will be scaled by this

Difficulty_AIHitPoints_Mult_Easy=0.75

Difficulty_AIHitPoints_Mult_Normal=1.0

Difficulty_AIHitPoints_Mult_Hard=1.2

Difficulty_AIHitPoints_Mult_Expert=1.6

;

; AI combat speed multiplier - all AI combat animations are scaled by this

Difficulty_AICombatSpeed_Mult_Easy=1.2

Difficulty_AICombatSpeed_Mult_Normal=1.2

Difficulty_AICombatSpeed_Mult_Hard=1.2

Difficulty_AICombatSpeed_Mult_Expert=1.2

;

; AI-to-player damage multiplier - all damage applied to the player by the AI is scaled by this

Difficulty_AIToPlayerDamage_Mult_Easy=1.5

Difficulty_AIToPlayerDamage_Mult_Normal=1.5

Difficulty_AIToPlayerDamage_Mult_Hard=1.5

Difficulty_AIToPlayerDamage_Mult_Expert=1.5

 

Na tych ustawieniach gra jest przyjemna i nie frustrujaca, chociaz osobiscie zwiekszam AIAudio na bodajrze 4.7-4.9 - wtedy nie ma szans na zajscie straznika od tylu po 'wykafelkowato' podobnej podlodze (nie uzywajac moss arrow). Na 4.5 z Walkiem jestesmy cos wstanie jeszcze zdzialac. Jest to wartosc na pewno grywalna - czyli straznik nie uslyszy nas z drugiego konca zamku :).

Co do wartosci AI (see) to wartosc 3.13 jest na pograniczu nazwijmy to "nie zauważył mnie?". Strasznie trudno było mi wybalansowac ten parametr. Sugerowałem sie tym, ze mając czarny! diament po prostu nas nie widac. Natomiast lekki ruch przed oczami straznika z jakiakolwiek zmiana zabarwienia diamentu powinien conajmniej go zaciekawic - i tak jest z wartoscia 3.13 - 3.3. 3.3 z tego co pamietam to juz górna granica, jednak pewnie grywalna (nie pamietam teraz dlaczego przeszedlem z 3.3 na 3.13, wiem natomiast ze dzialo sie juz cos nienaturalnego)

 

AI (feel) - tu mamy wieksza tolerancje. Sprawa ma sie tak ze z tego co pamietam, to przy wartosci 3, siedzac w calkowitym cieniu, w kacie pokoju, oddalonym od drzwi o jakies 50-80cm od drzwi, stojacy straznik wchodzacy do pokoju wyczuwal nasza obecnosc. Uwielbialem w TDP momenty kiedy straznik przechodzil ode mnie od dlugosc kciuka i mi kradziez jakims cudem uchodzila na sucho (wtedy bylo wielkie ufff, co wiecej na takich emocjach ktore towarzyszlyly grze opieralo sie jej piekno, takie jest moje zdanie). Dlatego podajac wartosc ~2 daje gwarancje ze straznik nie ma 6 zmyslu i nie wyczuwa dalej niz na wyciagniecie reki. Co najwyzej moze siagac troche krocej, dlatego nie wykluczam zabawy z wartoscia 2-2.4?

 

Przynam sie ze nie wiem co daje nam zmiana paramentu start hit point. Natomiast pozostale omijam, poniewaz co z Ciebie za zlodziej, kiedy jzu dochodzi do starcia wrecz ;)

 

Zycze milego grania. Ewentualne uwagi mile widziane, moze ktos wie co to start hit points? Pomysl na pewno nie nowy i nie moj, jednak poswiecilem te kilka chwil z mysla o nowych graczach thiefa, ktory nie wracaja do poprzednich czesci ze wzgledu na grafike. Tak wiec jezeli sprobuja ciut bardziej wymagajach wyzwan z AI w T3 niz daje nam standardowy tryb EXPERT, wezma mala poprawke na grafike i co najwazniejsze spodoba im sie taki tryb rozgrywki to POLECAM poprzednie czesci i ze wzgledu na grywalnosc, ale przedewszystkim fabule, ktora no co tu duzo mowic - miazdzy!. Dlatego rodze zaczac od najgorzej wygladajacego, jednak najlepszego w swojej serii THIEF: THE DARK PROJECT. Na dobra sprawe T1 i T2 zostaly calkowicie, profesjonalnie przetlumaczone przez zespol, ktory z thiefem ma prawie tyle wspolnego co programisci z pamietnego Looking Glass Studio ;)

 

polecam! i pozdrawiam :]

 

PS. Paszczu, czy na pewno wszytko co napisalem jest legalne, prosze o szybki kontakt w razie problemow ;)

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam oryginalną wersję tej gry dostarczoną w pódełku z kartą graf. i mam problem. Dopiero teraz chcałem ją włączyć(po pół roku :) ) i jak włączam to d+pa!! nie ma dżwięku.An w grze ani w menu gry....!! Nie wiem o co chodzi?! Moze ktos wie bo chciałem zagrać. :angry: :angry:

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to już było, ale chyba nie :P

 

Po wykonaniu misji Still Life with Blackjack (normalnie - wychodzę głównymi wrotami, jak każą w wytycznych). Dostaję raport z planszy - normalka. Schody zaczynają się przy załadowaniu Audale.

Do rzeczy - po wykonaniu tej misji wywala mnie do tej podziemnej kryjówki, skąd zaczynałem zabawę z powyższą misją (tam były 2 liściki, pare świeczuszek, chrabąszcz :P i skrzynia) no i nie mogę z powrotem wejść na górę :P

Pamiętam, że wszedłem tam poprzez "zlecenie" z góry (nie używałem windy...o ile takowa tam była...nie wiem). Myślałem, że to nic nie szkodzi, że będę mógł wspiąć się własnymi siłami po ceglastej ścianie na górę. Ale tu też niemiłe zaskoczenie. Spoglądam w swój ekwipunek i zdolności, a tu mi pokazuje, że mam tylko to moje oko widzące w ciemności :P

co jest grane ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterowniki 45.23 WHQL tez dzialaja na karty ATI ?

a moze sa inne na ktorych ta gra chodzi lepiej ?

EDIT: aa juz znalazłem na 3ciej stronie : ATI Catalyst 4.4

mam nadzieje ze to poleprzy mi sprawe

 

mam gigantyczny problem, podczas instalowania sterownikow 4.4 wychdozi tkai bład http://img63.imageshack.us/img63/2285/beztytuu0ks.jpg

reintalacja windowsa nie pomaga, probowalem tez omegi bazowane na 4.4 tez ywwala jakis inny błąd przed i po reinstalacji.

pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem sobie odkurzyć tą gierkę. Niestety po uruchomieniu gry , zapętla się intro i nie można go przerwać. Wciśnięcie ESC zaczyna je od początku, trzymanie dłużej ESC pozwala wejść do menu ale nic więcej. Próbował wyłączyć AA , AF, Vsync, przypisywałem proces do jednego rdzenia. Nic nie daje rezultatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis thief antologia. Mam laptopa a w nim gf go 7300 wiec nie spodziewalem sie rewelacji.

Niestety ze wszystkimi detalami gra sie tnie wiec chcialem zmniejszyć je nieco. Niestety czego bym nie robił to gra wyglada tak samo przez co i wydajność nie wzrasta. da sie cos z tym zrobic?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...