Skocz do zawartości
daFojtek

Thief 3: Deadly Shadows

Rekomendowane odpowiedzi

Grafa jest dobra, powiem więcej miejscami bardzo dobra a i działa nienajgorzej - wkońcu tu nie ma dynamicznej akcji jak np. UT2004 żeby wysoki fps był aż tak potrzebny. Dobrze się gra już nawet przy 20-30fps. Ale co tu mówić o grafice, w przypadku tej gry gra ona drugoplanową rolę, najbardziej liczy się fabuła i klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie stery do Radeona 4.5 to niestety chodzi jak w smole. Reinstalka na stery 4.4 przyspiesza 3-4 krotnie. U mnie zadzialalo. POza tym przydaje sie jeszcze zmiana nastepujacych parametrow(dzieki wiedzy niejakiego Judith'a z innego wątku):

Sterowniki dla posiadaczy kart radeon (catalyst 4.4 na wyższych nie da się grać):

 

http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-cataly...22a-014266c.exe

 

Posiadacze kart Nvidia mogą ze spokojem używać ostatnich sterowników, pod warunkeim że mają zainstalowanego DX'a 9.0b

 

Gra posiada sporą ilość plików ini, w których możemy pogrzebać, zmieniając tym samym mnóstwo parametrów - od charakterystyki sterowania, po wygląd HUD i kolorystykę

 

* CZUŁOŚĆ MYSZY:

[Engine.PlayerInput]

MouseSensitivity=50 zmień na tobie odpowiadającą

 

* OPÓŹNIENIE RUCHÓW MYSZY:

[Flesh]

zmień MouseLagThreshold=75 na MouseLagThreshold=0.

 

(występuje ona dwukrotnie, zmień obydwie wartości)

 

* USUNIĘCIE FILMÓW Z LOGIEM FIRM I INTRO:

[PCStartup]

ShowIntroMovies=True zmienić na ShowIntroMovies=False

 

* USUNIĘCIE KOŁYSANIA WIDOKU:

"-- NORMAL GROUND MOVEMENT --"

zmień wszystkie wartości od [Forward1] do [Forward6]

w miejscu:

"Translate=false"

zamień na:

"Translate=true"

 

* SZYBSZE WYCHYLANIE SIĘ:

Zmień wszystkie wartości [LeanLeftStart] aż do [LeanRightEndCrouching]

w miejscu:

"Speed=1"

zamień na:

"Speed=2.5"

 

 

* MNIEJSZY KOMPAS / LIGHTGEM

Otwieramy T3Ui.ini

 

[LightGem]

Change Scale_X=1.0 --> Scale_X=0.8

Change Scale_Y=1.0 --> Scale_Y=0.8

Change Scale_Z=1.0 --> Scale_Z=0.8

 

[CompassWindow]

Jak wyżej:

Scale_X=0.8

Scale_Y=0.8

Scale_Z=0.8

 

* MNIEJSZE INVENTORY I BRONIE

Otwieramy T3Ui.ini szukamy

[itemCycleWindow] oraz [WeaponCycleWindow]

Tutaj podobnie jak w przypadku kompasu:

Scale_X=0.8

Scale_Y=0.8

Scale_Z=0.8

 

 

Posiadacze Radeonów powinni zwrócić uwagę na poniższy fragment pliku Default.ini i zmienić część podanych wartości na poniższe:

[Flesh]

; TTP 26348 - set light and shadow intensity tolerances to zero will impede performance,

; but it will fix this bug. They were 10 & 30, respectively. Ian and John Talley will attempt

; some optimizations later.

LightIntensityTolerance=10

ShadowIntensityTolerance=30

StaticVPScale=100

DynVPScale=3000

DynVPMinRotationRate=3000

Overbright=True

Multisample=0

UseNewConversion=True

MaxAnisotropy=0

MipFilter=2

MouseLagThreshold=0

RemapRogueUVs=false

UVThreshold=500

MouseLagThreshold=0

 

----------------------------------------------------

 

Macie dosyć pytań o przejście ze strefy do strefy? Oto patcher usuwający to paskudztwo:

http://members.chello.nl/g.lei/thief/patch...FullVersion.exe

 

UWAGA! Zróbcie kopię pliku T3main.exe, bo w kilku miejscach patcher blokuje przejścia do następnej strefy (bug do poprawienia)

 

----------------------------------------------------

 

WAŻNE!

 

Poniżej znajduje się link do programiku, usuwającego to durne niebieskawe podświetlenie (można je potem zamienić na dowolny kolor, np. taki jak był w poprzednich częściach) i poprawiającego kilka innych drobiazgów. Trzeba go rozpakować do folderu System:

 

http://kotisivu.dnainternet.net/jouni/T3_p...er_by_Myagi.zip

 

-------------------------------------------------------

 

Jeśli zaś nikomu nie chce się grzebać godzinami w plikach, macie tu gotowca, w postaci zmienionego HUD'a:

 

http://kotisivu.dnainternet.net/jouni/HudMOD_2.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na cat 4.5 śmiga wszystko bardzo dobrze w 1024x768 z AAx4 i Anizox8 na poniższym konfigu . Gra ma klimat bez dwóch zdań tylko trzeba pograć trochę , z czasem zaczna się super komplikować fabuła i dostęp do nowych lokacji itd itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tego rodzaju problem. Odpalam normalnie, jest menu, odpalam NEW laduje sie, laduje i wreszcie pojawia sie 1 misja Tutorial. Tu problem bo widać tylko zarysy budynków, jest CZARNO< CZARNO, nic nie widać, ani świateł, ani textur, nic. Tylko widać niebo, zarysy budynków (czarne wszytko poza niebem) bez textur itp. Widać te niebieskie ślady stóp, strażników tylko słychać jak chodzą bo poza tym nic nie widać. O co biega??

 

A i strażników teżx można zobaczyć jeśli tylko uklękne i przejdzie mi na tle nieba albo tych niebisekich śladów stóp. Normalnie bajka.. :lol: Normalnie szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza misja

find the secret swih in lord`s chamber - jestem w komnacie i szukam przycisku i nie widze za cholere tego gowna !!! gdzie to jest do [ciach!] pana za<span style="color:red;">[ciach!]</span>lilem juz wszystkich i chce grac dalej a tu jednego po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lonego przelqacznika nie moge znalesc!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza misja

find the secret swih in lord`s chamber - jestem w komnacie i szukam przycisku i nie widze za cholere tego gowna !!! gdzie to jest do [ciach!] pana za<span style="color:red;">[ciach!]</span>lilem juz wszystkich i chce grac dalej a tu jednego po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lonego przelqacznika nie moge znalesc!!!!!

Pomyliłeś gry, nie o to tu chodzi (podobnie jak w SC i Hitman'ie). Przycisk jest (z tego co pamiętam) koło biurka, chyba jest to pochodnia którą trzeba przestawić - niepamiętam dokładnie ale bardzo łatwe do znaleźiena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w sieci cos naprawde ciekawego. Pewien niejaki John P. fan serii Thief, postanowil zabrac sie za dopracowywanie tekstur do Thiefa 3.

 

Oto przyklad jego pracy

 

http://www.graphics-by-john-p.com/textures...n2-12.06.04.jpg

 

 

 

a plik z teksturami pod tym adresem:

http://www.graphics-by-john-p.com/textures...-DS/index.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza misja

find the secret swih in lord`s chamber - jestem w komnacie i szukam przycisku i nie widze za cholere tego gowna !!! gdzie to jest do [ciach!] pana za<span style="color:red;">[ciach!]</span>lilem juz wszystkich i chce grac dalej a tu jednego po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lonego przelqacznika nie moge znalesc!!!!!

Pomyliłeś gry, nie o to tu chodzi (podobnie jak w SC i Hitman'ie). Przycisk jest (z tego co pamiętam) koło biurka, chyba jest to pochodnia którą trzeba przestawić - niepamiętam dokładnie ale bardzo łatwe do znaleźiena.

 

tak tak sobie tlumacz - ZADNEGO BIURKA TAM NIE MA A WSZYSTKIE POCHODNIE PROBUJE PRZEKRECIC I NIC !!!! MOZE SCREENSHOT MI POMOZE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza misja

find the secret swih in lord`s chamber - jestem w komnacie i szukam przycisku i nie widze za cholere tego gowna !!! gdzie to jest do [ciach!] pana za<span style="color:red;">[ciach!]</span>lilem juz wszystkich i chce grac dalej a tu jednego po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lonego przelqacznika nie moge znalesc!!!!!

Sluchaj tluku.

Po pierwsze zachowuj sie, a po drugie sluchaj jak Ci koledzy tlumacza.

Niedosc, ze nie umiesz w tak banalna gre grac to jeszcze Ci solucja nie pomaga. Frajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj tluku.

Po pierwsze zachowuj sie, a po drugie sluchaj jak Ci koledzy tlumacza.

Niedosc, ze nie umiesz w tak banalna gre grac to jeszcze Ci solucja nie pomaga. Frajer.

 

 

Po pierwsze: Tłuk bylo twoim przezwiskiem w szkole podstawowej

po drugie: czytaj jakie bylo pytanie a jak sam nie umiesz odpowiedziec to sie zamknij a nie wcinaj [ dlatego masz duzo postow bo piszesz zeby sobie zabic czas bo nie masz co z soba zrobic]

po trzecie: okreslenie "banalna gra" i "solucja" pasuja do tego jak gowno do pączu - nawet nie znasz znaczenia slowa "banalna" ani "solucja" wiec nie uzywaj takich wyrazow bo sie spocisz

po czwarte: skoro uzywasz okreslenia frajer to pewnie do ludzi ktorym skladales komputery wymieniajac ich nowe czesci na swoje gorsze i wciskajac kit zagarniales kase szczytcac sie tym jaki ty sprytny i mądry a w istocie mohja szczotka do butow ma tego wiecej niz ty

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz mogles zredagowac ten post bo z podniety zle cytujesz

Sluchaj tluku.  

Po pierwsze zachowuj sie, a po drugie sluchaj jak Ci koledzy tlumacza.  

Niedosc, ze nie umiesz w tak banalna gre grac to jeszcze Ci solucja nie pomaga. Frajer.

 

 

Po pierwsze: Tłuk bylo twoim przezwiskiem w szkole podstawowej  

po drugie: czytaj jakie bylo pytanie a jak sam nie umiesz odpowiedziec to sie zamknij a nie wcinaj [ dlatego masz duzo postow bo piszesz zeby sobie zabic czas bo nie masz co z soba zrobic]  

po trzecie: okreslenie "banalna gra" i "solucja" pasuja do tego jak qpa do pączu - nawet nie znasz znaczenia slowa "banalna" ani "solucja" wiec nie uzywaj takich wyrazow bo sie spocisz  

po czwarte: skoro uzywasz okreslenia frajer to pewnie do ludzi ktorym skladales komputery wymieniajac ich nowe czesci na swoje gorsze i wciskajac kit zagarniales kase szczytcac sie tym jaki ty sprytny i mądry a w istocie mohja szczotka do butow ma tego wiecej niz ty  

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tego rodzaju problem. Odpalam normalnie, jest menu, odpalam NEW laduje sie, laduje i wreszcie pojawia sie 1 misja Tutorial. Tu problem bo widać tylko zarysy budynków, jest CZARNO< CZARNO, nic nie widać, ani świateł, ani textur, nic. Tylko widać niebo, zarysy budynków (czarne wszytko poza niebem) bez textur itp. Widać te niebieskie ślady stóp, strażników tylko słychać jak chodzą bo poza tym nic nie widać. O co biega?? 

 

A i strażników teżx można zobaczyć jeśli tylko uklękne i przejdzie mi na tle nieba albo tych niebisekich śladów stóp. Normalnie bajka..  :lol: Normalnie szkoda słów.

To co nikt nie miał czegoś takiego. Pewnie znowu przez drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne juz sie balem ze bede musial zmieniac Catalysty 3.7 ktore od prawie roku uzywam , a tu prosze , odpalam Thief'a i smiga . Nawet w instrukcji pisze cos ze chyba od 4.4 wzwyż , ciekawi mnie czy sa jakies inne efekty jak bym mimo wszystko zmienil na np 4.5 hmmm , macie juz jakies doswiadczenia przy takiej zamianie (starsze na nowe catalysty ) dla tej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj tluku.

Po pierwsze zachowuj sie, a po drugie sluchaj jak Ci koledzy tlumacza.

Niedosc, ze nie umiesz w tak banalna gre grac to jeszcze Ci solucja nie pomaga. Frajer

 

Po pierwsze: Tłuk bylo twoim przezwiskiem w szkole podstawowej

po drugie: czytaj jakie bylo pytanie a jak sam nie umiesz odpowiedziec to sie zamknij a nie wcinaj [ dlatego masz duzo postow bo piszesz zeby sobie zabic czas bo nie masz co z soba zrobic]

po trzecie: okreslenie "banalna gra" i "solucja" pasuja do tego jak qpa do pączu - nawet nie znasz znaczenia slowa "banalna" ani "solucja" wiec nie uzywaj takich wyrazow bo sie spocisz

po czwarte: skoro uzywasz okreslenia frajer to pewnie do ludzi ktorym skladales komputery wymieniajac ich nowe czesci na swoje gorsze i wciskajac kit zagarniales kase szczytcac sie tym jaki ty sprytny i mądry a w istocie mohja szczotka do butow ma tego wiecej niz ty

dziekuje

 

2 tyg wakacji ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na misji, która toczy się w tym starym, opuszczonym budynku, gdzie chodzą kolesie naładowani prądem. Jedno z zadań to znaleźć informacje o ataku, który miał na mnie miejsce w poprzedniej misji (ta wiedźma i kamienne statuy). Wykonałem już wszystko: Mam 100 % złota, 3 specjalne przedmioty i pomogłem uciec dziewczynce. Sam nie mogę jeszcze wyjść, bo muszę znaleźć te właśnie informacje o tej wiedźmie. I o co chodzi? Gdzie znajdują się te informacje? Czy ktokolwiek może mi w tym pomóc? Jeżeli ma to znaczenie dla rozgrywki, to informuję iż gram na expercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piniusz, Ty jesteś geniusz :)

 

Pomoc z twojej strony okazała się dla mnie wybawieniem.

Gra śmiga teraz gładko. Multi4x i zero przywieszek.

WIELKIE DZIĘKI ZA RADY ! (Garret też wyraźniejszy na twarzy:) )

 

Tylko jedna rzecz mnie z lekka zdziwiła. Save'y nie zapisują się

już w Moich Dokumentach. W zasadzie to nawet nie wiem gdzie :|

A tak na marginesie - non stop jade na normal - jakoś Easy

lubi powracać na Normal. W sumie to dobrze. Ta część jest

łątwiejsza od poprzednich. Ahaa i jeszcze coś. FATALNY BŁĄD.

Uderzenie Black Jack'kiem - jeszcze nie ma styczności pałki z

głową, a już koleś leży. Albo te gadki po uderzeniu. beznadzieja.

 

Musze odwołac kilka moich uwag co do grafy. Teraz jest

spoko, tylko te tekstury z bliska mołgy by być wyraźniejsze.

No co jak co, ale z enginu UT04 można wyciągnąć naprawde wiele.

(przykładowo chmury s a rewelacyjne !!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam maly problem. Otoz jestem obecnie w siedzibzie Pogan, czyli tam skad trzeba ukrasc amulet w ksztalcie dloni (... Paw). Amulet ten jest splatany galeziami drzewa, kiedy strzelimy w podest Wate Arrow to odchyli sie jedna z nich, kiedy Moss Arrow to odchyli sie druga, ale... no wlasnei co trzeba miec, aby odchylila sie trzecia galaz? W ksiazce opisujacej caly rytual jest mowa o jakiejs krwi, tyle ze nie mam pojecia gdzie ona moze byc, wlasciewie to nie jestem pewien czy to w ogole o ta krew chodzi... :|

 

Pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam maly problem. Otoz jestem obecnie w siedzibzie Pogan, czyli tam skad trzeba ukrasc amulet w ksztalcie dloni (... Paw). Amulet ten jest splatany galeziami drzewa, kiedy strzelimy w podest Wate Arrow to odchyli sie jedna z nich, kiedy Moss Arrow to odchyli sie druga, ale... no wlasnei co trzeba miec, aby odchylila sie trzecia galaz? W ksiazce opisujacej caly rytual jest mowa o jakiejs krwi, tyle ze nie mam pojecia gdzie ona moze byc, wlasciewie to nie jestem pewien czy to w ogole o ta krew chodzi... :|

 

Pomozcie!

Musisz wziąć czyjeś "ścierwo" położyć powyżej tego czerwonego znaku i dźgać nożem. Wystarczy jedna "kropla" ale będziesz zapewne musiał kilka razy popróbować z różnych stron zeby krew trafiła we właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w misji ''overlook mansion'' jestem w domku wszystkich unieszkodliwilem wysluchalem nagrania z gramofonu i mam sie udac do ''study'' i wlaczyc jakis przycisk i znalez wejscie do ''north gallery'' problem w tym gdzie ten przycisk jest i gdzie to study sie znajduje na mapie jest ale i tak niewiem gdzie to jest prosze o pomoc plis dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w misji ''overlook mansion'' jestem w domku wszystkich unieszkodliwilem wysluchalem nagrania z gramofonu i mam sie udac do ''study'' i wlaczyc jakis przycisk i znalez wejscie do ''north gallery'' problem w tym gdzie ten przycisk jest i gdzie to study sie znajduje na mapie jest ale i tak niewiem gdzie to jest prosze o pomoc plis dzieki

Za dobrze nie pamiętam tej misyi.

Masz kompas, masz na mapie zaznaczoną północ i jak nie wiesz gdzie jest study?.

Acha! Przypomniałem sobie. Przycisk jest pod blatem biurka w study.

North gallery jest chyba na tyłach tego pomieszczenia z gramofonem. :?

 

I mam pytanko:

Jak dostać się do Keeper Library kiedy nieczynne są Keeper Doors (czy jak im tam, chodzi mi o te "teleporty") ?? Proszę o pomoc. Rano będę tutaj i mają być odpowiedzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...