Skocz do zawartości
Kwiecień

Moja Meganka :) Czyt. str. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Vectry B to ja wydusilem 208km/h (1.8l 16V). Omega MV6 jezdzi moj fader i raczej nie mialem wielu okazji nia pomykac konkretnie. Zreszta nie widze sensu na polskich drogach :?

 

 

OT:

@draak_2002 - bywasz czasem w okolicach AE Katowice (Bogucicka) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

w ogole maxymalna rzecza dla mnei jest nawet omega A z silnikiem od lotusa 3.6litra biturbo wyprodukowana przez carltoon :), nie mowiac juz o omedze C z jeszcze nowszym silnikiem od lotusa:) 8)

 

Przepraszam że poprawiam ale kole mnie w oczy twoja niewiedza ......

Szczególnie w przypadku auta które jest moim marzeniem od ponad 5 lat!!!!!!!! Może kiedyś ją sobie kupie .......

 

Lotus Omega (poprawna nazwa wersji europejskiej)

Lotus Carlton (poprawana nazwa eksporotwa na rynki gdzie jeżdżą bryki RHD, Wielka Brytania itp.)

 

Początki tego cuda sięgają końca lat 80 kiedy to Opel przy współpracy z Lotusem rozpoczoł projekty konkurenta aut takich jak BMW M5 czy Mercedes E500.

W roku 1990 ta wersja Omegi została zaprezentowana w Genewie.

W tym samym roku podjęto decyzje o produkcji , która zakończyła sie w 1992 . W sumie zbudowano tylko 1100 egzemplarzy z czego 950 było dostepnych w sprzedaży dealerskiej. 284 auta było wersjami z kierownica po prawej stronie reszta to normalne (przynajmniej jak dla nas:) ) wersje z kierownicą po lewej stronie .

Auto bazowało na Omedze GSi 3000 , którą inzynierowie przygotowali specjalnie pod zmodyfikowaną jednostke(OMEGA 3000GSI) i skrzynie biegów ............. Orginalne Lotusy Omegi/Carltony wyrózniają sie owalnym błotnikami z tyłu a nie tak jak we wszystkich modelach Omeg A ścietymi (troche na wzór Citroena). Bryka została wyposażona w komplet ospojlerowania (wg mnie najładniejsze ze wszystkich seryjnych ospojlerowań świata) Piekno całego bodykitu dopełniaja 17 calowe felgi obute w opony 235/45 ZR 17 na przedzie i 265/40 ZR 17 z tyłu :twisted: . Wyposażenie tego auta jest kompletne jak na tamte czasy ...........ABS,ASR,TCS, klima + szyberdach :twisted: Skórzane fotele Recaro obszyte skórą Conollego (Tak to ta sama firma co zaopatrza Rolls-Royce'y w materiały tapicerskie ) , wstawki z prawdziwego drewna mahoniowego (a nie jakieś tam plastikowe podróby :cry: )tempomat,pogrzewane fotele...............

Wszystkie egzemplarze przeznaczone na sprzedaż zostały pomalowane w jednym kolorze o nazwie "Imperial Green".

I na koniec najlepsze ...... :twisted:

6-cio cylindrowy rzędowy 24 zaworowy motor o pojemności 3.6 Litra 8O

Położenie wzdłużne.........

Jednostka została dodatkowo zaopatrzona w w dwie turbiny Garret T25 :)

Wszystko zostało sprzężone z 6-cio 8O biegową skrzynią z Chevroleta Corvette ZR-1 !!!!!!!!!! 8O 8O 8O 8O

Efekt : :twisted: :twisted:

377 Koni mechanicznych przy 5200obr/min :twisted: 568Nm przy 4200 obr/min !!!!!!!!!!

Przyśpiesznie 0-100 w 5.2 sekundy :)

Vmax=280km/h :twisted:

 

Cena i tak trudnych do znalezienia egzemplarzy zaczyna sie od 19000 Euro a kończy na 29000 :(........

 

Dla tego auta moge zabić !!!!!!!!!!!!!!!

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przepraszam za offtopic ..... ale nie mogłem sie powstrzymać :wink:

 

BTW: Fajna ta Megana mam nadzieje że bedzie sie dobrze sprawować tobie i twojej rodzinie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze co do ESP itd. to z tego co mi wiadomo to:

ABS - wiadomo, zapobiega blokowaniu kol podczas hamowania (wprowadzony juz w 1978 roku jesli dobrze pamietam)

ESP - chyba od 1995 roku, system kontroli trakcji - w przypadku poslizgu odpowienie kola sa przyhamowywane, tak zeby z tego poslizgu latwiej wyjsc

ASR - zapobiega poslizgowi kol przy ruszaniu, np. na lodzie

 

co to jest TCS i EBD - zielonego pojecia nie mam... nie sa to po prostu inne nazwy (wykorzystywane przez roznych producentow) tych samych urzadzen ???...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale ta fotka to robiona na jakiejś dobrej drodze :) Jak ja jechałem 230 (Szczecin-Gdańsk) to kumpel "fruwał" po samochodzie i zrobił całkiem nieostre zdjęcie ;) Kurde, temp. płynu chłodz. 100 stopni?? 8O

 

Co do felg w Megance - to są "wypasione" fele ?? :lol: :lol: Naprawdę widziałem sporo aluminiowych kołpaków wyglądających 100 razy lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale ta fotka to robiona na jakiejś dobrej drodze :) Jak ja jechałem 230 (Szczecin-Gdańsk) to kumpel "fruwał" po samochodzie i zrobił całkiem nieostre zdjęcie ;) Kurde, temp. płynu chłodz. 100 stopni?? 8O

Autostrada do Wrześni :)

 

A temp jeszcze ok :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale ta fotka to robiona na jakiejś dobrej drodze :) Jak ja jechałem 230 (Szczecin-Gdańsk) to kumpel "fruwał" po samochodzie i zrobił całkiem nieostre zdjęcie ;) Kurde, temp. płynu chłodz. 100 stopni?? 8O

 

Co do felg w Megance - to są "wypasione" fele ?? :lol: :lol: Naprawdę widziałem sporo aluminiowych kołpaków wyglądających 100 razy lepiej...

to samo o felach napisalem 3 strony wstecz...a ztym licznikiem to rzeczywiscie dziwne:/100C???troszke przyduzo, no ale ja sie tam nie znam zbytnio, tylko na logike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po 2 dniowej przerwie :) Ale się OT zrobił :)

 

Wkurzył mnie pewnien forumowicz który doczepił się do tytułu tematu "Moja Meganka". Auto jest tak samo moje jak rodziców. Niedługo będe miał prawko i będe jeździł ile tylko będe chciał.

 

Wczoraj jechaliśmy 150Km/h i jeszcze sporo zapasu było :) Do 100km/h - 9.4s :D Mierzone stoperem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100C to przy takiej predkosci, utrzymywanej przez conajmniej 10-15 minut, normalka. Ja jak podrozuje w okolicach v-max (np Katowice- Krakow) przez dluzszy czas to temp. sa identyczne (od ok. 95-105C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmierz do 110 to bedzie prawda dopiero... napisz jakie masz tam wyposazenie i przypomnij w koncu jaki tam silnik 1.6???? masz w tym klime????

ciekaw jestem ile taka meganka na maxa pojedzie ale realnych 200 pewnie nie przekroczy - silniczek za maly :lol:

 

@draak_2002 - sluchaj mozesz napisac ile ma maxa jechales na poszczegolnych biegach - i ile wg producenta i realnie silnik na minute moze sie obracac??? dochodzisz do 7000rpm?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek 1.6 16V 110HP :D Bardzo zrywne bydle. Vmax wdg. poducenta - 190km/h (na liczniku ma 250km/h).

 

Wyposarzenie - pełna opcja bez skóry (klima, abs, centralny zamek, elektryczne lusterka, alufelgi, lusterka w kolorze nadwozia, komplet zagłówków i jeszcze troche ale nie pamiętam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek 1.6 16V 110HP :D Bardzo zrywne bydle. Vmax wdg. poducenta - 190km/h (na liczniku ma 250km/h).  

 

Wyposarzenie - pełna opcja bez skóry (klima, abs, centralny zamek, elektryczne lusterka, alufelgi, lusterka w kolorze nadwozia, komplet zagłówków i jeszcze troche ale nie pamiętam :) )

w sumie biedne to wyposazenie pelne - spodziewalem sie troche wiecej, ale pewnie trzeba by doplacac??? a ile ma poduszek 2??? czy moze ma kurtynki juz oraz boczne???? o asr tez pewnie mozna zapomniec, lusterka w kolorze nadwozia to moze byc opcja w wyposazeniu ale chyba seiczento :lol: , tak samo jak komplet zaglowkow :D, aha z tylu tarcze czy bebny??? pewnie to 2 :? ..... ogolnie samochodzik moze byc ale niestety ma wade na polskie drogi ma za delikatne zawieszenie - kazdy francoz czy wloch tak ma - jedynie mocniejsze na polske sa niemieckie wozy..... aha komputer pokladowy tez masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie poogladac co i z czego mozna wycisnac wpiszcie sobie w dc "km" wyskoczy wam sporo filmikow o nazwie 336kmh i tym podobnych. WCZORAJ ZNALAZLEM filmik jak kolesie w 13.75 s wyciskaja 300kmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300K km????? czy 30 tys - jakby miala 300 tys to juz na zawieszenie do wymiany :lol: - kumpel mial taka - nastukane moze 100tys i zawieszenie juz niestety tak zrypane ze sprzedal cale auto

300K km 8) Moja ma już prawie 100K, byłem na stacji diagnostycznej i powiedzieli że autko jest w idealnym stanie a wybadali wszystko co było możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie poogladac co i z czego mozna wycisnac wpiszcie sobie w dc "km" wyskoczy wam sporo filmikow o nazwie 336kmh i tym podobnych. WCZORAJ ZNALAZLEM filmik jak kolesie w 13.75 s wyciskaja 300kmh

samochodem formuly 1 ? jakis przekret musi byc, do 200km/h to uwierze - spokojnie mozna samochodem po tuningu tyle zrobic (np. porsche 928 po chip-tuningu 11s do 200km/h), ale 300 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze pic na wode, 300 tys km musilo sie cos zrypac - a moze wymienial to co potrzebne czyli zawieszenie :D

Niech ci będzie :wink:

 

Ciekawostka - mój ojciec w USA jeździł Lexus'em GS430 8) Ponad 300HP pod maską, audio za 10000$, pełna opcja (wszystko co jest tylko dostępne). 5.5s do 100km/h. Żyć nie umierać :) I żeby nie było - to nie było jego auto lecz wójka :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest TCS i EBD - zielonego pojecia nie mam... nie sa to po prostu inne nazwy (wykorzystywane przez roznych producentow) tych samych urzadzen ???...

Tu masz fajny topic z forum moich znajomych..........na temat akronimów.

 

http://www.rtk.net.pl/%7Esr/phpBB2/viewtop...opic.php?t=1039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ turzol... heh, _czasem_? Ja tam studiuje na trzecim roku MSE ;]

Hehe, a tak wlasnie myslalem - skad ja znam to Mondeo co widnieje na twoim AV :wink:

Ja jestem na IV roku informatyka i ekonometria :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie poogladac co i z czego mozna wycisnac wpiszcie sobie w dc "km" wyskoczy wam sporo filmikow o nazwie 336kmh i tym podobnych. WCZORAJ ZNALAZLEM filmik jak kolesie w 13.75 s wyciskaja 300kmh

samochodem formuly 1 ? jakis przekret musi byc, do 200km/h to uwierze - spokojnie mozna samochodem po tuningu tyle zrobic (np. porsche 928 po chip-tuningu 11s do 200km/h), ale 300 ???

Tos ladnie spowolnil bolid F1 ;]

 

Wyobraz sobie, ze byle Minardi jest w stanie w ciagu 8 (sic!!) sekund rozpedzic sie do 200km/h I wyhamowac do 0! A potrzebuje na to smiesznych i niewyobrazalnych wrecz... 200 metrow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie poogladac co i z czego mozna wycisnac wpiszcie sobie w dc "km" wyskoczy wam sporo filmikow o nazwie 336kmh i tym podobnych. WCZORAJ ZNALAZLEM filmik jak kolesie w 13.75 s wyciskaja 300kmh

samochodem formuly 1 ? jakis przekret musi byc, do 200km/h to uwierze - spokojnie mozna samochodem po tuningu tyle zrobic (np. porsche 928 po chip-tuningu 11s do 200km/h), ale 300 ???

 

chodzilo mi o 0-300kmh - Nissan Skyline - 13.72 sec te samochody po takim mocnym naprawde tuningu maja ponad 1000koni wiec ma czym depnac poszukajcie na dc jest filmik nazywa sie tak jak tu napisalem. A i jeszcze jest filmik z subaru imprezka co 309kmh tnie a reszta to juz hajabuzy czy jak sie to pisze. Jest tez filmik jak koles na jakims motorku tnie 336 mija paly zawraca jedzie przed ich maska puszcza kierownice siada tylem i pokazuje im palce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100C to przy takiej predkosci, utrzymywanej przez conajmniej 10-15 minut, normalka. Ja jak podrozuje w okolicach v-max (np Katowice- Krakow) przez dluzszy czas to temp. sa identyczne (od ok. 95-105C)

 

Heh, jak ja podróżuję przez dłuższy czas >210km/h to strzałka od temp. ani rusz. Ale ja tak sobie myślę, że oni ją zablokowali na 90 stopniach :D Bo tylko kiedyś jak się spsuł jeden wentylator na chłodnicy to czasami temp. była wyższa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...